Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

2211
Hoe Club Brugge vijf jaar geleden stiekem de fakkel overnam van Anderlecht

Club Brugge-Anderlecht, 22 maart 2015. Lior Refaelov schiet Blauw-Zwart naar zijn eerste trofee in maar liefst 8 jaar. Het is op die dag dat Club Brugge weer Belgische top werd en zijn parcours startte richting het statuut van nummer één in België.


Club Brugge, 02 april 2020. Club Brugge pakt zijn derde titel in vijf jaar (wellicht volgende week officieel). De afgelopen vijf jaar won Club Brugge dus 3 landstitels, 1 Beker van België (mogelijk 2) en 2 supercups. Het werd 2 keer tweede en verloor één keer de bekerfinale (mogelijk twee). Anderlecht in die periode? Eén landstitel en één supercup. Het momentum ligt in Brugge en Anderlecht moet gaan bijschakelen.

Marc Coucke mag eindelijk eens gaan tonen dat hij het niveau van Bart Verhaeghe haalt en ook leert uit zijn fouten. Verhaeghe maakte jarenlang fouten (trainers, personeelswissels, dure mislukte transfers…) maar hij leerde bij. Coucke voorlopig niet, hij maakt om de zes maanden dezelfde fouten.

(Lees verder onder de foto)


Het is niet de eerste keer dat Club Brugge de nummer één is in het Belgische voetbal, zeer zeker niet. Midden jaren ’90 domineerde het Anderlecht ook met twee titels, twee supercups en één Beker van België in vijf jaar. RSCA kende toen, net als nu, een donkere periode met 5 jaar geen titel of beker, één verloren bekerfinale was het enige hoogtepunt.

Club Brugge staat wél voor het eerst financieel verder dan Anderlecht, maar toch moeten ze in Brussel niet wanhopen. Met Neerpede heeft RSCA een goudmijn en de financiële put kan het op één mercato grotendeels wegwerken als het wil, maar eerst sportief oogsten.

Club Brugge zou voor jaren weg zijn als we bepaalde media mogen geloven, maar daar geloven we niet in. De top in de Belgische competitie is breed en de afgelopen 6 seizoenen kenden we met AA Gent, Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk vier verschillende kampioenen. Club is wél veruit de meeste constante ploeg en was dit jaar outstanding. Het is aan andere clubs zoals Gent, Genk, Antwerp, Standard en ook Anderlecht om het volgend jaar weer spannend te maken, zoals het bijna alle jaren is in België. Alleen dit seizoen stak Club er heel hoog bovenuit. Werk aan de winkel voor de G6.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Gaat Club weglopen van de rest?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

6
6
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

6
6
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

10
10
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

4
4
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

73
73
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

136
136
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

158
158
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

359
359
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

313
313
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

308
308
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

42
42
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

311
311
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

77
77
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

158
158
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

84
84
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

377
377
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws