La Liga legt de competitie ook stil uit vrees voor corona

door
La Liga legt de competitie ook stil uit vrees voor corona

De corona-epidemie houdt de wereld in zijn greep en in de voetbalwereld wordt de chaos ook alsmaar groter. Clubs en spelers worden alsmaar meer getroffen. Zo werden de spelers van Juventus en Internazionale al in quarantaine geplaatst nadat bij Juve-speler Daniele Rugani corona vastgesteld werd. Nu moeten ook de spelers van Real Madrid in quarantaine.

Een speler van de basketbalafdeling van de club werd immers besmet met het coronavirus en dat zorgt ervoor dat alle spelers van zowel de basketbal- als voetbalafdeling van Real uit voorzorg in quarantaine geplaatst worden. In Valdebebas, het trainingscomplex van Real, gebruiken de ploegen immers soms dezelfde ruimtes en dus valt het niet uit te sluiten dat het virus zich verspreid heeft.

Thibaut Courtois en zijn ploegmaats moeten zo vijftien dagen thuisblijven en dat zou ook stevige gevolgen hebben voor de kalender van Real. De return tegen Manchester City in de Champions League van volgende dinsdag zal zo wellicht uitgesteld moeten worden, terwijl ook de competitiematchen tegen Eibar en Valencia in gevaar zijn. Volgens Het Laatste Nieuws zat de kans er echter sowieso al dik in dat de Spaanse competitie voor enkele weken stilgelegd zou worden.

UPDATE 12u19
Op bevestiging van dat laatste nieuws hebben we niet lang moeten wachten. Intussen is La Liga immers al met een statement gekomen waarin het bevestigt dat het veiligheidsprotocol door de coronacrisis geactiveerd wordt. Daardoor worden minstens de volgende twee speeldagen uitgesteld. Eerder werd ook de Serie A al stilgelegd. Italië en Spanje zijn dan ook de twee Europese landen die het hardst getroffen worden door het coronavirus.


LEES OOK: Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

Goede maatregel?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

19
19
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

36
36
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

111
111
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

132
132
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

243
243
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

319
319
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

487
487
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

256
256
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

165
165
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

271
271
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

416
416
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

65
65
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

132
132
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

206
206
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

69
69
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

126
126

Meer sportnieuws