Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

1113 stemmen
Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

Door het coronavirus belooft de naderende zomermercato nu al onvoorspelbaar te zijn. Toch moet Club Brugge nog altijd rekening houden met een vertrek van Krépin Diatta. De Senegalese diamant heeft nog bitter weinig bij te leren in de Jupiler Pro League en wordt wellicht de volgende uitgaande miljoenentransfer van Vincent Mannaert & Co. Diatta kwam in 2017 over van het Noorse Sarpsborg, dus wij gingen in de Scandinavische markt op zoek naar vijf interessante vervangers voor de winger.




Jonathan AMON (20, FC Nordsjaelland)

Via een Deense scout mocht de toen 15-jarige Jonathan Amon reeds proefdraaien bij Brondby IF en Nordsjaelland, waarbij die laatste club uiteindelijk aan het langste eind trok. Nadat de Amerikaan op 18-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende, liet coach Kasper Hjulmand – al geregeld gelinkt aan Anderlecht – hem vervolgens meteen debuteren in de Superligaen. Vorig seizoen brak Amon daar dan ook helemaal door, maar deze campagne ging grotendeels verloren aan blessureleed. Al deed hij in de laatste weken voor de uitbraak van het coronavirus wel terug een beetje ritme op bij het beloftenelftal.

De tweevoetige en snelle dribbelkont valt vooral op met zijn overzicht en altruïsme, een groot verschil met de huidige aanvallers in Jan Breydel. Toch was hij tot dusver goed voor meer goals dan assists, met acht en vijf stuks respectievelijk. Geen grootse cijfers, maar dat waren die van Diatta in Noorwegen evenmin. De intussen 20-jarige winger – die wel liever vanaf links speelt – maakte ook al zijn debuut voor de nationale ploeg van de VS, waar hij de kleedkamer deelt met Ethan Horvath. De Brugse link is dus al aanwezig. Zijn marktwaarde wordt bovendien op slechts 700.000 euro geschat, een koopje dus.

Kristoffer VELDE (20, zonder club)

De coronacrisis houdt niet alleen het Belgische voetbal in de ban. In Noorwegen, waar de clubs minder kapitaalkrachtig zijn, neemt men zelfs drastische maatregelen om de economische realiteit het hoofd te bieden. Zo besloot subtopper Haugesund om nog maar vijf spelers voltijds in dienst te houden. De rest van de kern werd technisch werkloos gezet en kreeg dus de kans om hun contract eenzijdig te verbreken, exact wat Kristoffer Velde deed. Nochtans was de 20-jarige Noor, die met zijn polyvalentie zowat alle offensieve posities kan bezetten, een vaste waarde bij het nummer zeven in de Eliteserien.


(foto Instagram)

In de Europa League-voorrondes was hij alvast goed voor twee treffers en een assist, en ook in de competitie trof de flankaanvaller vier keer raak. Met ook nog eens twee goals richting bekerfinale, die wel verloren ging, lijkt het dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe werkgever zal vinden. Velde heeft een attractieve stijl, is razendsnel en haalt graag de trukendoos boven – een beetje à la Emmanuel Dennis. Dat jeugdig enthousiasme nu nog omzetten in iets meer efficiëntie, en de dribbelkont staat ongetwijfeld een grote toekomst te wachten. Wie weet te beginnen in Jan Breydel.

York RAFAEL (21, Kalmar FF)

Ook York Rafael werd reeds op vroege leeftijd het hof gemaakt door tal van clubs. Toen hij amper 15 was, hengelden Watford en Lazio immers al naar zijn diensten. Een proefperiode bij beide clubs leverde echter geen contract op, en dus besloot de Zweed dan maar gewoon in zijn thuisland te blijven. Op 17-jarige leeftijd volgde daar zijn debuut, waarna de buitenlandse interesse opnieuw snel toenam. In Duitsland kon hij het bij Bochum evenwel niet waarmaken, gevolgd door nog enkele minder geslaagde passages bij een aantal Zweedse clubs. Bij Kalmar FF lijkt hij nu zijn draai toch gevonden te hebben.

