OHL legt uit waarom het nog geen licentie krijgt

door
OHL legt uit waarom het nog geen licentie krijgt

De Jupiler Pro League en Proximus League mogen dan wel nog enkele weken stilliggen en het is nog steeds niet zeker wanneer de competitie hervat kan worden en of het seizoen wel helemaal afgemaakt zal kunnen worden, maar toch worden er al voorbereidingen getroffen voor volgend seizoen. Zo moesten de profclubs enkele weken geleden hun licentiedossiers indienen en de eerste resultaten daarvan sijpelen stilaan door.

Volgens Sporza zijn acht clubs nu al zeker van hun proflicentie voor volgend seizoen. AA Gent, Genk, Zulte Waregem, Antwerp, Cercle Brugge, Waasland-Beveren, STVV en Kortrijk hebben al groen licht gekregen. Club Brugge en Moeskroen wachten nog op nieuws. KV Oostende wou geen commentaar geven, terwijl ze bij Anderlecht en KV Mechelen een positief advies gekregen hebben maar nog geen zekerheid hebben over de licentie.

Bij Anderlecht zullen er wellicht nog extra vragen komen omtrent de rol van Wouter Vandenhaute, die als extern adviseur aan de slag gaat bij Paars-Wit, maar met Let's Play ook eigenaar is van een makelaarsbureau. Tot slot is er al zeker één club die naar tweede zit moet. OHL, dat nog in de running is voor promotie naar 1A, moet nog extra documenten toevoegen aan zijn dossier.

UPDATE 19u
OH Leuven moet dus nog wachten op zijn licentie en komt met een verklaring daarvoor. "Nadat enkele clubs in moeilijkheden raakten in de loop van het seizoen, kijkt de licentiecommissie nog strikter toe op de continuïteit van professionele voetbalclubs. Hierdoor moet OH Leuven nog wat extra stukken voorleggen aan de licentiecommissie. De club verwacht een oproepingsbrief hiervoor en zal eind maart of begin april de nodige documenten kunnen voorleggen", schrijven ze op hun website.

Problemen verwacht de club daarbij niet. "OH Leuven kreeg voorlopig nog geen positief advies van de licentiecommissie. De club maakt zich sterk dat ze de nodige extra stukken zal kunnen aanleveren en dat ze de licentie profvoetbal voor seizoen 2020-2021 zal ontvangen."


LEES OOK: Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

Zal OHL gewoon zijn licentie krijgen?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

13
13
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

31
31
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

124
124
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

61
61
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

159
159
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

101
101
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

112
112
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

197
197
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

442
442
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

352
352
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

299
299
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

285
285
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

225
225
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

233
233

Meer sportnieuws