'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

door
'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

Het coronavirus heeft grote gevolgen voor de inkomsten van de voetbalclubs. Grote toernooien kunnen niet doorgaan en het is nog maar de vraag of en hoe de competities worden afgerond. Inmiddels denkt men er bij FC Barcelona over na om de salarissen van de spelers aan te passen.

Volgens de Spaanse krant Sport overweegt Barcelona de salarissen van iedereen bij het eerste elftal met zeventig procent te verlagen vanwege de coronacrisis. Op die manier kan de club voorkomen dat het in financiële problemen komt te zitten, maar niet alle spelers gaan daar tot op heden mee akkoord.

Lionel Messi, Gerard Piqué en Sergio Busquets hebben wel aangegeven akkoord te gaan met het voorstel. Andere spelers vinden het jammer dat er nu naar de salarissen gekeken wordt, terwijl er tegelijkertijd wel veel geld is uitgegeven aan het binnenhalen van nieuwe spelers.

UPDATE 27/03
Uiteindelijk zouden de spelers volgens Spaanse media het voorstel om hun loon te verlagen afgewezen, maar Barça drukt de maatregel toch door. De club kondigde dat zelf aan in een statement waarin het uitlegt dat het maatregelen neemt om de financiële impact van de coronacrisis te minimaliseren.

"Het gaat om een reducering van de werkdag, opgelegd door de omstandigheden en de beschermende maatregelen die opgelegd werden. Als gevolg daarvan wordt de in het contract voorziene verloning ook proportioneel verlaagd", klinkt het bij hen. "De maatregelen die de club neemt, volgen scrupuleus de arbeidswetgeving, met proportionaliteit en bovenal rechtvaardigheid als criteria. Het enige doel van deze maatregelen is om de activiteiten van de club zo snel mogelijk te kunnen hervatten."

LEES OOK: Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Logisch dat Barça toch doordrukt?

Meest recent

Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

0
0
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

12
12
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

65
65
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

81
81
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

202
202
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

233
233
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

997
997
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

455
455
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

131
131
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

560
560
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

324
324
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

299
299
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

222
222
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

270
270
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

310
310
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

433
433
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

497
497
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

243
243
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

99
99
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

496
496
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

188
188
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

885
885
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

592
592

Meer sportnieuws