HVH wijst Anderlecht terecht: "Solidariteit? Vooral uit miserie"

1126 stemmen
HVH wijst Anderlecht terecht:

De definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League komt almaar dichterbij, al bleek in Nederland al hoe bepaalde kwesties voor flink wat discussie kunnen zorgen. Zo is er het vraagstuk van de Europese tickets, waarbij Anderlecht eerder al een oproep deed tot een herverdeling van de inkomsten uit Champions -en Europa League.


Een suggestie die op veel weerstand botste, vooral omdat uitgerekend Paars-Wit met het idee op de proppen kwam. Per slot van rekening missen de Brusselaars nu pas voor het tweede jaar op rij zelf de Europese vetpotten, na er eerst 50 jaar van gesnoept te hebben. "In die tijd waren zij de alleenheerser en waren er blijkbaar ook vragen van andere clubs om meer te delen. Toen wimpelde Anderlecht dat ook af, dus dan voel je de reacties dat het een schande is dat zij die vraag stellen al komen", vindt ook Hein Vanhaezebrouck in gesprek met Het Nieuwsblad.

Wel is hij akkoord dat het plan van Karel Van Eetvelt en co op zich niet verkeerd is. "Misschien moet er wel iets gebeuren, maar dan was dat voorstel beter gekomen van de clubs die het wél goed doen. Ik kan de mensen van Club Brugge volgen dat het een brug te ver is om nu in te staan voor de schulden die ze in Anderlecht hebben opgebouwd. Je kan het lovend vinden dat zij die vraag dúrven stellen, maar ik denk toch dat het vooral uit miserie is. Hadden ze die centen niet nodig gehad, dan waren ze allicht niet met die vraag gekomen", aldus HVH.

LEES OOK: Garcia maakt Vanaken warm voor WK: basisplaats op komst?

Heeft Vanhaezebrouck gelijk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Garcia maakt Vanaken warm voor WK: basisplaats op komst?

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

6
6
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

13
13
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

169
169
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

75
75
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

153
153
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

73
73
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

124
124
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

156
156
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

71
71
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

33
33
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

88
88
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

232
232
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

629
629
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

164
164
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

207
207
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

149
149
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

115
115
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

193
193
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1041
1041
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

150
150
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

314
314
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

107
107
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

868
868
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

169
169
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187

Meer sportnieuws