Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

door
Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

Robinho speelde bij 's werelds grootste clubs als Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar toch hadden veel mensen verwacht dat hij nog meer zou bereiken. Zo werd de aanvaller als groeibriljant vergeleken met niemand minder dan Pelé. Onterecht vindt Robinho zelf.

"Ik weet dat mensen dachten dat ik de Gouden Bal zou winnen. Als Pelé bepaalde dingen over je zegt, dan wordt er geluisterd", zegt Robinho in een interview met Marca. "Ze begonnen allemaal vergelijkingen te maken, maar er is geen nieuwe Pelé. En die zal er nooit komen ook."

Na een jarenlang geflirt maakte Robinho in de zomer van 2005 op 21-jarige leeftijd de overstap van Santos naar Real Madrid. Achteraf vindt de dribbelaar dat hij niet alles uit die periode heeft gehaald, ondanks redelijke cijfers (35 goals en 27 assists in drie jaar). "Ik was nog niet volwassen genoeg. Wat ik niet zo goed kon, was met een helder hoofd nadenken over de consequenties als je iets besluit te doen. Dat ontwikkel je naarmate je ouder wordt."

Geen Chelsea

Halverwege 2008 besloot Real Madrid om afscheid te nemen van Robinho. Chelsea leek zijn nieuwe werkgever te worden. "Ik wilde daar ook graag naartoe, manager Luiz Felipe Scolari had me ook al meegedeeld dat ik het verschil zou kunnen maken. Maar Real kon niet zo goed door één deur met Chelsea. Ze vonden het ook niet zo leuk dat ze al shirtjes met mijn naam erop verkochten."

Vervolgens kwam Robinho twee jaar uit voor Manchester City, de periode voordat The Citizens echt succesvol werden. "Ik hield van de stad Manchester. Van de club, de restaurants. En laten we de nachtclubs niet vergeten. Ik hield van uitgaan, maar de Engelsen deden dat vaker dan ik."

Later bij AC Milan maakte vooral Zlatan Ibrahimovic indruk op Robinho. "Tijdens een training daagde hij een keer Gennaro Gattuso uit voor een jiujitsu-gevecht. Wie er won? Zlatan wint altijd." Vandaag de dag speelde de 36-jarige Robinho voor het Turkse Istanbul Basaksehir, na een verblijf in onder meer China.

Haalde Robinho alles uit zijn carrière?

Meest recent

Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

10
10
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

52
52
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

19
19
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

548
548
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

66
66
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

176
176
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

213
213
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

99
99
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

161
161
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

60
60
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

63
63
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

395
395
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

71
71
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

36
36
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

247
247
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

152
152
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

131
131
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

408
408
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

553
553
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

46
46
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

352
352
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1173
1173
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

67
67
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

124
124

Meer sportnieuws