Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

1113
Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

Door het coronavirus belooft de naderende zomermercato nu al onvoorspelbaar te zijn. Toch moet Club Brugge nog altijd rekening houden met een vertrek van Krépin Diatta. De Senegalese diamant heeft nog bitter weinig bij te leren in de Jupiler Pro League en wordt wellicht de volgende uitgaande miljoenentransfer van Vincent Mannaert & Co. Diatta kwam in 2017 over van het Noorse Sarpsborg, dus wij gingen in de Scandinavische markt op zoek naar vijf interessante vervangers voor de winger.




Jonathan AMON (20, FC Nordsjaelland)

Via een Deense scout mocht de toen 15-jarige Jonathan Amon reeds proefdraaien bij Brondby IF en Nordsjaelland, waarbij die laatste club uiteindelijk aan het langste eind trok. Nadat de Amerikaan op 18-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende, liet coach Kasper Hjulmand – al geregeld gelinkt aan Anderlecht – hem vervolgens meteen debuteren in de Superligaen. Vorig seizoen brak Amon daar dan ook helemaal door, maar deze campagne ging grotendeels verloren aan blessureleed. Al deed hij in de laatste weken voor de uitbraak van het coronavirus wel terug een beetje ritme op bij het beloftenelftal.

De tweevoetige en snelle dribbelkont valt vooral op met zijn overzicht en altruïsme, een groot verschil met de huidige aanvallers in Jan Breydel. Toch was hij tot dusver goed voor meer goals dan assists, met acht en vijf stuks respectievelijk. Geen grootse cijfers, maar dat waren die van Diatta in Noorwegen evenmin. De intussen 20-jarige winger – die wel liever vanaf links speelt – maakte ook al zijn debuut voor de nationale ploeg van de VS, waar hij de kleedkamer deelt met Ethan Horvath. De Brugse link is dus al aanwezig. Zijn marktwaarde wordt bovendien op slechts 700.000 euro geschat, een koopje dus.

Kristoffer VELDE (20, zonder club)

De coronacrisis houdt niet alleen het Belgische voetbal in de ban. In Noorwegen, waar de clubs minder kapitaalkrachtig zijn, neemt men zelfs drastische maatregelen om de economische realiteit het hoofd te bieden. Zo besloot subtopper Haugesund om nog maar vijf spelers voltijds in dienst te houden. De rest van de kern werd technisch werkloos gezet en kreeg dus de kans om hun contract eenzijdig te verbreken, exact wat Kristoffer Velde deed. Nochtans was de 20-jarige Noor, die met zijn polyvalentie zowat alle offensieve posities kan bezetten, een vaste waarde bij het nummer zeven in de Eliteserien.


(foto Instagram)

In de Europa League-voorrondes was hij alvast goed voor twee treffers en een assist, en ook in de competitie trof de flankaanvaller vier keer raak. Met ook nog eens twee goals richting bekerfinale, die wel verloren ging, lijkt het dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe werkgever zal vinden. Velde heeft een attractieve stijl, is razendsnel en haalt graag de trukendoos boven – een beetje à la Emmanuel Dennis. Dat jeugdig enthousiasme nu nog omzetten in iets meer efficiëntie, en de dribbelkont staat ongetwijfeld een grote toekomst te wachten. Wie weet te beginnen in Jan Breydel.

York RAFAEL (21, Kalmar FF)

Ook York Rafael werd reeds op vroege leeftijd het hof gemaakt door tal van clubs. Toen hij amper 15 was, hengelden Watford en Lazio immers al naar zijn diensten. Een proefperiode bij beide clubs leverde echter geen contract op, en dus besloot de Zweed dan maar gewoon in zijn thuisland te blijven. Op 17-jarige leeftijd volgde daar zijn debuut, waarna de buitenlandse interesse opnieuw snel toenam. In Duitsland kon hij het bij Bochum evenwel niet waarmaken, gevolgd door nog enkele minder geslaagde passages bij een aantal Zweedse clubs. Bij Kalmar FF lijkt hij nu zijn draai toch gevonden te hebben.

