Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

1657 stemmen
Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

Sportief directeur Michael Verschueren moet spelers verkopen, maar heel veel clubs kunnen de lonen van de overbodige spelers niet ophoesten. Bij een pak spelers liggen de looneisen dan ook véél te hoog.


La Dernière Heure weet dat Knowledge Musona jaarlijks maar liefst 1,15 miljoen euro bruto opstrijkt en Antonio Milic (uitgeleend aan Rayo Vallecano) 1 miljoen euro. Eerder raakte al bekend dat Kenneth Saief goed is voor een jaarloon van 1,2 miljoen euro bruto. Daarom dat Musona enkel op huurbasis haalbaar was voor KAS Eupen en waarom Saief nog altijd geen nieuwe club heeft gevonden. Het was daarom ook de reden waarom Alexandru Chipciu zo moeilijk weg te krijgen was, hij streek ook méér dan één miljoen euro bruto per jaar op. Kums verdiende 1,5 miljoen euro per jaar en Adrien Trebel kost Anderlecht jaarlijks 2,7 miljoen euro.

Volgens bepaalde bronnen verdient ook Pieter Gerkens een mooi loon met 500.000 euro per jaar, waardoor clubs als STVV hem afgelopen zomer niet haalbaar achtten. Een ondankbare taak dus voor Verschueren, die mogelijk het gelag moet gaan betalen voor het wanbeleid van bepaalde voorgangers. Met Samir Nasri haalde Verschueren ook een duurbetaalde speler die geen meerwaarde is, maar die is in de zomer einde contract en kostte inzake transferprijs 0 euro. De rest van de aanwinsten van afgelopen zomer doen het niet onaardig in Brussel, al moeten vooral Michel Vlap en Kemar Roofe zich nog meer gaan doorzetten. Bij hen is het nog te wisselvallig.

LEES OOK: Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

Zijn de lonen te hoog bij Anderlecht?

Meest recent

Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

9
9
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

53
53
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

45
45
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

103
103
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

145
145
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

366
366
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

338
338
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

306
306
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

84
84
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

618
618
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

69
69
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

275
275
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

55
55
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

112
112
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

423
423
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

137
137
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

114
114
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

210
210
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

647
647
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

892
892
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

717
717
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

117
117
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

519
519
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

703
703

Meer sportnieuws