'Club Brugge hoopt "nieuwe Higuain" alsnog binnen te halen'

door
'Club Brugge hoopt

Bij Club Brugge wordt geen tijd verspild. De voortzetting van de huidige competitie is nog steeds onzeker, maar op Jan Breydel wordt al duchtig de voorbereiding gestart voor de volgende jaargang. Vooral op transfervlak weegt de nakende landskampioen haar opties af met enkele interessante transfertargets.


Eerder maakten wij reeds de analyse over Matthew Longstaff, de middenvelder van Newcastle United; die al wekenlang wordt gelinkt aan Club Brugge. Maar ook in het aanvallend compartiment mag er volgens Vincent Mannaert en Philippe Clement wat extra kwaliteit bij. Daarom zou Blauw-Zwart opnieuw haar vizier richten op Alfredo Gaich, de Argentijnse aanvaller waar Club in januari reeds 13 miljoen euro voor klaarlegde. Toen kwam een transfer er niet van, maar er gaan steeds meer stemmen op – zoals het Spaanse Marca – dat San Lorenzo zich aan een nieuw Brugs transferoffensief zal mogen verwachten. (lees verder onder de foto)



DE NIEUWE HIGUAIN

Die 13 miljoen euro lijkt in eerste instantie een hoge prijs voor een amper 21-jarige aanvaller, maar de veelbelovende Gaich is die gok zeker meer dan waard. De Argentijnse Superliga geldt al decennia als een grote broeihaard van grote talenten, en daar is Gaich al op jonge leeftijd een echte revelatie. Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, weerklinken nu ook steeds meer raakvlakken met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen.



0,64 DOELPUNT PER 90 MINUTEN 

Want de kwaliteiten van Gaich zijn best wel indrukwekkend te noemen. Vooreerst zou hij perfect passen in het systeem van Philippe Clement, waar hij als diepste én als hangende spits uit de voeten kan. Bovendien kan Gaich ook zonder problemen op zijn eentje de aanval dragen. Ondanks zijn 1,90 meter is het kopspel niét het beste facet van zijn spel, maar zijn torinstinct en voetballende kwaliteiten maken dat allemaal goed. En met overschot. Zo scoorde hij dit seizoen gemiddeld 0,64 doelpunt per 90 minuten waarmee hij geldt als één van beste spitsen in de Superliga. 

35% KANS OP EEN DOELPUNT

Bovendien heeft Gaich erg weinig kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Dit seizoen scoorde hij vijf stuks, die tot stand kwamen uit amper 14 kansen. Daarmee ligt zijn omzetratio van kansen naar doelpunten op 35%. Dat is meer dan Jonathan David (27%) en Dieumerci Mbokani (26%), de absolute goalgetters in de huidige Jupiler Pro League. De uitstekende verhouding tussen doelkansen en effectieve doelpunten dankt Gaich vooral aan zijn goed gericht vizier. Maar liefst 64,3% van zijn doelpogingen belandt op het doel, een statistiek waar de actuele spitsen van Club Brugge enkel maar van kunnen dromen. (lees verder onder de foto)



JUVENTUS

Kwaliteit komt met altijd een prijskaartje, en dat is zeker het geval bij Alfredo Gaich. Voorlopig overtuigen centrumspitsen David Okereke en Michael Krmencik niet op Jan Breydel, nochtans werd voor het duo gezamenlijk 14,5 miljoen euro betaald. Waarom dan niet de pijlen richten op één spits, die nota bene ook op de radar staat van Juventus -  de huidige club van Gonzalo Higuain. Zijn profiel sluit alvast uitstekend aan bij de filosofie van Philippe Clement, iets wat van Okereke en Krmencik eerder niet kan gezegd worden.

LEES OOK: Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Moet Club Brugge investeren in de komst van Gaich?

Meest recent

‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

121
121
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

8
8
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

32
32
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

12
12
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

253
253
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

254
254
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

125
125
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

178
178
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

65
65
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

210
210
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

216
216
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

400
400
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

449
449
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

384
384
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

193
193
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

458
458
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1081
1081
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

138
138
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

857
857
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

643
643
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

735
735
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

83
83
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

226
226

Meer sportnieuws