"Club Brugge pleit al jaren om doellijntechnologie te installeren"

door

Na de topper tussen Club Brugge en Antwerp was er heel wat ophef over het doelpunt van Hans Vanaken, waarvan lang niet iedereen overtuigd was dat het een doelpunt was. Niemand kon met zekerheid zeggen of de bal al dan niet volledig de doellijn overschreden had. Doellijntechnologie had uitsluitsel kunnen brengen, maar die wordt in België niet gebruikt.


En daar zit een zekere ironie in. "Ik moet zeggen: de club die er gisteren voordeel bij had dat er geen doellijntechnologie was, Club Brugge, die pleit er al jaren voor om dat in te voeren", weet Peter Vandenbempt immers bij Sporza. "Maar als dat ter sprake komt in de Pro League, is er elke keer weer weinig enthousiasme om het te doen. Want het kost toch een pak geld, wordt altijd gezegd."

Het installeren van het systeem zou immers zo'n 300.000 euro kosten. "Veel clubleiders vinden dat gewoon te veel geld. Want ze zeggen: de kans dat je dat op een seizoen écht nodig hebt, zoals gisteren - en dat is waar, dat is heel erg klein in verhouding tot de kostprijs. Dat is wat ik toch noem een soort kruideniersredenering. Want als je ziet dat ze toch met professioneel voetbal bezig zijn, dat er vele honderden miljoenen grootkapitaal in omgaat, dat ze bijvoorbeeld 95 miljoen euro voor het mediacontract niet genoeg vinden. En ik zou daar nog bij zeggen: als je ziet dat veel van onze clubs toch in handen zijn van zeer, zeer rijke buitenlanders voor wie 300.000 of 500.000 euro toch maar een peulschil is. Ja, dan moet je het toch gewoon doen, vind ik. Beter dat dan nog eens een belachelijk hoog contract te geven aan een hopeloze buitenlandse speler."

LEES OOK: Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Moeten de Belgische clubs werk maken van doellijntechnologie?

Meest recent

Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

20
20
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

31
31
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

110
110
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

117
117
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

101
101
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

152
152
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

142
142
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

612
612
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

177
177
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

140
140
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

716
716
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

410
410
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

143
143
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

246
246
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

804
804
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

353
353
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

226
226
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

65
65
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

37
37
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

261
261
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

96
96
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

574
574
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

207
207
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

199
199
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

43
43

Meer sportnieuws