Alternatief klassement: Anderlecht scoort opvallend hoog, Charleroi laatste

191
Alternatief klassement: Anderlecht scoort opvallend hoog, Charleroi laatste

Het seizoen in België zal in principe niet meer uitgespeeld worden en dus kunnen clubs zich beginnen voorbereiden op volgend seizoen. Achter de schermen wordt al werk gemaakt van de eerste transfers. De voorbije jaren bouwden een aantal clubs een stevige reputatie op als duiventil door het grote spelersverloop.


Het onderzoekscentrum CIES Football Observatory ging na welke clubs het minste stabiliteit kennen. Daarvoor keek het naar het aantal spelers die elke club opstelde in de laatste vijf jaar. Daaruit blijkt dat Moeskroen de grootste duiventil is. De Henegouwers gebruikten sinds januari 2015 maar liefst 126 verschillende spelers.

Ook Anderlecht scoort met 106 spelers opmerkelijk hoog, het bezet de vijfde plaats in het klassement. Het staat zo net boven Standard, dat één speler minder opstelde. Charleroi is de meest standvastige club van België. Het deed een beroep op slechts 62 spelers, een pak minder dan de andere eersteklassers.

Het klassement volgens het aantal gebruikte spelers in de laatste vijf jaar
1. Moeskroen - 126 spelers
2. Cercle Brugge - 118
3. STVV - 109
4. Waasland-Beveren - 108
5. Anderlecht - 106
6. Standard - 105
7. Antwerp - 102
8. Zulte Waregem - 100
9. AA Gent - 90
10. AS Eupen - 87
11. KV Kortrijk - 86
12. KRC Genk - 80
--. Club Brugge - 80
14. KV Mechelen - 78
--. KV Oostende - 78
16. Charleroi - 62

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Moeten ze bij Anderlecht op zoek naar meer stabiliteit?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

16
16
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

12
12
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

17
17
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

5
5
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

85
85
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

75
75
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

140
140
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

163
163
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

371
371
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

324
324
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

314
314
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

44
44
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

315
315
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

83
83
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

159
159
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

378
378
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws