'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

door
'Gaat terugwedstrijd finale 1B door zonder publiek?'

De Pro League besliste donderdag dat alle wedstrijden van komend weekend achter gesloten deuren gespeeld moeten worden als maatregel om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat betekent dat zaterdag ook OH Leuven en Beerschot hun terugmatch in de finale van 1B zonder supporters zullen moeten afwerken. 


Maar de fans van OHL vinden dat het anders zou moeten. "Persoonlijk zou ik het heel unfair vinden als wij thuis zonder publiek moeten spelen, terwijl Beerschot wel het voordeel van zijn fans heeft genoten. Als de Pro League de bekerfinale kan uitstellen, dan kunnen ze ook onze promotiefinale in 1B uitstellen", vertelt Marc Van Eylen, voorzitter van supportersclub Louvaniste, namelijk aan Het Laatste Nieuws

Als het van hun burgemeester afhangt, krijgt de oproep van de Leuvense aanhang alvast gehoor. "We hebben signalen gekregen van grote samentroepingen van de twee supportersclubs aan het stadion in Heverlee. De veiligheid is prioritair. Daarom leg ik een verbod op als de voetbalbond de match niet uitstelt", verklaart Mohamed Ridouani immers aan Sporza.

UPDATE 13/03

De Leuvenaars kregen intussen wel degelijk hun zin, want de Pro League bevestigde zopas dat de terugwedstrijd op Den Dreef uitgesteld wordt naar een latere datum. "Een verstandige beslissing", verklaarde voorzitter Peter Willems aan Het Laatste Nieuws. "Want de gezondheid van de mensen komt op de eerste plaats. Het komt er nu op aan een geschikte nieuwe datum te vinden. Dat zal op initiatief van de Pro League gebeuren in overleg met Beerschot, de Voetbalbond, de Pro League en de medici die dagdagelijks de corona-epidemie opvolgen. De tickets blijven geldig, al kan ik niet garanderen dat deze terugwedstrijd met publiek in de tribunes zal kunnen afgewerkt worden. Hopelijk kan dat wél."

LEES OOK: Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

Goede beslissing om deze wedstrijd uit te stellen?

Meest recent

‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

6
6
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

32
32
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

195
195
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

36
36
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

503
503
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

165
165
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

87
87
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

17
17
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

30
30
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

398
398
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

175
175
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

570
570
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

72
72
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

110
110
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

364
364
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

248
248
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

542
542
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

208
208
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

636
636
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

278
278
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

797
797
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

209
209
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

984
984

Meer sportnieuws