Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels: "Beter dan Mané"

door
Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels:

Hij is zowat het laatste overgebleven toptalent van de Genkse titelploeg, maar binnenkort trekt ook Joakim Maehle de deur van de Luminus Arena vermoedelijk achter zich dicht. Dimitri de Condé moet dus op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl de Limburgers aan de overzijde dit seizoen eveneens heel wat problemen kenden. Toch mogen de miljoenen hier allicht op zak worden gehouden. Met Amine Khammas dient zich namelijk een beloftevolle oplossing uit de eigen keuken aan.


Het is te zeggen, de 21-jarige linksachter lijkt na twee uitleenbeurten op rij stilaan klaar voor een échte kans in de hoofdmacht van de uittredend landskampioen. Daar kwam hij in 2017 al voor het eerst piepen, meer zelfs: toenmalig trainer Albert Stuivenberg liet de tiener als titularis aan de campagne beginnen. Na vier speeldagen was dat rijk echter al uit, waarna Khammas nog slechts sporadisch aan de bak kwam. Geen schande natuurlijk op die leeftijd, maar toch drong hij aan het eind van de volgende zomer zelf aan om verhuurd te worden aan FC Den Bosch in de Nederlandse tweede klasse.

JUISTE KEUZES
Een van de redenen voor dat vertrek lijkt een wat vertroebelde relatie met Philippe Clement te zijn, die in december Stuivenberg opvolgde en Khammas nadien amper twee keer liet meedoen. Even werd hij zelfs teruggezet naar de B-kern. "Ik had het moeilijk met op de bank te zitten. De uitleg is al snel dat je jong bent en ervaring moet opdoen, maar dat vind ik bullshit. Als je goed bent, dan speel je en als je slecht bent, moet je trainer dat tegen je zeggen. Ik heb het daar lastig mee gehad en me daardoor op training misschien verkeerd geuit", klonk het hierover destijds bij het Nederlandse Voetbalzone.



Terwijl zijn ex-ploegmaats de titel in de Jupiler Pro League pakten, deed Khammas het wel uitstekend in de Keuken Kampioen Divisie. Ook in de plannen van Felice Mazzu kwam hij evenwel niet voor, en dus werd op de laatste dag van de transfermarkt nog een oplossing gevonden bij het naburige Lommel. Daar had doelman Gaëtan Coucke, die op dat moment indruk maakte als nieuwe nummer één onder de lat in Genk, het seizoen ervoor een prima leerschool gekend. En ook voor Khammas bleek het de juiste keuze, want na opnieuw een voortreffelijke jaargang neem zijn status in ons land stilaan toe.

BETER DAN MANÉ
Huidige ploegmaat Chris Philipps, met wie we recent een gesprek hadden, is alvast enorm onder de indruk van de jonge linksachter. "We hebben hier in Lommel een aantal goede jonge talenten, maar de beste is toch Khammas. Van hem ben ik zeker dat hij het ver zal schoppen. Hij speelt als vleugelverdediger, maar toen ik pas arriveerde dacht ik dat hij de nummer 10 was. Technisch is hij misschien wel de beste speler waar ik ooit mee gespeeld heb", aldus de Luxemburger. Straffe woorden voor iemand die in Metz nog de kleedkamer deelde met niemand minder dan Liverpool-aanvaller Sadio Mané.



"Maar die was ondanks zijn fysieke kwaliteiten toen nog niet zo goed. Alleen verbeterde hij zich door hard te werken – en de wegen te kruisen met enkele uitmuntende coaches", gaat Philipps verder. Een pad dat hij ook Khammas ziet afleggen, want van diens vroegere reputatie als iemand met een moeilijk karakter is allang geen sprake meer. "Hij stippelt zijn carrière goed uit, is intelligent en gaat niet te snel. Zo koos hij voor speeltijd in Lommel in plaats van een hoger aangeschreven club. Nochtans zijn offensieve fullbacks in trek, al heeft hij wel nog wat werk aan het defensieve aspect van zijn positie."

