Custovic: "Ik wil me spiegelen aan Bernd Storck"

130 stemmen
Custovic:

Met Adnan Custovic werd bij KV Oostende een nieuwe trainer aangesteld. De Bosniër is zowat de tegenpool van Dennis van Wijk, die toch eerder gekend staat voor zijn harde aanpak. In de eerste van twee 'finales' leverde dat echter nog niet veel op.

Custovic heeft een meer opbouwende stijl, maar die pakte niet uit met de winst tegen KRC Genk. Toch was de sfeer bij de club en bij de spelers uitermate positief na afloop. Ook Custovic zelf wilde alleen maar het positieve onthouden van deze wedstrijd, kwestie van het moraal hoog te houden. 

KV Oostende heeft volgende week genoeg aan een puntje tegen Cercle Brugge om het behoud veilig te stellen. "Ik hoop dat ze deze week goed vieren", knipoogde Custovic. "Weet je, ik wil me spiegelen aan Bernd Storck. Hoe hij Cercle weer op de rails gekregen heeft, is indrukwekkend", citeerde Het Laatste Nieuws.

Voetjes op de grond: waarom Anderlecht niet mag zweven na de 7-0

7-0. De cijfers spreken boekdelen. Het publiek in het Lotto Park stond op de banken bij zoveel overmacht en dat was lang geleden. Anderlecht veegde de mat aan met het arme Zulte Waregem en liet de fans smikkelen en smullen van een ouderwetse monsterzege, maar het moet wel gezegd dat de tegenstand niet van een bijster hoog niveau was. Hoewel de prestatie van Paars-Wit zeker gezien mocht worden, vertelt de einduitslag bovendien zeker niet alles.

EEN GELUKKIGE START

Het begin van de wedstrijd kon niet beter lopen voor Anderlecht. Zulte Waregem nam tijdens de eerste vijf speelminuten het spel nochtans in handen – zonder enig doelgevaar weliswaar– maar toch stonden de bordjes al snel op 1-0 in het voordeel van de thuisploeg. Ewoud Pletinckx devieerde een voorzet van Francis Amuzu ongelukkig voorbij zijn eigen doelman Eike Bansen. De toon was meteen gezet.

Het merendeel van de Paars-Witte treffers die volgden waren evenmin van moeilijke makelij, al moet gezegd dat de recuperaties en acties die aan die goals voorafgingen wél van hoog niveau getuigden. Michel Vlap scoorde nog drie eenvoudige doelpunten, waarvan ééntje vanop de stip. Nacer Chadli had zijn kans ook maar binnen te leggen. Enkel de knappe goals van Jérémy Doku waren geen intikkers.

HET BALBEZIT: 50-50

Zulte Waregem is al een tijdje ziek, want in de voorbije wedstrijden pakten de West-Vlamingen amper 5 punten op 30. Anderlecht trof met Essevee dus een gewond dier, terwijl de thuisploeg goed in vorm was na eerder al uit te halen tegen Waasland-Beveren en AS Eupen. Bij een 7-0 score verwacht je dan ook dat Anderlecht oppermachtig was – wat deels ook klopt – maar het balbezit tempert dat enigszins.



Beide ploegen verdeelden het leer namelijk netjes evenredig, met elk 50 procent. En dat terwijl Vincent Kompany en co dit seizoen gemiddeld 55% balbezit genereren. Het is dus niet zo dat Anderlecht erin slaagde om de bal voortdurend frivool van voet tot voet rond te spelen, zonder dat een speler van Zulte Waregem af en toe eens een belemmering vormde. Geen Pep Guardiola-cijfers, dus.

MINDER PASSES

De centrale as van de Brusselaars leverde op het vlak van passing wél een bovengemiddelde prestatie. De bal ging vooral erg vlot rond tussen Elias Cobbaut, Peter Zulj en Michel Vlap, met de Oostenrijker als belangrijke spilfiguur tussen verdediging en aanval. Ook hier geldt echter wel dat het middenveld van de bezoekers meer aan het zwemmen dan aan het voetballen was.



Desalniettemin was de algemene balcirculatie van Paars-Wit zowaar zelfs minder dan gewoonlijk. In een doorsnee match geeft Anderlecht dit seizoen 508 passes, terwijl het leer tegen Zulte Waregem 'slechts' 482 keer rond ging binnen de ploeg. Ook het slaagpercentage van die passes bleef net onder het gemiddelde, al was dat verschil al bij al wel verwaarloosbaar.

DODELIJKE COUNTERS, WEINIG CROSSES

Kompany zijn filosofie is dan wel gestoeld op veel balbezit, Anderlecht scoorde het merendeel van haar zeven doelpunten dankzij een snelle uitbraak. Op die manier werd de gebrekkige organisatie van Zulte Waregem volledig uit verband gespeeld. Sporting zet per wedstrijd gemiddeld amper drie keer een counter op, maar tegen Essevee was dat het dubbele. En dat loonde ook meteen.

