'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

door
'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

De Pro League besliste donderdag dat alle wedstrijden van komend weekend achter gesloten deuren gespeeld moeten worden als maatregel om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat betekent dat zaterdag ook OH Leuven en Beerschot hun terugmatch in de finale van 1B zonder supporters zullen moeten afwerken. 


Maar de fans van OHL vinden dat het anders zou moeten. "Persoonlijk zou ik het heel unfair vinden als wij thuis zonder publiek moeten spelen, terwijl Beerschot wel het voordeel van zijn fans heeft genoten. Als de Pro League de bekerfinale kan uitstellen, dan kunnen ze ook onze promotiefinale in 1B uitstellen", vertelt Marc Van Eylen, voorzitter van supportersclub Louvaniste, namelijk aan Het Laatste Nieuws

Als het van hun burgemeester afhangt, krijgt de oproep van de Leuvense aanhang alvast gehoor. "We hebben signalen gekregen van grote samentroepingen van de twee supportersclubs aan het stadion in Heverlee. De veiligheid is prioritair. Daarom leg ik een verbod op als de voetbalbond de match niet uitstelt", verklaart Mohamed Ridouani immers aan Sporza.

UPDATE 13/03

De Leuvenaars kregen intussen wel degelijk hun zin, want de Pro League bevestigde zopas dat de terugwedstrijd op Den Dreef uitgesteld wordt naar een latere datum. "Een verstandige beslissing", verklaarde voorzitter Peter Willems aan Het Laatste Nieuws. "Want de gezondheid van de mensen komt op de eerste plaats. Het komt er nu op aan een geschikte nieuwe datum te vinden. Dat zal op initiatief van de Pro League gebeuren in overleg met Beerschot, de Voetbalbond, de Pro League en de medici die dagdagelijks de corona-epidemie opvolgen. De tickets blijven geldig, al kan ik niet garanderen dat deze terugwedstrijd met publiek in de tribunes zal kunnen afgewerkt worden. Hopelijk kan dat wél."

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Goede beslissing om deze wedstrijd uit te stellen?

Meest recent

Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

6
6
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

35
35
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

20
20
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

88
88
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

50
50
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

44
44
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

251
251
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

55
55
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

46
46
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

261
261
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

117
117
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

157
157
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

157
157
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

127
127
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

171
171
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

129
129
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

136
136
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

484
484
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

218
218

Meer sportnieuws