De toekomst van Chadli: welke club hapt toe?

door
De toekomst van Chadli: welke club hapt toe?

"Ik wilde terug voetballen en daarom ben ik naar België gekomen. Om te spelen. De Rode Duivels en het EK 2020 zitten in mijn achterhoofd, maar dat is niet de hoofdreden. Ik wil vooral voor mezelf bewijzen dat ik een jaar kan presteren op hoog niveau, zonder blessures of andere ongemakken."


We schrijven 13 augustus 2019, Lotto Park. Aan het woord is Nacer Chadli, zopas voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Anderlecht. "Het belangrijkste voor mij is om mentaal en fysiek fit te zijn. Aan het eind van het seizoen zullen we dan wel zien", voegt de polyvalente winger, die gehuurd wordt van AS Monaco, er nog aan toe wanneer gevraagd naar zijn toekomst. Indien de definitieve stop van de Jupiler Pro League maandag – of later, want een zoveelste wijziging aan de agenda dringt zich op – wordt bekrachtigd, is dat moment weldra aangebroken.

(NIET) THUIS IN ANDERLECHT
De beslissing lijkt evenwel al gemaakt: Chadli zal volgend seizoen niet terugkeren naar Paars-Wit. Wanneer hij beschikbaar was, deed de 59-voudige Rode Duivel het nochtans verre van slecht. Acht goals en vier assists in 17 optredens is tenslotte een uiterst mooie balans, al weegt toch net dat laatste cijfer het zwaarst door in de eindafrekening. Zijn eigen doelstellingen werden op die manier alvast niet bereikt, en ook wat het EK betreft haalde Chadli door de verplaatsing van het toernooi zijn slag nog niet thuis. Volgend jaar moet hij immers wederom in beeld bij Roberto Martinez zien te blijven.



Naar verluidt zou de Luikenaar daarom liefst terug kamp opslaan in België. Als het kan allicht in Anderlecht, want ondanks de sportieve perikelen voelde Chadli zich er dankzij de aanwezigheid van Vincent Kompany wel in mum van tijd thuis. Zelfs zonder blessureleed was de publieklieveling echter hoe dan ook geen spek voor de Brusselse bek, waar voortaan alleen nog maar aankopen met een prijskaartje van maximaal 2,5 miljoen welkom zouden zijn. Een bedrag dat uiteraard lang niet zal volstaan om Chadli los te wrikken bij zijn moederclub, zelfs al ligt hij daar nog maar één jaar onder contract.

VRAAG EN AANBOD
Volgende zomer is dus wel een transfervrije exit mogelijk. Het maakt dat de Monegasken nú over moeten gaan tot een definitieve verkoop, of toch als ze nog iets willen recupereren van de 12 miljoen die ze zelf amper twee jaar geleden betaalden aan West Bromwich. Een nieuwe uitleenbeurt aan Anderlecht lijkt dus uitgesloten, maar de vraag is wel hoe hoog er in het prinsdom nog wordt gemikt. In eerdere berichten was telkens sprake van een kostprijs van ongeveer acht miljoen, maar dat lijkt toch wat naar de hoge kant voor een 30-jarige, blessuregevoelige speler met een aflopende verbintenis.



In de komende maanden zal Chadli zijn waarde, volgens het gerenommeerde Transfermarkt vandaag wel nog pal op zijn genoemde prijskaartje geschat, per slot van rekening alleen maar afnemen. Bovendien is de potentiële marge bij een eventuele doorverkoop sowieso al gering, een factor waar Club Brugge en KRC Genk reeds op zouden kunnen afhaken. Beiden hanteren een duidelijke transferstrategie, waarbij de pijlen vooral gericht worden op beloftevolle talenten die ooit met een fikse winst kunnen worden doorverkocht. Bij een routinier als Chadli is dat vanzelfsprekend niet echt het geval.

DE MOEITE WAARD?
Wel zou het een investering zijn die ambitie uitstraalt en gericht is op resultaten in het heden, al houdt dat tevens in dat sportieve succes haast een must zijn. Club waagde vorige zomer die gok met Simon Mignolet en heeft zich dat zeker niet beklaagd, maar de doelman is wel iemand waar Philippe Clement wekelijks op kan rekenen. Chadli daarentegen stond in de voorbije campagne sinds zijn komst slechts 1.261 van een mogelijke 2.340 minuten op het veld, ofwel niet meer dan 54 procent van alle speeltijd. Niet meteen het soort transfers waar Blauw-Zwart in het algemeen naar op zoek gaat.



