'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

204 stemmen
'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

Het coronavirus heeft grote gevolgen voor de inkomsten van de voetbalclubs. Grote toernooien kunnen niet doorgaan en het is nog maar de vraag of en hoe de competities worden afgerond. Inmiddels denkt men er bij FC Barcelona over na om de salarissen van de spelers aan te passen.

Volgens de Spaanse krant Sport overweegt Barcelona de salarissen van iedereen bij het eerste elftal met zeventig procent te verlagen vanwege de coronacrisis. Op die manier kan de club voorkomen dat het in financiële problemen komt te zitten, maar niet alle spelers gaan daar tot op heden mee akkoord.

Lionel Messi, Gerard Piqué en Sergio Busquets hebben wel aangegeven akkoord te gaan met het voorstel. Andere spelers vinden het jammer dat er nu naar de salarissen gekeken wordt, terwijl er tegelijkertijd wel veel geld is uitgegeven aan het binnenhalen van nieuwe spelers.

UPDATE 27/03
Uiteindelijk zouden de spelers volgens Spaanse media het voorstel om hun loon te verlagen afgewezen, maar Barça drukt de maatregel toch door. De club kondigde dat zelf aan in een statement waarin het uitlegt dat het maatregelen neemt om de financiële impact van de coronacrisis te minimaliseren.

"Het gaat om een reducering van de werkdag, opgelegd door de omstandigheden en de beschermende maatregelen die opgelegd werden. Als gevolg daarvan wordt de in het contract voorziene verloning ook proportioneel verlaagd", klinkt het bij hen. "De maatregelen die de club neemt, volgen scrupuleus de arbeidswetgeving, met proportionaliteit en bovenal rechtvaardigheid als criteria. Het enige doel van deze maatregelen is om de activiteiten van de club zo snel mogelijk te kunnen hervatten."

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

🚀

Logisch dat Barça toch doordrukt?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

32
32
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

77
77
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

73
73
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

63
63
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

469
469
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

864
864
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

706
706
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws