De toekomst van Chadli: welke club hapt toe?

door
De toekomst van Chadli: welke club hapt toe?

"Ik wilde terug voetballen en daarom ben ik naar België gekomen. Om te spelen. De Rode Duivels en het EK 2020 zitten in mijn achterhoofd, maar dat is niet de hoofdreden. Ik wil vooral voor mezelf bewijzen dat ik een jaar kan presteren op hoog niveau, zonder blessures of andere ongemakken."


We schrijven 13 augustus 2019, Lotto Park. Aan het woord is Nacer Chadli, zopas voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Anderlecht. "Het belangrijkste voor mij is om mentaal en fysiek fit te zijn. Aan het eind van het seizoen zullen we dan wel zien", voegt de polyvalente winger, die gehuurd wordt van AS Monaco, er nog aan toe wanneer gevraagd naar zijn toekomst. Indien de definitieve stop van de Jupiler Pro League maandag – of later, want een zoveelste wijziging aan de agenda dringt zich op – wordt bekrachtigd, is dat moment weldra aangebroken.

(NIET) THUIS IN ANDERLECHT
De beslissing lijkt evenwel al gemaakt: Chadli zal volgend seizoen niet terugkeren naar Paars-Wit. Wanneer hij beschikbaar was, deed de 59-voudige Rode Duivel het nochtans verre van slecht. Acht goals en vier assists in 17 optredens is tenslotte een uiterst mooie balans, al weegt toch net dat laatste cijfer het zwaarst door in de eindafrekening. Zijn eigen doelstellingen werden op die manier alvast niet bereikt, en ook wat het EK betreft haalde Chadli door de verplaatsing van het toernooi zijn slag nog niet thuis. Volgend jaar moet hij immers wederom in beeld bij Roberto Martinez zien te blijven.



Naar verluidt zou de Luikenaar daarom liefst terug kamp opslaan in België. Als het kan allicht in Anderlecht, want ondanks de sportieve perikelen voelde Chadli zich er dankzij de aanwezigheid van Vincent Kompany wel in mum van tijd thuis. Zelfs zonder blessureleed was de publieklieveling echter hoe dan ook geen spek voor de Brusselse bek, waar voortaan alleen nog maar aankopen met een prijskaartje van maximaal 2,5 miljoen welkom zouden zijn. Een bedrag dat uiteraard lang niet zal volstaan om Chadli los te wrikken bij zijn moederclub, zelfs al ligt hij daar nog maar één jaar onder contract.

VRAAG EN AANBOD
Volgende zomer is dus wel een transfervrije exit mogelijk. Het maakt dat de Monegasken nú over moeten gaan tot een definitieve verkoop, of toch als ze nog iets willen recupereren van de 12 miljoen die ze zelf amper twee jaar geleden betaalden aan West Bromwich. Een nieuwe uitleenbeurt aan Anderlecht lijkt dus uitgesloten, maar de vraag is wel hoe hoog er in het prinsdom nog wordt gemikt. In eerdere berichten was telkens sprake van een kostprijs van ongeveer acht miljoen, maar dat lijkt toch wat naar de hoge kant voor een 30-jarige, blessuregevoelige speler met een aflopende verbintenis.



In de komende maanden zal Chadli zijn waarde, volgens het gerenommeerde Transfermarkt vandaag wel nog pal op zijn genoemde prijskaartje geschat, per slot van rekening alleen maar afnemen. Bovendien is de potentiële marge bij een eventuele doorverkoop sowieso al gering, een factor waar Club Brugge en KRC Genk reeds op zouden kunnen afhaken. Beiden hanteren een duidelijke transferstrategie, waarbij de pijlen vooral gericht worden op beloftevolle talenten die ooit met een fikse winst kunnen worden doorverkocht. Bij een routinier als Chadli is dat vanzelfsprekend niet echt het geval.

DE MOEITE WAARD?
Wel zou het een investering zijn die ambitie uitstraalt en gericht is op resultaten in het heden, al houdt dat tevens in dat sportieve succes haast een must zijn. Club waagde vorige zomer die gok met Simon Mignolet en heeft zich dat zeker niet beklaagd, maar de doelman is wel iemand waar Philippe Clement wekelijks op kan rekenen. Chadli daarentegen stond in de voorbije campagne sinds zijn komst slechts 1.261 van een mogelijke 2.340 minuten op het veld, ofwel niet meer dan 54 procent van alle speeltijd. Niet meteen het soort transfers waar Blauw-Zwart in het algemeen naar op zoek gaat.



