'Anderlecht probeert stopzetting JPL alsnog te vermijden'

479 stemmen
'Anderlecht probeert stopzetting JPL alsnog te vermijden'

Als er één club achter de dreigementen van de UEFA jegens de Jupiler Pro League staat, dan is het wel RSC Anderlecht. Sporting wilde namelijk via de play-offs graag nog Europees voetbal halen. Maar er is meer. 

Naast het waterkansje om Europees voetbal te halen, betekent de stopzetting van de JPL ook een stevige daling van inkomsten. En ook al had Sporting de kaarten niet meer in eigen handen om play-off 1 te halen, het was nog steeds hét grote doel van dit seizoen. Daarom keek voorzitter Marc Coucke meteen naar de UEFA toen de Pro League besliste om de Belgische competitie stil te leggen, al moet dat volgende week nog officieel bekrachtigd worden.

Volgens Het Nieuwsblad weet Anderlecht dat een stroming van Europese clubs uit Engeland, Spanje, Italië en Duitsland er ook nog over nadenkt om het seizoen te kunnen afwerken voor augustus 2020. Desnoods zonder publiek, maar op deze manier mislopen de desbetreffende competities eventuele schadeclaims van tv-zenders en andere media. En kunnen er alsnog wedstrijdrecettes en andere inkomsten worden gegenereerd.

Anderlecht hoopt dan ook via Michaël Verschueren, wiens rol danig werd ingeperkt de voorbije weken, een stopzetting van de competitie tegen te gaan. Zoals bekend is Verschueren al sinds 2013 bestuurslid, én zelfs financieel verantwoordelijke van de ECA (European Club Association), een overkoepelde werkgroep waar clubs zoals PSG, FC Barcelona, Juventus en Ajax worden vertegenwoordigd. Volgens Het Nieuwsblad kan de ECA de koers van de UEFA stevig beïnvloeden. En misschien ook het huidig seizoensverloop van de Belgische competitie?

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Goed plan van Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

22
22
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

60
60
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

59
59
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

41
41
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

134
134
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

411
411
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

567
567
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

507
507
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

88
88
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

413
413
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

560
560
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

70
70
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

243
243
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

470
470
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

740
740
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

227
227
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

577
577
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

762
762
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

633
633
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

745
745

Meer sportnieuws