Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

848
Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

FC Barcelona, Arsenal, Bayern München of toch Ajax? De topclubs staan in de rij voor Jonathan David, het Canadese goudhaantje van AA Gent. In 2018 kwam de polyvalente aanvaller transfervrij over van Ottowa ISC. Na 83 officiële wedstrijden voor de Buffalo's, gespijsd met 37 doelpunten en 15 assists, lijkt hij komende zomer een lucratieve transfer te maken. En moet Michel Louwagie dus op zoek naar een vervanger.


Uiteraard lopen in de Ghelamco Arena ook nog Roman Bezus en Giorgi Chakvetadze rond, maar wanneer Gent de jackpot vangt voor David zal het plots 25 minstens miljoen rijker zijn. Kapitaal dat dus best wijselijk geïnvesteerd worden in een opvolger. Wij maakten een shortlist met vijf kwalitatieve kandidaten die zich in een realistische prijsklasse tussen vier en zeven miljoen euro bevinden. En net als David gemakkelijk een doelpunt maken, vaak assists uitdelen én een goede dribbel in de voeten hebben. Ook polyvalentie is een troef, net zoals progressiemarge op jonge leeftijd. Op basis van al deze criteria kwamen de volgende vijf namen uit de bus:

Karim ADEYEMI (RB Salzburg)

RB Salzburg heeft een neus voor talent, dus als kwaliteitsstempel kan het alvast tellen. Karim Adeyemi (18) is één van die opkomende youngsters bij de Oostenrijkse topclub, waar hij in 2018 als 16-jarig broekventje arriveerde. Toch had Salzburg toen al 3,35 miljoen over voor de Duitse jeugdinternational, die zoals gewoonlijk eerst gestald werd bij satellietclub in tweede klasse FC Liefering. Daar trof de linkspoot 15 keer raak in 34 competitieduels, tussendoor maakte hij indruk in de UEFA Youth League.



Adeyemi scoorde onder meer twee goals én leverde een assist af tegen KRC Genk, dus op de Belgische velden is hij geen onbekende. Na nieuwjaar achtte hoofdcoach Jesse Marsch de tijd dan ook al rijp om hem terug naar de Red Bull Arena te halen, waar hij al geregeld op de bank zat en zijn grote debuut vierde in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt. Het grote talent toonde zich klaar voor nog meer speelminuten, maar daar stak het coronavirus dus een stokje voor. Vandaag zeven miljoen waard.

Ryan CHRISTIE (Celtic FC)

De oudste speler in onze lijst, maar Ryan Christie is nu eenmaal een laatbloeier. De 25-jarige spelmaker staat al sinds 2015 onder contract bij Celtic, maar pas dit seizoen wist hij er helemaal te ontploffen. Uitleenbeurten aan Inverness en Aberdeen zorgden dus duidelijk voor de broodnodige ervaring, waar zowel de Schot zelf als zijn werkgever nu de vruchten van plukt. Net als zijn land in het algemeen, want bondscoach Craig Brown liet al verstaan dat Christie een van de grote leiders in zijn elftal moet worden.

De cijfers zijn dan ook niets minder dan fenomenaal. Net als David is de sterkhouder van Celtic zowel afwerker áls aangever, met 19 doelpunten en 16 assists op zijn naam. Geen wonder dat de elfvoudig international unaniem dé revelatie van het seizoen wordt genoemd in de Scottish Premiership, waar de coronacrisis natuurlijk eveneens een schaduw werpt over de rest van de campagne. Virus of niet, de waarde van Christie katapulteerde alvast van een schamele 1,25 miljoen tot maar liefst zes miljoen.

