EXCLUSIEF Borkelmans: "Premier League kent Mata al, David is een topper"

door
EXCLUSIEF Borkelmans:

Club Brugge en AA Gent koesteren hoge ambities en willen in de Europa League stunten tegen Manchester United en AS Roma. Twee grote namen in het Europese voetbal, maar beiden zijn al jaren op de sukkel. Vital Borkelmans, in het verleden actief bij beide ploegen, gelooft wel in een stunt.


"Club Brugge maakt zeker kans om Manchester United uit te schakelen, ik ga alvast kijken. Het is niet meer het Man Utd van weleer. Met de snelheid die Club heeft, maken ze zeker kans. Snelheid is o zo belangrijk in het voetbal. Kijk naar ploegen zoals RB Leipzig, Dortmund, Liverpool… Snelheid maakt het grote verschil en Club heeft dat vooraan en achteraan."

Tegen de sterke Engelse verdedigers zal Michael Krmencik wellicht weinig kunnen doen. De kans lijkt groot dat Philippe Clement voor de snelheid van Emmanuel Dennis zal kiezen, eerder al een succesvol recept in de Champions League. “Inderdaad, ik denk ook dat dit de bedoeling is van Clement. Hij gaat voor snelle jongens kiezen en met daarachter lopende mensen als Ruud Vormer en Hans Vanaken. Volgens mij zal Eder Balanta ook aan de partij beginnen. Hij is enorm sterk. Een beest."

Club toonde zich al in de Champions League.

Borkelmans is onder de indruk van het huidige Club, dat een zeer sterke ploeg heeft. "Simon Mignolet is de beste transfer van Club in jaren. Ik ken hem persoonlijk en het is een echte prof. Op en naast het veld. Zijn enige pech die hij heeft gehad, is het feit dat hij bij de Rode Duivels moest opboksen tegen Thibaut Courtois."

"Vanaken is ook een topper. Hij is de tweede Jan Ceulemans. Die bleef ook bij Club, ondanks een aanbod van AC Milan. Daarnaast is er nog Vormer, die wroet en werkt en zijn interviews zijn heerlijk. Hij zegt waar het op staat, goed of slecht. Het is een etter om tegen te spelen (lacht), maar je wilt hem liever in je ploeg.” En dan is er nog één speler die Borkelmans heel erg kan bekoren.

"Clinton Mata is een speler die mij wat aan mezelf doet denken. Hij kan de hele wedstrijd zijn volledige flank afgaan. Hij is echt enorm sterk en het plezier straalt van hem af. Dat hij zich tegen Manchester United in de kijker kan spelen van Engelse clubs? Wees er maar zeker van, in de Premier League kennen ze hem al."

Borkelmans speelde jarenlang voor Club en één jaar voor AA Gent.

De stappen die Blauw-Zwart de afgelopen jaren heeft gezet maakt indruk op de voormalige linkerflankspeler, die in zijn periode als speler de bijnaam ‘Brommerke’ had. "Club Brugge heeft er jaren over gedaan om te bereiken waar ze nu staan. Ze hebben het geduld gehad om Vincent (Mannaert, nvdr.) zijn ding te laten doen. Je moet mensen vertrouwen geven, ze betaalden in de eerste jaren zeer veel leergeld, maar waar ze vandaag staan, dat is indrukwekkend. Anderlecht was financieel altijd de nummer één in België, maar momenteel staat Club jaren voor op hen. Dat heb je als bestuur zijnde straf gewerkt."

Met orkestmeester Clement die de ploeg nu naar Europese successen moet gidsen. "Dat Clement bij een stunt tegen Man Utd interesse kan gaan losweken? Clement zijn naam zal zeker al bekend zijn in Europa. Ik moet wel zeggen: hij krijgt ook wel het materiaal. Als je die bank bekijkt... Pfoeh. Met deze kern moet Club los kampioen spelen."

Thorup kan Borkelmans wel bekoren.

AA Gent op bezoek in Rome Borkelmans blikte ook vooruit op de partij van AA Gent tegen AS Roma. Ook daar dromen ze van een stunt. "Ze hebben een aantal jaren een dipje gehad (twee keer uitgeschakeld in de voorrondes van de Europa League, nvdr.), maar ze doen het dit seizoen weer goed. Zeer knap. Ze maken kans tegen AS Roma, die toch wat op de sukkel zijn. AA Gent is een uitgebalanceerde ploeg, ik zag ze in eigen huis tegen Club Brugge aan het werk en toen verdienden ze meer."

"Laurent Depoitre is terug, Sven Kums die terug zijn niveau haalt nadat het bij Anderlecht niet lukte, en dan is er nog Jonathan David. Een geweldige speler. Dat is een topper, een absolute meerwaarde voor het Belgische voetbal. Ik ben ook tevreden dat Brecht Dejaegere weer terug is uit blessure, een beetje de Vormer van Gent. Een bijter. Toen ik jeugdtrainer was bij Zulte Waregem heb ik nog aangeraden om hem naar de beloften van Essevee te halen, maar dat is niet doorgegaan."

Jess Thorup levert goed werk in de Ghelamco Arena. De Deen kan Borkelmans wel bekoren. "Thorup vind ik een goede trainer. Hij is rustig, respectvol en beschermt zijn spelers. Hij laat een zeer goede indruk achter. Thorup heeft een beetje het profiel van Clement."

LEES OOK: De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

Gaan Mata en David in de zomer een toptransfer versieren?

Meest recent

Boskamp snoeihard voor Anderlecht: “Beter hem terughalen”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

1
1
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

25
25
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

38
38
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

45
45
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

75
75
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

230
230
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

205
205
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

682
682
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

486
486
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

48
48
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

428
428
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

129
129
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

132
132
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

262
262
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

124
124
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

67
67
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

250
250
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

133
133
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

257
257
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

356
356
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

446
446
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

60
60
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

229
229

Meer sportnieuws