'Toch nog adder onder het gras voor bekerfinale en OHL, Beerschot en W-B'

1411 stemmen
'Toch nog adder onder het gras voor bekerfinale en OHL, Beerschot en W-B'

In de Pro League werd de voorbije weken serieus gekibbeld over hoe het verder moet met de competitie na de lange coronabreak, maar stilaan lijkt het einde van de soap in de maak. De Raad van Bestuur van de Pro League vergaderde donderdag over een oplossing en daaruit kwam een duidelijke aanbeveling naar boven.

De Raad van Bestuur beveelt aan om de competitie meteen stop te zetten en het huidige klassement als eindstand te bevriezen. Dat melden Sporza en Het Laatste Nieuws. De 30ste speeldag zou dus niet meer ingehaald worden. De Algemene Vergadering van de Pro League moet het besluit wel nog bekrachtigen.

Als dat ook gebeurd, wordt Club Brugge dus tot kampioen gekroond. AA Gent speelt als nummer twee de voorrondes van de Champions League, terwijl Charleroi, Antwerp en Standard naar de Europa League mogen. Antwerp maakt nog kans op directe kwalificatie voor de groepsfase als het de beker wint, want de bekerfinale zou wel nog voor 30 juni ingehaald kunnen worden.

De beslissing zou ook betekenen dat er volgend seizoen achttien clubs in 1A zullen spelen, want er wordt geen degradant aangeduid. Zowel Beerschot als OH Leuven mogen promoveren, de terugmatch van de finale in 1B wordt dus ook niet meer gespeeld.

UPDATE 13u15
Wat betreft de bekerfinale en de promotie- en degradatieregeling moet er klaarblijkelijk toch nog een slag om de arm gehouden worden. HLN meldt nu immers dat een werkgroep moet bekijken of en hoe de bekerfinale nog gespeeld kan worden. Zekerheid is daarover dus nog niet. Dezelfde werkgroep zal overigens ook bekijken of de terugmatch tussen OHL en Beerschot in de finale van 1B gespeeld kan worden.

Als dat alsnog mogelijk zou blijken, zou het dus alsnog kunnen dat slechts één van hen promoveert. In dat geval moet Waasland-Beveren ook vrezen dat het toch nog zakt, zodat er volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A gespeeld kan worden. Er blijven dus nog steeds heel wat vraagtekens.

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

🚀

De beste oplossing is...

Meest recent

'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

15
15
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

117
117
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

30
30
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

67
67
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

13
13
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

134
134
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

46
46
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

24
24
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

464
464
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

402
402
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

59
59
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

248
248
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

132
132
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

264
264
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

140
140
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

177
177
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

107
107
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

71
71
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

551
551
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

254
254
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

321
321
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

321
321
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82

Meer sportnieuws