Custovic: "Ik wil me spiegelen aan Bernd Storck"

130
Custovic:

Met Adnan Custovic werd bij KV Oostende een nieuwe trainer aangesteld. De Bosniër is zowat de tegenpool van Dennis van Wijk, die toch eerder gekend staat voor zijn harde aanpak. In de eerste van twee 'finales' leverde dat echter nog niet veel op.

Custovic heeft een meer opbouwende stijl, maar die pakte niet uit met de winst tegen KRC Genk. Toch was de sfeer bij de club en bij de spelers uitermate positief na afloop. Ook Custovic zelf wilde alleen maar het positieve onthouden van deze wedstrijd, kwestie van het moraal hoog te houden. 

KV Oostende heeft volgende week genoeg aan een puntje tegen Cercle Brugge om het behoud veilig te stellen. "Ik hoop dat ze deze week goed vieren", knipoogde Custovic. "Weet je, ik wil me spiegelen aan Bernd Storck. Hoe hij Cercle weer op de rails gekregen heeft, is indrukwekkend", citeerde Het Laatste Nieuws.

Voetjes op de grond: waarom Anderlecht niet mag zweven na de 7-0

7-0. De cijfers spreken boekdelen. Het publiek in het Lotto Park stond op de banken bij zoveel overmacht en dat was lang geleden. Anderlecht veegde de mat aan met het arme Zulte Waregem en liet de fans smikkelen en smullen van een ouderwetse monsterzege, maar het moet wel gezegd dat de tegenstand niet van een bijster hoog niveau was. Hoewel de prestatie van Paars-Wit zeker gezien mocht worden, vertelt de einduitslag bovendien zeker niet alles.

EEN GELUKKIGE START

Het begin van de wedstrijd kon niet beter lopen voor Anderlecht. Zulte Waregem nam tijdens de eerste vijf speelminuten het spel nochtans in handen – zonder enig doelgevaar weliswaar– maar toch stonden de bordjes al snel op 1-0 in het voordeel van de thuisploeg. Ewoud Pletinckx devieerde een voorzet van Francis Amuzu ongelukkig voorbij zijn eigen doelman Eike Bansen. De toon was meteen gezet.

Het merendeel van de Paars-Witte treffers die volgden waren evenmin van moeilijke makelij, al moet gezegd dat de recuperaties en acties die aan die goals voorafgingen wél van hoog niveau getuigden. Michel Vlap scoorde nog drie eenvoudige doelpunten, waarvan ééntje vanop de stip. Nacer Chadli had zijn kans ook maar binnen te leggen. Enkel de knappe goals van Jérémy Doku waren geen intikkers.

HET BALBEZIT: 50-50

Zulte Waregem is al een tijdje ziek, want in de voorbije wedstrijden pakten de West-Vlamingen amper 5 punten op 30. Anderlecht trof met Essevee dus een gewond dier, terwijl de thuisploeg goed in vorm was na eerder al uit te halen tegen Waasland-Beveren en AS Eupen. Bij een 7-0 score verwacht je dan ook dat Anderlecht oppermachtig was – wat deels ook klopt – maar het balbezit tempert dat enigszins.



Beide ploegen verdeelden het leer namelijk netjes evenredig, met elk 50 procent. En dat terwijl Vincent Kompany en co dit seizoen gemiddeld 55% balbezit genereren. Het is dus niet zo dat Anderlecht erin slaagde om de bal voortdurend frivool van voet tot voet rond te spelen, zonder dat een speler van Zulte Waregem af en toe eens een belemmering vormde. Geen Pep Guardiola-cijfers, dus.

MINDER PASSES

De centrale as van de Brusselaars leverde op het vlak van passing wél een bovengemiddelde prestatie. De bal ging vooral erg vlot rond tussen Elias Cobbaut, Peter Zulj en Michel Vlap, met de Oostenrijker als belangrijke spilfiguur tussen verdediging en aanval. Ook hier geldt echter wel dat het middenveld van de bezoekers meer aan het zwemmen dan aan het voetballen was.



