Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

180
Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

Robinho speelde bij 's werelds grootste clubs als Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar toch hadden veel mensen verwacht dat hij nog meer zou bereiken. Zo werd de aanvaller als groeibriljant vergeleken met niemand minder dan Pelé. Onterecht vindt Robinho zelf.

"Ik weet dat mensen dachten dat ik de Gouden Bal zou winnen. Als Pelé bepaalde dingen over je zegt, dan wordt er geluisterd", zegt Robinho in een interview met Marca. "Ze begonnen allemaal vergelijkingen te maken, maar er is geen nieuwe Pelé. En die zal er nooit komen ook."

Na een jarenlang geflirt maakte Robinho in de zomer van 2005 op 21-jarige leeftijd de overstap van Santos naar Real Madrid. Achteraf vindt de dribbelaar dat hij niet alles uit die periode heeft gehaald, ondanks redelijke cijfers (35 goals en 27 assists in drie jaar). "Ik was nog niet volwassen genoeg. Wat ik niet zo goed kon, was met een helder hoofd nadenken over de consequenties als je iets besluit te doen. Dat ontwikkel je naarmate je ouder wordt."

Geen Chelsea

Halverwege 2008 besloot Real Madrid om afscheid te nemen van Robinho. Chelsea leek zijn nieuwe werkgever te worden. "Ik wilde daar ook graag naartoe, manager Luiz Felipe Scolari had me ook al meegedeeld dat ik het verschil zou kunnen maken. Maar Real kon niet zo goed door één deur met Chelsea. Ze vonden het ook niet zo leuk dat ze al shirtjes met mijn naam erop verkochten."

Vervolgens kwam Robinho twee jaar uit voor Manchester City, de periode voordat The Citizens echt succesvol werden. "Ik hield van de stad Manchester. Van de club, de restaurants. En laten we de nachtclubs niet vergeten. Ik hield van uitgaan, maar de Engelsen deden dat vaker dan ik."

Later bij AC Milan maakte vooral Zlatan Ibrahimovic indruk op Robinho. "Tijdens een training daagde hij een keer Gennaro Gattuso uit voor een jiujitsu-gevecht. Wie er won? Zlatan wint altijd." Vandaag de dag speelde de 36-jarige Robinho voor het Turkse Istanbul Basaksehir, na een verblijf in onder meer China.

LEES OOK: Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

Haalde Robinho alles uit zijn carrière?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

57
57
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

51
51
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

68
68
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

30
30
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

54
54
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

163
163
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

186
186
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

105
105
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

94
94
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

247
247
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

604
604
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

142
142
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

54
54
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

456
456
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

152
152
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

298
298
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

131
131
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

340
340
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

319
319
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1118
1118
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

360
360
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

615
615

Meer sportnieuws