Wat tevens opviel is het minder aantal centers voor doel dan in de voorbije wedstrijden. Ergens logisch gezien de efficiëntie op de counters door het midden, al merken we toch op dat van alle flankspelers alleen Doku een assist op zijn naam schreef. De voorzetten waren dan ook niet alleen minder talrijk, maar tevens een stuk minder effectief dan gewoonlijk.

WEINIG BALVERLIES, VEEL RECUPERATIE

Het is echter geen verrassing dat Anderlecht tijdens de bolwassing van Zulte Waregem toch flink wat minder balverlies leed dan tegen andere tegenstrevers uit de Jupiler Pro League. Het leer ging zaterdag  maar 90 keer verloren, ongeveer hetzelfde aantal als eerder tegen Waasland-Beveren en AS Eupen. Het gemiddelde van de troepen van Frank Vercauteren ligt dit seizoen evenwel op 103 stuks.



Toch was Anderlecht vooral in het recupererend compartiment érg sterk. Het gebruikelijke totaal aan balveroveringen werd zo met maar liefst 60 procent verhoogd, waarbij vooral de vier verdedigers – Murillo, Sardella, Cobbaut en Kompany – én Zulj hun duit in het zakje deden. Het zegt toch wat over het toenemend belang van die laatste, die nog niet zo lang geleden nog als flop werd bestempeld.

EINDELIJK EFFICIËNT

Qua passing, duels en voorzetten was Anderlecht tegen Zulte Waregem dus niet eens uitzonderlijk goed. Wél waren de Brusselaars dodelijker, met meer balrecuperaties en minder slordigheden in het spel. In diezelfde lijn ligt uiteraard de afwerking op doel. De kwaliteit van de kansen tegen Essevee was dan wel érg hoog, ze moeten nog altijd worden afgewerkt – dit jaar vaak een probleem.



Ditmaal kwam Paars-Wit echter bijzonder doeltreffend voor de dag, met maar liefst 72 procent van alle schoten die tussen de palen belandde. Haast een verdubbeling van het clubgemiddelde van 39 procent dit seizoen. Nog een extra nuance: het aantal pogingen op doel was gelijkaardig aan die in andere competitiematchen. Straf dat er nu dus plots zeven tegen de netten vlogen.

Versta ons niet verkeerd: de signalen voor Anderlecht zijn na de overtuigende negen op negen tegen Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem, met 16 doelpunten voor en slechts eentje tegen, terecht positief. Die uitslagen zelf moeten evenwel toch met een korreltje zout genomen worden, vooral ook omdat die tegenstanders bezwaarlijk als echte waardemeters kunnen worden beschouwd. Neen, het zou té kortzichtig om te denken dat Anderlecht nu alweer het juiste pad heeft gevonden. Op de weg terug, dat lijkt ons gezien de omstandigheden een iets betere omschrijving. En dat is toch ook al heel wat.

Zal KV Oostende zich redden?

Meest recent

‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

0
0
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

12
12
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

188
188
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

93
93
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

157
157
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

134
134
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

32
32
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

280
280
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

74
74
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

319
319
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

247
247
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

284
284
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

201
201
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

174
174
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

70
70
Albert verrast: Belgische uitblinker uit de basisploeg?

Rudi Garcia zal ongetwijfeld hier en daar iets wisselen tegen Spanje. Voormalig Rode Duivel Philippe ...

156
156
'Bakayoko verlaat Leipzig voor zeer verrassende uitdaging'

Johan Bakayoko is niet mee naar het WK. De Belgische flankaanvaller kende een zeer moeilijk eerste ...

0
0
'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

180
180
'Anderlecht heeft vervanger De Cat al in het vizier'

Antoine Sibierski moet er dringend vaart achterzetten, want binnen twee weken wacht Hammarby. RSC ...

396
396
Stopt Kevin De Bruyne na WK als Rode Duivel?

Rudi Garcia kreeg al vaak kritiek sinds hij bondscoach is van de Rode Duivels. De resultaten zijn ...

357
357
De Bruyne geslachtofferd voor Vanaken? "Tegen Spanje ..."

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

378
378
Messi breekt na zinderende comeback: verklaring voor tranendal

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Maar om de ...

61
61
'Club Brugge slaat toe op mercato: prijskaartje bekend'

Hoewel de voorbereiding inmiddels al begonnen is, verwelkomde Club Brugge voorlopig nog geen verse ...

703
703
'Hayen naar Burnley: Genk schiet in actie voor nieuwe T1'

KRC Genk moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers wilden nochtans een ...

519
519

Meer sportnieuws