Zonder echt te imponeren wist de inmiddels 21-jarige flankspeler, een leeftijdsgenoot van Diatta dus, zijn carrière er terug te lanceren. Hoewel hij in zijn ontwikkeling bleef hangen en vandaag dus mijlenver achterloopt op de Senegalees, beschikt Rafael intrinsiek dan ook over voldoende kwaliteiten om te blijven geloven in zijn progressiemarge. Bij Kalmar verviervoudigde hij alvast zijn marktwaarde, die nog steeds op een schamele 200.000 euro wordt geplaatst. Net als Amon komt Rafael in principe wel liever vanaf de andere kant, al is hij net als Diatta een polyvalent type dat eigenlijk overal uit de voeten kan.

Mohammed DARAMY (18, FC Kopenhagen)

De 18-jarige Mohammed Daramy is een absolute goudklomp en dus met grote voorsprong de duurste speler in deze lijst. Zijn marktwaarde wordt nu al op maar liefst zes miljoen geschat, al is dat gezien de inspanning die Club voor Adolfo Gaich wou doen – en de kostprijs van de andere spitsen die recent arriveerden – geen onoverkomelijk bedrag. Daramy kan de moeite bovendien wel eens waard zijn, want het toptalent wordt getipt als dé toekomst van het Deense voetbal. Een plaats bij de nationale selectie lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Wie weet al tegen de Rode Duivels op Euro 2021?


(foto Instagram)

Op 16-jarige leeftijd vierde Daramy reeds zijn debuut bij topclub Kopenhagen, waar hij zich in zowat alle jeugdreeksen tot topschutter kroonde. Bij het eerste elftal heeft hij intussen al 39 wedstrijden achter de kiezen, waarvan zeven in Europa, en werd hij intussen de jongste doelpuntenmaker ooit. In totaal staat zijn teller wel nog steeds pas op vijf stuks en drie assists, maar het potentieel is van alle opties hier ontegensprekelijk het grootst. Dat merkten naar verluidt ook al diverse topclubs uit de Premier League en consoorten op, dus de concurrentie zou niet gering zijn. Net zoals het prijskaartje.

Ousmane CAMARA (21, Valerengen)

Hij meet amper één meter 69, maar mede dankzij dat laag zwaartepunt staat Ousmane Camara er wel om bekend menig defensie op een hoopje te dribbelen. De 21-jarige Guineeër werd drie jaar geleden al uit zijn thuisland weggeplukt door Eskilstuna, waarmee hij promoveerde naar het hoogste niveau in Zweden. In de Allsveskan maakte de kwieke winger na één jaar en amper tien basisplaatsen, goed voor twee doelpunten en één assist, al genoeg indruk om de interesse van Valerengen te wekken. De Noorse middenmoter haalde ooit op 16-jarige leeftijd Sander Berge binnen en kent dus wel wat van scouting.

Dat de snedige dribbels en vooral indrukwekkende snelheid van Camara, die zowel op rechts als op links aan de bak kan, al zo snel hun aandacht trok hoeft dus niet te verbazen. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen, want in principe moet hij de voor twee miljoen aan Heerenveen verpatste Chidera Ejuke opvolgen. Eind vorig seizoen kreeg Camara al sporadisch zijn kans, indien de coronacrisis het toestaat zou weldra de bevestiging moeten volgen. Vandaag wordt zijn prijskaartje echter nog steeds op een luttele 100.000 euro geschat, dus misschien kan Club hier wel kort op de bal spelen.

LEES OOK: 'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Wie is volgens u een goede aankoop voor Club Brugge?

Meest recent

'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

71
71
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

95
95
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

72
72
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

138
138
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

138
138
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

89
89
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

433
433
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

653
653
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

528
528
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

46
46
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

186
186
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

277
277
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

107
107
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

47
47
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

518
518
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

279
279
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

88
88
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

204
204
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

508
508
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

238
238
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

189
189
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

107
107
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

141
141
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

424
424

Meer sportnieuws