De vraag van Vertonghen: waar in België passen de oudere Duivels?

2055 stemmen
De vraag van Vertonghen: waar in België passen de oudere Duivels?

Als de promotiefinale ooit afgewerkt geraakt, duimt Jan Vertonghen alvast voor ex-club Beerschot. Niet alleen uit sentimentele overwegingen, maar ook omdat de recordinternational momenteel blijkbaar voor een dilemma staat. Mocht hij terugkeren naar België, houdt zowel een keuze voor Anderlecht als Club Brugge naar eigen zeggen immers risico’s in. Een uitspraak die ons aan het denken zette: waar in de Jupiler Pro League zouden hij en een aantal andere Rode Duivels op hun retour het beste passen?


Vorige zomer keerden al heel wat (ex)-manschappen van Roberto Martinez hun kar huiswaarts, al koos lang niet iedereen voor zijn vertrouwde heimat. Integendeel: alleen Vincent Kompany (Anderlecht) en Laurent Depoitre (AA Gent) trokken hun oude shirt weer aan, terwijl Simon Mignolet (Club Brugge), Nacer Chadli (Anderlecht), Kevin Mirallas en Steven Defour (beiden Antwerp) daarentegen allen een andere weg insloegen. Met een open geest namen wij dus de mogelijke bestemmingen van vijf ándere kandidaten voor een comeback onder de loep.

JAN VERTONGHEN (32) ➞ RSC ANDERLECHT
We beginnen bij de bezieler van onze vraag. Jan Vertonghen zijn vrouw zou het niet appreciëren mocht hij ooit het Paars-Witte shirt dragen, terwijl hij elders in het land dan weer de toorn van Kompany zou wekken. Wij hebben er echter vertrouwen in dat Sterke Jan de vrede in het huishouden wel weet te bewaren en raden hem dus aan om een verhuis naar het Lotto Park misschien toch eens te overwegen. Als een thuiskomst nu al op het programma staat tenminste, want Ajax klinkt ook niet slecht. In Tottenham is het evenwel sowieso einde verhaal voor de 32-jarige verdediger, wiens contract er binnenkort afloopt.



Een transfersom hoeft Anderlecht dus niet te betalen, al krijgt de loonmassa er dan wel een zwaargewicht bij. Toch is Vertonghen die moeite allicht waard, want om te beginnen is hij zo goed als nooit geblesseerd – een welgekomen verandering voor de Brusselaars. Centraal achterin komt er bovendien een plekje vrij indien de huur van Derick Luckassen en Philippe Sandler niet wordt verdergezet, nu voor Elias Cobbaut of Marco Kana voorbestemd. De ene mag echter beschikken, terwijl de andere best nog wat kan rijpen. Voor Vertonghen zelf tot slot is vooral de aanwezigheid van Kompany en eventueel ook Nacer Chadli interessant.

THOMAS VERMAELEN (33) ➞ AA GENT
Die andere linkspoot achterin bij de Rode Duivels stond vorige zomer effectief al dicht bij Anderlecht, maar uiteindelijk koos Thomas Vermaelen voor Japan. Dat hij in tegenstelling tot Vertonghen een man van glas is, werd daar jammer genoeg andermaal duidelijk. De 72-voudig international zou zelfs zonder corona-stop vandaag niet op het veld verschijnen, want een hamstringblessure houdt hem al een maand aan de kant. Op 34-jarige leeftijd lijkt het moment dan ook stilaan gekomen om na te denken over een terugkeer naar het vaderland. Daar speelde Vermaelen per slot van rekening nog nooit eerder op het hoogste niveau.



Zijn opleiding genoot hij evenwel in Beerschot, wat maakt dat we Antwerp wellicht al mogen doorstrepen. Nochtans was de Bosuil een van onze twee favoriete bestemmingen, want – zeker in het scenario waarin Vertonghen voor Anderlecht zou kiezen – ligt de as van de defensie bij de meeste andere topclubs quasi vast. Ook in Gent, waar een upgrade voor Igor Plastun als partner van Michael Ngadeu desondanks niet zou misstaan. De komst van Vermaelen zou wat dat betreft de forse ambities in de Ghelamco Arena alvast nog maar eens stevig kracht bijzetten. En voor een onverzettelijk duo centraal achterin kunnen zorgen.