Wanneer we louter kijken naar de financiële slagkracht, zijn Genk en Club Brugge op het eerste zicht wel de twee beste kandidaten voor zijn diensten. Hoewel Monaco haar prijs wellicht zal laten zakken, blijft de vermoedelijke som om Chadli binnen te rijven namelijk toch minstens vijf of zes miljoen. Een bedrag dat we zijn oorspronkelijke heimat Standard gezien de huidige situatie op Sclessin alvast niet zien ophoesten, zeker niet omdat de looneisen ook nog steeds navenant zullen zijn. Antwerp en AA Gent tastten in hun verleden dan weer nog nooit zo diep in de buidel voor een aanwinst.

SPIERBALLENGEROL
Vorige zomer werd wel reeds de aanzet gegeven. De Buffalo's reikten 4,5 miljoen uit voor Michael Ngadeu, Antwerp dokte op zijn beurt drie miljoen voor Manuel Benson – én haalde Steven Defour en Kevin Mirallas in huis. Spierballengerol waarmee de Great Old duidelijk definitief haar kar aan wilde haken bij de G5, al draaide het allemaal net iets anders uit. Misschien houden die flops de immer ambitieuze Paul Gheysens en Luciano D'Onofrio tegen om een nieuwe sprong in het diepe te wagen, maar qua statement zou Chadli wel kunnen tellen. En laten ze daar op de Bosuil nu net gek van zijn.



In de Ghelamco Arena beperkte Michel Louwagie zich dan weer niet alleen tot krachtpatser Ngadeu, maar kwamen ook verloren zonen Sven Kums en Laurent Depoitre de rangen opnieuw versterken. Stuk voor stuk transfers die erop gericht waren om nú resultaten te oogsten, al is er blijkbaar toch meer nodig om de kloof met Club Brugge te dichten. Gent is hongerig naar succes en staat te popelen om Blauw-Zwart, net zoals vijf jaar geleden, het vuur weer aan de schenen te leggen. Indien er straks stevig gecasht wordt op Jonathan David, durft het wie weet dus wel een gokje ondernemen.

MBOKANI 2.0?
Wanneer hij fit is, vormt Chadli in de JPL altijd een meerwaarde. Dat bewees hij de voorbije maanden in Anderlecht. Wat dat betreft zijn de risico's beperkt, maar laat die fysieke paraatheid nu net het probleem blijven. We betwijfelen daarom dat Club Brugge of Genk, in theorie de voornaamste kanshebbers, zullen toehappen. Per slot van rekening blijft het een dure transfer, wat daar in de afgelopen mercato's ook niet altijd het gewenste resultaat opleverde. Bovendien zullen zelfs kapitaalkrachtige clubs na de coronacrisis niet gooien met geld, maar eerder op zoek gaan naar buitenkansjes.



Als Monaco een fikse korting geeft, kan ook Chadli zulk een opportuniteit zijn. Al blijft hij zelfs dan te duur voor Anderlecht of Standard, en zouden ze ook in Antwerpen of Gent nog steeds hun clubrecord moeten verbreken. Samen met eventueel Club Brugge, dat iets minder dan Genk de nadruk legt op de jeugd, lijken zij wel de aannemelijkste bestemmingen. Zelf zetten wij ons geld dan in op Antwerp, dat vandaag over de meest ervaren kern in eerste klasse beschikt en dus niet terugdeinst van oude rotten. Gheysens brandt bovendien van ambitie om zo snel mogelijk prijzen naar de gerenoveerde Bosuil brengen en hield zo eerder al Dieumerci Mbokani uit handen van Paars-Wit. Herhaalt hij straks dat kunstje ook met Chadli?

LEES OOK: Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

Waar ziet u Chadli volgend seizoen spelen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

69
69
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

23
23
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

135
135
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

100
100
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

23
23
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

10
10
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

67
67
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

56
56
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

98
98
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

662
662
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

134
134
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

217
217
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

502
502
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

171
171
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

161
161
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

50
50
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

92
92
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

295
295
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

361
361
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

266
266
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

334
334
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

140
140
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

64
64
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

264
264

Meer sportnieuws