Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels: "Beter dan Mané"

1743 stemmen
Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels:

Hij is zowat het laatste overgebleven toptalent van de Genkse titelploeg, maar binnenkort trekt ook Joakim Maehle de deur van de Luminus Arena vermoedelijk achter zich dicht. Dimitri de Condé moet dus op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl de Limburgers aan de overzijde dit seizoen eveneens heel wat problemen kenden. Toch mogen de miljoenen hier allicht op zak worden gehouden. Met Amine Khammas dient zich namelijk een beloftevolle oplossing uit de eigen keuken aan.


Het is te zeggen, de 21-jarige linksachter lijkt na twee uitleenbeurten op rij stilaan klaar voor een échte kans in de hoofdmacht van de uittredend landskampioen. Daar kwam hij in 2017 al voor het eerst piepen, meer zelfs: toenmalig trainer Albert Stuivenberg liet de tiener als titularis aan de campagne beginnen. Na vier speeldagen was dat rijk echter al uit, waarna Khammas nog slechts sporadisch aan de bak kwam. Geen schande natuurlijk op die leeftijd, maar toch drong hij aan het eind van de volgende zomer zelf aan om verhuurd te worden aan FC Den Bosch in de Nederlandse tweede klasse.

JUISTE KEUZES
Een van de redenen voor dat vertrek lijkt een wat vertroebelde relatie met Philippe Clement te zijn, die in december Stuivenberg opvolgde en Khammas nadien amper twee keer liet meedoen. Even werd hij zelfs teruggezet naar de B-kern. "Ik had het moeilijk met op de bank te zitten. De uitleg is al snel dat je jong bent en ervaring moet opdoen, maar dat vind ik bullshit. Als je goed bent, dan speel je en als je slecht bent, moet je trainer dat tegen je zeggen. Ik heb het daar lastig mee gehad en me daardoor op training misschien verkeerd geuit", klonk het hierover destijds bij het Nederlandse Voetbalzone.



Terwijl zijn ex-ploegmaats de titel in de Jupiler Pro League pakten, deed Khammas het wel uitstekend in de Keuken Kampioen Divisie. Ook in de plannen van Felice Mazzu kwam hij evenwel niet voor, en dus werd op de laatste dag van de transfermarkt nog een oplossing gevonden bij het naburige Lommel. Daar had doelman Gaëtan Coucke, die op dat moment indruk maakte als nieuwe nummer één onder de lat in Genk, het seizoen ervoor een prima leerschool gekend. En ook voor Khammas bleek het de juiste keuze, want na opnieuw een voortreffelijke jaargang neem zijn status in ons land stilaan toe.

BETER DAN MANÉ
Huidige ploegmaat Chris Philipps, met wie we recent een gesprek hadden, is alvast enorm onder de indruk van de jonge linksachter. "We hebben hier in Lommel een aantal goede jonge talenten, maar de beste is toch Khammas. Van hem ben ik zeker dat hij het ver zal schoppen. Hij speelt als vleugelverdediger, maar toen ik pas arriveerde dacht ik dat hij de nummer 10 was. Technisch is hij misschien wel de beste speler waar ik ooit mee gespeeld heb", aldus de Luxemburger. Straffe woorden voor iemand die in Metz nog de kleedkamer deelde met niemand minder dan Liverpool-aanvaller Sadio Mané.



"Maar die was ondanks zijn fysieke kwaliteiten toen nog niet zo goed. Alleen verbeterde hij zich door hard te werken – en de wegen te kruisen met enkele uitmuntende coaches", gaat Philipps verder. Een pad dat hij ook Khammas ziet afleggen, want van diens vroegere reputatie als iemand met een moeilijk karakter is allang geen sprake meer. "Hij stippelt zijn carrière goed uit, is intelligent en gaat niet te snel. Zo koos hij voor speeltijd in Lommel in plaats van een hoger aangeschreven club. Nochtans zijn offensieve fullbacks in trek, al heeft hij wel nog wat werk aan het defensieve aspect van zijn positie."

