EXCLUSIEF Kristinsson: "Die avond op Daknam tegen Man City, geweldig"

door
EXCLUSIEF Kristinsson:

Met Sporting Lokeren ziet het Belgische voetbal een grote naam verdwijnen. Preben Larsen, Gregorz Lato, Włodzimierz Lubański , Nzelo Lembi, Arnor Gudjohnsen, Jan Koller, Hans Vanaken, Runar Kristinsson… Het zijn slechts enkele namen die ooit voor Sporting Lokeren voetbalden. Een club met een geweldig verleden, maar die al jaren op de dool was. Onze redactie sprak met Kristinsson, één van de meest sierlijke voetballers die de club heeft gekend.

De IJslander speelde van 2000-2007 voor Lokeren en was nadien ook even coach van de club. Ook bij hem is het nieuws hard aangekomen. "Ik heb het nieuws de afgelopen maanden vanop afstand gevolgd en uiteraard wist ik dan ook dat de situatie slecht was", aldus Kristinsson vanuit Reykjavik.

"Ik ben wel verrast dat de club geen oplossing heeft weten te vinden... Nu, ik ken uiteraard niet alle problemen die er waren en ik weet ook niet in welke staat de club was na de verkoop van meneer Lambrecht. Ik dacht dat ze na de degradatie snel zouden kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League en ik dacht ook wel dat ze daar de spelers voor hadden. Dat kost echter ook veel geld... (dat er dus niet was, nvdr.). Ze zeggen altijd dat het makkelijker is om een club op het hoogste niveau te houden, dan weer terug te keren na een degradatie. Dat is nu nogmaals bewezen bij Lokeren."

Kristinsson denkt met plezier terug aan de Europese avonden tegen Manchester City.

Kristinsson kende prachtige jaren in het Waasland en vooral de matchen in Europa tegen Manchester City (in 2003) blijven hem bij. Thuis werd met 0-1 verloren, in City werd het 3-2. De Engelsen speelden met grote namen als Paul Bosvelt, Steve McManaman, Nicolas Anelka en Shaun Wright-Phillips.

"Mijn beste moment in Lokeren was het jaar dat we derde eindigden en nadien in Europa tegen Manchester City mochten spelen. Ik zal mij die match altijd herinneren, want toen zat het stadion bomvol en had de club zelfs een extra tribune gehuurd om nog meer volk te kunnen binnenlaten. Er heerste die avond een geweldige sfeer en we speelden ook twee goede wedstrijden", blikt Kristinsson met weemoed terug.

Lambrecht haalde Kristinsson ook terug als coach, maar hij werd vrij snel ontslagen.

Kristinsson, die met zijn team KR Reykjavik op 4 mei de trainingen hervat in groepjes van vier en mogelijk op 13 juni de competitie hervat in Ijsland, hoopt dat Lokeren via Vigor Wuitens Hamme op de lange termijn weer kan terugkeren naar de plaats waar het thuishoort: Eerste Klasse A.

"Ik hoop dat de stad Lokeren op termijn weer een club in 1A heeft, want heel de gemeenschap verdient dat. Het zijn geweldige mensen in Lokeren en voor een kleine gemeenschap is het belangrijk dat ze weer een club op het hoogste niveau hebben. Het brengt de mensen dichter bij elkaar en geeft toch extra beleving. De stad beseft wellicht ook hoe belangrijk de club Lokeren was en ze zullen er alles aan gaan doen om weer topvoetbal te zien in Lokeren, daar ben ik zeker van", besluit hij.

Is Kristinsson één van de meest sierlijke spelers die Lokeren ooit heeft gehad?

Meest recent

'KV Mechelen legt pittige som op tafel voor aanwinst'

KV Mechelen zag Rob Schoofs naar Union SG vertrekken, maar Malinwa staat nog op het punt om toe te ...

6
6
Het echte probleem ligt bloot: Seys-dossier ontploft

Een lichte spierhinder, buiten de selectie gehouden, en nu is het ook zeker: Joaquin Seys haalt ...

45
45
Vandenbempt ziet Duivelse uitblinker: "Oogde scherp"

De Rode Duivels wonnen zeer makkelijk van Liechtenstein. De defensie van de Belgen werd niet getest, ...

8
8
Anderlecht-bom: "Kompany en Verschueren aanwezig!"

Er was gisteren een Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht. Daar werd beslist dat Wouter Vandenhaute ...

432
432
'Last-minute transfer Club: persoonlijk akkoord gevonden'

Aanstaande maandag sluit de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden zijn deuren. ...

281
281
Mulder schiet wakker: "Híj́ is de volmaakte RSCA-voorzitter"

Nu het ontslag van Wouter Vandenhaute officieel is goedgekeurd, wordt het uitkijken naar wie de ...

251
251
Garcia schuift KDB opzij: schandaal of superplan?

Youri Tielemans kreeg de armband en bedankte de bondscoach voor deze eer: 23 seconden na rust een ...

174
174
El Ouahdi vertelt pakkende reden achter uitblijven transfer

De Jupiler Pro League zag in de zomermercato heel wat smaakmakers vertrekken, maar er bleven ook ...

164
164
'In extremis transferbommetje Trossard: 22 miljoen'

Naast België is de zomerse transferperiode momenteel in nog meer landen geopend. En dus komen ...

149
149
Schok in Belgisch voetbal: Mannaert naar Anderlecht?

Wouter Vandenhaute is nu ook officieel geen voorzitter meer van RSC Anderlecht. Vrijdag werd zijn ...

1197
1197
Garcia gooit basiself op de schop: drie wijzigingen

Slechts enkele dagen na de pandoering aan Liechtenstein, moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak ...

374
374
'Opluchting voor Genk: toch nog uitweg voor Zeqiri'

KRC Genk kan al bij al tevreden zijn over zijn mercato tot dusver. Het verloor wel enkele ...

316
316
Dankzij oude bekende: eerste Afrikaanse WK-deelnemer bekend

Binnen negen maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico al van start en dus raken ...

91
91
Overnamesoap Beerschot: aandeelhouders reageren

Beerschot heeft er alweer woelige jaren opzitten, maar mogelijk lonkt er een frisse start voor de ...

250
250
Frankrijk bibbert naar zege, Karetsas schittert opnieuw

Vrijdag stonden er opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden op het programma voor het WK van ...

140
140
Stevige waarschuwing voor Coucke: "Niet vergeten!"

Vrijdag kwam de officiële bevestiging van wat al enkele dagen bekend was: Wouter Vandenhaute is ...

366
366
Van Bommel hakt knoop door over Nederlands aanbod

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afzwaaide bij Antwerp, waar hij ...

108
108
Bij Cercle verguisde Vromant vindt straffe uitdaging

Bij Cercle Brugge gooiden ze het deze zomer over een volledig nieuwe boeg. Na een rampzalig seizoen ...

138
138
Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Veel tijd om na te genieten van de ruime zege in Liechtenstein hebben de Rode Duivels niet, want ze ...

372
372
'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

1161
1161
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

417
417
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

69
69
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

1056
1056
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

1057
1057
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

240
240

Meer sportnieuws