'Club Brugge hoopt "nieuwe Higuain" alsnog binnen te halen'

door
'Club Brugge hoopt

Bij Club Brugge wordt geen tijd verspild. De voortzetting van de huidige competitie is nog steeds onzeker, maar op Jan Breydel wordt al duchtig de voorbereiding gestart voor de volgende jaargang. Vooral op transfervlak weegt de nakende landskampioen haar opties af met enkele interessante transfertargets.


Eerder maakten wij reeds de analyse over Matthew Longstaff, de middenvelder van Newcastle United; die al wekenlang wordt gelinkt aan Club Brugge. Maar ook in het aanvallend compartiment mag er volgens Vincent Mannaert en Philippe Clement wat extra kwaliteit bij. Daarom zou Blauw-Zwart opnieuw haar vizier richten op Alfredo Gaich, de Argentijnse aanvaller waar Club in januari reeds 13 miljoen euro voor klaarlegde. Toen kwam een transfer er niet van, maar er gaan steeds meer stemmen op – zoals het Spaanse Marca – dat San Lorenzo zich aan een nieuw Brugs transferoffensief zal mogen verwachten. (lees verder onder de foto)



DE NIEUWE HIGUAIN

Die 13 miljoen euro lijkt in eerste instantie een hoge prijs voor een amper 21-jarige aanvaller, maar de veelbelovende Gaich is die gok zeker meer dan waard. De Argentijnse Superliga geldt al decennia als een grote broeihaard van grote talenten, en daar is Gaich al op jonge leeftijd een echte revelatie. Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, weerklinken nu ook steeds meer raakvlakken met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen.



0,64 DOELPUNT PER 90 MINUTEN 

Want de kwaliteiten van Gaich zijn best wel indrukwekkend te noemen. Vooreerst zou hij perfect passen in het systeem van Philippe Clement, waar hij als diepste én als hangende spits uit de voeten kan. Bovendien kan Gaich ook zonder problemen op zijn eentje de aanval dragen. Ondanks zijn 1,90 meter is het kopspel niét het beste facet van zijn spel, maar zijn torinstinct en voetballende kwaliteiten maken dat allemaal goed. En met overschot. Zo scoorde hij dit seizoen gemiddeld 0,64 doelpunt per 90 minuten waarmee hij geldt als één van beste spitsen in de Superliga. 

35% KANS OP EEN DOELPUNT

Bovendien heeft Gaich erg weinig kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Dit seizoen scoorde hij vijf stuks, die tot stand kwamen uit amper 14 kansen. Daarmee ligt zijn omzetratio van kansen naar doelpunten op 35%. Dat is meer dan Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%), de absolute goalgetters in de huidige Jupiler Pro League. De uitstekende verhouding tussen doelkansen en effectieve doelpunten dankt Gaich vooral aan zijn goed gericht vizier. Maar liefst 64,3% van zijn doelpogingen belandt op het doel, een statistiek waar de actuele spitsen van Club Brugge enkel maar van kunnen dromen. (lees verder onder de foto)



JUVENTUS

Kwaliteit komt met altijd een prijskaartje, en dat is zeker het geval bij Alfredo Gaich. Voorlopig overtuigen centrumspitsen David Okereke en Michael Krmencik niet op Jan Breydel, nochtans werd voor het duo gezamenlijk 14,5 miljoen euro betaald. Waarom dan niet de pijlen richten op één spits, die nota bene ook op de radar staat van Juventus -  de huidige club van Gonzalo Higuain. Zijn profiel sluit alvast uitstekend aan bij de filosofie van Philippe Clement, iets wat van Okereke en Krmencik eerder niet kan gezegd worden.

LEES OOK: Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Moet Club Brugge investeren in de komst van Gaich?

Meest recent

'Trainersbommetje Anderlecht: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

81
81
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

26
26
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

62
62
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

63
63
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

46
46
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

201
201
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

237
237
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

59
59
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

476
476
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

130
130
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

520
520
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

234
234
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

168
168
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

639
639
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

79
79
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

147
147
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

91
91
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

426
426
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

194
194
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

53
53
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

227
227
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

248
248
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

356
356

Meer sportnieuws