'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

door
'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

Aanstaande maandag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League een definitieve beslissing over de voortzetting van het seizoen. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur wordt gevolgd en dat een streep onder de competitie wordt getrokken. Al krijgen de clubs nu slecht nieuws over de televisiegelden.

Eén van de hoofdredenen waarom in België al zo snel een beslissing werd genomen, is dat de televisiegelden van deze periode al waren overgeschreven. Een groot verschil met heel wat topcompetities, waar men riskeert de nodig miljoenen mis te lopen indien er niet meer gespeeld wordt. Maar de Pro League moet zich nu toch ongerust maken. Zo schrijft La Dernière Heure dat Telenet een deel van het betaalde voorschot op de televisierechten wil terug recupereren.

De telecomoperator pleit er niet voor om toch door te voetballen, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Men wil echter wel aan tafel gaan om tot een akkoord te komen over de terugbetaling van de televisiegelden. Telenet wil zich ook soepel opstellen over de manier waarop de terugbetaling zou gedaan worden, maar men oordeelt dat 1/3de van het seizoen niet is afgewerkt en daar wil men dus een compensatie voor.

UPDATE 23/04
De kans lijkt weer wat groter te worden dat de Belgische clubs miljoenen aan televisiegelden door de neus geboord zien, want Het Laatste Nieuws meldt dat nu ook Proximus en het Waalse VOO zich bij de claim van Telenet aangesloten hebben. Aangezien de play-offs niet gespeeld worden, willen de rechtenhouders ofwel hun geld terug, ofwel het recht om volgend seizoen een gelijk aantal matchen gratis te mogen uitzenden.

Dat laatste lijkt echter een moeilijke zaak te worden, want dan zou ook Eleven Sports - de rechtenhouder voor volgend seizoen - akkoord moeten gaan. Bij de Pro League blijven ze echter wijzen op de clausule die bepaald dat bij overmacht ze niet hoeven terug te betalen. Als de Nationale Veiligheidsraad vrijdag zou beslissen dat er tot september niet gevoetbald mag worden, kan daar weinig discussie over bestaan.

LEES OOK: 'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Vind je dat de rechtenhouders hun geld terug moeten krijgen?

Meest recent

Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

5
5
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

39
39
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

196
196
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

229
229
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

61
61
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

34
34
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

69
69
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

193
193
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

63
63
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

268
268
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

771
771
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

255
255
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

51
51
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

253
253
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

74
74
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

228
228
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

87
87
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

148
148
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

398
398
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

241
241
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

78
78
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96

Meer sportnieuws