Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

718
Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

Euro 2020 wordt Euro 2021, zo maakte de UEFA vandaag bekend. Een fikse domper voor de Gouden Generatie van onze Rode Duivels, die na het brons op het WK twee jaar geleden ditmaal écht hoopten te scoren. Al primeert het algemene welzijn gezien de huidige situatie uiteraard boven elk sportief belang. Bovendien zoeken wij graag naar de positieve kant van de medaille. Welke spelers die nu allicht niet van de partij waren geweest, ruiken tegen volgend jaar misschien wel hun kans voor deelname aan het EK?


We hebben het hier vooral over jonge Belgen die in de komende maanden extra stappen kunnen zetten om Roberto Martinez – als de bondscoach blijft tenminste – te overtuigen, al biedt het uitgestelde toernooi ook voor enkele routiniers nieuwe perspectieven. Dan denken we niet alleen aan Eden Hazard, tegen dan hopelijk wél topfit, maar tevens aan vertrouwde internationals als Michy Batshuayi, Christian Benteke of Jan Vertonghen. Zij brengen in aanloop naar volgende zomer, al dan niet bij een nieuwe club, liefst minder minuten op de bank of tribune door. Daartegenover staat wel dat een aantal sleutelfiguren stilaan een dagje ouder worden, en dan vooral in de defensie. In plaats van ons louter op de achterhoede te richten, gingen wij met het oog op Euro 2020 dan ook op zoek naar een potentiële nieuwkomer voor iedere linie.

DOEL: Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Met zijn 26 jaar de oudste speler in deze lijst, al is leeftijd voor een doelman uiteraard een relatief begrip. Behalve de ancien is Hendrik Van Crombrugge hier ook degene die vandaag al het meeste kans maakte op een plaats bij de 23 gelukkigen. Het sluitstuk van Paars-Wit dreigde echter toch het onderspit te moeten delven tegen Koen Casteels voor het plekje achter Thibaut Courtois en Simon Mignolet, met ook Matz Sels nog als een gedegen concurrent. Nog een jaar bevestigen bij een Anderlecht dat dit keer wél bovenin mee weet te draaien – of een topclub in het buitenland? – en zijn kaarten kunnen evenwel ineens al heel wat gunstiger liggen.



VERDEDIGING: Sebastiaan BORNAUW (FC Köln)
De verouderde verdediging van de Rode Duivels kan wel wat vers bloed gebruiken, waarvoor reeds een karrenvracht aan namen de revue passeerden. Dedryck Boyata lijkt alvast een certitude en zou deze zomer allicht het gezelschap hebben gekregen van Christian Kabasele, Jason Denayer en/of Brandon Mechele. Ook Zinho Vanheusden en Björn Engels dingen naar een plaatsje in de kern, maar de grootste kanshebber lijkt toch Sebastiaan Bornauw te zijn. Niet altijd top bij Anderlecht, maar in zijn eerste seizoen Bundesliga meteen een sterkhouder voor FC Köln. Volgend jaar bovendien nog altijd pas 21 jaar oud, dus tonnen progressiemarge.



FLANK: Alessio CASTRO-MONTES (AA Gent)
Martinez zou vooral op de linkerkant nog extra alternatieven kunnen gebruiken, maar daar lijken de opties ook in de nabije toekomst helaas schaars te blijven. Wellicht wordt het dus rekenen op de fitheid en vorm van Nacer Chadli of Yannick Carrasco om als doublure voor Thorgan Hazard te dienen, al maakt Timothy Castagne wie weet wel de overstap vanaf rechts. In dat geval ligt er daar misschien een kans voor Alessio Castro-Montes. De 22-jarige Buffalo verteerde de overstap van Eupen naar Gent alvast uitstekend, heeft de benodigde motor in huis én kan vooral offensief voor flink wat impulsen zorgen. Op z'n minst een interessant profiel om volgen.



MIDDENVELD: Orel MANGALA (Stuttgart)
We hadden ook voor talenten uit de Jupiler Pro League als Sambi Lokonga, Bryan Heynen of Samuel Bastien kunnen kiezen, maar besloten onze aandacht opnieuw op Duitsland te richten. Daar gooit Orel Mangala al twee seizoenen op rij hoge ogen, zij het wel op het tweede niveau. Nadat hij vorig jaar als huurspeler met Hamburg al de promotie afdwong, was de 21-jarige beer op het middenveld tot de coronacrisis echter goed op weg om dit jaar hetzelfde met moederclub Stuttgart te doen. Zijn marktwaarde wordt intussen op 12 miljoen geschat, al hebben clubs als Arsenal naar verluidt nu al een veelvoud van dat bedrag veil. Een absolute topper in wording.



AANVAL: Jérémy Doku (Anderlecht)
Hetzelfde kan gezegd van Jérémy Doku¸ die hier nog veel hevigere concurrentie afhoudt. Noch Charles De Ketelaere, Benito Raman, Leandro Trossard of zelfs Yari Verschaeren hoefde allicht immers een belletje van de bondscoach te verwachten. Keuze te over dus om Hazard en Dries Mertens af te lossen, maar niemand heeft meer potentieel dan het 17-jarig raspaard van Anderlecht. Die werd door sommigen zelfs nu al naar voren geschoven als dark horse voor een EK-selectie, al was dat misschien toch nog net iets te vroeg. Als hij de goede lijn van de afgelopen weken het komende jaar doortrekt, is Doku in 2021 evenwel zo goed als zeker van de partij.



SPITS: Landry DIMATA (Anderlecht)
Van een schaduwkandidaat gesproken. Op dit moment is het niet eens zeker of Landry Dimata zichzelf ooit weer volwaardig profvoetballer mag noemen, al waren de laatste berichten over zijn revalidatie wel hoopgevend. Anderlecht kruist dan ook de vingers, want als het de 22-jarige spits volgend seizoen kan recupereren heeft het eindelijk weer een garantie op doelpunten in de rangen. Indien de goalgetter dan zijn oude vorm terug weet te vinden én vooral fit kan blijven, is de JPL alvast een potentiële Gouden Stier rijker. Ook in de nationale jeugdreeksen vond Dimata  steeds vlot de weg naar de netten, dus aan de Houba de Strooperlaan staat zijn naam reeds met stip genoteerd. Meer nog dan die van Antoine Colassin.


LEES OOK: Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Wie geeft u het meeste kans om er in 2021 bij te zijn?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

28
28
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

79
79
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

37
37
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

91
91
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

109
109
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

133
133
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1102
1102
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

414
414
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

221
221
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

250
250
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

607
607
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

366
366
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

207
207
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

697
697
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

100
100
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

555
555
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

204
204
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1100
1100
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1238
1238
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

73
73
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws