'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

334 stemmen
'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

Aanstaande maandag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League een definitieve beslissing over de voortzetting van het seizoen. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur wordt gevolgd en dat een streep onder de competitie wordt getrokken. Al krijgen de clubs nu slecht nieuws over de televisiegelden.

Eén van de hoofdredenen waarom in België al zo snel een beslissing werd genomen, is dat de televisiegelden van deze periode al waren overgeschreven. Een groot verschil met heel wat topcompetities, waar men riskeert de nodig miljoenen mis te lopen indien er niet meer gespeeld wordt. Maar de Pro League moet zich nu toch ongerust maken. Zo schrijft La Dernière Heure dat Telenet een deel van het betaalde voorschot op de televisierechten wil terug recupereren.

De telecomoperator pleit er niet voor om toch door te voetballen, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Men wil echter wel aan tafel gaan om tot een akkoord te komen over de terugbetaling van de televisiegelden. Telenet wil zich ook soepel opstellen over de manier waarop de terugbetaling zou gedaan worden, maar men oordeelt dat 1/3de van het seizoen niet is afgewerkt en daar wil men dus een compensatie voor.

UPDATE 23/04
De kans lijkt weer wat groter te worden dat de Belgische clubs miljoenen aan televisiegelden door de neus geboord zien, want Het Laatste Nieuws meldt dat nu ook Proximus en het Waalse VOO zich bij de claim van Telenet aangesloten hebben. Aangezien de play-offs niet gespeeld worden, willen de rechtenhouders ofwel hun geld terug, ofwel het recht om volgend seizoen een gelijk aantal matchen gratis te mogen uitzenden.

Dat laatste lijkt echter een moeilijke zaak te worden, want dan zou ook Eleven Sports - de rechtenhouder voor volgend seizoen - akkoord moeten gaan. Bij de Pro League blijven ze echter wijzen op de clausule die bepaald dat bij overmacht ze niet hoeven terug te betalen. Als de Nationale Veiligheidsraad vrijdag zou beslissen dat er tot september niet gevoetbald mag worden, kan daar weinig discussie over bestaan.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

🚀

Vind je dat de rechtenhouders hun geld terug moeten krijgen?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

31
31
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

57
57
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

82
82
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

43
43
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

78
78
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

242
242
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

355
355
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

176
176
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

637
637
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

137
137
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

461
461
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

661
661
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

496
496
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

510
510

Meer sportnieuws