De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

door
De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

Het coronavirus legt de Jupiler Pro League nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt weer gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op komend seizoen. In de Ghelamco Arena is de doelstelling alvast duidelijk: het gat met Club Brugge dichten en meestrijden voor de titel. Michel Louwagie heeft daarvoor wel nog flink wat stappen te ondernemen. Wij sommen de vijf voornaamste kwesties voor de Gentse manager al eens op.

1. DAG TEGEN DAVID?

Dé hamvraag voor de Buffalo’s in de aankomende mercato: wordt er al gecasht op Jonathan David of niet? De 20-jarige Canadees heeft er nog maar pas zijn tweede volledige seizoen in Gent opzitten, maar lijkt nu stilaan al onhoudbaar. Zijn ster schoot dit jaar dan ook pas echt als een pijl omhoog, met goede prestaties in zowel de competitie als Europa. Wanneer de JPL zich weer op gang trekt kan David zelfs verder de jacht op de Gouden Stier inzetten, en dat terwijl hij ook het op twee na meeste assists op zijn naam heeft staan.



Geen wonder dus dat de buitenlandse topclubs nu al in de rij staan, al wil Louwagie wel boter bij de vis. En geen klein beetje, want volgens hem zal zelfs 25 miljoen niet volstaan om het goudhaantje los te weken. Wanneer een van de vele gegadigden werkelijk zulk een bod op tafel legt, zijn wij echter benieuwd of de manager kan weerstaan aan de verleiding. Hetzelfde geldt ondanks zijn blessure trouwens nog steeds voor Roman Yaremchuk. Als iemand bereid is om ver te gaan, zal de Gentse ambitie op de proef worden gesteld.

2. WIE MAG WEG?
David en Yaremchuk zullen dus alleen vertrekken bij aan topaanbieding, maar dat gaat niet voor iedereen op. Zo gaf zomerflop Eric Smith zelfs reeds aan alweer op een transfer te azen, iets waar de Buffalo’s naar verluidt aan willen meewerken. Ook een aantal andere spelers kunnen op weg zijn naar de exit. Zo gaan heel wat contracten straks hun voorlaatste jaar in, waaronder die van Giorgi Kvilitaia, Brecht Dejaegere en Roman Bezus. Jongens die stuk voor stuk betere en mindere momenten beleefden in de Ghelamco Arena.



Indien het de Gentenaren menens is om met de sterkhouders van de huidige selectie verder te gaan, lijkt dat trio evenwel op niet al te veel speelkansen meer te hoeven rekenen. Misschien moet het vertrek van een paar van zulke figuren dus toch maar eens overwogen worden, zeker als het nog wat geld in het laatje kan brengen. Komende zomer vallen er voor de rest toch niet echt knopen door te hakken, want niemand zijn verbintenis loopt ten einde en er zijn ook geen significante huurlingen om over te beslissen. Alhoewel.

3. KAPPEN MET KAMINSKI?
Thomas Kaminski wordt medio 2021 een vrije speler, tenzij Gent een optie voor twee extra seizoenen licht. De vraag is echter of het bestuur daar wel zo happig op is, want het 27-jarige sluitstuk liet lang niet altijd een even betrouwbare indruk na. Nog geen anderhalf jaar geleden kostte hij desondanks wel meer dan twee miljoen, dus hem gratis de deur laten uitwandelen lijkt alvast hoe dan ook uitgesloten. Een antwoord op het eeuwige vraagstuk of Kaminski voldoet als doelman aan de Belgische top, dringt zich dus stilaan op.



Intern zijn er alleszins twijfels, want naar verluidt hadden de Buffalo’s afgelopen winter zowel Jean Butez áls Davy Roef op het oog. Een eventuele tweeslag is zelfs niet uitgesloten, vermits huidige doublure Colin Coosemans eveneens zijn laatste contractjaar ingaat. Mogelijk vindt er tussen de Gentse palen weldra dus een wissel van de wacht plaats die financieel zelfs nog interessant kan zijn, want Roef is beschikbaar terwijl Butez ook nog maar tot midden 2021 vastligt bij Moeskroen. Louwagie ruikt wellicht nu al gouden zaakjes.

4. VERTROUWEN IN VADIS?
Minder fijn is dat aanvoerder Vadis Odjidja na volgend seizoen tevens vrij is om te gaan en te staan waar hij wil. De draaischijf op het middenveld zal tegen dan al 32 zijn, al lijkt hij wel nog enkele goede jaren voor de boeg te hebben. In de aanloop naar de huidige campagne verlengde Odjidja overigens ook al pas eind juni zijn op dat moment aflopende verbintenis met een extra jaar, dus reden om te panikeren is er nog niet. Het verkrijgen van zijn handtekening wordt gewoon opnieuw een van de voornaamste prioriteiten.



We verwachten namelijk niet meteen dat Gent nog een aanlokkelijk bod zal binnen krijgen op de ervaren rot, al weet je natuurlijk maar nooit. Hem overtuigen om de rest van zijn actieve carrière in de Ghelamco Arena door te brengen, is wat ons betreft evenwel een beter plan. Zijn voorganger met de band om de arm, Nana Asare, lijkt na zeven jaar trouwe dienst dan weer aan zijn laatste maanden bezig. De 33-jarige linksachter verloor de concurrentiestrijd van Milad Mohammadi en krijgt in 2021 allicht een mooi afscheid.

5. VERDEDIGING VERSTERKEN?
Om onze praat over contracten te beëindigen: dat van de Iraniër loopt eveneens af in 2022, net zoals dat van Igor Plastun. Twee titularissen achterin, zij het niet van het niveau van nieuwe steunpilaar Michael Ngadeu. Gent had vorige zomer een recordbedrag van 4,5 miljoen over voor de Kameroense beer en heeft zich dat nog niet beklaagd, want hij acteerde in zijn debuutseizoen direct als een echte rots in de branding. Toch moest Kaminski zich weer net iets te vaak omdraaien – en dat was zeker niet altijd zijn eigen schuld.



Die wankele defensie staat niet in verhouding tot de veelgeprezen as en voorlinie van de Buffalo’s, waar zelfs de eerste invallers op de meeste posities nog van een meer dan degelijke kwaliteit zijn. Dat is in de achterhoede zeker niet het geval, dus de vraag is of hier toch geen nood is aan bijkomende versterking. Vooral op de linkerkant en in het centrum dan, want Alessio Castro-Montes lijkt op rechts alvast uit het juiste hout gesneden. Belangrijk voor het aantal Belgen, want die heeft Jess Thorup niet op overschot. Toch nóg een aandachtspunt, dus.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

AA Gent zal volgens mij na deze zomer ...

Meest recent

'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

41
41
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

89
89
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

25
25
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

17
17
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

127
127
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

25
25
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

49
49
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

128
128
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

48
48
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

72
72
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

424
424
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

71
71
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

103
103
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

130
130
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

257
257
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

114
114
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

455
455
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

278
278
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

183
183
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

389
389
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

127
127

Meer sportnieuws