Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

2211
Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

Club Brugge-Anderlecht, 22 maart 2015. Lior Refaelov schiet Blauw-Zwart naar zijn eerste trofee in maar liefst 8 jaar. Het is op die dag dat Club Brugge weer Belgische top werd en zijn parcours startte richting het statuut van nummer één in België.


Club Brugge, 02 april 2020. Club Brugge pakt zijn derde titel in vijf jaar (wellicht volgende week officieel). De afgelopen vijf jaar won Club Brugge dus 3 landstitels, 1 Beker van België (mogelijk 2) en 2 supercups. Het werd 2 keer tweede en verloor één keer de bekerfinale (mogelijk twee). Anderlecht in die periode? Eén landstitel en één supercup. Het momentum ligt in Brugge en Anderlecht moet gaan bijschakelen.

Marc Coucke mag eindelijk eens gaan tonen dat hij het niveau van Bart Verhaeghe haalt en ook leert uit zijn fouten. Verhaeghe maakte jarenlang fouten (trainers, personeelswissels, dure mislukte transfers…) maar hij leerde bij. Coucke voorlopig niet, hij maakt om de zes maanden dezelfde fouten.

(Lees verder onder de foto)


Het is niet de eerste keer dat Club Brugge de nummer één is in het Belgische voetbal, zeer zeker niet. Midden jaren ’90 domineerde het Anderlecht ook met twee titels, twee supercups en één Beker van België in vijf jaar. RSCA kende toen, net als nu, een donkere periode met 5 jaar geen titel of beker, één verloren bekerfinale was het enige hoogtepunt.

Club Brugge staat wél voor het eerst financieel verder dan Anderlecht, maar toch moeten ze in Brussel niet wanhopen. Met Neerpede heeft RSCA een goudmijn en de financiële put kan het op één mercato grotendeels wegwerken als het wil, maar eerst sportief oogsten.

Club Brugge zou voor jaren weg zijn als we bepaalde media mogen geloven, maar daar geloven we niet in. De top in de Belgische competitie is breed en de afgelopen 6 seizoenen kenden we met AA Gent, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk vier verschillende kampioenen. Club is wél veruit de meeste constante ploeg en was dit jaar outstanding. Het is aan andere clubs zoals Gent, Genk, Antwerp, Standard en ook Anderlecht om het volgend jaar weer spannend te maken, zoals het bijna alle jaren is in België. Alleen dit seizoen stak Club er heel hoog bovenuit. Werk aan de winkel voor de G6.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Gaat Club weglopen van de rest?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

3
3
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

35
35
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

162
162
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

19
19
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

235
235
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

99
99
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

147
147
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

353
353
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

132
132
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

127
127
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

583
583
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

153
153
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

128
128
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

330
330
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

44
44
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

130
130
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

60
60
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

235
235
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

80
80
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws