Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

door
Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

Euro 2020 wordt Euro 2021, zo maakte de UEFA vandaag bekend. Een fikse domper voor de Gouden Generatie van onze Rode Duivels, die na het brons op het WK twee jaar geleden ditmaal écht hoopten te scoren. Al primeert het algemene welzijn gezien de huidige situatie uiteraard boven elk sportief belang. Bovendien zoeken wij graag naar de positieve kant van de medaille. Welke spelers die nu allicht niet van de partij waren geweest, ruiken tegen volgend jaar misschien wel hun kans voor deelname aan het EK?


We hebben het hier vooral over jonge Belgen die in de komende maanden extra stappen kunnen zetten om Roberto Martinez – als de bondscoach blijft tenminste – te overtuigen, al biedt het uitgestelde toernooi ook voor enkele routiniers nieuwe perspectieven. Dan denken we niet alleen aan Eden Hazard, tegen dan hopelijk wél topfit, maar tevens aan vertrouwde internationals als Michy Batshuayi, Christian Benteke of Jan Vertonghen. Zij brengen in aanloop naar volgende zomer, al dan niet bij een nieuwe club, liefst minder minuten op de bank of tribune door. Daartegenover staat wel dat een aantal sleutelfiguren stilaan een dagje ouder worden, en dan vooral in de defensie. In plaats van ons louter op de achterhoede te richten, gingen wij met het oog op Euro 2020 dan ook op zoek naar een potentiële nieuwkomer voor iedere linie.

DOEL: Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Met zijn 26 jaar de oudste speler in deze lijst, al is leeftijd voor een doelman uiteraard een relatief begrip. Behalve de ancien is Hendrik Van Crombrugge hier ook degene die vandaag al het meeste kans maakte op een plaats bij de 23 gelukkigen. Het sluitstuk van Paars-Wit dreigde echter toch het onderspit te moeten delven tegen Koen Casteels voor het plekje achter Thibaut Courtois en Simon Mignolet, met ook Matz Sels nog als een gedegen concurrent. Nog een jaar bevestigen bij een Anderlecht dat dit keer wél bovenin mee weet te draaien – of een topclub in het buitenland? – en zijn kaarten kunnen evenwel ineens al heel wat gunstiger liggen.



VERDEDIGING: Sebastiaan BORNAUW (FC Köln)
De verouderde verdediging van de Rode Duivels kan wel wat vers bloed gebruiken, waarvoor reeds een karrenvracht aan namen de revue passeerden. Dedryck Boyata lijkt alvast een certitude en zou deze zomer allicht het gezelschap hebben gekregen van Christian Kabasele, Jason Denayer en/of Brandon Mechele. Ook Zinho Vanheusden en Björn Engels dingen naar een plaatsje in de kern, maar de grootste kanshebber lijkt toch Sebastiaan Bornauw te zijn. Niet altijd top bij Anderlecht, maar in zijn eerste seizoen Bundesliga meteen een sterkhouder voor FC Köln. Volgend jaar bovendien nog altijd pas 21 jaar oud, dus tonnen progressiemarge.



FLANK: Alessio CASTRO-MONTES (AA Gent)
Martinez zou vooral op de linkerkant nog extra alternatieven kunnen gebruiken, maar daar lijken de opties ook in de nabije toekomst helaas schaars te blijven. Wellicht wordt het dus rekenen op de fitheid en vorm van Nacer Chadli of Yannick Carrasco om als doublure voor Thorgan Hazard te dienen, al maakt Timothy Castagne wie weet wel de overstap vanaf rechts. In dat geval ligt er daar misschien een kans voor Alessio Castro-Montes. De 22-jarige Buffalo verteerde de overstap van Eupen naar Gent alvast uitstekend, heeft de benodigde motor in huis én kan vooral offensief voor flink wat impulsen zorgen. Op z'n minst een interessant profiel om volgen.



MIDDENVELD: Orel MANGALA (Stuttgart)
We hadden ook voor talenten uit de Jupiler Pro League als Sambi Lokonga, Bryan Heynen of Samuel Bastien kunnen kiezen, maar besloten onze aandacht opnieuw op Duitsland te richten. Daar gooit Orel Mangala al twee seizoenen op rij hoge ogen, zij het wel op het tweede niveau. Nadat hij vorig jaar als huurspeler met Hamburg al de promotie afdwong, was de 21-jarige beer op het middenveld tot de coronacrisis echter goed op weg om dit jaar hetzelfde met moederclub Stuttgart te doen. Zijn marktwaarde wordt intussen op 12 miljoen geschat, al hebben clubs als Arsenal naar verluidt nu al een veelvoud van dat bedrag veil. Een absolute topper in wording.



AANVAL: Jérémy Doku (Anderlecht)
Hetzelfde kan gezegd van Jérémy Doku¸ die hier nog veel hevigere concurrentie afhoudt. Noch Charles De Ketelaere, Benito Raman, Leandro Trossard of zelfs Yari Verschaeren hoefde allicht immers een belletje van de bondscoach te verwachten. Keuze te over dus om Hazard en Dries Mertens af te lossen, maar niemand heeft meer potentieel dan het 17-jarig raspaard van Anderlecht. Die werd door sommigen zelfs nu al naar voren geschoven als dark horse voor een EK-selectie, al was dat misschien toch nog net iets te vroeg. Als hij de goede lijn van de afgelopen weken het komende jaar doortrekt, is Doku in 2021 evenwel zo goed als zeker van de partij.



SPITS: Landry DIMATA (Anderlecht)
Van een schaduwkandidaat gesproken. Op dit moment is het niet eens zeker of Landry Dimata zichzelf ooit weer volwaardig profvoetballer mag noemen, al waren de laatste berichten over zijn revalidatie wel hoopgevend. Anderlecht kruist dan ook de vingers, want als het de 22-jarige spits volgend seizoen kan recupereren heeft het eindelijk weer een garantie op doelpunten in de rangen. Indien de goalgetter dan zijn oude vorm terug weet te vinden én vooral fit kan blijven, is de JPL alvast een potentiële Gouden Stier rijker. Ook in de nationale jeugdreeksen vond Dimata  steeds vlot de weg naar de netten, dus aan de Houba de Strooperlaan staat zijn naam reeds met stip genoteerd. Meer nog dan die van Antoine Colassin.


LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Wie geeft u het meeste kans om er in 2021 bij te zijn?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

38
38
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

52
52
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

118
118
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

20
20
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

272
272
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

190
190
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

229
229
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

45
45
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

208
208
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

80
80
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

824
824
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

512
512
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

190
190
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

101
101
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

183
183
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

381
381
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

93
93
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

311
311
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

148
148
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

296
296
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

286
286
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

234
234

Meer sportnieuws