TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Ally Samatta zijn droomtransfer richting de Premier League bijna te pakken. De Tanzaniaanse aanvaller wordt al enkele weken gelinkt aan Aston Villa, en de krant meldt vandaag ook dat de deal nagenoeg rond is. Bij The Villans spelen ondertussen al heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Bjorn Engels, Marvelous Nakamba en de zwaar geblesseerde Wesley Moraes zijn sinds vorige zomer al aan de slag bij de club uit Birmingham. 


KRC Genk ziet naar alle waarschijnlijkheid nog een sterspeler verkassen tijdens de wintermercato. Verschillende Italiaanse media melden namelijk dat Fiorentina werk wil maken van Sander Berge. De Noorse middenvelder van de Limburgers flirt al enkele maanden met heel wat buitenlandse interesse, maar momenteel wil niemand de torenhoge vraagprijs van 25 miljoen euro op tafel leggen. Het valt dan ook nog af te wachten of de Italianen het gewenste transferbedrag willen neertellen voor Berge. 

RSC Anderlecht heeft dan weer een oplossing gevonden voor Sven Kums. De 31-jarige middenvelder wordt dit seizoen gehuurd door KAA Gent, en volgens Het Nieuwsblad bereikten beide clubs vandaag een akkoord over een definitieve overgang van de ex-Rode Duivel. De details van de deal zijn voorlopig nog niet bekend. 


Elias Cobbaut lijkt zijn transfer richting het Italiaanse Atalanta te mogen vergeten. De Italianen haalden met Lennart Czyborra een linksachter weg bij het Nederlandse Heracles, waardoor de interesse in Cobbaut bekoeld lijkt te zijn. Het is nog onduidelijk of het eerder genoemde Sheffield United nog steeds naar de diensten lonkt van de éénmalige Rode Duivel. 

Uit het niets is er ineens heel veel activiteit te melden bij Standard Luik. De Rouches maakten zojuist bekend dat Dimitri Lavalée op het einde van het seizoen richting Mainz 05 trekt. De Belgische verdediger was bij Standard niet zeker van een basisplaats, en zag zijn contract niet verlengd worden bij Preud'homme en co. Naast Lavalée lijkt ook Paul-José Mpoku te vertrekken uit Luik. De flankaanvaller is volgens Het Nieuwsblad op weg naar Al-Wahda. In de Verenigde Arabische Emiraten ligt er een lucratief contract te wachten op de sterkhouder van de Rouches.

Naast de inkomende transfer van Sven Kums heeft KAA Gent nog een versterking beet. La Derniere Heure meldt dat Bruno Godeau deze maand nog zal aansluiten bij de Buffalo's. De nummer twee uit onze competitie zou ongeveer 300 000 euro betalen voor de linksbenige centrale verdediger. Bij Moeskroen gaat men alvast op zoek naar een waardige vervanger. 
 

Door de komst van Godeau is er in de Ghelamco Arena geen plaats meer voor Timothy Derijck. De centrale verdediger trekt naar KV Kortrijk, waar hij de rechtstreekse vervanger moet worden van de vertrekkende Gary Kagelmacher. Bij de West-Vlamingen tekende Derijck een contract tot 2022. 

BUITENLAND

Na Vinicius Araujo en Rodrygo hebben ze bij Real Madrid alweer een Braziliaans wonderkind weten te strikken. Zo stelde de Koninklijke vandaag de 18-jarige Reinier voor. De aanvaller zal eerst aansluiten bij de U23, waardoor hij hetzelfde parcours dient af te leggen als zijn Braziliaanse voorgangers. Volgens de Spaanse media betaalde Real ongeveer 30 miljoen euro aan Flamengo voor het toptalent. 

Internazionale is momenteel aan een uitstekend seizoen bezig. De Nerazzurri hebben zich onder impuls van Romelu Lukaku en Lautaro Martinez terug bij de Italiaanse top genesteld, en dat zorgt voor heel wat activiteit op de transfermarkt. De Italianen zijn echter niet van plan om hun sterkhouders zomaar te laten vertrekken. Zo vingen FC Barcelona en Manchester City vandaag bot bij Inter omtrent Alessandro Bastoni. De Italiaanse centrale verdediger mag niet vertrekken uit Milaan, en moet op termijn de steunpilaar in de verdediging van Antonio Conte worden. 

Volgens The Daily Star zal Arsenal binnenkort Jerome Boateng voorstellen als nieuwste aanwinst. De Gunners zouden Boateng voor een half seizoen huren van Bayern München, waar de Duitse international op de bank belandde. Aan het einde van het seizoen wil Arsenal dan weer een poging wagen voor Dayot Upamecano. De Franse centrale verdediger van RB Leipzig mag deze maand niet vertrekken bij de Duitse eersteklasser, waardoor Boateng de ideale tussenoplossing is voor de ploeg uit Londen. 

LEES OOK: Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

Zal KRC Genk het vertrek van Samatta en Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

13
13
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor: Duitsland ontploft’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

62
62
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

49
49
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

167
167
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

57
57
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

243
243
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

32
32
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

229
229
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

39
39
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

487
487
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

176
176
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

175
175
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

192
192
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

168
168
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

84
84
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

231
231
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

333
333
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

255
255
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

240
240
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

40
40
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

419
419
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

142
142

Meer sportnieuws