EXCLUSIEF Borkelmans: "Premier League kent Mata al, David is een topper"

door
EXCLUSIEF Borkelmans:

Club Brugge en AA Gent koesteren hoge ambities en willen in de Europa League stunten tegen Manchester United en AS Roma. Twee grote namen in het Europese voetbal, maar beiden zijn al jaren op de sukkel. Vital Borkelmans, in het verleden actief bij beide ploegen, gelooft wel in een stunt.


"Club Brugge maakt zeker kans om Manchester United uit te schakelen, ik ga alvast kijken. Het is niet meer het Man Utd van weleer. Met de snelheid die Club heeft, maken ze zeker kans. Snelheid is o zo belangrijk in het voetbal. Kijk naar ploegen zoals RB Leipzig, Dortmund, Liverpool… Snelheid maakt het grote verschil en Club heeft dat vooraan en achteraan."

Tegen de sterke Engelse verdedigers zal Michael Krmencik wellicht weinig kunnen doen. De kans lijkt groot dat Philippe Clement voor de snelheid van Emmanuel Dennis zal kiezen, eerder al een succesvol recept in de Champions League. “Inderdaad, ik denk ook dat dit de bedoeling is van Clement. Hij gaat voor snelle jongens kiezen en met daarachter lopende mensen als Ruud Vormer en Hans Vanaken. Volgens mij zal Eder Balanta ook aan de partij beginnen. Hij is enorm sterk. Een beest."

Club toonde zich al in de Champions League.

Borkelmans is onder de indruk van het huidige Club, dat een zeer sterke ploeg heeft. "Simon Mignolet is de beste transfer van Club in jaren. Ik ken hem persoonlijk en het is een echte prof. Op en naast het veld. Zijn enige pech die hij heeft gehad, is het feit dat hij bij de Rode Duivels moest opboksen tegen Thibaut Courtois."

"Vanaken is ook een topper. Hij is de tweede Jan Ceulemans. Die bleef ook bij Club, ondanks een aanbod van AC Milan. Daarnaast is er nog Vormer, die wroet en werkt en zijn interviews zijn heerlijk. Hij zegt waar het op staat, goed of slecht. Het is een etter om tegen te spelen (lacht), maar je wilt hem liever in je ploeg.” En dan is er nog één speler die Borkelmans heel erg kan bekoren.

"Clinton Mata is een speler die mij wat aan mezelf doet denken. Hij kan de hele wedstrijd zijn volledige flank afgaan. Hij is echt enorm sterk en het plezier straalt van hem af. Dat hij zich tegen Manchester United in de kijker kan spelen van Engelse clubs? Wees er maar zeker van, in de Premier League kennen ze hem al."

Borkelmans speelde jarenlang voor Club en één jaar voor AA Gent.

De stappen die Blauw-Zwart de afgelopen jaren heeft gezet maakt indruk op de voormalige linkerflankspeler, die in zijn periode als speler de bijnaam ‘Brommerke’ had. "Club Brugge heeft er jaren over gedaan om te bereiken waar ze nu staan. Ze hebben het geduld gehad om Vincent (Mannaert, nvdr.) zijn ding te laten doen. Je moet mensen vertrouwen geven, ze betaalden in de eerste jaren zeer veel leergeld, maar waar ze vandaag staan, dat is indrukwekkend. Anderlecht was financieel altijd de nummer één in België, maar momenteel staat Club jaren voor op hen. Dat heb je als bestuur zijnde straf gewerkt."

Met orkestmeester Clement die de ploeg nu naar Europese successen moet gidsen. "Dat Clement bij een stunt tegen Man Utd interesse kan gaan losweken? Clement zijn naam zal zeker al bekend zijn in Europa. Ik moet wel zeggen: hij krijgt ook wel het materiaal. Als je die bank bekijkt... Pfoeh. Met deze kern moet Club los kampioen spelen."

Thorup kan Borkelmans wel bekoren.

AA Gent op bezoek in Rome Borkelmans blikte ook vooruit op de partij van AA Gent tegen AS Roma. Ook daar dromen ze van een stunt. "Ze hebben een aantal jaren een dipje gehad (twee keer uitgeschakeld in de voorrondes van de Europa League, nvdr.), maar ze doen het dit seizoen weer goed. Zeer knap. Ze maken kans tegen AS Roma, die toch wat op de sukkel zijn. AA Gent is een uitgebalanceerde ploeg, ik zag ze in eigen huis tegen Club Brugge aan het werk en toen verdienden ze meer."

"Laurent Depoitre is terug, Sven Kums die terug zijn niveau haalt nadat het bij Anderlecht niet lukte, en dan is er nog Jonathan David. Een geweldige speler. Dat is een topper, een absolute meerwaarde voor het Belgische voetbal. Ik ben ook tevreden dat Brecht Dejaegere weer terug is uit blessure, een beetje de Vormer van Gent. Een bijter. Toen ik jeugdtrainer was bij Zulte Waregem heb ik nog aangeraden om hem naar de beloften van Essevee te halen, maar dat is niet doorgegaan."

Jess Thorup levert goed werk in de Ghelamco Arena. De Deen kan Borkelmans wel bekoren. "Thorup vind ik een goede trainer. Hij is rustig, respectvol en beschermt zijn spelers. Hij laat een zeer goede indruk achter. Thorup heeft een beetje het profiel van Clement."

LEES OOK: De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Gaan Mata en David in de zomer een toptransfer versieren?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

103
103
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

33
33
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

86
86
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

210
210
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

143
143
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

163
163
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

62
62
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

149
149
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

199
199
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

556
556
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

225
225
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

427
427
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

432
432
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

88
88
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1236
1236
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

632
632
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

185
185
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

56
56
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

237
237
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

968
968
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

189
189
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

426
426
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

762
762

Meer sportnieuws