TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Ally Samatta zijn droomtransfer richting de Premier League bijna te pakken. De Tanzaniaanse aanvaller wordt al enkele weken gelinkt aan Aston Villa, en de krant meldt vandaag ook dat de deal nagenoeg rond is. Bij The Villans spelen ondertussen al heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Bjorn Engels, Marvelous Nakamba en de zwaar geblesseerde Wesley Moraes zijn sinds vorige zomer al aan de slag bij de club uit Birmingham. 


KRC Genk ziet naar alle waarschijnlijkheid nog een sterspeler verkassen tijdens de wintermercato. Verschillende Italiaanse media melden namelijk dat Fiorentina werk wil maken van Sander Berge. De Noorse middenvelder van de Limburgers flirt al enkele maanden met heel wat buitenlandse interesse, maar momenteel wil niemand de torenhoge vraagprijs van 25 miljoen euro op tafel leggen. Het valt dan ook nog af te wachten of de Italianen het gewenste transferbedrag willen neertellen voor Berge. 

RSC Anderlecht heeft dan weer een oplossing gevonden voor Sven Kums. De 31-jarige middenvelder wordt dit seizoen gehuurd door KAA Gent, en volgens Het Nieuwsblad bereikten beide clubs vandaag een akkoord over een definitieve overgang van de ex-Rode Duivel. De details van de deal zijn voorlopig nog niet bekend. 


Elias Cobbaut lijkt zijn transfer richting het Italiaanse Atalanta te mogen vergeten. De Italianen haalden met Lennart Czyborra een linksachter weg bij het Nederlandse Heracles, waardoor de interesse in Cobbaut bekoeld lijkt te zijn. Het is nog onduidelijk of het eerder genoemde Sheffield United nog steeds naar de diensten lonkt van de éénmalige Rode Duivel. 

Uit het niets is er ineens heel veel activiteit te melden bij Standard Luik. De Rouches maakten zojuist bekend dat Dimitri Lavalée op het einde van het seizoen richting Mainz 05 trekt. De Belgische verdediger was bij Standard niet zeker van een basisplaats, en zag zijn contract niet verlengd worden bij Preud'homme en co. Naast Lavalée lijkt ook Paul-José Mpoku te vertrekken uit Luik. De flankaanvaller is volgens Het Nieuwsblad op weg naar Al-Wahda. In de Verenigde Arabische Emiraten ligt er een lucratief contract te wachten op de sterkhouder van de Rouches.

Naast de inkomende transfer van Sven Kums heeft KAA Gent nog een versterking beet. La Derniere Heure meldt dat Bruno Godeau deze maand nog zal aansluiten bij de Buffalo's. De nummer twee uit onze competitie zou ongeveer 300 000 euro betalen voor de linksbenige centrale verdediger. Bij Moeskroen gaat men alvast op zoek naar een waardige vervanger. 
 

Door de komst van Godeau is er in de Ghelamco Arena geen plaats meer voor Timothy Derijck. De centrale verdediger trekt naar KV Kortrijk, waar hij de rechtstreekse vervanger moet worden van de vertrekkende Gary Kagelmacher. Bij de West-Vlamingen tekende Derijck een contract tot 2022. 

BUITENLAND

Na Vinicius Araujo en Rodrygo hebben ze bij Real Madrid alweer een Braziliaans wonderkind weten te strikken. Zo stelde de Koninklijke vandaag de 18-jarige Reinier voor. De aanvaller zal eerst aansluiten bij de U23, waardoor hij hetzelfde parcours dient af te leggen als zijn Braziliaanse voorgangers. Volgens de Spaanse media betaalde Real ongeveer 30 miljoen euro aan Flamengo voor het toptalent. 

Internazionale is momenteel aan een uitstekend seizoen bezig. De Nerazzurri hebben zich onder impuls van Romelu Lukaku en Lautaro Martinez terug bij de Italiaanse top genesteld, en dat zorgt voor heel wat activiteit op de transfermarkt. De Italianen zijn echter niet van plan om hun sterkhouders zomaar te laten vertrekken. Zo vingen FC Barcelona en Manchester City vandaag bot bij Inter omtrent Alessandro Bastoni. De Italiaanse centrale verdediger mag niet vertrekken uit Milaan, en moet op termijn de steunpilaar in de verdediging van Antonio Conte worden. 

Volgens The Daily Star zal Arsenal binnenkort Jerome Boateng voorstellen als nieuwste aanwinst. De Gunners zouden Boateng voor een half seizoen huren van Bayern München, waar de Duitse international op de bank belandde. Aan het einde van het seizoen wil Arsenal dan weer een poging wagen voor Dayot Upamecano. De Franse centrale verdediger van RB Leipzig mag deze maand niet vertrekken bij de Duitse eersteklasser, waardoor Boateng de ideale tussenoplossing is voor de ploeg uit Londen. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Zal KRC Genk het vertrek van Samatta en Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

5
5
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

22
22
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

49
49
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

126
126
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

123
123
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

43
43
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

431
431
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

372
372
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

388
388
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

180
180
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

320
320
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

500
500
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws