'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

door
'Barça zet spelers voor het blok en drukt besparingen toch door'

Het coronavirus heeft grote gevolgen voor de inkomsten van de voetbalclubs. Grote toernooien kunnen niet doorgaan en het is nog maar de vraag of en hoe de competities worden afgerond. Inmiddels denkt men er bij FC Barcelona over na om de salarissen van de spelers aan te passen.

Volgens de Spaanse krant Sport overweegt Barcelona de salarissen van iedereen bij het eerste elftal met zeventig procent te verlagen vanwege de coronacrisis. Op die manier kan de club voorkomen dat het in financiële problemen komt te zitten, maar niet alle spelers gaan daar tot op heden mee akkoord.

Lionel Messi, Gerard Piqué en Sergio Busquets hebben wel aangegeven akkoord te gaan met het voorstel. Andere spelers vinden het jammer dat er nu naar de salarissen gekeken wordt, terwijl er tegelijkertijd wel veel geld is uitgegeven aan het binnenhalen van nieuwe spelers.

UPDATE 27/03
Uiteindelijk zouden de spelers volgens Spaanse media het voorstel om hun loon te verlagen afgewezen, maar Barça drukt de maatregel toch door. De club kondigde dat zelf aan in een statement waarin het uitlegt dat het maatregelen neemt om de financiële impact van de coronacrisis te minimaliseren.

"Het gaat om een reducering van de werkdag, opgelegd door de omstandigheden en de beschermende maatregelen die opgelegd werden. Als gevolg daarvan wordt de in het contract voorziene verloning ook proportioneel verlaagd", klinkt het bij hen. "De maatregelen die de club neemt, volgen scrupuleus de arbeidswetgeving, met proportionaliteit en bovenal rechtvaardigheid als criteria. Het enige doel van deze maatregelen is om de activiteiten van de club zo snel mogelijk te kunnen hervatten."

LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

🚀

Logisch dat Barça toch doordrukt?

Meest recent

'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

57
57
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

20
20
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

259
259
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

222
222
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

119
119
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

56
56
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

72
72
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

214
214
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

78
78
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

594
594
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

263
263
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

333
333
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

147
147
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

567
567
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

172
172
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

294
294
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

424
424
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

288
288

Meer sportnieuws