EXCLUSIEF Borkelmans: "Premier League kent Mata al, David is een topper"

248 stemmen
EXCLUSIEF Borkelmans:

Club Brugge en AA Gent koesteren hoge ambities en willen in de Europa League stunten tegen Manchester United en AS Roma. Twee grote namen in het Europese voetbal, maar beiden zijn al jaren op de sukkel. Vital Borkelmans, in het verleden actief bij beide ploegen, gelooft wel in een stunt.


"Club Brugge maakt zeker kans om Manchester United uit te schakelen, ik ga alvast kijken. Het is niet meer het Man Utd van weleer. Met de snelheid die Club heeft, maken ze zeker kans. Snelheid is o zo belangrijk in het voetbal. Kijk naar ploegen zoals RB Leipzig, Dortmund, Liverpool… Snelheid maakt het grote verschil en Club heeft dat vooraan en achteraan."

Tegen de sterke Engelse verdedigers zal Michael Krmencik wellicht weinig kunnen doen. De kans lijkt groot dat Philippe Clement voor de snelheid van Emmanuel Dennis zal kiezen, eerder al een succesvol recept in de Champions League. “Inderdaad, ik denk ook dat dit de bedoeling is van Clement. Hij gaat voor snelle jongens kiezen en met daarachter lopende mensen als Ruud Vormer en Hans Vanaken. Volgens mij zal Eder Balanta ook aan de partij beginnen. Hij is enorm sterk. Een beest."

Club toonde zich al in de Champions League.

Borkelmans is onder de indruk van het huidige Club, dat een zeer sterke ploeg heeft. "Simon Mignolet is de beste transfer van Club in jaren. Ik ken hem persoonlijk en het is een echte prof. Op en naast het veld. Zijn enige pech die hij heeft gehad, is het feit dat hij bij de Rode Duivels moest opboksen tegen Thibaut Courtois."

"Vanaken is ook een topper. Hij is de tweede Jan Ceulemans. Die bleef ook bij Club, ondanks een aanbod van AC Milan. Daarnaast is er nog Vormer, die wroet en werkt en zijn interviews zijn heerlijk. Hij zegt waar het op staat, goed of slecht. Het is een etter om tegen te spelen (lacht), maar je wilt hem liever in je ploeg.” En dan is er nog één speler die Borkelmans heel erg kan bekoren.

"Clinton Mata is een speler die mij wat aan mezelf doet denken. Hij kan de hele wedstrijd zijn volledige flank afgaan. Hij is echt enorm sterk en het plezier straalt van hem af. Dat hij zich tegen Manchester United in de kijker kan spelen van Engelse clubs? Wees er maar zeker van, in de Premier League kennen ze hem al."

Borkelmans speelde jarenlang voor Club en één jaar voor AA Gent.

De stappen die Blauw-Zwart de afgelopen jaren heeft gezet maakt indruk op de voormalige linkerflankspeler, die in zijn periode als speler de bijnaam ‘Brommerke’ had. "Club Brugge heeft er jaren over gedaan om te bereiken waar ze nu staan. Ze hebben het geduld gehad om Vincent (Mannaert, nvdr.) zijn ding te laten doen. Je moet mensen vertrouwen geven, ze betaalden in de eerste jaren zeer veel leergeld, maar waar ze vandaag staan, dat is indrukwekkend. Anderlecht was financieel altijd de nummer één in België, maar momenteel staat Club jaren voor op hen. Dat heb je als bestuur zijnde straf gewerkt."

Met orkestmeester Clement die de ploeg nu naar Europese successen moet gidsen. "Dat Clement bij een stunt tegen Man Utd interesse kan gaan losweken? Clement zijn naam zal zeker al bekend zijn in Europa. Ik moet wel zeggen: hij krijgt ook wel het materiaal. Als je die bank bekijkt... Pfoeh. Met deze kern moet Club los kampioen spelen."

Thorup kan Borkelmans wel bekoren.

AA Gent op bezoek in Rome Borkelmans blikte ook vooruit op de partij van AA Gent tegen AS Roma. Ook daar dromen ze van een stunt. "Ze hebben een aantal jaren een dipje gehad (twee keer uitgeschakeld in de voorrondes van de Europa League, nvdr.), maar ze doen het dit seizoen weer goed. Zeer knap. Ze maken kans tegen AS Roma, die toch wat op de sukkel zijn. AA Gent is een uitgebalanceerde ploeg, ik zag ze in eigen huis tegen Club Brugge aan het werk en toen verdienden ze meer."

"Laurent Depoitre is terug, Sven Kums die terug zijn niveau haalt nadat het bij Anderlecht niet lukte, en dan is er nog Jonathan David. Een geweldige speler. Dat is een topper, een absolute meerwaarde voor het Belgische voetbal. Ik ben ook tevreden dat Brecht Dejaegere weer terug is uit blessure, een beetje de Vormer van Gent. Een bijter. Toen ik jeugdtrainer was bij Zulte Waregem heb ik nog aangeraden om hem naar de beloften van Essevee te halen, maar dat is niet doorgegaan."

Jess Thorup levert goed werk in de Ghelamco Arena. De Deen kan Borkelmans wel bekoren. "Thorup vind ik een goede trainer. Hij is rustig, respectvol en beschermt zijn spelers. Hij laat een zeer goede indruk achter. Thorup heeft een beetje het profiel van Clement."

LEES OOK: Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Gaan Mata en David in de zomer een toptransfer versieren?

Meest recent

Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

3
3
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

61
61
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

37
37
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

42
42
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

95
95
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

20
20
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

304
304
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

25
25
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

131
131
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

169
169
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

126
126
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

73
73
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

310
310
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

29
29
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

116
116
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

219
219
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

679
679
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

575
575
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

69
69
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

609
609
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

681
681
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

356
356

Meer sportnieuws