OHL legt uit waarom het nog geen licentie krijgt

door
OHL legt uit waarom het nog geen licentie krijgt

De Jupiler Pro League en Proximus League mogen dan wel nog enkele weken stilliggen en het is nog steeds niet zeker wanneer de competitie hervat kan worden en of het seizoen wel helemaal afgemaakt zal kunnen worden, maar toch worden er al voorbereidingen getroffen voor volgend seizoen. Zo moesten de profclubs enkele weken geleden hun licentiedossiers indienen en de eerste resultaten daarvan sijpelen stilaan door.

Volgens Sporza zijn acht clubs nu al zeker van hun proflicentie voor volgend seizoen. AA Gent, Genk, Zulte Waregem, Antwerp, Cercle Brugge, Waasland-Beveren, STVV en Kortrijk hebben al groen licht gekregen. Club Brugge en Moeskroen wachten nog op nieuws. KV Oostende wou geen commentaar geven, terwijl ze bij Anderlecht en KV Mechelen een positief advies gekregen hebben maar nog geen zekerheid hebben over de licentie.

Bij Anderlecht zullen er wellicht nog extra vragen komen omtrent de rol van Wouter Vandenhaute, die als extern adviseur aan de slag gaat bij Paars-Wit, maar met Let's Play ook eigenaar is van een makelaarsbureau. Tot slot is er al zeker één club die naar tweede zit moet. OHL, dat nog in de running is voor promotie naar 1A, moet nog extra documenten toevoegen aan zijn dossier.

UPDATE 19u
OH Leuven moet dus nog wachten op zijn licentie en komt met een verklaring daarvoor. "Nadat enkele clubs in moeilijkheden raakten in de loop van het seizoen, kijkt de licentiecommissie nog strikter toe op de continuïteit van professionele voetbalclubs. Hierdoor moet OH Leuven nog wat extra stukken voorleggen aan de licentiecommissie. De club verwacht een oproepingsbrief hiervoor en zal eind maart of begin april de nodige documenten kunnen voorleggen", schrijven ze op hun website.

Problemen verwacht de club daarbij niet. "OH Leuven kreeg voorlopig nog geen positief advies van de licentiecommissie. De club maakt zich sterk dat ze de nodige extra stukken zal kunnen aanleveren en dat ze de licentie profvoetbal voor seizoen 2020-2021 zal ontvangen."


Zal OHL gewoon zijn licentie krijgen?

Meest recent

'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

41
41
Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

27
27
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

267
267
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

292
292
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

250
250
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

109
109
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

35
35
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

122
122
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

56
56
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

66
66
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

169
169
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

598
598
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

93
93
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

175
175
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

226
226
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

231
231
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

123
123
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

113
113
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

81
81
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

38
38
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

175
175
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

322
322
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

139
139
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

437
437

Meer sportnieuws