Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

2211 stemmen
Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

Club Brugge-Anderlecht, 22 maart 2015. Lior Refaelov schiet Blauw-Zwart naar zijn eerste trofee in maar liefst 8 jaar. Het is op die dag dat Club Brugge weer Belgische top werd en zijn parcours startte richting het statuut van nummer één in België.


Club Brugge, 02 april 2020. Club Brugge pakt zijn derde titel in vijf jaar (wellicht volgende week officieel). De afgelopen vijf jaar won Club Brugge dus 3 landstitels, 1 Beker van België (mogelijk 2) en 2 supercups. Het werd 2 keer tweede en verloor één keer de bekerfinale (mogelijk twee). Anderlecht in die periode? Eén landstitel en één supercup. Het momentum ligt in Brugge en Anderlecht moet gaan bijschakelen.

Marc Coucke mag eindelijk eens gaan tonen dat hij het niveau van Bart Verhaeghe haalt en ook leert uit zijn fouten. Verhaeghe maakte jarenlang fouten (trainers, personeelswissels, dure mislukte transfers…) maar hij leerde bij. Coucke voorlopig niet, hij maakt om de zes maanden dezelfde fouten.

(Lees verder onder de foto)


Het is niet de eerste keer dat Club Brugge de nummer één is in het Belgische voetbal, zeer zeker niet. Midden jaren ’90 domineerde het Anderlecht ook met twee titels, twee supercups en één Beker van België in vijf jaar. RSCA kende toen, net als nu, een donkere periode met 5 jaar geen titel of beker, één verloren bekerfinale was het enige hoogtepunt.

Club Brugge staat wél voor het eerst financieel verder dan Anderlecht, maar toch moeten ze in Brussel niet wanhopen. Met Neerpede heeft RSCA een goudmijn en de financiële put kan het op één mercato grotendeels wegwerken als het wil, maar eerst sportief oogsten.

Club Brugge zou voor jaren weg zijn als we bepaalde media mogen geloven, maar daar geloven we niet in. De top in de Belgische competitie is breed en de afgelopen 6 seizoenen kenden we met AA Gent, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk vier verschillende kampioenen. Club is wél veruit de meeste constante ploeg en was dit jaar outstanding. Het is aan andere clubs zoals Gent, Genk, Antwerp, Standard en ook Anderlecht om het volgend jaar weer spannend te maken, zoals het bijna alle jaren is in België. Alleen dit seizoen stak Club er heel hoog bovenuit. Werk aan de winkel voor de G6.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Gaat Club weglopen van de rest?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

5
5
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

28
28
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

106
106
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

128
128
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

110
110
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

105
105
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

180
180
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

175
175
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

58
58
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

373
373
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

290
290
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

409
409
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

179
179
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

229
229
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

158
158
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

874
874

Meer sportnieuws