De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

door
De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

Het coronavirus legt de Jupiler Pro League nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt weer gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op komend seizoen. In de Ghelamco Arena is de doelstelling alvast duidelijk: het gat met Club Brugge dichten en meestrijden voor de titel. Michel Louwagie heeft daarvoor wel nog flink wat stappen te ondernemen. Wij sommen de vijf voornaamste kwesties voor de Gentse manager al eens op.

1. DAG TEGEN DAVID?

Dé hamvraag voor de Buffalo’s in de aankomende mercato: wordt er al gecasht op Jonathan David of niet? De 20-jarige Canadees heeft er nog maar pas zijn tweede volledige seizoen in Gent opzitten, maar lijkt nu stilaan al onhoudbaar. Zijn ster schoot dit jaar dan ook pas echt als een pijl omhoog, met goede prestaties in zowel de competitie als Europa. Wanneer de JPL zich weer op gang trekt kan David zelfs verder de jacht op de Gouden Stier inzetten, en dat terwijl hij ook het op twee na meeste assists op zijn naam heeft staan.



Geen wonder dus dat de buitenlandse topclubs nu al in de rij staan, al wil Louwagie wel boter bij de vis. En geen klein beetje, want volgens hem zal zelfs 25 miljoen niet volstaan om het goudhaantje los te weken. Wanneer een van de vele gegadigden werkelijk zulk een bod op tafel legt, zijn wij echter benieuwd of de manager kan weerstaan aan de verleiding. Hetzelfde geldt ondanks zijn blessure trouwens nog steeds voor Roman Yaremchuk. Als iemand bereid is om ver te gaan, zal de Gentse ambitie op de proef worden gesteld.

2. WIE MAG WEG?
David en Yaremchuk zullen dus alleen vertrekken bij aan topaanbieding, maar dat gaat niet voor iedereen op. Zo gaf zomerflop Eric Smith zelfs reeds aan alweer op een transfer te azen, iets waar de Buffalo’s naar verluidt aan willen meewerken. Ook een aantal andere spelers kunnen op weg zijn naar de exit. Zo gaan heel wat contracten straks hun voorlaatste jaar in, waaronder die van Giorgi Kvilitaia, Brecht Dejaegere en Roman Bezus. Jongens die stuk voor stuk betere en mindere momenten beleefden in de Ghelamco Arena.



Indien het de Gentenaren menens is om met de sterkhouders van de huidige selectie verder te gaan, lijkt dat trio evenwel op niet al te veel speelkansen meer te hoeven rekenen. Misschien moet het vertrek van een paar van zulke figuren dus toch maar eens overwogen worden, zeker als het nog wat geld in het laatje kan brengen. Komende zomer vallen er voor de rest toch niet echt knopen door te hakken, want niemand zijn verbintenis loopt ten einde en er zijn ook geen significante huurlingen om over te beslissen. Alhoewel.

3. KAPPEN MET KAMINSKI?
Thomas Kaminski wordt medio 2021 een vrije speler, tenzij Gent een optie voor twee extra seizoenen licht. De vraag is echter of het bestuur daar wel zo happig op is, want het 27-jarige sluitstuk liet lang niet altijd een even betrouwbare indruk na. Nog geen anderhalf jaar geleden kostte hij desondanks wel meer dan twee miljoen, dus hem gratis de deur laten uitwandelen lijkt alvast hoe dan ook uitgesloten. Een antwoord op het eeuwige vraagstuk of Kaminski voldoet als doelman aan de Belgische top, dringt zich dus stilaan op.



Intern zijn er alleszins twijfels, want naar verluidt hadden de Buffalo’s afgelopen winter zowel Jean Butez áls Davy Roef op het oog. Een eventuele tweeslag is zelfs niet uitgesloten, vermits huidige doublure Colin Coosemans eveneens zijn laatste contractjaar ingaat. Mogelijk vindt er tussen de Gentse palen weldra dus een wissel van de wacht plaats die financieel zelfs nog interessant kan zijn, want Roef is beschikbaar terwijl Butez ook nog maar tot midden 2021 vastligt bij Moeskroen. Louwagie ruikt wellicht nu al gouden zaakjes.

4. VERTROUWEN IN VADIS?
Minder fijn is dat aanvoerder Vadis Odjidja na volgend seizoen tevens vrij is om te gaan en te staan waar hij wil. De draaischijf op het middenveld zal tegen dan al 32 zijn, al lijkt hij wel nog enkele goede jaren voor de boeg te hebben. In de aanloop naar de huidige campagne verlengde Odjidja overigens ook al pas eind juni zijn op dat moment aflopende verbintenis met een extra jaar, dus reden om te panikeren is er nog niet. Het verkrijgen van zijn handtekening wordt gewoon opnieuw een van de voornaamste prioriteiten.



We verwachten namelijk niet meteen dat Gent nog een aanlokkelijk bod zal binnen krijgen op de ervaren rot, al weet je natuurlijk maar nooit. Hem overtuigen om de rest van zijn actieve carrière in de Ghelamco Arena door te brengen, is wat ons betreft evenwel een beter plan. Zijn voorganger met de band om de arm, Nana Asare, lijkt na zeven jaar trouwe dienst dan weer aan zijn laatste maanden bezig. De 33-jarige linksachter verloor de concurrentiestrijd van Milad Mohammadi en krijgt in 2021 allicht een mooi afscheid.

5. VERDEDIGING VERSTERKEN?
Om onze praat over contracten te beëindigen: dat van de Iraniër loopt eveneens af in 2022, net zoals dat van Igor Plastun. Twee titularissen achterin, zij het niet van het niveau van nieuwe steunpilaar Michael Ngadeu. Gent had vorige zomer een recordbedrag van 4,5 miljoen over voor de Kameroense beer en heeft zich dat nog niet beklaagd, want hij acteerde in zijn debuutseizoen direct als een echte rots in de branding. Toch moest Kaminski zich weer net iets te vaak omdraaien – en dat was zeker niet altijd zijn eigen schuld.



Die wankele defensie staat niet in verhouding tot de veelgeprezen as en voorlinie van de Buffalo’s, waar zelfs de eerste invallers op de meeste posities nog van een meer dan degelijke kwaliteit zijn. Dat is in de achterhoede zeker niet het geval, dus de vraag is of hier toch geen nood is aan bijkomende versterking. Vooral op de linkerkant en in het centrum dan, want Alessio Castro-Montes lijkt op rechts alvast uit het juiste hout gesneden. Belangrijk voor het aantal Belgen, want die heeft Jess Thorup niet op overschot. Toch nóg een aandachtspunt, dus.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

AA Gent zal volgens mij na deze zomer ...

Meest recent

'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

8
8
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

66
66
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

267
267
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

231
231
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

229
229
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

322
322
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

428
428
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

273
273
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

602
602
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

212
212
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

593
593
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

301
301
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1355
1355
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

450
450
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

429
429
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

412
412
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

301
301
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

532
532
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

374
374
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

412
412
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3127
3127
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

817
817

Meer sportnieuws