Degryse scherp voor Kompany: "Wat zitten ze nu te janken?"

1161 stemmen
Degryse scherp voor Kompany:

RSC Anderlecht kwam met een lovenswaardig statement voor solidariteit, zoals ze dat in Duitsland en Nederland ook willen doen. Andere landen zullen volgen. Wat ons betreft mocht het zelfs groter zijn: ook de tv-gelden eerlijk verdelen en dat over alle profclubs in 1A en 1B. Vreemd genoeg krijgt Anderlecht zware kritiek.

Het ruikt inderdaad naar opportunisme om een deel van de Europese gelden voor alle clubs in 1A beschikbaar te stellen. Toch denken we niet dat dat bedrag de schuldenberg van Paars-Wit kleiner zal maken... Voor kleine clubs zijn bedragen van 500.000-1 miljoen euro wél van grote waarde. Marc Degryse is zeer scherp voor Anderlecht en hij is van mening dat RSCA weinig te zeggen heeft in zijn positie. 

"Ik denk echt dat ze met het water tot aan de lippen zitten. Ze hebben 98 miljoen euro schulden en op één jaar maakten ze 28 miljoen euro schuld. Dat is veel, ook voor Anderlecht. En Kompany met het is 'wij tegen de rest'... Jongens, toch. Dat is altijd zo geweest bij Anderlecht. Als je niet voor RSCA was, dan was je er tegen. Dat is nu eenmaal zo bij de grootste. Wat zitten ze nu te janken op dat gebied... Dat is net een mooie uitdaging", zei hij aan VTM Nieuws.

De quote van Kompany luidde als volgt: "We willen er zo snel mogelijk voor zorgen dat we achter de schermen een moderne club worden, die opnieuw voor lange termijn de top kan spelen. Dat wordt de belangrijkste uitdaging. Gelukkig kunnen we rekenen op onze supporters. Hoe loyaal die zijn, daar heb ik geen woorden voor. Waasland-Beveren uit, Eupen thuis, Genk uit toen we verloren, een halfuur na de match waren de fans nog aan het zingen. Het is nu wij tegen de rest van de wereld, spelers, staf, supporters. Geloof me, die strijd gaat RSCA winnen!" 

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Heeft Degryse gelijk?

Meest recent

Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

2
2
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

13
13
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

57
57
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

443
443
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

38
38
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

306
306
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

29
29
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

16
16
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

29
29
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

207
207
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

243
243
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

185
185
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

698
698
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

518
518
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

381
381
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

249
249
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

252
252
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

97
97
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

238
238
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

103
103
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

76
76
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

447
447
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

214
214
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

254
254

Meer sportnieuws