Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

door
Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

Club Brugge-Anderlecht, 22 maart 2015. Lior Refaelov schiet Blauw-Zwart naar zijn eerste trofee in maar liefst 8 jaar. Het is op die dag dat Club Brugge weer Belgische top werd en zijn parcours startte richting het statuut van nummer één in België.


Club Brugge, 02 april 2020. Club Brugge pakt zijn derde titel in vijf jaar (wellicht volgende week officieel). De afgelopen vijf jaar won Club Brugge dus 3 landstitels, 1 Beker van België (mogelijk 2) en 2 supercups. Het werd 2 keer tweede en verloor één keer de bekerfinale (mogelijk twee). Anderlecht in die periode? Eén landstitel en één supercup. Het momentum ligt in Brugge en Anderlecht moet gaan bijschakelen.

Marc Coucke mag eindelijk eens gaan tonen dat hij het niveau van Bart Verhaeghe haalt en ook leert uit zijn fouten. Verhaeghe maakte jarenlang fouten (trainers, personeelswissels, dure mislukte transfers…) maar hij leerde bij. Coucke voorlopig niet, hij maakt om de zes maanden dezelfde fouten.

(Lees verder onder de foto)


Het is niet de eerste keer dat Club Brugge de nummer één is in het Belgische voetbal, zeer zeker niet. Midden jaren ’90 domineerde het Anderlecht ook met twee titels, twee supercups en één Beker van België in vijf jaar. RSCA kende toen, net als nu, een donkere periode met 5 jaar geen titel of beker, één verloren bekerfinale was het enige hoogtepunt.

Club Brugge staat wél voor het eerst financieel verder dan Anderlecht, maar toch moeten ze in Brussel niet wanhopen. Met Neerpede heeft RSCA een goudmijn en de financiële put kan het op één mercato grotendeels wegwerken als het wil, maar eerst sportief oogsten.

Club Brugge zou voor jaren weg zijn als we bepaalde media mogen geloven, maar daar geloven we niet in. De top in de Belgische competitie is breed en de afgelopen 6 seizoenen kenden we met AA Gent, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk vier verschillende kampioenen. Club is wél veruit de meeste constante ploeg en was dit jaar outstanding. Het is aan andere clubs zoals Gent, Genk, Antwerp, Standard en ook Anderlecht om het volgend jaar weer spannend te maken, zoals het bijna alle jaren is in België. Alleen dit seizoen stak Club er heel hoog bovenuit. Werk aan de winkel voor de G6.

LEES OOK: De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Gaat Club weglopen van de rest?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

21
21
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

29
29
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

39
39
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

55
55
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

40
40
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

39
39
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

70
70
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

164
164
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

133
133
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

119
119
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

63
63
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

57
57
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

122
122
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

176
176
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

258
258
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

152
152
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

99
99
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

202
202
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

365
365
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

494
494
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

279
279

Meer sportnieuws