EXCLUSIEF Kristinsson: "Die avond op Daknam tegen Man City, geweldig"

142 stemmen
EXCLUSIEF Kristinsson:

Met Sporting Lokeren ziet het Belgische voetbal een grote naam verdwijnen. Preben Larsen, Gregorz Lato, Włodzimierz Lubański , Nzelo Lembi, Arnor Gudjohnsen, Jan Koller, Hans Vanaken, Runar Kristinsson… Het zijn slechts enkele namen die ooit voor Sporting Lokeren voetbalden. Een club met een geweldig verleden, maar die al jaren op de dool was. Onze redactie sprak met Kristinsson, één van de meest sierlijke voetballers die de club heeft gekend.

De IJslander speelde van 2000-2007 voor Lokeren en was nadien ook even coach van de club. Ook bij hem is het nieuws hard aangekomen. "Ik heb het nieuws de afgelopen maanden vanop afstand gevolgd en uiteraard wist ik dan ook dat de situatie slecht was", aldus Kristinsson vanuit Reykjavik.

"Ik ben wel verrast dat de club geen oplossing heeft weten te vinden... Nu, ik ken uiteraard niet alle problemen die er waren en ik weet ook niet in welke staat de club was na de verkoop van meneer Lambrecht. Ik dacht dat ze na de degradatie snel zouden kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League en ik dacht ook wel dat ze daar de spelers voor hadden. Dat kost echter ook veel geld... (dat er dus niet was, nvdr.). Ze zeggen altijd dat het makkelijker is om een club op het hoogste niveau te houden, dan weer terug te keren na een degradatie. Dat is nu nogmaals bewezen bij Lokeren."

Kristinsson denkt met plezier terug aan de Europese avonden tegen Manchester City.

Kristinsson kende prachtige jaren in het Waasland en vooral de matchen in Europa tegen Manchester City (in 2003) blijven hem bij. Thuis werd met 0-1 verloren, in City werd het 3-2. De Engelsen speelden met grote namen als Paul Bosvelt, Steve McManaman, Nicolas Anelka en Shaun Wright-Phillips.

"Mijn beste moment in Lokeren was het jaar dat we derde eindigden en nadien in Europa tegen Manchester City mochten spelen. Ik zal mij die match altijd herinneren, want toen zat het stadion bomvol en had de club zelfs een extra tribune gehuurd om nog meer volk te kunnen binnenlaten. Er heerste die avond een geweldige sfeer en we speelden ook twee goede wedstrijden", blikt Kristinsson met weemoed terug.

Lambrecht haalde Kristinsson ook terug als coach, maar hij werd vrij snel ontslagen.

Kristinsson, die met zijn team KR Reykjavik op 4 mei de trainingen hervat in groepjes van vier en mogelijk op 13 juni de competitie hervat in Ijsland, hoopt dat Lokeren via Vigor Wuitens Hamme op de lange termijn weer kan terugkeren naar de plaats waar het thuishoort: Eerste Klasse A.

"Ik hoop dat de stad Lokeren op termijn weer een club in 1A heeft, want heel de gemeenschap verdient dat. Het zijn geweldige mensen in Lokeren en voor een kleine gemeenschap is het belangrijk dat ze weer een club op het hoogste niveau hebben. Het brengt de mensen dichter bij elkaar en geeft toch extra beleving. De stad beseft wellicht ook hoe belangrijk de club Lokeren was en ze zullen er alles aan gaan doen om weer topvoetbal te zien in Lokeren, daar ben ik zeker van", besluit hij.

Is Kristinsson één van de meest sierlijke spelers die Lokeren ooit heeft gehad?

Meest recent

Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

32
32
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

212
212
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

105
105
Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

104
104
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

396
396
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

97
97
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

719
719
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

540
540
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

251
251
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

86
86
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

79
79
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

304
304
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

364
364
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

476
476
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

127
127
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

474
474
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

214
214
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

178
178
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

501
501
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

867
867
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

71
71
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

146
146
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1693
1693
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

305
305
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

156
156

Meer sportnieuws