Anderlecht op zoek naar type zoals Davy Schollen

195
Anderlecht op zoek naar type zoals Davy Schollen

Onze redactie kondigde eerder al aan dat RSC Anderlecht een ‘nieuwe Davy Schollen’ zoekt. Een tweede doelman, dus. Liefst iemand met wat ervaring en die zich kan vinden in een rol als tweede keeper. Mike Vanhamel paste perfect in dat plaatje, maar hij tekende bij en bevestigde dat hij bleef omdat hij bij Beerschot de nummer één is, wat hij in Anderlecht niet zou zijn. Welke doelmannen komen in aanmerking voor RSCA?


RSCA wil Jean Butez graag, maar die wil het liefst eerste doelman worden. Paars-Wit wil Hendrik Van Crombrugge enkel voor de hoofdprijs laten gaan, maar in deze tijden is dat niet eenvoudig. De transferprijzen zullen sowieso wat lager liggen en de zomermercato van 2020 is geen goede periode om sterkhouders te verkopen.

Toch moet Anderlecht op zoek gaan naar nieuwe keepers. De club kan Butez mogelijk proberen te overtuigen om één jaar tweede viool te spelen en nadien over te nemen. Door de problemen bij Moeskroen en zijn contract dat nog maar één jaar loopt, lijkt de Fransman een buitenkans te zijn. Als nummer drie moet RSCA een beslissing nemen: verder gaan met Rik Vercauteren of een talent zoals Jonathan De Bie vastleggen en laten doorgroeien. De eerste focus ligt nu echter op een tweede keeper en dus liefst iemand als Davy Schollen, die jarenlang een goede tweede doelman was bij RSCA en het goed deed als hij moest depanneren.

De kans lijkt ook niet onbestaande dat Anderlecht in Nederland gaat kijken. Met Jelle ten Rouwelaer hoopt het een nieuwe keeperstrainer te strikken en de ex-doelman van PSV zal ongetwijfeld suggesties kunnen geven aan Peter Verbeke en Vincent Kompany. Bovendien zijn Nederlandse keepers vaak goed geschoold inzake uitvoetballen. Ohja… Schollen kwam indertijd over NAC Breda. Herhaalt de geschiedenis zich?

Claudio Reulens

Zou een type als Schollen de perfecte tweede doelman zijn?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

16
16
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

28
28
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

55
55
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

55
55
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

115
115
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

166
166
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

64
64
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

88
88
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

110
110
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

17
17
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

76
76
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

197
197
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

114
114
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

889
889
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

152
152
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

387
387
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

407
407

Meer sportnieuws