EXCLUSIEF De 23 van Borkelmans: Mét Vanaken en Kompany, geen Praet en Chadli

653 stemmen
EXCLUSIEF De 23 van Borkelmans: Mét Vanaken en Kompany, geen Praet en Chadli

Vital Borkelmans kent de huidige generatie Rode Duivels als geen ander. Hij werkte 4,5 jaar met hen en die samenwerking verliep zeer goed. De huidige bondscoach van Jordanië selecteerde voor u de 23 spelers die hij zou meenemen naar het EK. Hij sprak over Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Hans Vanaken en een aantal anderen.

Borkelmans zorgt voor enkele verrassingen. Yannick Carrasco, Marouane Fellaini (die wellicht terug beschikbaar is) en Hans Vanaken gaan mee naar het EK. Dennis Praet, Leander Dendoncker, Nacer Chadli en Christian Benteke blijven thuis.

"Deze groep is echt geweldig en ze hangen heel erg aan elkaar. Dat is altijd zo geweest, van 2012 tot nu. Ze hebben zeer veel respect voor elkaar. Ze hebben maar één doel: het allerhoogste. Als iemand zich niet topfit voelt, dan zal die speler zeggen: ‘Coach, ik speel als je mij nodig hebt, maar misschien is het beter voor de ploeg dat hij speelt als hij 100% fit is. Ik voel me maar 85%’."

Lukaku maakt indruk op Borkelmans.

Over Axel Witsel: "Hij is zo iemand en hij is niet de enige. Weet je nog dat Axel zoveel kritiek kreeg toen wij hem op de ‘6’ zetten? Hij vertraagde zogezegd het spel en dergelijke. Dat was de kritiek. Nu hoor je niemand meer, want ze hebben ook ingezien dat Axel een topper is. Het is iemand die zich volledig kan wegcijferen voor de ploeg. Hij is dé grote patron van de ploeg."

Over Kevin De Bruyne: "Wij zetten hem rechts, en hij heeft ons toen naar het WK gebracht. Je ziet het nu ook nog vaak terug bij Manchester City en de Rode Duivels, dat hij naar rechts uitwijkt en vanaf daar zo een geniale pass voor doel geeft. Dat was toen al één van zijn sterktes. Kevin zette enorm veel stappen voorwaarts. Hij is hard voor zichzelf, soms misschien te, maar dat kenmerkt de groten."

Over Romelu en Jordan Lukaku: "Voor Romelu Lukaku ben ik ook zeer blij. Hij geloofde altijd in zichzelf en ik heb uren met hem nagetraind. Hij vroeg dat en hij was altijd bezig met het spelletje. Elke dag beter worden. Hij deed geen grote uitspraken zoals zijn broer, maar hij sprak met zijn voeten. Jordan? (die recentelijk stevig uithaalde naar Marc Wilmots, nvdr.) Verder zeg ik daar niks over, al heb ik één raad voor hem: kijk naar je broer. Presteer op het veld."

"Romelu kreeg al bijzonder veel kritiek in zijn carrière van de media en van trainers die hem afmaakten op televisie, net zoals de kritiek van de fans. Romelu denkt volgens mij: ‘Wie laatst lacht, lacht het best.’ Hij heeft al goed kunnen lachen. Chapeau wat hij al heeft gedaan. Ik doe mijn hoed af voor zijn prestaties, ook bij Manchester United. Daar was hij ook een garantie op goals. Hij scoort overal. Dat hij al eens liet vallen zijn carrière bij Anderlecht te willen afsluiten? Hij moet niet terugkeren naar België, dat moet hij niet doen. Hij gaat afgemaakt worden in België, kijk maar naar wat Vince (Kompany, nvdr.). overkomt sinds zijn terugkeer."

Indien fit moet Kompany altijd mee.

Over Vincent Kompany: "Hij moet mee, maar enkel als hij topfit is. Vince is een speler met een enorme mentale kracht, dat heb ik nog nooit gezien. Je moet het maar doen, hè. Telkens terugkeren van een blessure en dat op een hoog niveau. Mentaal moet je dan bijzonder sterk zijn. Zijn persoonlijke niveau bij Anderlecht is nog zeer goed. Ik ben er zeker van dat hij gaat slagen in zijn opzet bij Anderlecht, want hij houdt echt van die club en met zijn goed hart wou hij hen helpen. Alleen het project speler/manager was een brug te ver, dat gaat niet bij een club als Anderlecht. Hij moest alleen leergeld betalen, dat hoort erbij."

Over Mousa Dembélé: “Ik vind het jammer, maar hij gaat niet mee naar het EK. (Dembélé stopte als international, nvdr.). Het is de beste voetballer (inzake intrinsiek talent, nvdr.) waarmee ik ooit heb gewerkt."

Vanaken krijgt de voorkeur op Praet & co.

Over Hans Vanaken: "Ik heb altijd in hem geloofd en hij is al twee jaar absolute top in België. Hans kan zeker meedraaien met deze generatie. Vanaken is een topper en voor mij is hij de tweede Jan Ceulemans, daarmee bedoel ik dat hij ook nooit naar het buitenland ging. Hij moet voor mij altijd mee naar het EK."

Over Nacer Chadli: "Hij heeft wat pech met zijn blessures en ik moet kiezen tussen hem en Carrasco. Dat die zijn EK mogelijk gaat redden door terug te keren naar Atlético Madrid? Dat denk ik wel. Ik moet er wel bij zeggen dat het geen makkelijke keuze is tussen hen, je hebt ook Thorgan Hazard nog, en Chadli is echt een crème van een gast. De plaatsen zijn echter bijzonder duur bij deze generatie.”

DE SELECTIE:
  • Doel: Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels
  • Verdediging: Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen, Thomas Meunier, Timothy Castagne, Dedryck Boyata, Jason Denayer
  • Middenveld: Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Axel Witsel, Thorgan Hazard, Hans Vanaken, Marouane Fellaini, Yannick Carrasco
  • Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Divock Origi, Dries Mertens, Michy Batshuayi

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Welke speler zou jij toch meenemen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

68
68
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

45
45
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

101
101
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

53
53
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

84
84
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

144
144
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

66
66
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

27
27
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

75
75
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

206
206
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

587
587
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

152
152
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

188
188
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

137
137
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

107
107
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

178
178
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

991
991
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

147
147
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

306
306
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

104
104
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

849
849
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

167
167
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

226
226
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

75
75

Meer sportnieuws