Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

door
Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

Een bijzonder jeugdig RSC Anderlecht heeft zich op zeer positieve wijze gepresenteerd op het veld van AA Gent. De Brusselaars pakten oververdiend een punt. Het werd 1-1 in de Ghelamco Arena.


Bij AA Gent geen Kums, Depoitre en Yaremchuk, bij Anderlecht geen Kompany, Cobbaut, Roofe, Chadli, Verschaeren en noem maar op. Daardoor stonden bij de Brusselaars zes eigen opgeleide spelers aan de aftrap en zaten er nog drie op de bank. Bij AA Gent mochten winteraanwinsten Marreh en Niangbo voor de eerste keer starten.

Het tempo in de aanvangsfase lag laag en beide ploegen waren elkaar aan het aftasten. Een studieronde. De eerste kans was voor Anderlecht, Zulj zette met een goede vrije trap Kaminski aan het werk. Enkele minuten later kopte Colassin de 0-1, via de lat, in doel. Het was weer een twijfelgeval en de VAR bekeek de beelden (wat minutenlang duurde) en zij beslisten dat het geen buitenspel was. RSCA op 0-1. Paars-Wit was de betere ploeg geworden en Sardella trof op een haar na naast. Vlap claimde nog een penalty, maar kreeg die niet.


De eerste echte kans voor AA Gent was meteen raak. Kana maakt een jeugdzonde en haalde Niangbo onderuit en terecht penalty. David zette die feilloos om: 1-1 en dat was zeer gevleid voor de Buffalo's. De thuisploeg nam de partij nadien in handen, zonder echt goed te voetballen, Toch wist RSCA op slag van rust nog twee keer gevaarlijk te zijn. Van Crombrugge moest ook nog één keer redden. 

Na de rust moesten de jonkies van Anderlecht - de gemiddelde leeftijd was 20,9 jaar - proberen de druk van Gent te gaan afhouden. Althans, dat dacht iedereen. De tweede helft liep echter gelijkopgaand, maar veel mooi voetbal kregen we niet te zien. Vlap zette wel Kaminski nog eens aan het werk, maar veel problemen kende die niet met het schot van de Nederlander. In de 65ste minuut kreeg hij dé kans op 1-2, want hij werd door Lokonga alleen voor Kaminski gezet, maar Vlap moest zijn meerdere erkennen in de doelman.


AA Gent kreeg ook nog een uitgelezen kans, maar Dejaegere kopte net naast. Het bleef koffiedik kijken wie de partij naar zich toe zou gaan trekken. Na 73 minuten mocht Joveljic de moegestreden Colassin komen aflossen. De Brusselaars trokken nadien het laken weer naar zich toe en ze gingen voluit voor de 1-2, maar die kwam er niet meer. Pjaca maakte wel nog zijn debuut en AA Gent zette in de slotfase Van Crombrugge nog eens aan het werk. Na een leuke partij bleef het zo 1-1.

Scoreverloop:

0-1 (14') Antoine Colassin

1-1 (28') Jonathan David (pen.)

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Sterke prestatie van RSCA?

Meest recent

Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

6
6
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

5
5
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

36
36
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

60
60
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

66
66
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

64
64
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

29
29
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

122
122
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

273
273
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

224
224
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

153
153
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

177
177
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

133
133
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

208
208
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

165
165
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

114
114
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

175
175
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

71
71
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

340
340
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

626
626
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

136
136
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

545
545
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

306
306
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

133
133
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

283
283

Meer sportnieuws