TIJD RIJP IN GENK?
"Op termijn zie ik hem met zijn kwaliteiten wel slagen in het buitenland, al weet je in het voetbal natuurlijk maar nooit. In tweede klasse zal hij volgend jaar alleszins niet spelen", besluit de controleur. Op dat laatste punt kreeg hij alvast gelijk, vermits Genk de optie in het contract van Khammas besloot te lichten. Logisch ook, want links achterin viel Neto Borges door de mand en sukkelde Jere Uronen zowat de hele campagne met blessures. Bovendien zitten de Limburgers nogal dunnetjes in de Belgen en is elke landgenoot op dat vlak dus maar al te handig meegenomen, zeker eentje met zulk een potentieel.



Dat vinden ook Antwerp en Zulte Waregem, clubs die naar verluidt op vinkenslag liggen. Genk zou daarom zelfs overwegen om Khammas meteen langer vast te leggen, al is dat volgens zijn zaakwaarnemer Patrick De Koster iets te voorbarig. "Amine heeft zijn kans bij Lommel gegrepen. Het is een speler met zeer veel potentieel, die wel nog stappen moet zetten", vertelt de vertegenwoordiger van ook onder andere Kevin De Bruyne aan onze redactie. "Genk heeft zijn optie gelicht en dus ligt hij nog één jaar onder contract, maar uiteraard bekijken we alle pistes die het beste zijn voor zijn ontwikkeling."

BELGIË OF MAROKKO?
"De komende dagen en weken gaan we dat allemaal bekijken met Genk. In het huidige landschap moeten we ook nog wat afwachten, want welke ploegen gaan verdwijnen en wie speelt straks al dan niet in eerste klasse? Dat moeten we allemaal nog zien", sluit De Koster dus ook een nieuwe uitleenbeurt niet per se uit, al lijkt Khammas toch klaar om de concurrentie met Uronen aan te gaan. "Het feit dat Belgische teams nu deels uit noodzaak hun eigen talenten meer kansen zullen geven, is misschien nog het enige positieve aan de huidige crisis. Voor zover we zoiets kunnen zeggen in deze omstandigheden."



"Vanzelfsprekend moet ook in het buitenland gezocht worden naar versterking, maar in België hebben we zó een goede jeugd", klinkt het verder. De vraag is echter of Khammas straks wel deel uitmaakt van een nieuwe lichting Rode Duivels, aangezien hij in zijn periode bij Den Bosch al eens geselecteerd werd voor Marokko. "Amine kan nog altijd kiezen, want hij heeft toen niet gespeeld", aldus De Koster. "Kijk, bij België is de concurrentie erg groot en daarom is Marokko zeker niet uitgesloten. We zien wel wanneer de kans zich voordoet en er een keuze moet worden gemaakt. Tot dan zijn alle opties open."

HET OOG VAN MARTINEZ
Een jaar geleden lagen de kaarten nochtans anders, want zelfs een telefoontje van Roberto Martinez kon Khammas destijds niet verleiden. "Hij vroeg me om nog even te wachten, maar mijn keuze voor Marokko stond vast. Het was een beslissing met het hart, dat had niks met België te maken", liet de linksback toen zelfs weten, al kan een doorbraak in Genk hem misschien wel van gedachten doen veranderen. Martinez, die met zijn kennersoog ook Clinton Mata vroeg op het spoor kwam maar daar uiteindelijk wel naast het net viste, mag alleszins blijven bellen. Op termijn kan Khammas immers een uitstekende optie worden op een positie waar de Rode Duivels niet dik bezaaid zijn. Maar eerst titularis worden in Genk, uiteraard.

LEES OOK: Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

Trending:

Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

Moet Khammas dit seizoen vol zijn kans krijgen in Genk?

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

2
2
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

17
17
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

202
202
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

71
71
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

26
26
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

461
461
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

57
57
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

700
700
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

134
134
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

129
129
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

267
267
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

94
94
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

727
727
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

531
531
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

338
338
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

214
214
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

726
726
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

52
52
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

357
357
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

346
346
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

438
438
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1237
1237
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

73
73
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2131
2131
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

142
142

Meer sportnieuws