EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

door
EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

Eerst en vooral: dat het EK een jaar wordt uitgesteld, daar is geen enkel tegenargument voor te vinden. Voetbal is een feest en op dit moment en met alle problemen die er nu zijn, is dit de komende maanden niet mogelijk. Het EK een jaar uitstellen kan wel een sportief probleem zijn voor de Rode Duivels.

Er is het contract van Roberto Martinez. Zijn contract loopt tot na het EK 2020 en er was nog altijd geen duidelijkheid. Die moet er nu ver voor een mogelijk EK in 2021 komen. De bondstop zal de gesprekken mogelijk vanaf nul moeten herbeginnen. Een jaar bijtekenen of voor de lange termijn gaan met Martinez?

Dan is er de Gouden Generatie. We beginnen positief. Eden Hazard geraakte mogelijk niet topfit voor komende zomer en hij kan rustig alle focus op volgend seizoen zetten. Hij kan in 2021, wanneer hij 30 jaar wordt, de Belgen enorm veel bijbrengen.


Dan het negatieve. Enkele Rode Duivels lopen op hun laatste benen. Vincent Kompany zal er 35 zijn in de zomer van 2021, net als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen 34 jaar. Het trio is momenteel nog goed, maar niemand kan zeggen hoe goed Kompany en Vermaelen nog zijn binnen een jaar en Vertonghen lijkt Tottenham te moeten verlaten. Achterin is er zo veel onzekerheid. Het valt te hopen dat talenten als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw grote stappen blijven zetten, maar zij zullen dat niveau nog niet gaan halen.

Marouane Fellaini zal 33 jaar zijn en Dries Mertens ook. Fellaini is terug beschikbaar, maar hoe is zijn niveau na nog een jaar in China? En is Mertens nog altijd zijn geniale zelve? Dit seizoen is hij dat alvast nog. Ook Yannick Carrasco is een vraagteken. Hij kwam in januari terug naar Atlético Madrid, waar hij niet veel speelt, maar keert in de zomer terug naar China. Weer een transfersoap in de maak?


We sluiten positief af. Martinez heeft echter misschien nog meer keuze in de breedte. Talenten als Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Sambi Lokonga en Charles De Ketelaere kunnen een extra jaar ervaring gaan opdoen. En wie weet maakt Benito Raman nog een stap voorwaarts in zijn ontwikkeling, net als Leandro Trossard.

Conclusie: In de breedte zit het dus goed bij de Belgen, maar vooral achterin staan er geen wereldtoppers klaar om over te nemen van Kompany, Vermaelen en/of Vertonghen. Jason Denayer en Dedryck Boyata zijn zeker niet onaardig, maar ze halen niet het topniveau van hun drie ervaren voorgangers. Toch lijkt het steeds meer aan hen te zijn. Hopelijk kunnen zij op topniveau spelen. Het is nodig om het EK te winnen. Damn you, corona.

LEES OOK: Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

Zal België nog als favoriet aan het EK 2021 beginnen?

Meest recent

FC Barcelona demonstreert, Pafos pakt wéér punt

Om 18u45 stonden er al twee duels in de Champions League op het programma. FC Barcelona ontving de ...

25
25
Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Club Brugge moet morgen aan de bak tegen Bayern München. De Duitse topclub is momenteel ...

71
71
Union SG droomt van stunt: dit zijn de 22 basispionnen

Union SG speelt om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Dat belooft een zeer zware opdracht ...

21
21
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser maakt indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Hayen spreekt zeer straffe taal voor Bayern-duel

Club Brugge staat voor een bijzonder zware opdracht tegen Bayern München. Iedereen verwacht een ...

101
101
Red Flames voeren druk op: "Belangrijk voor Belgisch voetbal"

De Red Flames staan voor een héél cruciale interlandperiode. Ze spelen in de Nations ...

14
14
Leko incasseert uppercut: rampscenario voor AA Gent

AA Gent likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Zulte Waregem. Niet alleen figuurlijk, maar ...

302
302
Hayen kruist vingers: steunpilaar Club Brugge bijna fit?

Club Brugge is geland in München, waar Nicky Hayen daags voor de kraker tegen het Bayern van ...

175
175
'Renard-exit dreigt: Anderlecht vindt nu al droomkandidaat'

In Neerpede is de naam Nicolás Frutos meer dan nostalgie. Zijn werk bij La Louvière ...

712
712
Kompany waarschuwt Club Brugge: "Anderlecht komt eraan"

Vincent Kompany krijgt met Bayern München woensdag Club Brugge over de vloer in de Champions ...

567
567
AA Gent heeft beet: aanvaller tekent tot medio 2028

Het werd een weekend om snel te vergeten bij AA Gent, want zowel de A-ploeg als de U23 gingen ...

91
91
Hayen speelt open kaart over toekomst bij Club Brugge

Club Brugge hoopt woensdag tegen Bayern München niet alleen een pandoering te vermijden, de ...

253
253
Kompany doet boekje open over rivaliteit met Club Brugge

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. In aanloop naar ...

234
234
In Youth We Trust: Anderlecht legt goudhaantje vast

Zowat de enige constante doorheen de vele veranderingen van de voorbije jaren is dat RSC Anderlecht ...

161
161
Club Brugge maakt selectie voor kraker tegen Bayern bekend

Met een verplaatsing naar Bayern München voor de boeg staat Club Brugge woensdag voor een ...

337
337
‘KRC Genk grijpt in na leegloop: RSCA in het gedrang’

Het WK U17 in Qatar staat voor de deur en de selectie van de Belgische jonkies werd bekendgemaakt. ...

366
366
Klopp barst in tranen uit: “Het is zó hard…”

De voetbalwereld werd afgelopen zomer opgeschrikt door de dood van Diogo Jota. De voormalige ...

32
32
Lavia is het beu en slaat keihard terug op criticasters

Chelsea legde zo’n 50 miljoen euro op tafel voor Romeo Lavia, maar de middenvelder kampte de ...

116
116
‘Mokio stampt tegen schenen: clash met Ajax onthuld’

Jorthy Mokio wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

116
116
Grote WK-verrassing bij Duivels? “Ik verstop me niet”

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van kwalificatie voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

244
244
'Van kwaad naar erger: Openda incasseert uppercut'

Loïs Openda maakte afgelopen zomertransferperiode de overstap van RB Leipzig naar Juventus. De ...

99
99
Kompany heeft plan: pandoering Club Brugge in de maak?

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Bayern München. Vincent Kompany en ...

415
415
Lammens komt met opvallende onthulling over Amorim

Ruben Amorim staat al een tijdje onder druk bij Manchester United, maar afgelopen speeldag pakte de ...

115
115
Drama voor PSV-Napoli: ‘schandalig’ optreden politie

PSV neemt het in Eindhoven op tegen Napoli. Bij de Italiaanse club wil Kevin De Bruyne weer ...

201
201
Lardot grijpt in bij refs: grote veranderingen op til

De scheidsrechters krijgen nog steeds de volle laag op de Belgische velden. Ook afgelopen speeldag ...

292
292

Meer sportnieuws