Wanneer we louter kijken naar de financiële slagkracht, zijn Genk en Club Brugge op het eerste zicht wel de twee beste kandidaten voor zijn diensten. Hoewel Monaco haar prijs wellicht zal laten zakken, blijft de vermoedelijke som om Chadli binnen te rijven namelijk toch minstens vijf of zes miljoen. Een bedrag dat we zijn oorspronkelijke heimat Standard gezien de huidige situatie op Sclessin alvast niet zien ophoesten, zeker niet omdat de looneisen ook nog steeds navenant zullen zijn. Antwerp en AA Gent tastten in hun verleden dan weer nog nooit zo diep in de buidel voor een aanwinst.

SPIERBALLENGEROL
Vorige zomer werd wel reeds de aanzet gegeven. De Buffalo's reikten 4,5 miljoen uit voor Michael Ngadeu, Antwerp dokte op zijn beurt drie miljoen voor Manuel Benson – én haalde Steven Defour en Kevin Mirallas in huis. Spierballengerol waarmee de Great Old duidelijk definitief haar kar aan wilde haken bij de G5, al draaide het allemaal net iets anders uit. Misschien houden die flops de immer ambitieuze Paul Gheysens en Luciano D'Onofrio tegen om een nieuwe sprong in het diepe te wagen, maar qua statement zou Chadli wel kunnen tellen. En laten ze daar op de Bosuil nu net gek van zijn.



In de Ghelamco Arena beperkte Michel Louwagie zich dan weer niet alleen tot krachtpatser Ngadeu, maar kwamen ook verloren zonen Sven Kums en Laurent Depoitre de rangen opnieuw versterken. Stuk voor stuk transfers die erop gericht waren om nú resultaten te oogsten, al is er blijkbaar toch meer nodig om de kloof met Club Brugge te dichten. Gent is hongerig naar succes en staat te popelen om Blauw-Zwart, net zoals vijf jaar geleden, het vuur weer aan de schenen te leggen. Indien er straks stevig gecasht wordt op Jonathan David, durft het wie weet dus wel een gokje ondernemen.

MBOKANI 2.0?
Wanneer hij fit is, vormt Chadli in de JPL altijd een meerwaarde. Dat bewees hij de voorbije maanden in Anderlecht. Wat dat betreft zijn de risico's beperkt, maar laat die fysieke paraatheid nu net het probleem blijven. We betwijfelen daarom dat Club Brugge of Genk, in theorie de voornaamste kanshebbers, zullen toehappen. Per slot van rekening blijft het een dure transfer, wat daar in de afgelopen mercato's ook niet altijd het gewenste resultaat opleverde. Bovendien zullen zelfs kapitaalkrachtige clubs na de coronacrisis niet gooien met geld, maar eerder op zoek gaan naar buitenkansjes.



Als Monaco een fikse korting geeft, kan ook Chadli zulk een opportuniteit zijn. Al blijft hij zelfs dan te duur voor Anderlecht of Standard, en zouden ze ook in Antwerpen of Gent nog steeds hun clubrecord moeten verbreken. Samen met eventueel Club Brugge, dat iets minder dan Genk de nadruk legt op de jeugd, lijken zij wel de aannemelijkste bestemmingen. Zelf zetten wij ons geld dan in op Antwerp, dat vandaag over de meest ervaren kern in eerste klasse beschikt en dus niet terugdeinst van oude rotten. Gheysens brandt bovendien van ambitie om zo snel mogelijk prijzen naar de gerenoveerde Bosuil brengen en hield zo eerder al Dieumerci Mbokani uit handen van Paars-Wit. Herhaalt hij straks dat kunstje ook met Chadli?

LEES OOK: DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

Waar ziet u Chadli volgend seizoen spelen?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

139
139
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

137
137
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

160
160
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

178
178
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

209
209
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

50
50
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

241
241
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

219
219
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

241
241
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

165
165
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

329
329
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

138
138
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

156
156
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

283
283
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

533
533
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

524
524
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

307
307
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

258
258
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

76
76
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

558
558
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

159
159

Meer sportnieuws