Eriksen onthult: 'Voelde me het zwarte schaap bij Spurs'

door
Eriksen onthult: 'Voelde me het zwarte schaap bij Spurs'

Christian Eriksen transfereerde in de winterstop van Tottenham Hotspur naar Internazionale en dat zat er al een tijdje aan te komen, omdat de Deen zijn aflopende contract in Londen niet wilde verlengen. De speler gaf meer uitleg over zijn vertrek bij Tottenham.


In gesprek met de BBC doet hij een boekje open: "Spelers met een contract dat bijna afloopt, zijn in zulke situaties het zwarte schaap. Ik was heel eerlijk, ik had het gevoel dat ik dat moest zijn. Van veel dingen kreeg ik de schuld, ik was de bad guy. Sinds ik had aangegeven te willen vertrekken, was het niet goed dat ik er nog zat. Dat was de teneur."

Ook de media speelden hier een rol in: "In Engeland is het zo dat als je verbintenis bijna ten einde is, je ook meteen moet vertrekken. Uiteindelijk heb ik dertig afscheidswedstrijden gespeeld. Steeds was het: dit is misschien wel zijn laatste duel. Dat ging maar door. In mijn hoofd was ik toe aan iets nieuws, maar als er niets zou komen, dan zou ik nog steeds willen vechten voor mijn plaats. Ik ging steeds weer in en dan weer uit het team. Maar goed, ook met een vierjarig contract was het een moeilijk seizoen geweest na de Champions League-finale."

Coach Mauricio Pochettino werd ontslagen: "Toen het seizoen eenmaal was begonnen, waren mensen nog steeds teleurgesteld door die finale. Na een paar slechte resultaten werd het lastig om ons terug te knokken. Maar als je kijkt naar de Premier League, dan is er slechts één team dat echt uitmuntend presteert. De andere clubs proberen een beetje hun plek te vinden, sommige seizoenen zitten zo in elkaar."

LEES OOK: Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Werd Eriksen te hard aangepakt?

Meest recent

'Noa Lang alweer op weg naar uitgang bij Napoli'

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

13
13
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

30
30
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

116
116
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

56
56
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

133
133
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

700
700
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

230
230
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

38
38
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

137
137
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

89
89
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

339
339
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

64
64
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

59
59
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

512
512
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

534
534
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

370
370
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

497
497
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

673
673
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1017
1017
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

637
637
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1493
1493
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

1024
1024
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

482
482
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1223
1223

Meer sportnieuws