Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels: "Beter dan Mané"

door
Goud in Genk, mysterie voor Rode Duivels:

Hij is zowat het laatste overgebleven toptalent van de Genkse titelploeg, maar binnenkort trekt ook Joakim Maehle de deur van de Luminus Arena vermoedelijk achter zich dicht. Dimitri de Condé moet dus op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl de Limburgers aan de overzijde dit seizoen eveneens heel wat problemen kenden. Toch mogen de miljoenen hier allicht op zak worden gehouden. Met Amine Khammas dient zich namelijk een beloftevolle oplossing uit de eigen keuken aan.


Het is te zeggen, de 21-jarige linksachter lijkt na twee uitleenbeurten op rij stilaan klaar voor een échte kans in de hoofdmacht van de uittredend landskampioen. Daar kwam hij in 2017 al voor het eerst piepen, meer zelfs: toenmalig trainer Albert Stuivenberg liet de tiener als titularis aan de campagne beginnen. Na vier speeldagen was dat rijk echter al uit, waarna Khammas nog slechts sporadisch aan de bak kwam. Geen schande natuurlijk op die leeftijd, maar toch drong hij aan het eind van de volgende zomer zelf aan om verhuurd te worden aan FC Den Bosch in de Nederlandse tweede klasse.

JUISTE KEUZES
Een van de redenen voor dat vertrek lijkt een wat vertroebelde relatie met Philippe Clement te zijn, die in december Stuivenberg opvolgde en Khammas nadien amper twee keer liet meedoen. Even werd hij zelfs teruggezet naar de B-kern. "Ik had het moeilijk met op de bank te zitten. De uitleg is al snel dat je jong bent en ervaring moet opdoen, maar dat vind ik bullshit. Als je goed bent, dan speel je en als je slecht bent, moet je trainer dat tegen je zeggen. Ik heb het daar lastig mee gehad en me daardoor op training misschien verkeerd geuit", klonk het hierover destijds bij het Nederlandse Voetbalzone.



Terwijl zijn ex-ploegmaats de titel in de Jupiler Pro League pakten, deed Khammas het wel uitstekend in de Keuken Kampioen Divisie. Ook in de plannen van Felice Mazzu kwam hij evenwel niet voor, en dus werd op de laatste dag van de transfermarkt nog een oplossing gevonden bij het naburige Lommel. Daar had doelman Gaëtan Coucke, die op dat moment indruk maakte als nieuwe nummer één onder de lat in Genk, het seizoen ervoor een prima leerschool gekend. En ook voor Khammas bleek het de juiste keuze, want na opnieuw een voortreffelijke jaargang neem zijn status in ons land stilaan toe.

BETER DAN MANÉ
Huidige ploegmaat Chris Philipps, met wie we recent een gesprek hadden, is alvast enorm onder de indruk van de jonge linksachter. "We hebben hier in Lommel een aantal goede jonge talenten, maar de beste is toch Khammas. Van hem ben ik zeker dat hij het ver zal schoppen. Hij speelt als vleugelverdediger, maar toen ik pas arriveerde dacht ik dat hij de nummer 10 was. Technisch is hij misschien wel de beste speler waar ik ooit mee gespeeld heb", aldus de Luxemburger. Straffe woorden voor iemand die in Metz nog de kleedkamer deelde met niemand minder dan Liverpool-aanvaller Sadio Mané.



"Maar die was ondanks zijn fysieke kwaliteiten toen nog niet zo goed. Alleen verbeterde hij zich door hard te werken – en de wegen te kruisen met enkele uitmuntende coaches", gaat Philipps verder. Een pad dat hij ook Khammas ziet afleggen, want van diens vroegere reputatie als iemand met een moeilijk karakter is allang geen sprake meer. "Hij stippelt zijn carrière goed uit, is intelligent en gaat niet te snel. Zo koos hij voor speeltijd in Lommel in plaats van een hoger aangeschreven club. Nochtans zijn offensieve fullbacks in trek, al heeft hij wel nog wat werk aan het defensieve aspect van zijn positie."

