Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

968 stemmen
Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

Er pakken zich al heel het seizoen donkere wolken samen boven Lokeren en nu dreigt de storm op Daknam helemaal los te barsten. Sinds afgelopen weekend is de club zeker dat het de play-downs moet spelen om niet naar eerste amateur te zakken, maar het is nog maar de vraag of het zover zal komen. Het verhaal van de Waaslanders zou deze week zelfs al helemaal uit zijn.


Lokeren kreeg in januari al te kampen met een transferverbod, veroorzaakt door de financiële perikelen die de club al jarenlang teisteren. De voorbije jaren stak Roger Lambrecht nog centen toe om de gaten te dichten, maar de bandenmagnaat verkocht de club in de zomer aan Louis De Vries. Die kende echter geen succes in zijn zoektocht naar geldschieters.

Eind januari leek een samenwerking met Chinese investeerders soelaas te brengen, maar daarvan kwam nog steeds niets in huis. Daardoor nadert stilaan het einde van de club. Sporza meldt immers dat De Vries al aan de spelers en het personeel van de club laten weten heeft dat hij zichzelf nog tot vrijdag de tijd geeft om alsnog een oplossing te vinden. Gebeurt dat niet, dan zal de club het faillissement aanvragen.

UPDATE 14u15

Bij Lokeren hebben ze inmiddels een reactie de wereld ingestuurd na de onheilsberichten over de toekomst van de club. "Lokeren wil met klem de geruchten ontkennen dat er aan spelers en personeel gemeld is dat vrijdag het faillissement zou worden aangevraagd", klinkt het op Daknam. De realiteit is dat er donderdag opnieuw een raad van bestuur wordt bijeengeroepen. Er wordt gekeken welke pistes nu verder bewandeld worden."

De club wijst naar het coronavirus als oorzaak van het uitblijven over nieuws over de Chinese investeerders. "Het mag duidelijk zijn dat de situatie bemoeilijkt wordt door de problemen in China, maar de club heeft een contract met het Chinese Shanghai Kehua en hoopt dat zo spoedig mogelijk te verzilveren. Vrijdag communiceren we opnieuw."

UPDATE 22u25

Ondertussen doet een bijzonder verontrustende foto de ronde op Twitter. Zo is er een afbeelding te zien waarop de 'Lokeren-busjes' worden opgehaald door een vrachtwagen. Het is voorlopig nog onduidelijk of de situatie ook daadwerkelijk iets te maken heeft met de geruchten rond het faillissement van de Waaslanders, al kunnen we wel stellen dat de club zijn geloofwaardigheid bij de supporters volledig is verloren. De busjes in kwestie worden normaal gezien gebruikt voor het vervoeren van jeugdspelers bij trainingen en wedstrijden. 



Zal Lokeren zich nog redden?

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

62
62
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

82
82
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

25
25
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

88
88
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

162
162
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

624
624
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

89
89
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

220
220
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

140
140
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

495
495
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

455
455
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

147
147
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

310
310
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

44
44
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

201
201
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

479
479
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

635
635
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

60
60
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

143
143
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

384
384
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

428
428
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws