Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

door
Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

Een bijzonder jeugdig RSC Anderlecht heeft zich op zeer positieve wijze gepresenteerd op het veld van AA Gent. De Brusselaars pakten oververdiend een punt. Het werd 1-1 in de Ghelamco Arena.


Bij AA Gent geen Kums, Depoitre en Yaremchuk, bij Anderlecht geen Kompany, Cobbaut, Roofe, Chadli, Verschaeren en noem maar op. Daardoor stonden bij de Brusselaars zes eigen opgeleide spelers aan de aftrap en zaten er nog drie op de bank. Bij AA Gent mochten winteraanwinsten Marreh en Niangbo voor de eerste keer starten.

Het tempo in de aanvangsfase lag laag en beide ploegen waren elkaar aan het aftasten. Een studieronde. De eerste kans was voor Anderlecht, Zulj zette met een goede vrije trap Kaminski aan het werk. Enkele minuten later kopte Colassin de 0-1, via de lat, in doel. Het was weer een twijfelgeval en de VAR bekeek de beelden (wat minutenlang duurde) en zij beslisten dat het geen buitenspel was. RSCA op 0-1. Paars-Wit was de betere ploeg geworden en Sardella trof op een haar na naast. Vlap claimde nog een penalty, maar kreeg die niet.


De eerste echte kans voor AA Gent was meteen raak. Kana maakt een jeugdzonde en haalde Niangbo onderuit en terecht penalty. David zette die feilloos om: 1-1 en dat was zeer gevleid voor de Buffalo's. De thuisploeg nam de partij nadien in handen, zonder echt goed te voetballen, Toch wist RSCA op slag van rust nog twee keer gevaarlijk te zijn. Van Crombrugge moest ook nog één keer redden. 

Na de rust moesten de jonkies van Anderlecht - de gemiddelde leeftijd was 20,9 jaar - proberen de druk van Gent te gaan afhouden. Althans, dat dacht iedereen. De tweede helft liep echter gelijkopgaand, maar veel mooi voetbal kregen we niet te zien. Vlap zette wel Kaminski nog eens aan het werk, maar veel problemen kende die niet met het schot van de Nederlander. In de 65ste minuut kreeg hij dé kans op 1-2, want hij werd door Lokonga alleen voor Kaminski gezet, maar Vlap moest zijn meerdere erkennen in de doelman.


AA Gent kreeg ook nog een uitgelezen kans, maar Dejaegere kopte net naast. Het bleef koffiedik kijken wie de partij naar zich toe zou gaan trekken. Na 73 minuten mocht Joveljic de moegestreden Colassin komen aflossen. De Brusselaars trokken nadien het laken weer naar zich toe en ze gingen voluit voor de 1-2, maar die kwam er niet meer. Pjaca maakte wel nog zijn debuut en AA Gent zette in de slotfase Van Crombrugge nog eens aan het werk. Na een leuke partij bleef het zo 1-1.

Scoreverloop:

0-1 (14') Antoine Colassin

1-1 (28') Jonathan David (pen.)

LEES OOK: Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

Sterke prestatie van RSCA?

Meest recent

Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

16
16
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

87
87
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

43
43
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

280
280
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

100
100
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

708
708
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

154
154
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

630
630
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

64
64
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

167
167
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

222
222
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

176
176
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

563
563
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

205
205
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

265
265
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

553
553
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

208
208
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

85
85

Meer sportnieuws