'Witte rook rond tv-contract: "Eleven Sports betaalt recordsom"'

door
'Witte rook rond tv-contract:

Er is nog steeds geen duidelijkheid over het nieuwe tv-contract voor het Belgische voetbal, want de voorbije dagen konden de clubs in de Pro League geen akkoord vinden over een nieuwe deal. De redenen voor de moeizame onderhandelingen komen de voorbije dagen alsmaar meer naar buiten.


Zo weet De Standaard dat Eleven Sports het hoogste bod uitbracht en bereid is om 103 imiljoen euro te betalen. Dat bedrag is voor alle clubs aanvaardbaar. Enkel AA Gent ligt nog dwars, omdat zij op een som van 120 miljoen euro mikken. Maar de voornaamste reden voor het afspringen van een deal bleek de verdeelsleutel.

Zo zouden de G5 zich nogal gulzig getoond hebben. Zij zouden de voltallige meerwaarde ten opzichte van het vorige contract - dat 80 miljoen euro opleverde - voor zichzelf willen houden hebben. Daar waren de kleine clubs uiteraard niet mee akkoord. Zij willen 20 procent van de meeropbrengst, maar dat ziet de G5 dan weer niet zitten.

UPDATE 10/02 - 19u41
Ondanks de moeizame onderhandelingen zou er nu toch een akkoord gevonden zijn omtrent het tv-contract. Zo weet Le Soir dat het bod van Eleven Sports aanvaard is door alle partijen. Het mediabedrijf telt in totaal 103 miljoen euro neer voor de tv-rechten. Dat is een recordbedrag. Voor de voetbalfans zal dit betekenen dat alle wedstrijden zullen worden uitgezonden worden op Eleven Sports. Al heeft men wel nog steeds het recht om bepaalde wedstrijden door te verkopen aan andere zenders.

Eleven Sports zal de rechten bezitten voor een periode van vijf jaar. Volgens de krant zal de Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League woensdag de beslissing publiek bekendmaken. 

LEES OOK: Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Hadden de Belgische clubs meer geld moeten eisen voor de rechten?

Meest recent

'Leko en Club Brugge knetteren: fricties worden explosief'

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

2
2
Assistent onthult hét geheim van successeizoen STVV

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

0
0
'Genk strijdt met AC Milan om nieuwe parel'

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

8
8
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

8
8
Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

128
128
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

94
94
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

60
60
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

60
60
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

242
242
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

358
358
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

157
157
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

96
96
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

359
359
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

448
448
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

98
98
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

79
79
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

276
276
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

546
546
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

245
245
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

433
433
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

229
229
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

173
173
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

241
241
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

444
444
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

160
160

Meer sportnieuws