'AZ doet in Nederland gelijkaardig voorstel als Anderlecht'

door
'AZ doet in Nederland gelijkaardig voorstel als Anderlecht'

AZ wil een duidelijk signaal afgeven aan andere clubs. De Alkmaars willen dat alle Nederlandse deelnemers aan de Champions- en Europa League financieel gaan bijdragen aan een solidariteitsfonds. Dat weet Voetbal International.


Het idee van AZ is dat de Nederlandse clubs die zich plaatsen voor de groepsfase van de Chamions League, 25 procent van hun inkomsten in het noodfonds storten. De clubs die de poulefase van de Europa League bereiken, zouden 15 procent moeten storten. En dit twee seizoenen achter elkaar. Het Alkmaarse voorstel staat los van het al dan niet voltooien van het huidige seizoen.

Volgens de huidige stand in de Eredivisie zou AZ recht hebben op deelname aan de voorrondes van de Champions League. Daarmee zouden de Alkmaarders zelf een belangrijke donateur worden van het solidariteitsfonds. Ook de KNVB, hoofdsponsor ING en de spelers/speelsters van Oranje hebben een noodfonds gecreëerd ter waarde van elf miljoen euro.

In Nederland gingen er al eerder stemmen op om dit te doen, net zoals dat in Duitsland al gedaan werd. In andere landen gaan er ook stemmen op om dit te doen. In België deed Anderlecht hetzelfde voorstel, maar het grote verschil is dat Paars-Wit zelf geen Europees speelt in tegenstelling tot pakweg AZ en de betrokken Duitse clubs. De boodschap is weliswaar dezelfde: solidariteit.

LEES OOK: Marc Degryse in tranen: "Het gemis valt niet te beschrijven"

Zal AZ net zoveel kritiek krijgen als Anderlecht?

Meest recent

Hubert beseft: "Misschien voor niemand het ideale moment"

David Hubert werd vandaag aangesteld als de nieuwe manager van Union SG. De coach krijgt zo een ...

4
4
Rode Duivels maken statement en kunnen WK al ruiken

De Rode Duivels namen het vanavond op tegen Wales. België begon dramatisch aan de match, maar ...

50
50
België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

De Rode Duivels begonnen maandagavond dramatisch aan het cruciale WK-kwalificatiematch op Wales en ...

85
85
Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Peter Crouch speelde in het verleden voor Liverpool. De Britse aanvaller was een speler met een ...

35
35
Duivels herpakken zich na rampstart: titularis afgemaakt

De Rode Duivels konden maandag een grote stap richting de WK-eindronde van komende zomer. Zelfs een ...

144
144
Mignolet spreekt live op tv over Club Brugge-toekomst

Club Brugge staat vlak na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar programma, met onder meer de ...

310
310
Hubert slechts plan-C? Verrassende trainers-onthulling Union

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

81
81
'Liverpool blijft gaan: volgende supertransfer staat vast'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

139
139
Garcia ontketent volkswoede: "Schandalig dat hij niet start"

De Rode Duivels spelen maandagavond een belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd op het veld van Wales. ...

457
457
'Anderlecht wil oude bekende: Renard broedt op ruildeal'

Dankzij een deugddoende zege tegen Standard ging RSC Anderlecht als derde in de stand de ...

270
270
De 11 namen: Garcia voert 3 wissels door bij Rode Duivels

D-Day voor de Rode Duivels, die in de WK-voorronde plots met hun rug tegen de muur staan. Mits een ...

201
201
AA Gent recupereert smaakmaker: Leko dumpt Vanzeir

Zoals vooraf voorspeld door Ivan Leko gaan de resultaten sinds het sluiten van de zomermercato in ...

419
419
Union verrast met ex-speler Antwerp & Club Brugge

Het zijn drukke dagen in het Dudenpark, waar David Hubert zopas werd aangesteld als opvolger van ...

129
129
Club Brugge incasseert nieuwe mokerslag uit ziekenboeg

Op papier heeft Club Brugge wellicht de breedste kern van het land. De vele alternatieven die Nicky ...

173
173
Anderlecht jaagt De Cat weg: exit komt akelig dichtbij

RSCA houdt Nathan De Cat (17) thuis van het WK U17 in Qatar. Dat is een winst op korte termijn, maar ...

465
465
Rudi Garcia met dé ultieme verrassing tegen Wales?

D-day voor de Rode Duivels. De Belgen kunnen maar best winnen in Wales, dan gaat alle kritiek liggen ...

483
483
Vandenbempt scherp: “Pijnlijk dat hij geen coach werd bij Union”

Union SG heeft vandaag David Hubert voorgesteld als de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken ...

207
207
Erik Van Looy schiet raak bij knappe BV: "Heel heftig"

Erik Van Looy is al jaren één van de meest geliefde televisiegezichten van Vlaanderen. ...

110
110
'Anderlecht met grote plannen: twee clubiconen genoemd'

Marc Coucke gaat weldra met een nieuwe structuur op de proppen komen bij RSC Anderlecht. Hij gaf ...

758
758
Nainggolan: "Of dit mijn laatste seizoen is als prof?"

Radja Nainggolan kende een geweldige carrière in de Serie A. De voormalige Rode Duivel speelt ...

68
68
Rampscenario Rode Duivels: "Al van 2012 geleden"

De Rode Duivels moeten vanavond flink aan de bak. Winnen bezorgt hen quasi zekerheid over ...

89
89
'Drama voor Club Brugge: topaankoop out tot 2026'

Club Brugge krijgt plots af te rekenen met heel wat blessures. Na Simon Mignolet en Raphael Onyedika ...

620
620
OHL zoekt coach: één van deze vijf weldra aan Den Dreef?

Union SG heeft David Hubert aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Opvallend, want ...

695
695
Keane wil deze coach bij Man Utd: "Zou voor goede chaos zorgen”

Bij Manchester United draait het weer niet al te geweldig dit seizoen. Meespelen voor de prijzen zit ...

97
97
Riemer laat Anderlecht helemaal perplex staan

Bij RSC Anderlecht werd de Deense enclave vorig jaar de deur gewezen. Zeggen dat het nadien beter ...

488
488

Meer sportnieuws