'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

155 stemmen
'UEFA heeft twee opvallende plannetjes voor afwerken Champions League'

Het einde van de coronacrisis is zeker nog niet in zicht, maar de UEFA wil nog steeds dat er in de zomer zoveel mogelijk gevoetbald wordt. Zelfs het idee om de Champions League af te werken ligt blijkbaar nog steeds op tafel. Er zou zelfs een nieuwe datum voor de finale zijn aangeduid.

Het doel is om op zaterdag 29 augustus de finale van de Champions League te spelen in Istanbul, drie dagen na de Europa League-finale in Gdansk. Dat schrijft The Telegraph op basis van documenten van de UEFA. Inmiddels liggen beide competities wel al een maand stil en zijn zelfs nog niet alle kwartfinalisten bekend.

Het idee is om de nationale competities tot 3 augustus ruimte te geven, mits de veiligheid in de landen dat toestaat. Nadien moet er ruimte worden gemaakt voor het internationale voetbal, al dan niet in een afgeslankte vorm. Het is mogelijk om duels op neutraal terrein te spelen om daarmee een dubbele confrontaties te voorkomen.

UPDATE 17/04
De BBC komt met verder informatie over de plannen van de UEFA om de Champions League alsnog af te kunnen werken. Daarvoor zouden er twee scenario's op tafel liggen. Het eerste scenario is dat de kwartfinales en halve finales zoals gewoonlijk afgewerkt worden over twee wedstrijden en ingepland worden in juli en augustus. Het tweede scenario is echter een pak opvallender. In dat geval zouden die wedstrijden samengepakt worden in een mini-toernooi van een week, waarbij slechts één wedstrijd gespeeld wordt. Dat toernooi zou plaatsvinden na het einde van de nationale competities.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

🚀

Welk scenario lijkt je het beste?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

205
205
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

113
113
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

297
297
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

61
61
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

21
21
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

80
80
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

108
108
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

463
463
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

387
387
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

183
183
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

55
55
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

557
557
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

208
208
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

93
93
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

169
169
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

741
741
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

126
126
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

105
105
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

537
537
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

433
433

Meer sportnieuws