Contract van Chadli, Nasri en co straks mogelijk automatisch verlengd

322 stemmen
Contract van Chadli, Nasri en co straks mogelijk automatisch verlengd

Dankzij de beslissing van de UEFA om het EK een jaartje uit te stellen, krijgt de Jupiler Pro League al zeker tot eind juni om alle wedstrijden af te werken. Aangezien er op dit moment nog maar weinig geweten is over de verdere evolutie van de coronacrisis, dreigt zelfs dat echter niet te volstaan.


Er wordt dan ook al volop gespeculeerd over wat er moet gebeuren indien het seizoen doorloopt tot in juli. Dat kan niet alleen van invloed zijn op de transfermarkt, maar bezorgt ook de spelers die vandaag reeds op de Belgische velden vertoeven een onzekere toekomst. Zo merkten we maandag al op hoe er op die manier een bizarre situatie kan ontstaan rond huurlingen als Nacer Chadli (Anderlecht) en Percy Tau (Club Brugge), net zoals rond spelers die einde contract zijn zoals Dieumerci Mbokani en Sinan Bolat (beiden Antwerp). Tegenover Het Laatste Nieuws liet Stijn Boeykens, vertegenwoordiger van de spelersvakbond ACV Sporta, zijn licht schijnen op de kwestie.

"Als er contracten zijn die aflopen, dan lijkt het mij logisch dat die automatisch worden verlengd tot het einde van het seizoen. Maar dan wel van álle spelers die einde contract zijn. Het kan niet zijn dat een club het contract van speler x of y verlengt voor de periode die nodig is, maar dat bijvoorbeeld niet doet voor speler z, omdat daar toch niet meer op wordt gerekend. Die keuzes mogen we niet aan de clubs laten, want dan krijgen we een arbitrair systeem en dat moet absoluut vermeden worden", aldus Boeykens, die voor huurlingen eenzelfde oplossing voorstelt. "Als het over een periode van één maand gaat, dan moet dat huurcontract met 1/12de worden verlengd."

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Zover zal het wel niet komen ...

Meest recent

Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

0
0
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

26
26
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

23
23
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

43
43
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

29
29
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

56
56
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

15
15
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

71
71
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

106
106
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

204
204
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

438
438
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

49
49
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

160
160
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

374
374
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

809
809
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

116
116
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

336
336
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

167
167
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

643
643
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

561
561
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

167
167
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

354
354
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

223
223

Meer sportnieuws