Contract van Chadli, Nasri en co straks mogelijk automatisch verlengd

door
Contract van Chadli, Nasri en co straks mogelijk automatisch verlengd

Dankzij de beslissing van de UEFA om het EK een jaartje uit te stellen, krijgt de Jupiler Pro League al zeker tot eind juni om alle wedstrijden af te werken. Aangezien er op dit moment nog maar weinig geweten is over de verdere evolutie van de coronacrisis, dreigt zelfs dat echter niet te volstaan.


Er wordt dan ook al volop gespeculeerd over wat er moet gebeuren indien het seizoen doorloopt tot in juli. Dat kan niet alleen van invloed zijn op de transfermarkt, maar bezorgt ook de spelers die vandaag reeds op de Belgische velden vertoeven een onzekere toekomst. Zo merkten we maandag al op hoe er op die manier een bizarre situatie kan ontstaan rond huurlingen als Nacer Chadli (Anderlecht) en Percy Tau (Club Brugge), net zoals rond spelers die einde contract zijn zoals Dieumerci Mbokani en Sinan Bolat (beiden Antwerp). Tegenover Het Laatste Nieuws liet Stijn Boeykens, vertegenwoordiger van de spelersvakbond ACV Sporta, zijn licht schijnen op de kwestie.

"Als er contracten zijn die aflopen, dan lijkt het mij logisch dat die automatisch worden verlengd tot het einde van het seizoen. Maar dan wel van álle spelers die einde contract zijn. Het kan niet zijn dat een club het contract van speler x of y verlengt voor de periode die nodig is, maar dat bijvoorbeeld niet doet voor speler z, omdat daar toch niet meer op wordt gerekend. Die keuzes mogen we niet aan de clubs laten, want dan krijgen we een arbitrair systeem en dat moet absoluut vermeden worden", aldus Boeykens, die voor huurlingen eenzelfde oplossing voorstelt. "Als het over een periode van één maand gaat, dan moet dat huurcontract met 1/12de worden verlengd."

LEES OOK: KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Zover zal het wel niet komen ...

Meest recent

Volgend ontslag bij Anderlecht? Degryse oordeelt

RSC Anderlecht is ronduit slecht aan het seizoen begonnen. Europees door de mand gevallen en in de ...

14
14
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

49
49
'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

De galamatch ter ere van het 125-jarig bestaan loste de verwachtingen in bij AA Gent, dat Standard ...

193
193
Furie in Italië: Lang krijgt mokerslag van jewelste

Noa Lang krijgt het hard te verduren in Napels: Antonio Conte zette hem publiek op zijn plaats. De ...

83
83
Hasi roteert: Anderlecht haalt miscasts uit vergeetput

RSC Anderlecht hoopt de magere één op zes tegen STVV en Charleroi dinsdag door te ...

344
344
Genk likt wonden: Fink slikt bittere pil uit ziekenboeg

Alweer geen clean sheet, alweer puntenverlies. Na het gelijkspel in eigen huis tegen La ...

154
154
Gheysens velt verdict: Wils richting exit bij Antwerp?

De sportieve malaise duurt voort bij Antwerp, dat zondag in eigen huis met 0-1 onderuit ging tegen ...

254
254
Politiek steunt Pro League: DAZN op matje geroepen

Het verzoek van DAZN om opnieuw rond de tafel te zitten met de Pro League en de voorwaarden van het ...

284
284
Gumienny doet pikante uitspraak over afgekeurde Genkse goal

KRC Genk liet zondagavond op pijnlijke wijze de kans laten liggen om weer dichter bij de top zes te ...

444
444
Bidden voor Garcia: volgende zware blessure bij Duivel?

Het is voor Rudi Garcia geen fijne week geweest. De bondscoach zag de voorbije dagen verschillende ...

87
87
Opmerkelijk: La Louvière-coach excuseert zich bij Fink

Promovendus La Louvière blijft het best aardig doen in de Jupiler Pro League. De verrassende ...

172
172
Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

62
62
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

40
40
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

812
812
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

39
39
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

137
137
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

86
86
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

81
81
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

81
81
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

175
175
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

162
162
Vermant dolgelukkig: "Voor Club Brugge is het nooit makkelijk"

Romeo Vermant is geen goalgetter pur sang, maar wel iemand die altijd belangrijke goals maakt. Zo ...

143
143
Ruzie na Real-Barça: Courtois en Yamal in de clinch

Real Madrid won vandaag de Spaanse klassieker tegen FC Barcelona met 2-1. Een verdiende zege voor de ...

261
261
Mechele ziet één groot pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge won net als vorige week op een diefje op verplaatsing. Ook deze keer was de 0-1 gevleid. ...

332
332
Real Madrid pakt de scalp van Barcelona na héérlijke Clasico

Dé grootste match in het clubvoetbal stond om 16u15 op het programma in Spanje: Real Madrid ...

95
95

Meer sportnieuws