CHRISTIAN BENTEKE (29) ➞ CLUB BRUGGE
Dit keer kiezen we wél voor de transfer die reeds een aantal keren in de lucht hing. Club Brugge zette haar zinnen al meermaals op Christian Benteke, maar hem terug naar België halen bleek tot dusver onmogelijk. Big Ben bleef azen op een nieuwe kans in de Premier League en werd daar recent ook voor beloond, want in de laatste vier weken voor de coronacrisis was hij plots terug titularis bij Crystal Palace. Dat de 29-jarige targetman komende zomer ineens wél oren zal hebben naar de lokroep van Blauw-Zwart, lijkt dus eerder onwaarschijnlijk. Al kunnen zijn kaarten in Engeland tegen dan natuurlijk wel alweer volledig anders liggen.



Na een grijs seizoen in de middenmoot is het namelijk niet ondenkbaar dat Palace zelf hoopt uit te pakken op de mercato. De recente speelgelegenheid voor Benteke kan dan ook gewoon een manier zijn geweest om hem snel nog in de etalage te plaatsen, want medio 2021 is hij einde contract. Indien de Londenaren zelfs nog maar een habbekrats willen recupereren van de ruim 31 miljoen die ze destijds zelf investeerden, is het nu dus het moment. De Luikenaar, die vooral in Genk naam maakte, kijkt wel wat neer op het niveau in ons land. Aan Mignolet om die twijfels weg te nemen, want Club kan zijn lengte voorin goed gebruiken.

MAROUANE FELLAINI (32) ➞ KRC GENK
Over naar de volgende toren van de Rode Duivels. Marouane Fellaini werd doorgestuurd in de jeugd van Anderlecht en belandde via onder meer Charleroi uiteindelijk bij Standard, waar hij twaalf jaar geleden voor meer dan 20 miljoen vertrok – een bedrag dat lange tijd standhield als duurste uitgaande transfer ooit. Vandaag voetbalt de rijzige middenvelder voor een vorstelijk salaris in China, waarmee eventuele dromen van de Zebra’s meteen worden doorprikt. Andere gegadigden zouden er echter ook al op moeten rekenen dat Fellaini bereid is in te leveren, want aan 12 miljoen kan uiteraard niemand in België tippen.



Over anderhalf jaar loopt zijn lucratief contract evenwel af en is het allicht gedaan met cashen. Mocht de krullenbol dan huiswaarts willen keren, lijken Standard of Anderlecht de logische kandidaten. Toch zien wij meer in Genk, dat op zoek is naar een opvolger voor Sander Berge. Op fysiek vlak voldoet Fellaini, die de laatste tijd sowieso weer een rijtje lager te vinden is, alvast aan het profiel – met zelfs nog wat extra’s. Daarnaast zou hij een drijvende kracht achter Bryan Heynen en de overige jonge talenten kunnen vormen. De Limburgers bleven tot dusver achter in de Rode Duivels-rage. Qua inhaalbeweging zou dit dus tellen.

MOUSA DEMBÉLÉ (32) ➞ RSC ANDERLECHT
 Nog een Chinese grootverdiener die in december 2021 een vrije speler wordt, al stelt Mousa Dembélé het met net iets minder. De stijlvolle middenvelder gaf recent aan definitief te kappen bij het nationale elftal, waardoor zijn mindere prestatie tegen Frankrijk in de halve finale van het WK helaas voor altijd de laatste indruk zal blijven. De enige manier om die wrange nasmaak nog uit te wissen, is dus door op clubniveau iedereen in België nog eens te herinneren aan zijn immense kwaliteiten. Het meest geschikte podium om dat te doen, zou wat ons betreft de Lotto Arena zijn. Waar dan dus heel wat (ex-)Duivels kunnen vertoeven.



Dankzij Kompany is echter niks uitgesloten, want zelfs Kevin De Bruyne vroeg al om plaats vrij te houden. Dembélé zou alvast een fikse upgrade zijn ten opzichte van Peter Zulj, want net als Fellaini zien we in hem vandaag eerder een controlerend type. De krachtige technicus past bovenal perfect in het voetbal dat Kompany voor ogen heeft en kan een ideale mentor voor Sambi Lokonga zijn. Opnieuw moeten we wel opmerken dat de looneisen pittig zouden zijn voor de huidige financiën van Anderlecht, al komt er met het vertrek van Samir Nasri en Adrien Trebel binnenkort flink wat ruimte vrij. Blessures lijken dus een groter issue, want daar heeft Dembélé jammer genoeg ook een handje van weg.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Welke transfer zou volgens u het beste passen?

Meest recent

Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

13
13
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

75
75
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

94
94
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

67
67
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

31
31
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

151
151
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

143
143
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

463
463
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

82
82
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

82
82
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

654
654
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

157
157
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

65
65
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

131
131
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

340
340
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

572
572
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

322
322
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

675
675
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

255
255
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

40
40
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

347
347
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

122
122
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

94
94
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

494
494

Meer sportnieuws