Ahmed KUTUCU (Schalke 04)

Hét boegbeeld van de jeugdwerking bij Schalke 04. Op jonge leeftijd werd Ahmed Kutucu weggeplukt bij Rot-Weiss Essen, waarna hij alle reeksen in Gelsenkirchen doorliep. Bij de U17 en U19 vond de aanvaller van Turkse origine, die daar al één cap achter zijn naam heeft staan, blindelings de weg naar het doel. Een debuut bij de hoofdmacht kon niet lang op zich laten wachten en volgde al op 18-jarige leeftijd in de Champions League tegen Lokomotiv Moskou. Kort daarna proefde hij voor het eerst van de Bundesliga.



Dit seizoen werd Kutucu steeds meer ingezet door coach David Wagner, weliswaar vooral als invaller, en tekende hij al voor drie doelpunten en twee assists. Zijn ambities reiken echter verder. Volgens Duitse media acht de 20-jarige aanvaller, die zich net als David ook in een lagere rol uit de slag trekt, stilaan klaar voor een basisplaats bij Die Königsblauen. Medio 2022 loopt zijn contract af, dus mocht die kans er niet meteen inzitten kan Gent wie weet wel toeslaan. Zijn actuele marktwaarde bedraagt zes miljoen.

Sontje HANSEN (Ajax)

Nog maar 17, maar Misjonne 'Sontje' Hansen beschikt reeds over een imposant palmares. Een jaar geleden werd hij Europees Kampioen met de U17 van Oranje, enkele maanden later kroonde de ruwe diamant zich tot de topschutter van het WK U17. Het mag dus duidelijk wezen dat het Ajax-talent nu al enorme kwaliteiten bezit, en bijgevolg een grote toekomst voor zich heeft. In december liet Erik ten Hag hem dan ook al voor het eerst invallen bij de Amsterdamse hoofdmacht. Scoren lukte toen nog niet.

Het lijkt slechts een kwestie van tijd, al loopt Hansen zijn contract in de Johan Cruijff ArenA volgend jaar wel al af. Ajax zit dan ook in hetzelfde schuitje als Anderlecht met Jérémy Doku, die eveneens pas na zijn 18de verjaardag een volwaardig profcontract kan tekenen. Bovendien wordt ook dit goudhaantje al gevolgd door de absolute top in Europa. Toch opteert Hansen, wiens waarde op amper vier miljoen wordt geschat, allicht liever voor een garantie op speelminuten. Een potentiële ruildeal in de maak?

Carlos FERNANDEZ (Granada)

Opnieuw een rasecht jeugdproduct van zijn huidige werkgever, want Carlos Fernandez doorliep alle jeugdreeksen van Sevilla. En scoorde er aan de lopende band. Toenmalig coach Unai Emery liet hem op amper 17-jarige leeftijd dan ook een eerste keer proeven van het grote werk in La Liga. In 2016 scoorde de Spanjaard echter de ligamenten van zijn knie, waardoor zijn evolutie een serieuze knauw kreeg. De voorbije jaren werd hij uitgeleend aan achtereenvolgens Deportivo La Coruna en Granada.



Bij die laatste vond de intussen 23-jarige aanvaller dit seizoen zijn beste vorm terug met acht doelpunten en vier assists, iets wat ook zijn moederclub niet is ontgaan. Sevilla zou immers van plan zijn hem volgend jaar zijn kans te gunnen, mede omdat huidige spitsen Luuk de Jong (zes goals), Youssef En-Nesyri (vier stuks) en Chicharito (drie treffers) niet aan de verwachtingen voldoen. Toch is gezien al die concurrentie ook een vertrek niet uitgesloten. Zijn marktwaarde is met vier miljoen alleszins meer dan doenbaar.

LEES OOK: AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

Wie is volgens u de geschikte opvolger voor David?

Meest recent

"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

6
6
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

68
68
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

33
33
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

46
46
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

92
92
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

216
216
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

66
66
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

118
118
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

51
51
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

200
200
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

150
150
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

89
89
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

116
116
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

279
279
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

415
415
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

116
116
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

248
248
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

287
287
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

70
70
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

47
47
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

141
141
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

76
76
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

106
106
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

56
56

Meer sportnieuws