'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

334 stemmen
'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

Aanstaande maandag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League een definitieve beslissing over de voortzetting van het seizoen. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur wordt gevolgd en dat een streep onder de competitie wordt getrokken. Al krijgen de clubs nu slecht nieuws over de televisiegelden.

Eén van de hoofdredenen waarom in België al zo snel een beslissing werd genomen, is dat de televisiegelden van deze periode al waren overgeschreven. Een groot verschil met heel wat topcompetities, waar men riskeert de nodig miljoenen mis te lopen indien er niet meer gespeeld wordt. Maar de Pro League moet zich nu toch ongerust maken. Zo schrijft La Dernière Heure dat Telenet een deel van het betaalde voorschot op de televisierechten wil terug recupereren.

De telecomoperator pleit er niet voor om toch door te voetballen, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Men wil echter wel aan tafel gaan om tot een akkoord te komen over de terugbetaling van de televisiegelden. Telenet wil zich ook soepel opstellen over de manier waarop de terugbetaling zou gedaan worden, maar men oordeelt dat 1/3de van het seizoen niet is afgewerkt en daar wil men dus een compensatie voor.

UPDATE 23/04
De kans lijkt weer wat groter te worden dat de Belgische clubs miljoenen aan televisiegelden door de neus geboord zien, want Het Laatste Nieuws meldt dat nu ook Proximus en het Waalse VOO zich bij de claim van Telenet aangesloten hebben. Aangezien de play-offs niet gespeeld worden, willen de rechtenhouders ofwel hun geld terug, ofwel het recht om volgend seizoen een gelijk aantal matchen gratis te mogen uitzenden.

Dat laatste lijkt echter een moeilijke zaak te worden, want dan zou ook Eleven Sports - de rechtenhouder voor volgend seizoen - akkoord moeten gaan. Bij de Pro League blijven ze echter wijzen op de clausule die bepaald dat bij overmacht ze niet hoeven terug te betalen. Als de Nationale Veiligheidsraad vrijdag zou beslissen dat er tot september niet gevoetbald mag worden, kan daar weinig discussie over bestaan.

LEES OOK: 'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

🚀

Vind je dat de rechtenhouders hun geld terug moeten krijgen?

Meest recent

'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

110
110
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

55
55
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

120
120
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

272
272
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

292
292
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

77
77
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

376
376
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

132
132
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

46
46
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

517
517
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

279
279
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

249
249
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

493
493
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

194
194
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

260
260
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

105
105
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

419
419
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

405
405

Meer sportnieuws