Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

1872 stemmen
Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

RSC Anderlecht zoekt geld, dat is duidelijk. Paars-Wit gaat eerst moeten verkopen, vooraleer het spelers kan aantrekken. Anderlecht wil geen sterkhouders laten gaan, maar voor de rest mogen alle andere spelers voor de juiste prijs weg. Wie komt in aanmerking?


Thomas Didillon liet zich gelden bij KRC Genk en zij kunnen de aankoopoptie voor 1,65 miljoen euro lichten. Als dat niet gebeurt, zal Anderlecht wel andere clubs vinden die minstens 2 miljoen euro willen betalen. Francis Amuzu en Elias Cobbaut mochten in januari weg en moeten tussen de 5 à 10 miljoen euro opbrengen. Jong, Belgisch en talentvol: dat is een mooie omschrijving voor hen. Voor beiden is er wat interesse uit het buitenland en hun goed seizoenseinde kan misschien deuren openen.

(Lees verder onder de foto)


Alexis Saelemaekers werd door Verschueren voor een half jaar voor 3,5 miljoen euro uitgeleend aan AC Milan. De kans bestaat dat AC Milan de aankoopoptie van 3,5 miljoen euro (plus 1 miljoen euro aan bonussen) niet gaat lichten. Anderlecht kan zo mogelijk wel een andere overnemer zoeken en dat kan eventueel meer dan 3,5 miljoen euro opbrengen. Of de jonge Belg kan aanzien worden als de opvolger voor de vertrekkende Nacer Chadli. Een eerste ‘ingaande transfer’.

Adrien Trebel gaat zeker vertrekken. Anderlecht hoopte de geïnvesteerde 3 miljoen euro te incasseren, maar dat gaat moeilijk worden. De 29-jarige middenvelder speelde een heel seizoen bijna niet en als Anderlecht nog 1,5 miljoen euro kan incasseren, mag het blij zijn. Het zal vooral blij zijn als het van zijn brutoloon van 2,7 miljoen euro verlost kan zijn. Met het loon van Samir Nasri (3 miljoen euro) valt er een grote verliespost weg, net als Andy Najar (1 miljoen euro).

Daarnaast zijn er nog spelers als Pieter Gerkens, Josué Sa, Kristal Abazaj, Luka Adzic en Ognjen Vranjes die mogelijk wat geld kunnen opleveren, al zal dat niet veel zijn. Voor andere huurlingen als Kenneth Saief, Bubacar Sanneh, Antonio Milic en anderen zal het heel veel leuren zijn om een (tijdelijke) overnemer te vinden. Het worden spannende maanden voor Michael Verschueren en Peter Verbeke.

LEES OOK: Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

Wie zal RSCA het meeste geld opleveren uit dit lijstje?

Meest recent

‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

53
53
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

43
43
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

275
275
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

273
273
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

109
109
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

66
66
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

339
339
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

99
99
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

173
173
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

430
430
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

123
123
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

307
307
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

508
508
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

283
283
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

912
912
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

436
436
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

331
331
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

312
312
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

89
89
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

625
625
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

99
99
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

317
317
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

303
303
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

352
352

Meer sportnieuws