EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

437
EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

Eerst en vooral: dat het EK een jaar wordt uitgesteld, daar is geen enkel tegenargument voor te vinden. Voetbal is een feest en op dit moment en met alle problemen die er nu zijn, is dit de komende maanden niet mogelijk. Het EK een jaar uitstellen kan wel een sportief probleem zijn voor de Rode Duivels.

Er is het contract van Roberto Martinez. Zijn contract loopt tot na het EK 2020 en er was nog altijd geen duidelijkheid. Die moet er nu ver voor een mogelijk EK in 2021 komen. De bondstop zal de gesprekken mogelijk vanaf nul moeten herbeginnen. Een jaar bijtekenen of voor de lange termijn gaan met Martinez?

Dan is er de Gouden Generatie. We beginnen positief. Eden Hazard geraakte mogelijk niet topfit voor komende zomer en hij kan rustig alle focus op volgend seizoen zetten. Hij kan in 2021, wanneer hij 30 jaar wordt, de Belgen enorm veel bijbrengen.


Dan het negatieve. Enkele Rode Duivels lopen op hun laatste benen. Vincent Kompany zal er 35 zijn in de zomer van 2021, net als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen 34 jaar. Het trio is momenteel nog goed, maar niemand kan zeggen hoe goed Kompany en Vermaelen nog zijn binnen een jaar en Vertonghen lijkt Tottenham te moeten verlaten. Achterin is er zo veel onzekerheid. Het valt te hopen dat talenten als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw grote stappen blijven zetten, maar zij zullen dat niveau nog niet gaan halen.

Marouane Fellaini zal 33 jaar zijn en Dries Mertens ook. Fellaini is terug beschikbaar, maar hoe is zijn niveau na nog een jaar in China? En is Mertens nog altijd zijn geniale zelve? Dit seizoen is hij dat alvast nog. Ook Yannick Carrasco is een vraagteken. Hij kwam in januari terug naar Atlético Madrid, waar hij niet veel speelt, maar keert in de zomer terug naar China. Weer een transfersoap in de maak?


We sluiten positief af. Martinez heeft echter misschien nog meer keuze in de breedte. Talenten als Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Sambi Lokonga en Charles De Ketelaere kunnen een extra jaar ervaring gaan opdoen. En wie weet maakt Benito Raman nog een stap voorwaarts in zijn ontwikkeling, net als Leandro Trossard.

Conclusie: In de breedte zit het dus goed bij de Belgen, maar vooral achterin staan er geen wereldtoppers klaar om over te nemen van Kompany, Vermaelen en/of Vertonghen. Jason Denayer en Dedryck Boyata zijn zeker niet onaardig, maar ze halen niet het topniveau van hun drie ervaren voorgangers. Toch lijkt het steeds meer aan hen te zijn. Hopelijk kunnen zij op topniveau spelen. Het is nodig om het EK te winnen. Damn you, corona.

LEES OOK: ‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

Zal België nog als favoriet aan het EK 2021 beginnen?

Meest recent

'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

4
4
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

59
59
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

263
263
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

262
262
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

97
97
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

342
342
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

48
48
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

526
526
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

106
106
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

53
53
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

261
261
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

97
97
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

135
135
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

422
422
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

68
68
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

665
665
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

191
191
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

278
278
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

185
185
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

95
95
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

309
309
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

1002
1002
'Barça lang niet voldaan: in extremis dubbele toptransfer'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

326
326
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

599
599
Nieuwe stadiondomper voor Club: schepen spreekt heldere taal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

872
872

Meer sportnieuws