EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Club Brugge? Wie weet liggen er kansen"

390 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

Bij Club Brugge krijgen de eigen talenten eindelijk ook wat speelkansen. Het was jarenlang een groot pijnpunt, maar er komt stilaan verandering in. Mag Ahmed Touba ook dromen van een nieuwe kans bij Club? Onze redactie sprak met hem.

Club Brugge verhuurt Touba aan de Bulgaarse eersteklasser Beroe en daar is hij een revelatie. De 22-jarige linksvoetige verdediger kende er tot de coronacrisis een zeer goed seizoen. Touba zit door het coronavirus momenteel wel vast in Bulgarije…

"Het gaat goed met mij, maar het is wel geen makkelijke situatie. In Bulgarije mogen we momenteel ook niet buiten komen om individueel te trainen en daardoor hou ik mezelf thuis fit. Daarnaast ben ik ook ver verwijderd van mijn familie. Ik zit in quarantaine in mijn appartement en we mogen enkel buiten om boodschappen te doen. We kregen geen toestemming van de club om terug te keren naar ons land", aldus Touba aan onze redactie.

Geeft Clement in de zomer een nieuwe kans?

Voor de verdediger was het aanvankelijk aanpassen. "In Bulgarije heerst er toch een andere mentaliteit en dat was toch wat aanpassen. Bij de club verwachtte ik niet veel problemen omdat er een aantal Franstaligen bij de club waren."

Beroe, dat met Ibrahima Conte nog een oude bekende in zijn rangen heeft, staat zevende. "De competitie is best zwaar, want iedereen kan van iedereen winnen. Ludogorets (leider met negen punten voorsprong, nvdr.) steekt er wel een beetje bovenuit." Interessant voor Philippe Clement: Touba speelt er niet langer als flankverdediger, maar als centrale verdediger. "Dit was nieuw voor mij, maar de coach zag in mij een centrale verdediger. Eigenlijk ging het vanaf de eerste partij op die nieuwe positie goed en ik voel mij er ook best goed. Ik moet toegeven dat het een goede zet was.”

Club Brugge heeft achterin wel wat weelde, maar Touba zou wel eens kunnen terugkeren en zijn kans proberen te grijpen onder Clement. "Dat zal de tijd uitwijzen. Ik heb nog regelmatig contact met de mensen van Club Brugge en ze sturen mij ook trainingsprogramma’s door om fit te blijven. Ze volgden mijn prestaties en ze zijn tevreden over mijn progressie. Ik zag ze vooral in de Champions League aan het werk en ik zag dat ze met drie achterin spelen en dat systeem spelen we ook bij Beroe en dat ligt mij wel. Wie weet liggen daar wel kansen."

Touba klopte drie jaar geleden al aan de deur bij het eerste elftal.

De afgelopen maanden was er ook veel te doen over Touba in de Algerijnse pers. Hij stond bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Algerije, maar door de uitbraak van het coronavirus kwam er geen debuut. “In maart zat ik in de voorselectie voor de U21 van België en voor het eerste team van Algerije. Als er geen stopzetting van het voetbal was geweest, dan had je mijn keuze wellicht gezien", knipoogt Touba. Volgens onze bronnen was de kans groot dat hij dan zijn debuut voor Algerije had gemaakt.

Tot slot is er de toekomst. De ex-speler van Oud-Heverlee Leuven hoopt net als elke voetballer op een dag in een grote competitie te spelen. "Uiteraard wil ik nog zoveel mogelijk progressie maken, maar ik kan uiteraard niet verbergen dat ik graag wil doorbreken bij Club Brugge. Het is en blijft de club waar ik mijn opleiding kreeg. En als dat zou lukken een droomcompetitie? Mmm, dan zou ik de Premier League zeggen."

LEES OOK: 'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Moet Clement hem in de zomer een kans geven?

Meest recent

Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

19
19
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

40
40
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

31
31
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

31
31
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

20
20
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

35
35
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

378
378
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

62
62
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

56
56
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

244
244
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

883
883
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

804
804
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

882
882
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

320
320
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

60
60
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

82
82
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

561
561
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

524
524
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

334
334
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

582
582
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

688
688
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

512
512
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

678
678
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

657
657
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

340
340

Meer sportnieuws