Zonder echt te imponeren wist de inmiddels 21-jarige flankspeler, een leeftijdsgenoot van Diatta dus, zijn carrière er terug te lanceren. Hoewel hij in zijn ontwikkeling bleef hangen en vandaag dus mijlenver achterloopt op de Senegalees, beschikt Rafael intrinsiek dan ook over voldoende kwaliteiten om te blijven geloven in zijn progressiemarge. Bij Kalmar verviervoudigde hij alvast zijn marktwaarde, die nog steeds op een schamele 200.000 euro wordt geplaatst. Net als Amon komt Rafael in principe wel liever vanaf de andere kant, al is hij net als Diatta een polyvalent type dat eigenlijk overal uit de voeten kan.

Mohammed DARAMY (18, FC Kopenhagen)

De 18-jarige Mohammed Daramy is een absolute goudklomp en dus met grote voorsprong de duurste speler in deze lijst. Zijn marktwaarde wordt nu al op maar liefst zes miljoen geschat, al is dat gezien de inspanning die Club voor Adolfo Gaich wou doen – en de kostprijs van de andere spitsen die recent arriveerden – geen onoverkomelijk bedrag. Daramy kan de moeite bovendien wel eens waard zijn, want het toptalent wordt getipt als dé toekomst van het Deense voetbal. Een plaats bij de nationale selectie lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Wie weet al tegen de Rode Duivels op Euro 2021?


(foto Instagram)

Op 16-jarige leeftijd vierde Daramy reeds zijn debuut bij topclub Kopenhagen, waar hij zich in zowat alle jeugdreeksen tot topschutter kroonde. Bij het eerste elftal heeft hij intussen al 39 wedstrijden achter de kiezen, waarvan zeven in Europa, en werd hij intussen de jongste doelpuntenmaker ooit. In totaal staat zijn teller wel nog steeds pas op vijf stuks en drie assists, maar het potentieel is van alle opties hier ontegensprekelijk het grootst. Dat merkten naar verluidt ook al diverse topclubs uit de Premier League en consoorten op, dus de concurrentie zou niet gering zijn. Net zoals het prijskaartje.

Ousmane CAMARA (21, Valerengen)

Hij meet amper één meter 69, maar mede dankzij dat laag zwaartepunt staat Ousmane Camara er wel om bekend menig defensie op een hoopje te dribbelen. De 21-jarige Guineeër werd drie jaar geleden al uit zijn thuisland weggeplukt door Eskilstuna, waarmee hij promoveerde naar het hoogste niveau in Zweden. In de Allsveskan maakte de kwieke winger na één jaar en amper tien basisplaatsen, goed voor twee doelpunten en één assist, al genoeg indruk om de interesse van Valerengen te wekken. De Noorse middenmoter haalde ooit op 16-jarige leeftijd Sander Berge binnen en kent dus wel wat van scouting.

Dat de snedige dribbels en vooral indrukwekkende snelheid van Camara, die zowel op rechts als op links aan de bak kan, al zo snel hun aandacht trok hoeft dus niet te verbazen. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen, want in principe moet hij de voor twee miljoen aan Heerenveen verpatste Chidera Ejuke opvolgen. Eind vorig seizoen kreeg Camara al sporadisch zijn kans, indien de coronacrisis het toestaat zou weldra de bevestiging moeten volgen. Vandaag wordt zijn prijskaartje echter nog steeds op een luttele 100.000 euro geschat, dus misschien kan Club hier wel kort op de bal spelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Wie is volgens u een goede aankoop voor Club Brugge?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

10
10
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

26
26
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

19
19
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

36
36
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

84
84
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

15
15
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

27
27
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

26
26
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

65
65
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

521
521
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

188
188
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

303
303
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

100
100
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

104
104
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

116
116
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

226
226
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

80
80
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

43
43
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

227
227
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

765
765
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

483
483
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

176
176
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

100
100
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

128
128

Meer sportnieuws