EXCLUSIEF Borkelmans: "Premier League kent Mata al, David is een topper"

door
EXCLUSIEF Borkelmans:

Club Brugge en AA Gent koesteren hoge ambities en willen in de Europa League stunten tegen Manchester United en AS Roma. Twee grote namen in het Europese voetbal, maar beiden zijn al jaren op de sukkel. Vital Borkelmans, in het verleden actief bij beide ploegen, gelooft wel in een stunt.


"Club Brugge maakt zeker kans om Manchester United uit te schakelen, ik ga alvast kijken. Het is niet meer het Man Utd van weleer. Met de snelheid die Club heeft, maken ze zeker kans. Snelheid is o zo belangrijk in het voetbal. Kijk naar ploegen zoals RB Leipzig, Dortmund, Liverpool… Snelheid maakt het grote verschil en Club heeft dat vooraan en achteraan."

Tegen de sterke Engelse verdedigers zal Michael Krmencik wellicht weinig kunnen doen. De kans lijkt groot dat Philippe Clement voor de snelheid van Emmanuel Dennis zal kiezen, eerder al een succesvol recept in de Champions League. “Inderdaad, ik denk ook dat dit de bedoeling is van Clement. Hij gaat voor snelle jongens kiezen en met daarachter lopende mensen als Ruud Vormer en Hans Vanaken. Volgens mij zal Eder Balanta ook aan de partij beginnen. Hij is enorm sterk. Een beest."

Club toonde zich al in de Champions League.

Borkelmans is onder de indruk van het huidige Club, dat een zeer sterke ploeg heeft. "Simon Mignolet is de beste transfer van Club in jaren. Ik ken hem persoonlijk en het is een echte prof. Op en naast het veld. Zijn enige pech die hij heeft gehad, is het feit dat hij bij de Rode Duivels moest opboksen tegen Thibaut Courtois."

"Vanaken is ook een topper. Hij is de tweede Jan Ceulemans. Die bleef ook bij Club, ondanks een aanbod van AC Milan. Daarnaast is er nog Vormer, die wroet en werkt en zijn interviews zijn heerlijk. Hij zegt waar het op staat, goed of slecht. Het is een etter om tegen te spelen (lacht), maar je wilt hem liever in je ploeg.” En dan is er nog één speler die Borkelmans heel erg kan bekoren.

"Clinton Mata is een speler die mij wat aan mezelf doet denken. Hij kan de hele wedstrijd zijn volledige flank afgaan. Hij is echt enorm sterk en het plezier straalt van hem af. Dat hij zich tegen Manchester United in de kijker kan spelen van Engelse clubs? Wees er maar zeker van, in de Premier League kennen ze hem al."

Borkelmans speelde jarenlang voor Club en één jaar voor AA Gent.

De stappen die Blauw-Zwart de afgelopen jaren heeft gezet maakt indruk op de voormalige linkerflankspeler, die in zijn periode als speler de bijnaam ‘Brommerke’ had. "Club Brugge heeft er jaren over gedaan om te bereiken waar ze nu staan. Ze hebben het geduld gehad om Vincent (Mannaert, nvdr.) zijn ding te laten doen. Je moet mensen vertrouwen geven, ze betaalden in de eerste jaren zeer veel leergeld, maar waar ze vandaag staan, dat is indrukwekkend. Anderlecht was financieel altijd de nummer één in België, maar momenteel staat Club jaren voor op hen. Dat heb je als bestuur zijnde straf gewerkt."

Met orkestmeester Clement die de ploeg nu naar Europese successen moet gidsen. "Dat Clement bij een stunt tegen Man Utd interesse kan gaan losweken? Clement zijn naam zal zeker al bekend zijn in Europa. Ik moet wel zeggen: hij krijgt ook wel het materiaal. Als je die bank bekijkt... Pfoeh. Met deze kern moet Club los kampioen spelen."

Thorup kan Borkelmans wel bekoren.

AA Gent op bezoek in Rome Borkelmans blikte ook vooruit op de partij van AA Gent tegen AS Roma. Ook daar dromen ze van een stunt. "Ze hebben een aantal jaren een dipje gehad (twee keer uitgeschakeld in de voorrondes van de Europa League, nvdr.), maar ze doen het dit seizoen weer goed. Zeer knap. Ze maken kans tegen AS Roma, die toch wat op de sukkel zijn. AA Gent is een uitgebalanceerde ploeg, ik zag ze in eigen huis tegen Club Brugge aan het werk en toen verdienden ze meer."

"Laurent Depoitre is terug, Sven Kums die terug zijn niveau haalt nadat het bij Anderlecht niet lukte, en dan is er nog Jonathan David. Een geweldige speler. Dat is een topper, een absolute meerwaarde voor het Belgische voetbal. Ik ben ook tevreden dat Brecht Dejaegere weer terug is uit blessure, een beetje de Vormer van Gent. Een bijter. Toen ik jeugdtrainer was bij Zulte Waregem heb ik nog aangeraden om hem naar de beloften van Essevee te halen, maar dat is niet doorgegaan."

Jess Thorup levert goed werk in de Ghelamco Arena. De Deen kan Borkelmans wel bekoren. "Thorup vind ik een goede trainer. Hij is rustig, respectvol en beschermt zijn spelers. Hij laat een zeer goede indruk achter. Thorup heeft een beetje het profiel van Clement."

LEES OOK: Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

Gaan Mata en David in de zomer een toptransfer versieren?

Meest recent

Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

20
20
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

34
34
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

81
81
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

79
79
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

20
20
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

47
47
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

107
107
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

69
69
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

223
223
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

99
99
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

676
676
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

622
622
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

224
224
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

326
326
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

79
79
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

322
322
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

322
322
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

192
192
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

221
221
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

123
123
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

80
80
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

195
195
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

218
218

Meer sportnieuws