'Toch nog adder onder het gras voor bekerfinale en OHL, Beerschot en W-B'

1411 stemmen
'Toch nog adder onder het gras voor bekerfinale en OHL, Beerschot en W-B'

In de Pro League werd de voorbije weken serieus gekibbeld over hoe het verder moet met de competitie na de lange coronabreak, maar stilaan lijkt het einde van de soap in de maak. De Raad van Bestuur van de Pro League vergaderde donderdag over een oplossing en daaruit kwam een duidelijke aanbeveling naar boven.

De Raad van Bestuur beveelt aan om de competitie meteen stop te zetten en het huidige klassement als eindstand te bevriezen. Dat melden Sporza en Het Laatste Nieuws. De 30ste speeldag zou dus niet meer ingehaald worden. De Algemene Vergadering van de Pro League moet het besluit wel nog bekrachtigen.

Als dat ook gebeurd, wordt Club Brugge dus tot kampioen gekroond. AA Gent speelt als nummer twee de voorrondes van de Champions League, terwijl Charleroi, Antwerp en Standard naar de Europa League mogen. Antwerp maakt nog kans op directe kwalificatie voor de groepsfase als het de beker wint, want de bekerfinale zou wel nog voor 30 juni ingehaald kunnen worden.

De beslissing zou ook betekenen dat er volgend seizoen achttien clubs in 1A zullen spelen, want er wordt geen degradant aangeduid. Zowel Beerschot als OH Leuven mogen promoveren, de terugmatch van de finale in 1B wordt dus ook niet meer gespeeld.

UPDATE 13u15
Wat betreft de bekerfinale en de promotie- en degradatieregeling moet er klaarblijkelijk toch nog een slag om de arm gehouden worden. HLN meldt nu immers dat een werkgroep moet bekijken of en hoe de bekerfinale nog gespeeld kan worden. Zekerheid is daarover dus nog niet. Dezelfde werkgroep zal overigens ook bekijken of de terugmatch tussen OHL en Beerschot in de finale van 1B gespeeld kan worden.

Als dat alsnog mogelijk zou blijken, zou het dus alsnog kunnen dat slechts één van hen promoveert. In dat geval moet Waasland-Beveren ook vrezen dat het toch nog zakt, zodat er volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A gespeeld kan worden. Er blijven dus nog steeds heel wat vraagtekens.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

🚀

De beste oplossing is...

Meest recent

Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

14
14
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

28
28
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

391
391
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

21
21
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

166
166
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

140
140
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

340
340
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

343
343
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

299
299
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

68
68
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

94
94
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

156
156
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

85
85
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

188
188
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

155
155
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

130
130
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

250
250
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

501
501
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

314
314
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

147
147
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

40
40

Meer sportnieuws