'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

door
'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

Het coronavirus heeft grote gevolgen voor de inkomsten van de voetbalclubs. Grote toernooien kunnen niet doorgaan en het is nog maar de vraag of en hoe de competities worden afgerond. Inmiddels denkt men er bij FC Barcelona over na om de salarissen van de spelers aan te passen.

Volgens de Spaanse krant Sport overweegt Barcelona de salarissen van iedereen bij het eerste elftal met zeventig procent te verlagen vanwege de coronacrisis. Op die manier kan de club voorkomen dat het in financiële problemen komt te zitten, maar niet alle spelers gaan daar tot op heden mee akkoord.

Lionel Messi, Gerard Piqué en Sergio Busquets hebben wel aangegeven akkoord te gaan met het voorstel. Andere spelers vinden het jammer dat er nu naar de salarissen gekeken wordt, terwijl er tegelijkertijd wel veel geld is uitgegeven aan het binnenhalen van nieuwe spelers.

UPDATE 27/03
Uiteindelijk zouden de spelers volgens Spaanse media het voorstel om hun loon te verlagen afgewezen, maar Barça drukt de maatregel toch door. De club kondigde dat zelf aan in een statement waarin het uitlegt dat het maatregelen neemt om de financiële impact van de coronacrisis te minimaliseren.

"Het gaat om een reducering van de werkdag, opgelegd door de omstandigheden en de beschermende maatregelen die opgelegd werden. Als gevolg daarvan wordt de in het contract voorziene verloning ook proportioneel verlaagd", klinkt het bij hen. "De maatregelen die de club neemt, volgen scrupuleus de arbeidswetgeving, met proportionaliteit en bovenal rechtvaardigheid als criteria. Het enige doel van deze maatregelen is om de activiteiten van de club zo snel mogelijk te kunnen hervatten."

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Logisch dat Barça toch doordrukt?

Meest recent

Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

11
11
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

25
25
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

23
23
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

32
32
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

85
85
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

154
154
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

38
38
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

79
79
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

107
107
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

305
305
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

68
68
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

171
171
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

385
385
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

226
226
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

379
379
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

351
351
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

111
111
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

480
480
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

342
342
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

705
705
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

478
478

Meer sportnieuws