Op deze manier wisten Kindermans, Lukaku én Coucke Doku te overtuigen

door
Op deze manier wisten Kindermans, Lukaku én Coucke Doku te overtuigen

Jérémy Doku was enkele jaren geleden op weg naar Liverpool, maar hij bleef toch bij RSC Anderlecht. Daar mag de club vooral Hoofd Jeugdopleiding Jean Kindermans én Romelu Lukaku voor bedanken. Herman Van Holsbeeck kreeg ook kritiek omdat hij Doku in de deal met Lazar Markovic betrok.


"Ik sprak met Kindermans en op een moment zei ik: ‘We vertrekken’. Hij belde Van Holsbeeck, die mij uitlegde dat Anderlecht Jérémy wilde houden, maar dat ze financieel niet met de Engelse topclubs konden wedijveren. Op dat moment zeiden ze dat Anderlecht Markovic wou en dat ze Jérémy als wisselgeld wilden gebruiken in de deal, maar dat klopt niet. De directie probeerde zoveel mogelijk uit een mogelijke transfer van Doku te halen, maar Kindermans liet niet los. Hij sprak niet enkel over het contract, maar ook over de sportieve toekomst van Jérémy”, zegt de vader aan La Dernière Heure.

Anderlecht schakelde ook Romelu Lukaku in. “Kindermans vroeg zelfs aan Lukaku om een video te maken en die zei dat het voor Jérémy beter was om zijn profdebuut bij Anderlecht te maken en nadien via de grote poort te vertrekken”, zegt de moeder. Ook Coucke was belangrijk. "Toen hij de voorzitter werd, zei Kindermans dat hij met de jongeren wilde werken. Hij was bereid om Jérémy een recordcontract te geven voor een jonge speler. Toen wist ik wel al dat Jérémy eerder al had aangegeven dat hij wou blijven, maar dat zei ik uiteraard niet (lacht)."

LEES OOK: Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

Goed aangepakt van RSCA?

Meest recent

'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

10
10
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

33
33
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

40
40
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

99
99
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

67
67
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

42
42
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

199
199
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

52
52
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

71
71
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

471
471
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

170
170
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

97
97
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

456
456
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

692
692
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

141
141
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

49
49
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

68
68
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

61
61
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

534
534
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

253
253
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

175
175
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

557
557
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

316
316
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

133
133

Meer sportnieuws