'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

door
'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

De Pro League besliste donderdag dat alle wedstrijden van komend weekend achter gesloten deuren gespeeld moeten worden als maatregel om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat betekent dat zaterdag ook OH Leuven en Beerschot hun terugmatch in de finale van 1B zonder supporters zullen moeten afwerken. 


Maar de fans van OHL vinden dat het anders zou moeten. "Persoonlijk zou ik het heel unfair vinden als wij thuis zonder publiek moeten spelen, terwijl Beerschot wel het voordeel van zijn fans heeft genoten. Als de Pro League de bekerfinale kan uitstellen, dan kunnen ze ook onze promotiefinale in 1B uitstellen", vertelt Marc Van Eylen, voorzitter van supportersclub Louvaniste, namelijk aan Het Laatste Nieuws

Als het van hun burgemeester afhangt, krijgt de oproep van de Leuvense aanhang alvast gehoor. "We hebben signalen gekregen van grote samentroepingen van de twee supportersclubs aan het stadion in Heverlee. De veiligheid is prioritair. Daarom leg ik een verbod op als de voetbalbond de match niet uitstelt", verklaart Mohamed Ridouani immers aan Sporza.

UPDATE 13/03

De Leuvenaars kregen intussen wel degelijk hun zin, want de Pro League bevestigde zopas dat de terugwedstrijd op Den Dreef uitgesteld wordt naar een latere datum. "Een verstandige beslissing", verklaarde voorzitter Peter Willems aan Het Laatste Nieuws. "Want de gezondheid van de mensen komt op de eerste plaats. Het komt er nu op aan een geschikte nieuwe datum te vinden. Dat zal op initiatief van de Pro League gebeuren in overleg met Beerschot, de Voetbalbond, de Pro League en de medici die dagdagelijks de corona-epidemie opvolgen. De tickets blijven geldig, al kan ik niet garanderen dat deze terugwedstrijd met publiek in de tribunes zal kunnen afgewerkt worden. Hopelijk kan dat wél."

LEES OOK: Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

Goede beslissing om deze wedstrijd uit te stellen?

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

11
11
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

173
173
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

171
171
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

84
84
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

24
24
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

421
421
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

98
98
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

137
137
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

129
129
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

381
381
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

341
341
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

468
468
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

149
149
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws