La Liga legt de competitie ook stil uit vrees voor corona

door
La Liga legt de competitie ook stil uit vrees voor corona

De corona-epidemie houdt de wereld in zijn greep en in de voetbalwereld wordt de chaos ook alsmaar groter. Clubs en spelers worden alsmaar meer getroffen. Zo werden de spelers van Juventus en Internazionale al in quarantaine geplaatst nadat bij Juve-speler Daniele Rugani corona vastgesteld werd. Nu moeten ook de spelers van Real Madrid in quarantaine.

Een speler van de basketbalafdeling van de club werd immers besmet met het coronavirus en dat zorgt ervoor dat alle spelers van zowel de basketbal- als voetbalafdeling van Real uit voorzorg in quarantaine geplaatst worden. In Valdebebas, het trainingscomplex van Real, gebruiken de ploegen immers soms dezelfde ruimtes en dus valt het niet uit te sluiten dat het virus zich verspreid heeft.

Thibaut Courtois en zijn ploegmaats moeten zo vijftien dagen thuisblijven en dat zou ook stevige gevolgen hebben voor de kalender van Real. De return tegen Manchester City in de Champions League van volgende dinsdag zal zo wellicht uitgesteld moeten worden, terwijl ook de competitiematchen tegen Eibar en Valencia in gevaar zijn. Volgens Het Laatste Nieuws zat de kans er echter sowieso al dik in dat de Spaanse competitie voor enkele weken stilgelegd zou worden.

UPDATE 12u19
Op bevestiging van dat laatste nieuws hebben we niet lang moeten wachten. Intussen is La Liga immers al met een statement gekomen waarin het bevestigt dat het veiligheidsprotocol door de coronacrisis geactiveerd wordt. Daardoor worden minstens de volgende twee speeldagen uitgesteld. Eerder werd ook de Serie A al stilgelegd. Italië en Spanje zijn dan ook de twee Europese landen die het hardst getroffen worden door het coronavirus.


LEES OOK: 'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Goede maatregel?

Meest recent

'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

11
11
'Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club informeert'

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

24
24
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

47
47
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

73
73
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

62
62
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

188
188
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

306
306
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

134
134
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

181
181
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

237
237
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

426
426
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

267
267
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

84
84
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

759
759
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

228
228
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

262
262
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

234
234
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

107
107
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

557
557
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

252
252
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

457
457
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

598
598

Meer sportnieuws