De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

door
De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

Het coronavirus legt de Jupiler Pro League nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt weer gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op komend seizoen. In de Ghelamco Arena is de doelstelling alvast duidelijk: het gat met Club Brugge dichten en meestrijden voor de titel. Michel Louwagie heeft daarvoor wel nog flink wat stappen te ondernemen. Wij sommen de vijf voornaamste kwesties voor de Gentse manager al eens op.

1. DAG TEGEN DAVID?

Dé hamvraag voor de Buffalo’s in de aankomende mercato: wordt er al gecasht op Jonathan David of niet? De 20-jarige Canadees heeft er nog maar pas zijn tweede volledige seizoen in Gent opzitten, maar lijkt nu stilaan al onhoudbaar. Zijn ster schoot dit jaar dan ook pas echt als een pijl omhoog, met goede prestaties in zowel de competitie als Europa. Wanneer de JPL zich weer op gang trekt kan David zelfs verder de jacht op de Gouden Stier inzetten, en dat terwijl hij ook het op twee na meeste assists op zijn naam heeft staan.



Geen wonder dus dat de buitenlandse topclubs nu al in de rij staan, al wil Louwagie wel boter bij de vis. En geen klein beetje, want volgens hem zal zelfs 25 miljoen niet volstaan om het goudhaantje los te weken. Wanneer een van de vele gegadigden werkelijk zulk een bod op tafel legt, zijn wij echter benieuwd of de manager kan weerstaan aan de verleiding. Hetzelfde geldt ondanks zijn blessure trouwens nog steeds voor Roman Yaremchuk. Als iemand bereid is om ver te gaan, zal de Gentse ambitie op de proef worden gesteld.

2. WIE MAG WEG?
David en Yaremchuk zullen dus alleen vertrekken bij aan topaanbieding, maar dat gaat niet voor iedereen op. Zo gaf zomerflop Eric Smith zelfs reeds aan alweer op een transfer te azen, iets waar de Buffalo’s naar verluidt aan willen meewerken. Ook een aantal andere spelers kunnen op weg zijn naar de exit. Zo gaan heel wat contracten straks hun voorlaatste jaar in, waaronder die van Giorgi Kvilitaia, Brecht Dejaegere en Roman Bezus. Jongens die stuk voor stuk betere en mindere momenten beleefden in de Ghelamco Arena.



Indien het de Gentenaren menens is om met de sterkhouders van de huidige selectie verder te gaan, lijkt dat trio evenwel op niet al te veel speelkansen meer te hoeven rekenen. Misschien moet het vertrek van een paar van zulke figuren dus toch maar eens overwogen worden, zeker als het nog wat geld in het laatje kan brengen. Komende zomer vallen er voor de rest toch niet echt knopen door te hakken, want niemand zijn verbintenis loopt ten einde en er zijn ook geen significante huurlingen om over te beslissen. Alhoewel.

3. KAPPEN MET KAMINSKI?
Thomas Kaminski wordt medio 2021 een vrije speler, tenzij Gent een optie voor twee extra seizoenen licht. De vraag is echter of het bestuur daar wel zo happig op is, want het 27-jarige sluitstuk liet lang niet altijd een even betrouwbare indruk na. Nog geen anderhalf jaar geleden kostte hij desondanks wel meer dan twee miljoen, dus hem gratis de deur laten uitwandelen lijkt alvast hoe dan ook uitgesloten. Een antwoord op het eeuwige vraagstuk of Kaminski voldoet als doelman aan de Belgische top, dringt zich dus stilaan op.



Intern zijn er alleszins twijfels, want naar verluidt hadden de Buffalo’s afgelopen winter zowel Jean Butez áls Davy Roef op het oog. Een eventuele tweeslag is zelfs niet uitgesloten, vermits huidige doublure Colin Coosemans eveneens zijn laatste contractjaar ingaat. Mogelijk vindt er tussen de Gentse palen weldra dus een wissel van de wacht plaats die financieel zelfs nog interessant kan zijn, want Roef is beschikbaar terwijl Butez ook nog maar tot midden 2021 vastligt bij Moeskroen. Louwagie ruikt wellicht nu al gouden zaakjes.

4. VERTROUWEN IN VADIS?
Minder fijn is dat aanvoerder Vadis Odjidja na volgend seizoen tevens vrij is om te gaan en te staan waar hij wil. De draaischijf op het middenveld zal tegen dan al 32 zijn, al lijkt hij wel nog enkele goede jaren voor de boeg te hebben. In de aanloop naar de huidige campagne verlengde Odjidja overigens ook al pas eind juni zijn op dat moment aflopende verbintenis met een extra jaar, dus reden om te panikeren is er nog niet. Het verkrijgen van zijn handtekening wordt gewoon opnieuw een van de voornaamste prioriteiten.



We verwachten namelijk niet meteen dat Gent nog een aanlokkelijk bod zal binnen krijgen op de ervaren rot, al weet je natuurlijk maar nooit. Hem overtuigen om de rest van zijn actieve carrière in de Ghelamco Arena door te brengen, is wat ons betreft evenwel een beter plan. Zijn voorganger met de band om de arm, Nana Asare, lijkt na zeven jaar trouwe dienst dan weer aan zijn laatste maanden bezig. De 33-jarige linksachter verloor de concurrentiestrijd van Milad Mohammadi en krijgt in 2021 allicht een mooi afscheid.

5. VERDEDIGING VERSTERKEN?
Om onze praat over contracten te beëindigen: dat van de Iraniër loopt eveneens af in 2022, net zoals dat van Igor Plastun. Twee titularissen achterin, zij het niet van het niveau van nieuwe steunpilaar Michael Ngadeu. Gent had vorige zomer een recordbedrag van 4,5 miljoen over voor de Kameroense beer en heeft zich dat nog niet beklaagd, want hij acteerde in zijn debuutseizoen direct als een echte rots in de branding. Toch moest Kaminski zich weer net iets te vaak omdraaien – en dat was zeker niet altijd zijn eigen schuld.



Die wankele defensie staat niet in verhouding tot de veelgeprezen as en voorlinie van de Buffalo’s, waar zelfs de eerste invallers op de meeste posities nog van een meer dan degelijke kwaliteit zijn. Dat is in de achterhoede zeker niet het geval, dus de vraag is of hier toch geen nood is aan bijkomende versterking. Vooral op de linkerkant en in het centrum dan, want Alessio Castro-Montes lijkt op rechts alvast uit het juiste hout gesneden. Belangrijk voor het aantal Belgen, want die heeft Jess Thorup niet op overschot. Toch nóg een aandachtspunt, dus.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

AA Gent zal volgens mij na deze zomer ...

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

12
12
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

8
8
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

22
22
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

37
37
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

22
22
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

144
144
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

117
117
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

92
92
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

104
104
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

104
104
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

237
237
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

317
317
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

46
46
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

180
180
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

171
171
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

206
206
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

176
176
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

895
895
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

106
106
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

104
104

Meer sportnieuws