Desalniettemin was de algemene balcirculatie van Paars-Wit zowaar zelfs minder dan gewoonlijk. In een doorsnee match geeft Anderlecht dit seizoen 508 passes, terwijl het leer tegen Zulte Waregem 'slechts' 482 keer rond ging binnen de ploeg. Ook het slaagpercentage van die passes bleef net onder het gemiddelde, al was dat verschil al bij al wel verwaarloosbaar.

DODELIJKE COUNTERS, WEINIG CROSSES

Kompany zijn filosofie is dan wel gestoeld op veel balbezit, Anderlecht scoorde het merendeel van haar zeven doelpunten dankzij een snelle uitbraak. Op die manier werd de gebrekkige organisatie van Zulte Waregem volledig uit verband gespeeld. Sporting zet per wedstrijd gemiddeld amper drie keer een counter op, maar tegen Essevee was dat het dubbele. En dat loonde ook meteen.

Wat tevens opviel is het minder aantal centers voor doel dan in de voorbije wedstrijden. Ergens logisch gezien de efficiëntie op de counters door het midden, al merken we toch op dat van alle flankspelers alleen Doku een assist op zijn naam schreef. De voorzetten waren dan ook niet alleen minder talrijk, maar tevens een stuk minder effectief dan gewoonlijk.

WEINIG BALVERLIES, VEEL RECUPERATIE

Het is echter geen verrassing dat Anderlecht tijdens de bolwassing van Zulte Waregem toch flink wat minder balverlies leed dan tegen andere tegenstrevers uit de Jupiler Pro League. Het leer ging zaterdag  maar 90 keer verloren, ongeveer hetzelfde aantal als eerder tegen Waasland-Beveren en AS Eupen. Het gemiddelde van de troepen van Frank Vercauteren ligt dit seizoen evenwel op 103 stuks.



Toch was Anderlecht vooral in het recupererend compartiment érg sterk. Het gebruikelijke totaal aan balveroveringen werd zo met maar liefst 60 procent verhoogd, waarbij vooral de vier verdedigers – Murillo, Sardella, Cobbaut en Kompany – én Zulj hun duit in het zakje deden. Het zegt toch wat over het toenemend belang van die laatste, die nog niet zo lang geleden nog als flop werd bestempeld.

EINDELIJK EFFICIËNT

Qua passing, duels en voorzetten was Anderlecht tegen Zulte Waregem dus niet eens uitzonderlijk goed. Wél waren de Brusselaars dodelijker, met meer balrecuperaties en minder slordigheden in het spel. In diezelfde lijn ligt uiteraard de afwerking op doel. De kwaliteit van de kansen tegen Essevee was dan wel érg hoog, ze moeten nog altijd worden afgewerkt – dit jaar vaak een probleem.



Ditmaal kwam Paars-Wit echter bijzonder doeltreffend voor de dag, met maar liefst 72 procent van alle schoten die tussen de palen belandde. Haast een verdubbeling van het clubgemiddelde van 39 procent dit seizoen. Nog een extra nuance: het aantal pogingen op doel was gelijkaardig aan die in andere competitiematchen. Straf dat er nu dus plots zeven tegen de netten vlogen.

Versta ons niet verkeerd: de signalen voor Anderlecht zijn na de overtuigende negen op negen tegen Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem, met 16 doelpunten voor en slechts eentje tegen, terecht positief. Die uitslagen zelf moeten evenwel toch met een korreltje zout genomen worden, vooral ook omdat die tegenstanders bezwaarlijk als echte waardemeters kunnen worden beschouwd. Neen, het zou té kortzichtig om te denken dat Anderlecht nu alweer het juiste pad heeft gevonden. Op de weg terug, dat lijkt ons gezien de omstandigheden een iets betere omschrijving. En dat is toch ook al heel wat.

Zal KV Oostende zich redden?

Meest recent

Franse media geloven ogen niet: “RC Lens domineerde”

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

39
39
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

33
33
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

79
79
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

23
23
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

74
74
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

50
50
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

345
345
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

56
56
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

150
150
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

129
129
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

320
320
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

30
30
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

531
531
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

56
56
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

658
658
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

98
98
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

111
111
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

267
267
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

217
217
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

894
894
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

920
920
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

94
94
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

136
136
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

325
325
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

301
301

Meer sportnieuws