Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

door
Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

RSC Anderlecht zoekt geld, dat is duidelijk. Paars-Wit gaat eerst moeten verkopen, vooraleer het spelers kan aantrekken. Anderlecht wil geen sterkhouders laten gaan, maar voor de rest mogen alle andere spelers voor de juiste prijs weg. Wie komt in aanmerking?


Thomas Didillon liet zich gelden bij KRC Genk en zij kunnen de aankoopoptie voor 1,65 miljoen euro lichten. Als dat niet gebeurt, zal Anderlecht wel andere clubs vinden die minstens 2 miljoen euro willen betalen. Francis Amuzu en Elias Cobbaut mochten in januari weg en moeten tussen de 5 à 10 miljoen euro opbrengen. Jong, Belgisch en talentvol: dat is een mooie omschrijving voor hen. Voor beiden is er wat interesse uit het buitenland en hun goed seizoenseinde kan misschien deuren openen.

(Lees verder onder de foto)


Alexis Saelemaekers werd door Verschueren voor een half jaar voor 3,5 miljoen euro uitgeleend aan AC Milan. De kans bestaat dat AC Milan de aankoopoptie van 3,5 miljoen euro (plus 1 miljoen euro aan bonussen) niet gaat lichten. Anderlecht kan zo mogelijk wel een andere overnemer zoeken en dat kan eventueel meer dan 3,5 miljoen euro opbrengen. Of de jonge Belg kan aanzien worden als de opvolger voor de vertrekkende Nacer Chadli. Een eerste ‘ingaande transfer’.

Adrien Trebel gaat zeker vertrekken. Anderlecht hoopte de geïnvesteerde 3 miljoen euro te incasseren, maar dat gaat moeilijk worden. De 29-jarige middenvelder speelde een heel seizoen bijna niet en als Anderlecht nog 1,5 miljoen euro kan incasseren, mag het blij zijn. Het zal vooral blij zijn als het van zijn brutoloon van 2,7 miljoen euro verlost kan zijn. Met het loon van Samir Nasri (3 miljoen euro) valt er een grote verliespost weg, net als Andy Najar (1 miljoen euro).

Daarnaast zijn er nog spelers als Pieter Gerkens, Josué Sa, Kristal Abazaj, Luka Adzic en Ognjen Vranjes die mogelijk wat geld kunnen opleveren, al zal dat niet veel zijn. Voor andere huurlingen als Kenneth Saief, Bubacar Sanneh, Antonio Milic en anderen zal het heel veel leuren zijn om een (tijdelijke) overnemer te vinden. Het worden spannende maanden voor Michael Verschueren en Peter Verbeke.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

Wie zal RSCA het meeste geld opleveren uit dit lijstje?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

17
17
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

20
20
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

37
37
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

20
20
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

113
113
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

51
51
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

29
29
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

163
163
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

549
549
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

235
235
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

191
191
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

93
93
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

104
104
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

700
700
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

186
186
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

322
322
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

675
675
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws