Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

1113
Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

Door het coronavirus belooft de naderende zomermercato nu al onvoorspelbaar te zijn. Toch moet Club Brugge nog altijd rekening houden met een vertrek van Krépin Diatta. De Senegalese diamant heeft nog bitter weinig bij te leren in de Jupiler Pro League en wordt wellicht de volgende uitgaande miljoenentransfer van Vincent Mannaert & Co. Diatta kwam in 2017 over van het Noorse Sarpsborg, dus wij gingen in de Scandinavische markt op zoek naar vijf interessante vervangers voor de winger.




Jonathan AMON (20, FC Nordsjaelland)

Via een Deense scout mocht de toen 15-jarige Jonathan Amon reeds proefdraaien bij Brondby IF en Nordsjaelland, waarbij die laatste club uiteindelijk aan het langste eind trok. Nadat de Amerikaan op 18-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende, liet coach Kasper Hjulmand – al geregeld gelinkt aan Anderlecht – hem vervolgens meteen debuteren in de Superligaen. Vorig seizoen brak Amon daar dan ook helemaal door, maar deze campagne ging grotendeels verloren aan blessureleed. Al deed hij in de laatste weken voor de uitbraak van het coronavirus wel terug een beetje ritme op bij het beloftenelftal.

De tweevoetige en snelle dribbelkont valt vooral op met zijn overzicht en altruïsme, een groot verschil met de huidige aanvallers in Jan Breydel. Toch was hij tot dusver goed voor meer goals dan assists, met acht en vijf stuks respectievelijk. Geen grootse cijfers, maar dat waren die van Diatta in Noorwegen evenmin. De intussen 20-jarige winger – die wel liever vanaf links speelt – maakte ook al zijn debuut voor de nationale ploeg van de VS, waar hij de kleedkamer deelt met Ethan Horvath. De Brugse link is dus al aanwezig. Zijn marktwaarde wordt bovendien op slechts 700.000 euro geschat, een koopje dus.

Kristoffer VELDE (20, zonder club)

De coronacrisis houdt niet alleen het Belgische voetbal in de ban. In Noorwegen, waar de clubs minder kapitaalkrachtig zijn, neemt men zelfs drastische maatregelen om de economische realiteit het hoofd te bieden. Zo besloot subtopper Haugesund om nog maar vijf spelers voltijds in dienst te houden. De rest van de kern werd technisch werkloos gezet en kreeg dus de kans om hun contract eenzijdig te verbreken, exact wat Kristoffer Velde deed. Nochtans was de 20-jarige Noor, die met zijn polyvalentie zowat alle offensieve posities kan bezetten, een vaste waarde bij het nummer zeven in de Eliteserien.


(foto Instagram)

In de Europa League-voorrondes was hij alvast goed voor twee treffers en een assist, en ook in de competitie trof de flankaanvaller vier keer raak. Met ook nog eens twee goals richting bekerfinale, die wel verloren ging, lijkt het dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe werkgever zal vinden. Velde heeft een attractieve stijl, is razendsnel en haalt graag de trukendoos boven – een beetje à la Emmanuel Dennis. Dat jeugdig enthousiasme nu nog omzetten in iets meer efficiëntie, en de dribbelkont staat ongetwijfeld een grote toekomst te wachten. Wie weet te beginnen in Jan Breydel.

York RAFAEL (21, Kalmar FF)

Ook York Rafael werd reeds op vroege leeftijd het hof gemaakt door tal van clubs. Toen hij amper 15 was, hengelden Watford en Lazio immers al naar zijn diensten. Een proefperiode bij beide clubs leverde echter geen contract op, en dus besloot de Zweed dan maar gewoon in zijn thuisland te blijven. Op 17-jarige leeftijd volgde daar zijn debuut, waarna de buitenlandse interesse opnieuw snel toenam. In Duitsland kon hij het bij Bochum evenwel niet waarmaken, gevolgd door nog enkele minder geslaagde passages bij een aantal Zweedse clubs. Bij Kalmar FF lijkt hij nu zijn draai toch gevonden te hebben.

Zonder echt te imponeren wist de inmiddels 21-jarige flankspeler, een leeftijdsgenoot van Diatta dus, zijn carrière er terug te lanceren. Hoewel hij in zijn ontwikkeling bleef hangen en vandaag dus mijlenver achterloopt op de Senegalees, beschikt Rafael intrinsiek dan ook over voldoende kwaliteiten om te blijven geloven in zijn progressiemarge. Bij Kalmar verviervoudigde hij alvast zijn marktwaarde, die nog steeds op een schamele 200.000 euro wordt geplaatst. Net als Amon komt Rafael in principe wel liever vanaf de andere kant, al is hij net als Diatta een polyvalent type dat eigenlijk overal uit de voeten kan.

Mohammed DARAMY (18, FC Kopenhagen)

De 18-jarige Mohammed Daramy is een absolute goudklomp en dus met grote voorsprong de duurste speler in deze lijst. Zijn marktwaarde wordt nu al op maar liefst zes miljoen geschat, al is dat gezien de inspanning die Club voor Adolfo Gaich wou doen – en de kostprijs van de andere spitsen die recent arriveerden – geen onoverkomelijk bedrag. Daramy kan de moeite bovendien wel eens waard zijn, want het toptalent wordt getipt als dé toekomst van het Deense voetbal. Een plaats bij de nationale selectie lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Wie weet al tegen de Rode Duivels op Euro 2021?


(foto Instagram)

Op 16-jarige leeftijd vierde Daramy reeds zijn debuut bij topclub Kopenhagen, waar hij zich in zowat alle jeugdreeksen tot topschutter kroonde. Bij het eerste elftal heeft hij intussen al 39 wedstrijden achter de kiezen, waarvan zeven in Europa, en werd hij intussen de jongste doelpuntenmaker ooit. In totaal staat zijn teller wel nog steeds pas op vijf stuks en drie assists, maar het potentieel is van alle opties hier ontegensprekelijk het grootst. Dat merkten naar verluidt ook al diverse topclubs uit de Premier League en consoorten op, dus de concurrentie zou niet gering zijn. Net zoals het prijskaartje.

Ousmane CAMARA (21, Valerengen)

Hij meet amper één meter 69, maar mede dankzij dat laag zwaartepunt staat Ousmane Camara er wel om bekend menig defensie op een hoopje te dribbelen. De 21-jarige Guineeër werd drie jaar geleden al uit zijn thuisland weggeplukt door Eskilstuna, waarmee hij promoveerde naar het hoogste niveau in Zweden. In de Allsveskan maakte de kwieke winger na één jaar en amper tien basisplaatsen, goed voor twee doelpunten en één assist, al genoeg indruk om de interesse van Valerengen te wekken. De Noorse middenmoter haalde ooit op 16-jarige leeftijd Sander Berge binnen en kent dus wel wat van scouting.

Dat de snedige dribbels en vooral indrukwekkende snelheid van Camara, die zowel op rechts als op links aan de bak kan, al zo snel hun aandacht trok hoeft dus niet te verbazen. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen, want in principe moet hij de voor twee miljoen aan Heerenveen verpatste Chidera Ejuke opvolgen. Eind vorig seizoen kreeg Camara al sporadisch zijn kans, indien de coronacrisis het toestaat zou weldra de bevestiging moeten volgen. Vandaag wordt zijn prijskaartje echter nog steeds op een luttele 100.000 euro geschat, dus misschien kan Club hier wel kort op de bal spelen.

LEES OOK: 'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Wie is volgens u een goede aankoop voor Club Brugge?

Meest recent

'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

10
10
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

25
25
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

24
24
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

196
196
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

36
36
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

47
47
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

210
210
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

219
219
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

179
179
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

142
142
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

93
93
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

186
186
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

182
182
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

238
238
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

111
111
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

132
132
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

214
214
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

392
392
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

107
107
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

484
484
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

718
718

Meer sportnieuws