Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

door
Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

Euro 2020 wordt Euro 2021, zo maakte de UEFA vandaag bekend. Een fikse domper voor de Gouden Generatie van onze Rode Duivels, die na het brons op het WK twee jaar geleden ditmaal écht hoopten te scoren. Al primeert het algemene welzijn gezien de huidige situatie uiteraard boven elk sportief belang. Bovendien zoeken wij graag naar de positieve kant van de medaille. Welke spelers die nu allicht niet van de partij waren geweest, ruiken tegen volgend jaar misschien wel hun kans voor deelname aan het EK?


We hebben het hier vooral over jonge Belgen die in de komende maanden extra stappen kunnen zetten om Roberto Martinez – als de bondscoach blijft tenminste – te overtuigen, al biedt het uitgestelde toernooi ook voor enkele routiniers nieuwe perspectieven. Dan denken we niet alleen aan Eden Hazard, tegen dan hopelijk wél topfit, maar tevens aan vertrouwde internationals als Michy Batshuayi, Christian Benteke of Jan Vertonghen. Zij brengen in aanloop naar volgende zomer, al dan niet bij een nieuwe club, liefst minder minuten op de bank of tribune door. Daartegenover staat wel dat een aantal sleutelfiguren stilaan een dagje ouder worden, en dan vooral in de defensie. In plaats van ons louter op de achterhoede te richten, gingen wij met het oog op Euro 2020 dan ook op zoek naar een potentiële nieuwkomer voor iedere linie.

DOEL: Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Met zijn 26 jaar de oudste speler in deze lijst, al is leeftijd voor een doelman uiteraard een relatief begrip. Behalve de ancien is Hendrik Van Crombrugge hier ook degene die vandaag al het meeste kans maakte op een plaats bij de 23 gelukkigen. Het sluitstuk van Paars-Wit dreigde echter toch het onderspit te moeten delven tegen Koen Casteels voor het plekje achter Thibaut Courtois en Simon Mignolet, met ook Matz Sels nog als een gedegen concurrent. Nog een jaar bevestigen bij een Anderlecht dat dit keer wél bovenin mee weet te draaien – of een topclub in het buitenland? – en zijn kaarten kunnen evenwel ineens al heel wat gunstiger liggen.



VERDEDIGING: Sebastiaan BORNAUW (FC Köln)
De verouderde verdediging van de Rode Duivels kan wel wat vers bloed gebruiken, waarvoor reeds een karrenvracht aan namen de revue passeerden. Dedryck Boyata lijkt alvast een certitude en zou deze zomer allicht het gezelschap hebben gekregen van Christian Kabasele, Jason Denayer en/of Brandon Mechele. Ook Zinho Vanheusden en Björn Engels dingen naar een plaatsje in de kern, maar de grootste kanshebber lijkt toch Sebastiaan Bornauw te zijn. Niet altijd top bij Anderlecht, maar in zijn eerste seizoen Bundesliga meteen een sterkhouder voor FC Köln. Volgend jaar bovendien nog altijd pas 21 jaar oud, dus tonnen progressiemarge.



FLANK: Alessio CASTRO-MONTES (AA Gent)
Martinez zou vooral op de linkerkant nog extra alternatieven kunnen gebruiken, maar daar lijken de opties ook in de nabije toekomst helaas schaars te blijven. Wellicht wordt het dus rekenen op de fitheid en vorm van Nacer Chadli of Yannick Carrasco om als doublure voor Thorgan Hazard te dienen, al maakt Timothy Castagne wie weet wel de overstap vanaf rechts. In dat geval ligt er daar misschien een kans voor Alessio Castro-Montes. De 22-jarige Buffalo verteerde de overstap van Eupen naar Gent alvast uitstekend, heeft de benodigde motor in huis én kan vooral offensief voor flink wat impulsen zorgen. Op z'n minst een interessant profiel om volgen.



MIDDENVELD: Orel MANGALA (Stuttgart)
We hadden ook voor talenten uit de Jupiler Pro League als Sambi Lokonga, Bryan Heynen of Samuel Bastien kunnen kiezen, maar besloten onze aandacht opnieuw op Duitsland te richten. Daar gooit Orel Mangala al twee seizoenen op rij hoge ogen, zij het wel op het tweede niveau. Nadat hij vorig jaar als huurspeler met Hamburg al de promotie afdwong, was de 21-jarige beer op het middenveld tot de coronacrisis echter goed op weg om dit jaar hetzelfde met moederclub Stuttgart te doen. Zijn marktwaarde wordt intussen op 12 miljoen geschat, al hebben clubs als Arsenal naar verluidt nu al een veelvoud van dat bedrag veil. Een absolute topper in wording.



AANVAL: Jérémy Doku (Anderlecht)
Hetzelfde kan gezegd van Jérémy Doku¸ die hier nog veel hevigere concurrentie afhoudt. Noch Charles De Ketelaere, Benito Raman, Leandro Trossard of zelfs Yari Verschaeren hoefde allicht immers een belletje van de bondscoach te verwachten. Keuze te over dus om Hazard en Dries Mertens af te lossen, maar niemand heeft meer potentieel dan het 17-jarig raspaard van Anderlecht. Die werd door sommigen zelfs nu al naar voren geschoven als dark horse voor een EK-selectie, al was dat misschien toch nog net iets te vroeg. Als hij de goede lijn van de afgelopen weken het komende jaar doortrekt, is Doku in 2021 evenwel zo goed als zeker van de partij.



SPITS: Landry DIMATA (Anderlecht)
Van een schaduwkandidaat gesproken. Op dit moment is het niet eens zeker of Landry Dimata zichzelf ooit weer volwaardig profvoetballer mag noemen, al waren de laatste berichten over zijn revalidatie wel hoopgevend. Anderlecht kruist dan ook de vingers, want als het de 22-jarige spits volgend seizoen kan recupereren heeft het eindelijk weer een garantie op doelpunten in de rangen. Indien de goalgetter dan zijn oude vorm terug weet te vinden én vooral fit kan blijven, is de JPL alvast een potentiële Gouden Stier rijker. Ook in de nationale jeugdreeksen vond Dimata  steeds vlot de weg naar de netten, dus aan de Houba de Strooperlaan staat zijn naam reeds met stip genoteerd. Meer nog dan die van Antoine Colassin.


LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Wie geeft u het meeste kans om er in 2021 bij te zijn?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

20
20
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

41
41
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

204
204
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

123
123
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

316
316
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

308
308
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

210
210
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

312
312
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

201
201
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

175
175
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

652
652
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

674
674
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

314
314
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

166
166
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

290
290

Meer sportnieuws