EXCLUSIEF Kristinsson: "Die avond op Daknam tegen Man City, geweldig"

door
EXCLUSIEF Kristinsson:

Met Sporting Lokeren ziet het Belgische voetbal een grote naam verdwijnen. Preben Larsen, Gregorz Lato, Włodzimierz Lubański , Nzelo Lembi, Arnor Gudjohnsen, Jan Koller, Hans Vanaken, Runar Kristinsson… Het zijn slechts enkele namen die ooit voor Sporting Lokeren voetbalden. Een club met een geweldig verleden, maar die al jaren op de dool was. Onze redactie sprak met Kristinsson, één van de meest sierlijke voetballers die de club heeft gekend.

De IJslander speelde van 2000-2007 voor Lokeren en was nadien ook even coach van de club. Ook bij hem is het nieuws hard aangekomen. "Ik heb het nieuws de afgelopen maanden vanop afstand gevolgd en uiteraard wist ik dan ook dat de situatie slecht was", aldus Kristinsson vanuit Reykjavik.

"Ik ben wel verrast dat de club geen oplossing heeft weten te vinden... Nu, ik ken uiteraard niet alle problemen die er waren en ik weet ook niet in welke staat de club was na de verkoop van meneer Lambrecht. Ik dacht dat ze na de degradatie snel zouden kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League en ik dacht ook wel dat ze daar de spelers voor hadden. Dat kost echter ook veel geld... (dat er dus niet was, nvdr.). Ze zeggen altijd dat het makkelijker is om een club op het hoogste niveau te houden, dan weer terug te keren na een degradatie. Dat is nu nogmaals bewezen bij Lokeren."

Kristinsson denkt met plezier terug aan de Europese avonden tegen Manchester City.

Kristinsson kende prachtige jaren in het Waasland en vooral de matchen in Europa tegen Manchester City (in 2003) blijven hem bij. Thuis werd met 0-1 verloren, in City werd het 3-2. De Engelsen speelden met grote namen als Paul Bosvelt, Steve McManaman, Nicolas Anelka en Shaun Wright-Phillips.

"Mijn beste moment in Lokeren was het jaar dat we derde eindigden en nadien in Europa tegen Manchester City mochten spelen. Ik zal mij die match altijd herinneren, want toen zat het stadion bomvol en had de club zelfs een extra tribune gehuurd om nog meer volk te kunnen binnenlaten. Er heerste die avond een geweldige sfeer en we speelden ook twee goede wedstrijden", blikt Kristinsson met weemoed terug.

Lambrecht haalde Kristinsson ook terug als coach, maar hij werd vrij snel ontslagen.

Kristinsson, die met zijn team KR Reykjavik op 4 mei de trainingen hervat in groepjes van vier en mogelijk op 13 juni de competitie hervat in Ijsland, hoopt dat Lokeren via Vigor Wuitens Hamme op de lange termijn weer kan terugkeren naar de plaats waar het thuishoort: Eerste Klasse A.

"Ik hoop dat de stad Lokeren op termijn weer een club in 1A heeft, want heel de gemeenschap verdient dat. Het zijn geweldige mensen in Lokeren en voor een kleine gemeenschap is het belangrijk dat ze weer een club op het hoogste niveau hebben. Het brengt de mensen dichter bij elkaar en geeft toch extra beleving. De stad beseft wellicht ook hoe belangrijk de club Lokeren was en ze zullen er alles aan gaan doen om weer topvoetbal te zien in Lokeren, daar ben ik zeker van", besluit hij.

LEES OOK: Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Is Kristinsson één van de meest sierlijke spelers die Lokeren ooit heeft gehad?

Meest recent

Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

3
3
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

40
40
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

48
48
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

150
150
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

182
182
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

55
55
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

342
342
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

91
91
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

378
378
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

172
172
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

304
304
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

488
488
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

216
216
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

147
147
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

258
258
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

395
395
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

67
67
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

376
376
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

184
184
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

203
203
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

111
111
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

272
272
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111

Meer sportnieuws