TIJD RIJP IN GENK?
"Op termijn zie ik hem met zijn kwaliteiten wel slagen in het buitenland, al weet je in het voetbal natuurlijk maar nooit. In tweede klasse zal hij volgend jaar alleszins niet spelen", besluit de controleur. Op dat laatste punt kreeg hij alvast gelijk, vermits Genk de optie in het contract van Khammas besloot te lichten. Logisch ook, want links achterin viel Neto Borges door de mand en sukkelde Jere Uronen zowat de hele campagne met blessures. Bovendien zitten de Limburgers nogal dunnetjes in de Belgen en is elke landgenoot op dat vlak dus maar al te handig meegenomen, zeker eentje met zulk een potentieel.



Dat vinden ook Antwerp en Zulte Waregem, clubs die naar verluidt op vinkenslag liggen. Genk zou daarom zelfs overwegen om Khammas meteen langer vast te leggen, al is dat volgens zijn zaakwaarnemer Patrick De Koster iets te voorbarig. "Amine heeft zijn kans bij Lommel gegrepen. Het is een speler met zeer veel potentieel, die wel nog stappen moet zetten", vertelt de vertegenwoordiger van ook onder andere Kevin De Bruyne aan onze redactie. "Genk heeft zijn optie gelicht en dus ligt hij nog één jaar onder contract, maar uiteraard bekijken we alle pistes die het beste zijn voor zijn ontwikkeling."

BELGIË OF MAROKKO?
"De komende dagen en weken gaan we dat allemaal bekijken met Genk. In het huidige landschap moeten we ook nog wat afwachten, want welke ploegen gaan verdwijnen en wie speelt straks al dan niet in eerste klasse? Dat moeten we allemaal nog zien", sluit De Koster dus ook een nieuwe uitleenbeurt niet per se uit, al lijkt Khammas toch klaar om de concurrentie met Uronen aan te gaan. "Het feit dat Belgische teams nu deels uit noodzaak hun eigen talenten meer kansen zullen geven, is misschien nog het enige positieve aan de huidige crisis. Voor zover we zoiets kunnen zeggen in deze omstandigheden."



"Vanzelfsprekend moet ook in het buitenland gezocht worden naar versterking, maar in België hebben we zó een goede jeugd", klinkt het verder. De vraag is echter of Khammas straks wel deel uitmaakt van een nieuwe lichting Rode Duivels, aangezien hij in zijn periode bij Den Bosch al eens geselecteerd werd voor Marokko. "Amine kan nog altijd kiezen, want hij heeft toen niet gespeeld", aldus De Koster. "Kijk, bij België is de concurrentie erg groot en daarom is Marokko zeker niet uitgesloten. We zien wel wanneer de kans zich voordoet en er een keuze moet worden gemaakt. Tot dan zijn alle opties open."

HET OOG VAN MARTINEZ
Een jaar geleden lagen de kaarten nochtans anders, want zelfs een telefoontje van Roberto Martinez kon Khammas destijds niet verleiden. "Hij vroeg me om nog even te wachten, maar mijn keuze voor Marokko stond vast. Het was een beslissing met het hart, dat had niks met België te maken", liet de linksback toen zelfs weten, al kan een doorbraak in Genk hem misschien wel van gedachten doen veranderen. Martinez, die met zijn kennersoog ook Clinton Mata vroeg op het spoor kwam maar daar uiteindelijk wel naast het net viste, mag alleszins blijven bellen. Op termijn kan Khammas immers een uitstekende optie worden op een positie waar de Rode Duivels niet dik bezaaid zijn. Maar eerst titularis worden in Genk, uiteraard.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Moet Khammas dit seizoen vol zijn kans krijgen in Genk?

Meest recent

'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

4
4
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

12
12
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

18
18
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

45
45
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

146
146
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

130
130
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

83
83
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

477
477
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

286
286
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

441
441
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

64
64
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

346
346
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

163
163
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

102
102
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

539
539
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

80
80
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

635
635
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

931
931
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

332
332
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

1004
1004
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

632
632
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

159
159
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1049
1049
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

249
249

Meer sportnieuws