Vandenbempt: "Er is maar één optie voor competitieformule volgend seizoen"

door
Vandenbempt:

Na de beslissing dat er tot en met 31 juli niet gevoetbald mag worden in ons land, is de knoop definitief doorgehakt: er kan een streep gezet worden onder het seizoen 2019/20 in de Jupiler Pro League. Daarmee is alvast één discussie gesloten, maar meteen worden een pak andere geopend. Zo stelt zich nu de vraag wat het format voor volgend seizoen moet zijn.


Het lijkt immers onmogelijk om de terugwedstrijd tussen Beerschot en OH Leuven in de finale van 1B nog te laten afwerken, waardoor er dus geen sportieve stijger aangeduid kan worden. De Pro League zal dus een beslissing moeten nemen over wie al dan niet promoveert en degradeert. Voor Peter Vandenbempt kan het daardoor niet anders dan dat er volgend seizoen met achttien clubs in 1A gespeeld zal worden.

"Eigenlijk zou er geen discussie mogen zijn. Er is immers nauwelijks een uitweg op dit moment", stelt de commentator in Extra Time. "Er zijn mensen die mordicus blijven vasthouden aan het concept van 16 teams in 1A mét play-offs, zoals Gent-voorzitter Ivan De Witte, maar nu zou er toch soepelheid van denken moeten zijn: we doen het nu op die manier voor 1 seizoen."

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Wat is de beste oplossing voor volgend seizoen?

Meest recent

Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

1
1
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

117
117
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

155
155
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

63
63
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

105
105
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

146
146
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

243
243
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

253
253
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

62
62
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

27
27
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

629
629
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

323
323
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

473
473
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

127
127
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

532
532
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1102
1102
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

318
318
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

679
679
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

335
335
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

234
234
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

151
151
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

65
65

Meer sportnieuws