Degryse scherp voor Kompany: "Wat zitten ze nu te janken?"

1161
Degryse scherp voor Kompany:

RSC Anderlecht kwam met een lovenswaardig statement voor solidariteit, zoals ze dat in Duitsland en Nederland ook willen doen. Andere landen zullen volgen. Wat ons betreft mocht het zelfs groter zijn: ook de tv-gelden eerlijk verdelen en dat over alle profclubs in 1A en 1B. Vreemd genoeg krijgt Anderlecht zware kritiek.

Het ruikt inderdaad naar opportunisme om een deel van de Europese gelden voor alle clubs in 1A beschikbaar te stellen. Toch denken we niet dat dat bedrag de schuldenberg van Paars-Wit kleiner zal maken... Voor kleine clubs zijn bedragen van 500.000-1 miljoen euro wél van grote waarde. Marc Degryse is zeer scherp voor Anderlecht en hij is van mening dat RSCA weinig te zeggen heeft in zijn positie. 

"Ik denk echt dat ze met het water tot aan de lippen zitten. Ze hebben 98 miljoen euro schulden en op één jaar maakten ze 28 miljoen euro schuld. Dat is veel, ook voor Anderlecht. En Kompany met het is 'wij tegen de rest'... Jongens, toch. Dat is altijd zo geweest bij Anderlecht. Als je niet voor RSCA was, dan was je er tegen. Dat is nu eenmaal zo bij de grootste. Wat zitten ze nu te janken op dat gebied... Dat is net een mooie uitdaging", zei hij aan VTM Nieuws.

De quote van Kompany luidde als volgt: "We willen er zo snel mogelijk voor zorgen dat we achter de schermen een moderne club worden, die opnieuw voor lange termijn de top kan spelen. Dat wordt de belangrijkste uitdaging. Gelukkig kunnen we rekenen op onze supporters. Hoe loyaal die zijn, daar heb ik geen woorden voor. Waasland-Beveren uit, Eupen thuis, Genk uit toen we verloren, een halfuur na de match waren de fans nog aan het zingen. Het is nu wij tegen de rest van de wereld, spelers, staf, supporters. Geloof me, die strijd gaat RSCA winnen!" 

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Heeft Degryse gelijk?

Meest recent

'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

8
8
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

13
13
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

14
14
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

6
6
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

9
9
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

116
116
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

44
44
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

87
87
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

63
63
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

84
84
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

77
77
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

296
296
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

61
61
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

297
297
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

277
277
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

220
220
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

175
175
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

113
113
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

200
200
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

205
205
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

258
258
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

128
128
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

148
148
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0

Meer sportnieuws