'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

door
'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

Het coronavirus heeft grote gevolgen voor de inkomsten van de voetbalclubs. Grote toernooien kunnen niet doorgaan en het is nog maar de vraag of en hoe de competities worden afgerond. Inmiddels denkt men er bij FC Barcelona over na om de salarissen van de spelers aan te passen.

Volgens de Spaanse krant Sport overweegt Barcelona de salarissen van iedereen bij het eerste elftal met zeventig procent te verlagen vanwege de coronacrisis. Op die manier kan de club voorkomen dat het in financiële problemen komt te zitten, maar niet alle spelers gaan daar tot op heden mee akkoord.

Lionel Messi, Gerard Piqué en Sergio Busquets hebben wel aangegeven akkoord te gaan met het voorstel. Andere spelers vinden het jammer dat er nu naar de salarissen gekeken wordt, terwijl er tegelijkertijd wel veel geld is uitgegeven aan het binnenhalen van nieuwe spelers.

UPDATE 27/03
Uiteindelijk zouden de spelers volgens Spaanse media het voorstel om hun loon te verlagen afgewezen, maar Barça drukt de maatregel toch door. De club kondigde dat zelf aan in een statement waarin het uitlegt dat het maatregelen neemt om de financiële impact van de coronacrisis te minimaliseren.

"Het gaat om een reducering van de werkdag, opgelegd door de omstandigheden en de beschermende maatregelen die opgelegd werden. Als gevolg daarvan wordt de in het contract voorziene verloning ook proportioneel verlaagd", klinkt het bij hen. "De maatregelen die de club neemt, volgen scrupuleus de arbeidswetgeving, met proportionaliteit en bovenal rechtvaardigheid als criteria. Het enige doel van deze maatregelen is om de activiteiten van de club zo snel mogelijk te kunnen hervatten."

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Logisch dat Barça toch doordrukt?

Meest recent

Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

10
10
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

20
20
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

14
14
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

24
24
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

91
91
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

168
168
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

193
193
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

353
353
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

63
63
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

124
124
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

310
310
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

38
38
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

155
155
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

46
46
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

300
300
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

23
23
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

252
252
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

59
59
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

135
135
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

32
32
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

69
69
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

123
123
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

70
70
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

48
48
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

24
24

Meer sportnieuws