Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

718
Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

Euro 2020 wordt Euro 2021, zo maakte de UEFA vandaag bekend. Een fikse domper voor de Gouden Generatie van onze Rode Duivels, die na het brons op het WK twee jaar geleden ditmaal écht hoopten te scoren. Al primeert het algemene welzijn gezien de huidige situatie uiteraard boven elk sportief belang. Bovendien zoeken wij graag naar de positieve kant van de medaille. Welke spelers die nu allicht niet van de partij waren geweest, ruiken tegen volgend jaar misschien wel hun kans voor deelname aan het EK?


We hebben het hier vooral over jonge Belgen die in de komende maanden extra stappen kunnen zetten om Roberto Martinez – als de bondscoach blijft tenminste – te overtuigen, al biedt het uitgestelde toernooi ook voor enkele routiniers nieuwe perspectieven. Dan denken we niet alleen aan Eden Hazard, tegen dan hopelijk wél topfit, maar tevens aan vertrouwde internationals als Michy Batshuayi, Christian Benteke of Jan Vertonghen. Zij brengen in aanloop naar volgende zomer, al dan niet bij een nieuwe club, liefst minder minuten op de bank of tribune door. Daartegenover staat wel dat een aantal sleutelfiguren stilaan een dagje ouder worden, en dan vooral in de defensie. In plaats van ons louter op de achterhoede te richten, gingen wij met het oog op Euro 2020 dan ook op zoek naar een potentiële nieuwkomer voor iedere linie.

DOEL: Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Met zijn 26 jaar de oudste speler in deze lijst, al is leeftijd voor een doelman uiteraard een relatief begrip. Behalve de ancien is Hendrik Van Crombrugge hier ook degene die vandaag al het meeste kans maakte op een plaats bij de 23 gelukkigen. Het sluitstuk van Paars-Wit dreigde echter toch het onderspit te moeten delven tegen Koen Casteels voor het plekje achter Thibaut Courtois en Simon Mignolet, met ook Matz Sels nog als een gedegen concurrent. Nog een jaar bevestigen bij een Anderlecht dat dit keer wél bovenin mee weet te draaien – of een topclub in het buitenland? – en zijn kaarten kunnen evenwel ineens al heel wat gunstiger liggen.



VERDEDIGING: Sebastiaan BORNAUW (FC Köln)
De verouderde verdediging van de Rode Duivels kan wel wat vers bloed gebruiken, waarvoor reeds een karrenvracht aan namen de revue passeerden. Dedryck Boyata lijkt alvast een certitude en zou deze zomer allicht het gezelschap hebben gekregen van Christian Kabasele, Jason Denayer en/of Brandon Mechele. Ook Zinho Vanheusden en Björn Engels dingen naar een plaatsje in de kern, maar de grootste kanshebber lijkt toch Sebastiaan Bornauw te zijn. Niet altijd top bij Anderlecht, maar in zijn eerste seizoen Bundesliga meteen een sterkhouder voor FC Köln. Volgend jaar bovendien nog altijd pas 21 jaar oud, dus tonnen progressiemarge.



FLANK: Alessio CASTRO-MONTES (AA Gent)
Martinez zou vooral op de linkerkant nog extra alternatieven kunnen gebruiken, maar daar lijken de opties ook in de nabije toekomst helaas schaars te blijven. Wellicht wordt het dus rekenen op de fitheid en vorm van Nacer Chadli of Yannick Carrasco om als doublure voor Thorgan Hazard te dienen, al maakt Timothy Castagne wie weet wel de overstap vanaf rechts. In dat geval ligt er daar misschien een kans voor Alessio Castro-Montes. De 22-jarige Buffalo verteerde de overstap van Eupen naar Gent alvast uitstekend, heeft de benodigde motor in huis én kan vooral offensief voor flink wat impulsen zorgen. Op z'n minst een interessant profiel om volgen.



MIDDENVELD: Orel MANGALA (Stuttgart)
We hadden ook voor talenten uit de Jupiler Pro League als Sambi Lokonga, Bryan Heynen of Samuel Bastien kunnen kiezen, maar besloten onze aandacht opnieuw op Duitsland te richten. Daar gooit Orel Mangala al twee seizoenen op rij hoge ogen, zij het wel op het tweede niveau. Nadat hij vorig jaar als huurspeler met Hamburg al de promotie afdwong, was de 21-jarige beer op het middenveld tot de coronacrisis echter goed op weg om dit jaar hetzelfde met moederclub Stuttgart te doen. Zijn marktwaarde wordt intussen op 12 miljoen geschat, al hebben clubs als Arsenal naar verluidt nu al een veelvoud van dat bedrag veil. Een absolute topper in wording.



AANVAL: Jérémy Doku (Anderlecht)
Hetzelfde kan gezegd van Jérémy Doku¸ die hier nog veel hevigere concurrentie afhoudt. Noch Charles De Ketelaere, Benito Raman, Leandro Trossard of zelfs Yari Verschaeren hoefde allicht immers een belletje van de bondscoach te verwachten. Keuze te over dus om Hazard en Dries Mertens af te lossen, maar niemand heeft meer potentieel dan het 17-jarig raspaard van Anderlecht. Die werd door sommigen zelfs nu al naar voren geschoven als dark horse voor een EK-selectie, al was dat misschien toch nog net iets te vroeg. Als hij de goede lijn van de afgelopen weken het komende jaar doortrekt, is Doku in 2021 evenwel zo goed als zeker van de partij.



SPITS: Landry DIMATA (Anderlecht)
Van een schaduwkandidaat gesproken. Op dit moment is het niet eens zeker of Landry Dimata zichzelf ooit weer volwaardig profvoetballer mag noemen, al waren de laatste berichten over zijn revalidatie wel hoopgevend. Anderlecht kruist dan ook de vingers, want als het de 22-jarige spits volgend seizoen kan recupereren heeft het eindelijk weer een garantie op doelpunten in de rangen. Indien de goalgetter dan zijn oude vorm terug weet te vinden én vooral fit kan blijven, is de JPL alvast een potentiële Gouden Stier rijker. Ook in de nationale jeugdreeksen vond Dimata  steeds vlot de weg naar de netten, dus aan de Houba de Strooperlaan staat zijn naam reeds met stip genoteerd. Meer nog dan die van Antoine Colassin.


LEES OOK: 'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Wie geeft u het meeste kans om er in 2021 bij te zijn?

Meest recent

"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

6
6
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

22
22
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

66
66
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

96
96
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

24
24
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

81
81
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

187
187
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

129
129
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

178
178
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

128
128
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

86
86
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

137
137
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

63
63
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

281
281
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

405
405
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

61
61
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

95
95
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

227
227
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

205
205
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

362
362
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

417
417
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

246
246
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

524
524

Meer sportnieuws