Alternatief klassement: Anderlecht scoort opvallend hoog, Charleroi laatste

191 stemmen
Alternatief klassement: Anderlecht scoort opvallend hoog, Charleroi laatste

Het seizoen in België zal in principe niet meer uitgespeeld worden en dus kunnen clubs zich beginnen voorbereiden op volgend seizoen. Achter de schermen wordt al werk gemaakt van de eerste transfers. De voorbije jaren bouwden een aantal clubs een stevige reputatie op als duiventil door het grote spelersverloop.


Het onderzoekscentrum CIES Football Observatory ging na welke clubs het minste stabiliteit kennen. Daarvoor keek het naar het aantal spelers die elke club opstelde in de laatste vijf jaar. Daaruit blijkt dat Moeskroen de grootste duiventil is. De Henegouwers gebruikten sinds januari 2015 maar liefst 126 verschillende spelers.

Ook Anderlecht scoort met 106 spelers opmerkelijk hoog, het bezet de vijfde plaats in het klassement. Het staat zo net boven Standard, dat één speler minder opstelde. Charleroi is de meest standvastige club van België. Het deed een beroep op slechts 62 spelers, een pak minder dan de andere eersteklassers.

Het klassement volgens het aantal gebruikte spelers in de laatste vijf jaar
1. Moeskroen - 126 spelers
2. Cercle Brugge - 118
3. STVV - 109
4. Waasland-Beveren - 108
5. Anderlecht - 106
6. Standard - 105
7. Antwerp - 102
8. Zulte Waregem - 100
9. AA Gent - 90
10. AS Eupen - 87
11. KV Kortrijk - 86
12. KRC Genk - 80
--. Club Brugge - 80
14. KV Mechelen - 78
--. KV Oostende - 78
16. Charleroi - 62

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Moeten ze bij Anderlecht op zoek naar meer stabiliteit?

Meest recent

WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

2
2
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

121
121
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

56
56
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

20
20
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

20
20
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

19
19
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

65
65
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

143
143
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

429
429
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

51
51
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

287
287
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

61
61
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

215
215
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

654
654
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

335
335
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

418
418
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

601
601
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

276
276
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

382
382
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

163
163
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

69
69
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

82
82
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

169
169

Meer sportnieuws