TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

338 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Ally Samatta zijn droomtransfer richting de Premier League bijna te pakken. De Tanzaniaanse aanvaller wordt al enkele weken gelinkt aan Aston Villa, en de krant meldt vandaag ook dat de deal nagenoeg rond is. Bij The Villans spelen ondertussen al heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Bjorn Engels, Marvelous Nakamba en de zwaar geblesseerde Wesley Moraes zijn sinds vorige zomer al aan de slag bij de club uit Birmingham. 


KRC Genk ziet naar alle waarschijnlijkheid nog een sterspeler verkassen tijdens de wintermercato. Verschillende Italiaanse media melden namelijk dat Fiorentina werk wil maken van Sander Berge. De Noorse middenvelder van de Limburgers flirt al enkele maanden met heel wat buitenlandse interesse, maar momenteel wil niemand de torenhoge vraagprijs van 25 miljoen euro op tafel leggen. Het valt dan ook nog af te wachten of de Italianen het gewenste transferbedrag willen neertellen voor Berge. 

RSC Anderlecht heeft dan weer een oplossing gevonden voor Sven Kums. De 31-jarige middenvelder wordt dit seizoen gehuurd door KAA Gent, en volgens Het Nieuwsblad bereikten beide clubs vandaag een akkoord over een definitieve overgang van de ex-Rode Duivel. De details van de deal zijn voorlopig nog niet bekend. 


Elias Cobbaut lijkt zijn transfer richting het Italiaanse Atalanta te mogen vergeten. De Italianen haalden met Lennart Czyborra een linksachter weg bij het Nederlandse Heracles, waardoor de interesse in Cobbaut bekoeld lijkt te zijn. Het is nog onduidelijk of het eerder genoemde Sheffield United nog steeds naar de diensten lonkt van de éénmalige Rode Duivel. 

Uit het niets is er ineens heel veel activiteit te melden bij Standard Luik. De Rouches maakten zojuist bekend dat Dimitri Lavalée op het einde van het seizoen richting Mainz 05 trekt. De Belgische verdediger was bij Standard niet zeker van een basisplaats, en zag zijn contract niet verlengd worden bij Preud'homme en co. Naast Lavalée lijkt ook Paul-José Mpoku te vertrekken uit Luik. De flankaanvaller is volgens Het Nieuwsblad op weg naar Al-Wahda. In de Verenigde Arabische Emiraten ligt er een lucratief contract te wachten op de sterkhouder van de Rouches.

Naast de inkomende transfer van Sven Kums heeft KAA Gent nog een versterking beet. La Derniere Heure meldt dat Bruno Godeau deze maand nog zal aansluiten bij de Buffalo's. De nummer twee uit onze competitie zou ongeveer 300 000 euro betalen voor de linksbenige centrale verdediger. Bij Moeskroen gaat men alvast op zoek naar een waardige vervanger. 
 

Door de komst van Godeau is er in de Ghelamco Arena geen plaats meer voor Timothy Derijck. De centrale verdediger trekt naar KV Kortrijk, waar hij de rechtstreekse vervanger moet worden van de vertrekkende Gary Kagelmacher. Bij de West-Vlamingen tekende Derijck een contract tot 2022. 

BUITENLAND

Na Vinicius Araujo en Rodrygo hebben ze bij Real Madrid alweer een Braziliaans wonderkind weten te strikken. Zo stelde de Koninklijke vandaag de 18-jarige Reinier voor. De aanvaller zal eerst aansluiten bij de U23, waardoor hij hetzelfde parcours dient af te leggen als zijn Braziliaanse voorgangers. Volgens de Spaanse media betaalde Real ongeveer 30 miljoen euro aan Flamengo voor het toptalent. 

Internazionale is momenteel aan een uitstekend seizoen bezig. De Nerazzurri hebben zich onder impuls van Romelu Lukaku en Lautaro Martinez terug bij de Italiaanse top genesteld, en dat zorgt voor heel wat activiteit op de transfermarkt. De Italianen zijn echter niet van plan om hun sterkhouders zomaar te laten vertrekken. Zo vingen FC Barcelona en Manchester City vandaag bot bij Inter omtrent Alessandro Bastoni. De Italiaanse centrale verdediger mag niet vertrekken uit Milaan, en moet op termijn de steunpilaar in de verdediging van Antonio Conte worden. 

Volgens The Daily Star zal Arsenal binnenkort Jerome Boateng voorstellen als nieuwste aanwinst. De Gunners zouden Boateng voor een half seizoen huren van Bayern München, waar de Duitse international op de bank belandde. Aan het einde van het seizoen wil Arsenal dan weer een poging wagen voor Dayot Upamecano. De Franse centrale verdediger van RB Leipzig mag deze maand niet vertrekken bij de Duitse eersteklasser, waardoor Boateng de ideale tussenoplossing is voor de ploeg uit Londen. 

LEES OOK: Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Zal KRC Genk het vertrek van Samatta en Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

13
13
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

23
23
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

69
69
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

265
265
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

434
434
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

135
135
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

395
395
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

441
441
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

222
222
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

575
575

Meer sportnieuws