'Club Brugge hoopt "nieuwe Higuain" alsnog binnen te halen'

1579
'Club Brugge hoopt

Bij Club Brugge wordt geen tijd verspild. De voortzetting van de huidige competitie is nog steeds onzeker, maar op Jan Breydel wordt al duchtig de voorbereiding gestart voor de volgende jaargang. Vooral op transfervlak weegt de nakende landskampioen haar opties af met enkele interessante transfertargets.


Eerder maakten wij reeds de analyse over Matthew Longstaff, de middenvelder van Newcastle United; die al wekenlang wordt gelinkt aan Club Brugge. Maar ook in het aanvallend compartiment mag er volgens Vincent Mannaert en Philippe Clement wat extra kwaliteit bij. Daarom zou Blauw-Zwart opnieuw haar vizier richten op Alfredo Gaich, de Argentijnse aanvaller waar Club in januari reeds 13 miljoen euro voor klaarlegde. Toen kwam een transfer er niet van, maar er gaan steeds meer stemmen op – zoals het Spaanse Marca – dat San Lorenzo zich aan een nieuw Brugs transferoffensief zal mogen verwachten. (lees verder onder de foto)



DE NIEUWE HIGUAIN

Die 13 miljoen euro lijkt in eerste instantie een hoge prijs voor een amper 21-jarige aanvaller, maar de veelbelovende Gaich is die gok zeker meer dan waard. De Argentijnse Superliga geldt al decennia als een grote broeihaard van grote talenten, en daar is Gaich al op jonge leeftijd een echte revelatie. Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, weerklinken nu ook steeds meer raakvlakken met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen.



0,64 DOELPUNT PER 90 MINUTEN 

Want de kwaliteiten van Gaich zijn best wel indrukwekkend te noemen. Vooreerst zou hij perfect passen in het systeem van Philippe Clement, waar hij als diepste én als hangende spits uit de voeten kan. Bovendien kan Gaich ook zonder problemen op zijn eentje de aanval dragen. Ondanks zijn 1,90 meter is het kopspel niét het beste facet van zijn spel, maar zijn torinstinct en voetballende kwaliteiten maken dat allemaal goed. En met overschot. Zo scoorde hij dit seizoen gemiddeld 0,64 doelpunt per 90 minuten waarmee hij geldt als één van beste spitsen in de Superliga. 

35% KANS OP EEN DOELPUNT

Bovendien heeft Gaich erg weinig kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Dit seizoen scoorde hij vijf stuks, die tot stand kwamen uit amper 14 kansen. Daarmee ligt zijn omzetratio van kansen naar doelpunten op 35%. Dat is meer dan Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%), de absolute goalgetters in de huidige Jupiler Pro League. De uitstekende verhouding tussen doelkansen en effectieve doelpunten dankt Gaich vooral aan zijn goed gericht vizier. Maar liefst 64,3% van zijn doelpogingen belandt op het doel, een statistiek waar de actuele spitsen van Club Brugge enkel maar van kunnen dromen. (lees verder onder de foto)



JUVENTUS

Kwaliteit komt met altijd een prijskaartje, en dat is zeker het geval bij Alfredo Gaich. Voorlopig overtuigen centrumspitsen David Okereke en Michael Krmencik niet op Jan Breydel, nochtans werd voor het duo gezamenlijk 14,5 miljoen euro betaald. Waarom dan niet de pijlen richten op één spits, die nota bene ook op de radar staat van Juventus -  de huidige club van Gonzalo Higuain. Zijn profiel sluit alvast uitstekend aan bij de filosofie van Philippe Clement, iets wat van Okereke en Krmencik eerder niet kan gezegd worden.

LEES OOK: Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Moet Club Brugge investeren in de komst van Gaich?

Meest recent

Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

3
3
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

14
14
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

36
36
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

19
19
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

35
35
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

187
187
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

39
39
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

118
118
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

76
76
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

127
127
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

82
82
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

373
373
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

124
124
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

58
58
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

118
118
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

271
271
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

65
65
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

179
179
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

44
44
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

93
93
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

180
180
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

93
93
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

175
175
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

100
100

Meer sportnieuws