EXCLUSIEF Kristinsson: "Die avond op Daknam tegen Man City, geweldig"

door
EXCLUSIEF Kristinsson:

Met Sporting Lokeren ziet het Belgische voetbal een grote naam verdwijnen. Preben Larsen, Gregorz Lato, Włodzimierz Lubański , Nzelo Lembi, Arnor Gudjohnsen, Jan Koller, Hans Vanaken, Runar Kristinsson… Het zijn slechts enkele namen die ooit voor Sporting Lokeren voetbalden. Een club met een geweldig verleden, maar die al jaren op de dool was. Onze redactie sprak met Kristinsson, één van de meest sierlijke voetballers die de club heeft gekend.

De IJslander speelde van 2000-2007 voor Lokeren en was nadien ook even coach van de club. Ook bij hem is het nieuws hard aangekomen. "Ik heb het nieuws de afgelopen maanden vanop afstand gevolgd en uiteraard wist ik dan ook dat de situatie slecht was", aldus Kristinsson vanuit Reykjavik.

"Ik ben wel verrast dat de club geen oplossing heeft weten te vinden... Nu, ik ken uiteraard niet alle problemen die er waren en ik weet ook niet in welke staat de club was na de verkoop van meneer Lambrecht. Ik dacht dat ze na de degradatie snel zouden kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League en ik dacht ook wel dat ze daar de spelers voor hadden. Dat kost echter ook veel geld... (dat er dus niet was, nvdr.). Ze zeggen altijd dat het makkelijker is om een club op het hoogste niveau te houden, dan weer terug te keren na een degradatie. Dat is nu nogmaals bewezen bij Lokeren."

Kristinsson denkt met plezier terug aan de Europese avonden tegen Manchester City.

Kristinsson kende prachtige jaren in het Waasland en vooral de matchen in Europa tegen Manchester City (in 2003) blijven hem bij. Thuis werd met 0-1 verloren, in City werd het 3-2. De Engelsen speelden met grote namen als Paul Bosvelt, Steve McManaman, Nicolas Anelka en Shaun Wright-Phillips.

"Mijn beste moment in Lokeren was het jaar dat we derde eindigden en nadien in Europa tegen Manchester City mochten spelen. Ik zal mij die match altijd herinneren, want toen zat het stadion bomvol en had de club zelfs een extra tribune gehuurd om nog meer volk te kunnen binnenlaten. Er heerste die avond een geweldige sfeer en we speelden ook twee goede wedstrijden", blikt Kristinsson met weemoed terug.

Lambrecht haalde Kristinsson ook terug als coach, maar hij werd vrij snel ontslagen.

Kristinsson, die met zijn team KR Reykjavik op 4 mei de trainingen hervat in groepjes van vier en mogelijk op 13 juni de competitie hervat in Ijsland, hoopt dat Lokeren via Vigor Wuitens Hamme op de lange termijn weer kan terugkeren naar de plaats waar het thuishoort: Eerste Klasse A.

"Ik hoop dat de stad Lokeren op termijn weer een club in 1A heeft, want heel de gemeenschap verdient dat. Het zijn geweldige mensen in Lokeren en voor een kleine gemeenschap is het belangrijk dat ze weer een club op het hoogste niveau hebben. Het brengt de mensen dichter bij elkaar en geeft toch extra beleving. De stad beseft wellicht ook hoe belangrijk de club Lokeren was en ze zullen er alles aan gaan doen om weer topvoetbal te zien in Lokeren, daar ben ik zeker van", besluit hij.

Is Kristinsson één van de meest sierlijke spelers die Lokeren ooit heeft gehad?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

59
59
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

83
83
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

214
214
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

71
71
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

65
65
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

503
503
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

534
534
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

332
332
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws