'Club Brugge hoopt "nieuwe Higuain" alsnog binnen te halen'

door
'Club Brugge hoopt

Bij Club Brugge wordt geen tijd verspild. De voortzetting van de huidige competitie is nog steeds onzeker, maar op Jan Breydel wordt al duchtig de voorbereiding gestart voor de volgende jaargang. Vooral op transfervlak weegt de nakende landskampioen haar opties af met enkele interessante transfertargets.


Eerder maakten wij reeds de analyse over Matthew Longstaff, de middenvelder van Newcastle United; die al wekenlang wordt gelinkt aan Club Brugge. Maar ook in het aanvallend compartiment mag er volgens Vincent Mannaert en Philippe Clement wat extra kwaliteit bij. Daarom zou Blauw-Zwart opnieuw haar vizier richten op Alfredo Gaich, de Argentijnse aanvaller waar Club in januari reeds 13 miljoen euro voor klaarlegde. Toen kwam een transfer er niet van, maar er gaan steeds meer stemmen op – zoals het Spaanse Marca – dat San Lorenzo zich aan een nieuw Brugs transferoffensief zal mogen verwachten. (lees verder onder de foto)



DE NIEUWE HIGUAIN

Die 13 miljoen euro lijkt in eerste instantie een hoge prijs voor een amper 21-jarige aanvaller, maar de veelbelovende Gaich is die gok zeker meer dan waard. De Argentijnse Superliga geldt al decennia als een grote broeihaard van grote talenten, en daar is Gaich al op jonge leeftijd een echte revelatie. Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, weerklinken nu ook steeds meer raakvlakken met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen.



0,64 DOELPUNT PER 90 MINUTEN 

Want de kwaliteiten van Gaich zijn best wel indrukwekkend te noemen. Vooreerst zou hij perfect passen in het systeem van Philippe Clement, waar hij als diepste én als hangende spits uit de voeten kan. Bovendien kan Gaich ook zonder problemen op zijn eentje de aanval dragen. Ondanks zijn 1,90 meter is het kopspel niét het beste facet van zijn spel, maar zijn torinstinct en voetballende kwaliteiten maken dat allemaal goed. En met overschot. Zo scoorde hij dit seizoen gemiddeld 0,64 doelpunt per 90 minuten waarmee hij geldt als één van beste spitsen in de Superliga. 

35% KANS OP EEN DOELPUNT

Bovendien heeft Gaich erg weinig kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Dit seizoen scoorde hij vijf stuks, die tot stand kwamen uit amper 14 kansen. Daarmee ligt zijn omzetratio van kansen naar doelpunten op 35%. Dat is meer dan Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%), de absolute goalgetters in de huidige Jupiler Pro League. De uitstekende verhouding tussen doelkansen en effectieve doelpunten dankt Gaich vooral aan zijn goed gericht vizier. Maar liefst 64,3% van zijn doelpogingen belandt op het doel, een statistiek waar de actuele spitsen van Club Brugge enkel maar van kunnen dromen. (lees verder onder de foto)



JUVENTUS

Kwaliteit komt met altijd een prijskaartje, en dat is zeker het geval bij Alfredo Gaich. Voorlopig overtuigen centrumspitsen David Okereke en Michael Krmencik niet op Jan Breydel, nochtans werd voor het duo gezamenlijk 14,5 miljoen euro betaald. Waarom dan niet de pijlen richten op één spits, die nota bene ook op de radar staat van Juventus -  de huidige club van Gonzalo Higuain. Zijn profiel sluit alvast uitstekend aan bij de filosofie van Philippe Clement, iets wat van Okereke en Krmencik eerder niet kan gezegd worden.

LEES OOK: Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Moet Club Brugge investeren in de komst van Gaich?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

76
76
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

119
119
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

94
94
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

177
177
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

151
151
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

193
193
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

63
63
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

167
167
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

414
414
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

364
364
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

117
117
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

122
122
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

347
347
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

250
250
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

112
112
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

274
274
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

29
29
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

122
122
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

547
547
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

138
138
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

253
253
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

105
105
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

361
361
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

201
201

Meer sportnieuws