TIJD RIJP IN GENK?
"Op termijn zie ik hem met zijn kwaliteiten wel slagen in het buitenland, al weet je in het voetbal natuurlijk maar nooit. In tweede klasse zal hij volgend jaar alleszins niet spelen", besluit de controleur. Op dat laatste punt kreeg hij alvast gelijk, vermits Genk de optie in het contract van Khammas besloot te lichten. Logisch ook, want links achterin viel Neto Borges door de mand en sukkelde Jere Uronen zowat de hele campagne met blessures. Bovendien zitten de Limburgers nogal dunnetjes in de Belgen en is elke landgenoot op dat vlak dus maar al te handig meegenomen, zeker eentje met zulk een potentieel.



Dat vinden ook Antwerp en Zulte Waregem, clubs die naar verluidt op vinkenslag liggen. Genk zou daarom zelfs overwegen om Khammas meteen langer vast te leggen, al is dat volgens zijn zaakwaarnemer Patrick De Koster iets te voorbarig. "Amine heeft zijn kans bij Lommel gegrepen. Het is een speler met zeer veel potentieel, die wel nog stappen moet zetten", vertelt de vertegenwoordiger van ook onder andere Kevin De Bruyne aan onze redactie. "Genk heeft zijn optie gelicht en dus ligt hij nog één jaar onder contract, maar uiteraard bekijken we alle pistes die het beste zijn voor zijn ontwikkeling."

BELGIË OF MAROKKO?
"De komende dagen en weken gaan we dat allemaal bekijken met Genk. In het huidige landschap moeten we ook nog wat afwachten, want welke ploegen gaan verdwijnen en wie speelt straks al dan niet in eerste klasse? Dat moeten we allemaal nog zien", sluit De Koster dus ook een nieuwe uitleenbeurt niet per se uit, al lijkt Khammas toch klaar om de concurrentie met Uronen aan te gaan. "Het feit dat Belgische teams nu deels uit noodzaak hun eigen talenten meer kansen zullen geven, is misschien nog het enige positieve aan de huidige crisis. Voor zover we zoiets kunnen zeggen in deze omstandigheden."



"Vanzelfsprekend moet ook in het buitenland gezocht worden naar versterking, maar in België hebben we zó een goede jeugd", klinkt het verder. De vraag is echter of Khammas straks wel deel uitmaakt van een nieuwe lichting Rode Duivels, aangezien hij in zijn periode bij Den Bosch al eens geselecteerd werd voor Marokko. "Amine kan nog altijd kiezen, want hij heeft toen niet gespeeld", aldus De Koster. "Kijk, bij België is de concurrentie erg groot en daarom is Marokko zeker niet uitgesloten. We zien wel wanneer de kans zich voordoet en er een keuze moet worden gemaakt. Tot dan zijn alle opties open."

HET OOG VAN MARTINEZ
Een jaar geleden lagen de kaarten nochtans anders, want zelfs een telefoontje van Roberto Martinez kon Khammas destijds niet verleiden. "Hij vroeg me om nog even te wachten, maar mijn keuze voor Marokko stond vast. Het was een beslissing met het hart, dat had niks met België te maken", liet de linksback toen zelfs weten, al kan een doorbraak in Genk hem misschien wel van gedachten doen veranderen. Martinez, die met zijn kennersoog ook Clinton Mata vroeg op het spoor kwam maar daar uiteindelijk wel naast het net viste, mag alleszins blijven bellen. Op termijn kan Khammas immers een uitstekende optie worden op een positie waar de Rode Duivels niet dik bezaaid zijn. Maar eerst titularis worden in Genk, uiteraard.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Moet Khammas dit seizoen vol zijn kans krijgen in Genk?

Meest recent

'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

25
25
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

47
47
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

81
81
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

78
78
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

434
434
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

113
113
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

104
104
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

479
479
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

376
376
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

120
120
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

226
226
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

695
695
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

325
325
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

217
217
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

59
59
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

35
35
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

254
254
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

90
90
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

549
549
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

199
199
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

195
195
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

429
429
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

412
412
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

318
318

Meer sportnieuws