'Club Brugge hoopt "nieuwe Higuain" alsnog binnen te halen'

door
'Club Brugge hoopt

Bij Club Brugge wordt geen tijd verspild. De voortzetting van de huidige competitie is nog steeds onzeker, maar op Jan Breydel wordt al duchtig de voorbereiding gestart voor de volgende jaargang. Vooral op transfervlak weegt de nakende landskampioen haar opties af met enkele interessante transfertargets.


Eerder maakten wij reeds de analyse over Matthew Longstaff, de middenvelder van Newcastle United; die al wekenlang wordt gelinkt aan Club Brugge. Maar ook in het aanvallend compartiment mag er volgens Vincent Mannaert en Philippe Clement wat extra kwaliteit bij. Daarom zou Blauw-Zwart opnieuw haar vizier richten op Alfredo Gaich, de Argentijnse aanvaller waar Club in januari reeds 13 miljoen euro voor klaarlegde. Toen kwam een transfer er niet van, maar er gaan steeds meer stemmen op – zoals het Spaanse Marca – dat San Lorenzo zich aan een nieuw Brugs transferoffensief zal mogen verwachten. (lees verder onder de foto)



DE NIEUWE HIGUAIN

Die 13 miljoen euro lijkt in eerste instantie een hoge prijs voor een amper 21-jarige aanvaller, maar de veelbelovende Gaich is die gok zeker meer dan waard. De Argentijnse Superliga geldt al decennia als een grote broeihaard van grote talenten, en daar is Gaich al op jonge leeftijd een echte revelatie. Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, weerklinken nu ook steeds meer raakvlakken met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen.



0,64 DOELPUNT PER 90 MINUTEN 

Want de kwaliteiten van Gaich zijn best wel indrukwekkend te noemen. Vooreerst zou hij perfect passen in het systeem van Philippe Clement, waar hij als diepste én als hangende spits uit de voeten kan. Bovendien kan Gaich ook zonder problemen op zijn eentje de aanval dragen. Ondanks zijn 1,90 meter is het kopspel niét het beste facet van zijn spel, maar zijn torinstinct en voetballende kwaliteiten maken dat allemaal goed. En met overschot. Zo scoorde hij dit seizoen gemiddeld 0,64 doelpunt per 90 minuten waarmee hij geldt als één van beste spitsen in de Superliga. 

35% KANS OP EEN DOELPUNT

Bovendien heeft Gaich erg weinig kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Dit seizoen scoorde hij vijf stuks, die tot stand kwamen uit amper 14 kansen. Daarmee ligt zijn omzetratio van kansen naar doelpunten op 35%. Dat is meer dan Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%), de absolute goalgetters in de huidige Jupiler Pro League. De uitstekende verhouding tussen doelkansen en effectieve doelpunten dankt Gaich vooral aan zijn goed gericht vizier. Maar liefst 64,3% van zijn doelpogingen belandt op het doel, een statistiek waar de actuele spitsen van Club Brugge enkel maar van kunnen dromen. (lees verder onder de foto)



JUVENTUS

Kwaliteit komt met altijd een prijskaartje, en dat is zeker het geval bij Alfredo Gaich. Voorlopig overtuigen centrumspitsen David Okereke en Michael Krmencik niet op Jan Breydel, nochtans werd voor het duo gezamenlijk 14,5 miljoen euro betaald. Waarom dan niet de pijlen richten op één spits, die nota bene ook op de radar staat van Juventus -  de huidige club van Gonzalo Higuain. Zijn profiel sluit alvast uitstekend aan bij de filosofie van Philippe Clement, iets wat van Okereke en Krmencik eerder niet kan gezegd worden.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Moet Club Brugge investeren in de komst van Gaich?

Meest recent

'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

35
35
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

454
454
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

258
258
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

443
443
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

173
173
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

340
340
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

772
772
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

382
382
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

434
434
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

82
82
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

51
51
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

320
320
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

117
117
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

100
100
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

87
87
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

463
463
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

63
63
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

937
937
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

127
127
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

135
135
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

450
450
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

213
213
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

767
767
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

82
82

Meer sportnieuws