Na Bornauw en Saelemaekers derde talent op weg naar uitgang bij Anderlecht?

door
Na Bornauw en Saelemaekers derde talent op weg naar uitgang bij Anderlecht?

Francis Amuzu kwam er de laatste weken voor de uitbraak van het coronavirus eindelijk door bij RSC Anderlecht. De 20-jarige flankaanvaller zijn toekomst is zeer onduidelijk in Brussel.


Amuzu maakte aanvankelijk weinig indruk en dat verrast mensen binnen Neerpede “Er zit hem iets dwars. En volgens mij zit het in zijn hoofd. Misschien kan hij niet om met de druk bij Anderlecht? Je hebt spelers die daar nooit overheen geraken", klinkt het bij een insider in Sport/Voetbalmagazine.

Amuzu stagneert en zet geen stappen voorwaarts zoals Jérémy Doku. RSCA is bereid om de flankaanvaller voor de nodige miljoenen euro’s, zoals Sebastiaan Bornauw en Alexis Saelemaekers, te laten gaan. RSCA lijkt zo de weg van Ajax te volgen, dat jaren geleden spelers als Kenny Tete, Jairo Riedewald, Anwar El Ghazi en anderen voor miljoenen euro's liet vertrekken om de kassa te vullen. Nadien werd Ajax weer Nederlandse top

Bornauw, Saelemaekers en Amuzu zijn goede tot zeer goede spelers, maar geen absolute toptalenten zoals Sambi Lokonga, Yari Verschaeren en Jérépy Doku. Zij kunnen de slechte financiële cijfers van RSCA wat minder rood maken. "Francis zou zo'n typische speler zijn die het niet maakt bij Anderlecht en op zijn 25e plots ontploft bij een andere club. Misschien heeft hij gewoon een nieuwe uitdaging nodig", luidt het.

LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Moet RSCA Amuzu verkopen bij een goede som?

Meest recent

'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

27
27
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

16
16
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

274
274
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

306
306
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

106
106
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

261
261
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

189
189
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

164
164
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

68
68
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

78
78
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

44
44
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

206
206
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

33
33
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

166
166
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

222
222
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

47
47
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

125
125
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

216
216
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

119
119
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

78
78
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

157
157
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

335
335
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

323
323
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

216
216
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

574
574

Meer sportnieuws