Barsten in Brugge: hoe Antwerp de titelrace open kan gooien

728 stemmen
Barsten in Brugge: hoe Antwerp de titelrace open kan gooien

Voor nieuwjaar leek er in Jan Breydel geen vuiltje aan de lucht. Club Brugge was autoritair op weg richting de landstitel, in de prijzenkast werd alvast reeds een plekje voorzien. Op een spannende ontknoping van de competitie hoefden we dit jaar dan ook niet te rekenen, zo ging iedereen er vanuit. Na de topper tegen Antwerp kan het kampioenschap straks echter toch zomaar weer helemaal open liggen.


Dankzij de zege in Mechelen van gisteren nadert AA Gent voorlopig tot op zes punten, virtueel amper drie stuks dus na de halvering van de punten in PO I. Mits een Antwerpse driepunter op het veld van de leider schaart ook de Great Old zich straks op diezelfde afstand. Hoewel ze in Brugge zelfs dan – terecht – nog steeds niet zullen panikeren, kunnen we in dat geval dus toch moeilijk spreken van een race die al zo goed als gelopen is. Iets wat Philippe Clement ook in tijden van absolute dominantie altijd bleef prediken, al had Blauw-Zwart na haar prima heenronde ongetwijfeld vandaag toch op een iets grote marge gerekend.

MINDER 2020
Slechts één keer ging Club onderuit voor de winterstop, op de Bosuil nota bene. De zenuwen staan straks dus sowieso al strak gespannen, voor zover dat nog nodig was gooide Didier Lamkel Zé al wat extra olie op het vuur. Een kans op revanche, zou je dan kunnen zeggen, al komt die misschien niet echt op het ideale moment. Zoals hierboven gesteld voelen de Bruggelingen namelijk stilaan de hete adem van AA Gent in hun nek en kan ook de tegenstander van vanmiddag, die dus reeds bewees de fiere leider het vuur aan de schenen te kunnen leggen, de achterstand danig verkleinen. Bovendien is Club zelf in iets mindere doen.



Naast die ene nederlaag in Antwerpen moesten de troepen van Clement het dit seizoen zes keer stellen met een deling van de punten. Drie daarvan kwamen in de laatste vijf wedstrijden, met draws in Gent vlak voor nieuwjaar gevolgd door Kortrijk en Charleroi de voorbije week. Daarvoor bleef Blauw-Zwart ook in de beker tegen Zulte Waregem al steken op een gelijkspel. Drie matchen op rij zonder overwinning: het was Club dit seizoen, inclusief Champions League, nog niet overkomen. Het nieuwe jaar werd zo ingezet met een naar Brugse normen ondermaatse vijf op negen. Alleen in Anderlecht werden de drie punten gepakt.

EVENKNIE GENT
Nu moeten we wel zeggen dat elk van die drie partijen buitenshuis werden afgewerkt, wat maakt dat het op het eerste zicht zwakke rapport best nog meevalt. Met in het eerste duel voor eigen volk direct Antwerp voor de boeg kan het niveau echter toch maar beter opgekrikt worden, want op dat vlak verloor Club eveneens wat van haar pluimen. Om te beginnen in het aanvallend compartiment, waar in 2020 nog geen enkele spits tot scoren kwam – een euvel dat Michael Krmencik nu moet verhelpen. De brilscore in Charleroi was, na de 0-0 thuis tegen Eupen, trouwens pas de tweede keer dit seizoen dat de nul op het bord bleef staan.



Bovenop het inmiddels gebruikelijke gebrek aan efficiëntie, waar met de komst van Krmencik hopelijk dus mee werd afgerekend, creëerde Club in al die wedstrijden ook simpelweg minder kansen dan voorheen. De roest lijkt dan ook een beetje in de machine te zijn geslopen, al kan de terugkeer van Krépin Diatta op de flank de motor mogelijk wel weer beter aan het draaien krijgen. Het neemt niet weg dat AA Gent sinds gisteren alvast op offensief vlak reeds de evenknie is van de grote concurrent uit Brugge. Net als Blauw-Zwart zitten de Buffalo's nu immers aan 50 treffers, met de titel van 'best voetballende ploeg' gingen ze eerder al lopen.

SLOOPHAMER MBOKANI
De verdediging van Jess Thorup kan wel nog lang niet tippen aan die van Clement, al oogt het ook daar net iets minder stabiel sinds de jaarwissel. Na – beker inbegrepen – amper acht tegendoelpunten in 24 duels, werd Club in de vier matchen na nieuwjaar immers al vier keer geklopt. Betrouwbaar sluitstuk Simon Mignolet ging daarbij zowaar flink aan het flateren in de halve finale van de Croky Cup tegen Zulte Waregem, de goals in Kortrijk waren eveneens op z'n minst vermijdbaar. Zonder te willen insinueren dat het huis achterin niet meer overeind staat, zien we zo toch stilaan de eerste barstjes in de fundamenten verschijnen.



Met Dieumerci Mbokani komt nu dan ook nog eens de ultieme sloophamer over de vloer. De Gouden Stier zorgt er haast op zijn eentje voor dat we Antwerp in het trio van titelkandidaten durven plaatsen, al is het stamnummer één misschien net iets té afhankelijk van de Congolese spits. Die is met een goal of assist namelijk rechtstreeks betrokken in zowat de helft van de productie. Hoewel Laszlo Bölöni over nóg heel wat kwaliteit in zijn kern beschikt, is het op de Bosuil zo toch bidden dat Dieu niet geblesseerd geraakt. Zonder haar ervaren krijger zou de wereld van de Great Old er tenslotte plots toch volledig anders uitzien.

DRUKKE KALENDERS
Zo lang Mbokani wél tussen de lijnen loopt, mag Antwerp de lat echter gerust torenhoog leggen. Zeker omdat de 34-jarige topschutter dus ook nog eens prima omringd is. Net als het Gentse goudhaantje Jonathan David in de Ghelamco Arena overigens. Beide achtervolgers beschikken immers over een nagenoeg even brede, wie weet zelfs ruimere selectie dan de tot voor kort ongenaakbare competitieleider. Hun tevens drukke programma, met Antwerp dat nog in de Croky Cup actief is terwijl Gent in de Europa League een dubbele confrontatie met AS Roma wacht, zou in principe dus geen al te groot probleem mogen vormen.



Bovendien heeft Club, dat nog in allebei die toernooien aan de bak moet, een nog zwaardere kalender in het vooruitzicht. Met in de competitie op de koop toe enkele toppers op verplaatsing, want Blauw-Zwart trekt nog naar Genk én Standard – twee teams waar het voor de winterstop niet van wist te winnen. Opvallend genoeg nemen de Bruggelingen het zo nog op tegen elke ploeg die hen in de heenronde punten afsnoepte, want ook Charleroi en Eupen komen nog aan de beurt. Indien ze op Jan Breydel niet te veel van hun marge willen inboeten voor PO I, kunnen ze dan ook maar best beginnen met een zege tegen Antwerp.

SPANNENDE SPURT?
Of toch alvast met geen nederlaag te slikken, want na de halvering van de punten aan het begin van de eindronde zou de voorsprong op de twee naaste concurrenten dan virtueel dus nog amper drie eenheden bedragen. Een peulschil vergeleken met wat iedereen een paar weken geleden nog dacht. Enigszins onverwachts krijgt Antwerp straks in Brugge dus dé kans om de titelrace opnieuw helemaal open te gooien. En er wie weet dan toch nog een spannende eindspurt van te maken?

LEES OOK: Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

Krijgen we volgens u nog een spannende titelrace?

Meest recent

'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

47
47
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

44
44
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

97
97
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

98
98
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

229
229
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

195
195
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

333
333
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

116
116
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

436
436
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

382
382
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

866
866
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

385
385
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

77
77
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

355
355
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

306
306
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

182
182
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

200
200
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

95
95
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

76
76
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

201
201
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

141
141
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

121
121
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

166
166

Meer sportnieuws