TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Ally Samatta zijn droomtransfer richting de Premier League bijna te pakken. De Tanzaniaanse aanvaller wordt al enkele weken gelinkt aan Aston Villa, en de krant meldt vandaag ook dat de deal nagenoeg rond is. Bij The Villans spelen ondertussen al heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Bjorn Engels, Marvelous Nakamba en de zwaar geblesseerde Wesley Moraes zijn sinds vorige zomer al aan de slag bij de club uit Birmingham. 


KRC Genk ziet naar alle waarschijnlijkheid nog een sterspeler verkassen tijdens de wintermercato. Verschillende Italiaanse media melden namelijk dat Fiorentina werk wil maken van Sander Berge. De Noorse middenvelder van de Limburgers flirt al enkele maanden met heel wat buitenlandse interesse, maar momenteel wil niemand de torenhoge vraagprijs van 25 miljoen euro op tafel leggen. Het valt dan ook nog af te wachten of de Italianen het gewenste transferbedrag willen neertellen voor Berge. 

RSC Anderlecht heeft dan weer een oplossing gevonden voor Sven Kums. De 31-jarige middenvelder wordt dit seizoen gehuurd door KAA Gent, en volgens Het Nieuwsblad bereikten beide clubs vandaag een akkoord over een definitieve overgang van de ex-Rode Duivel. De details van de deal zijn voorlopig nog niet bekend. 


Elias Cobbaut lijkt zijn transfer richting het Italiaanse Atalanta te mogen vergeten. De Italianen haalden met Lennart Czyborra een linksachter weg bij het Nederlandse Heracles, waardoor de interesse in Cobbaut bekoeld lijkt te zijn. Het is nog onduidelijk of het eerder genoemde Sheffield United nog steeds naar de diensten lonkt van de éénmalige Rode Duivel. 

Uit het niets is er ineens heel veel activiteit te melden bij Standard Luik. De Rouches maakten zojuist bekend dat Dimitri Lavalée op het einde van het seizoen richting Mainz 05 trekt. De Belgische verdediger was bij Standard niet zeker van een basisplaats, en zag zijn contract niet verlengd worden bij Preud'homme en co. Naast Lavalée lijkt ook Paul-José Mpoku te vertrekken uit Luik. De flankaanvaller is volgens Het Nieuwsblad op weg naar Al-Wahda. In de Verenigde Arabische Emiraten ligt er een lucratief contract te wachten op de sterkhouder van de Rouches.

Naast de inkomende transfer van Sven Kums heeft KAA Gent nog een versterking beet. La Derniere Heure meldt dat Bruno Godeau deze maand nog zal aansluiten bij de Buffalo's. De nummer twee uit onze competitie zou ongeveer 300 000 euro betalen voor de linksbenige centrale verdediger. Bij Moeskroen gaat men alvast op zoek naar een waardige vervanger. 
 

Door de komst van Godeau is er in de Ghelamco Arena geen plaats meer voor Timothy Derijck. De centrale verdediger trekt naar KV Kortrijk, waar hij de rechtstreekse vervanger moet worden van de vertrekkende Gary Kagelmacher. Bij de West-Vlamingen tekende Derijck een contract tot 2022. 

BUITENLAND

Na Vinicius Araujo en Rodrygo hebben ze bij Real Madrid alweer een Braziliaans wonderkind weten te strikken. Zo stelde de Koninklijke vandaag de 18-jarige Reinier voor. De aanvaller zal eerst aansluiten bij de U23, waardoor hij hetzelfde parcours dient af te leggen als zijn Braziliaanse voorgangers. Volgens de Spaanse media betaalde Real ongeveer 30 miljoen euro aan Flamengo voor het toptalent. 

Internazionale is momenteel aan een uitstekend seizoen bezig. De Nerazzurri hebben zich onder impuls van Romelu Lukaku en Lautaro Martinez terug bij de Italiaanse top genesteld, en dat zorgt voor heel wat activiteit op de transfermarkt. De Italianen zijn echter niet van plan om hun sterkhouders zomaar te laten vertrekken. Zo vingen FC Barcelona en Manchester City vandaag bot bij Inter omtrent Alessandro Bastoni. De Italiaanse centrale verdediger mag niet vertrekken uit Milaan, en moet op termijn de steunpilaar in de verdediging van Antonio Conte worden. 

Volgens The Daily Star zal Arsenal binnenkort Jerome Boateng voorstellen als nieuwste aanwinst. De Gunners zouden Boateng voor een half seizoen huren van Bayern München, waar de Duitse international op de bank belandde. Aan het einde van het seizoen wil Arsenal dan weer een poging wagen voor Dayot Upamecano. De Franse centrale verdediger van RB Leipzig mag deze maand niet vertrekken bij de Duitse eersteklasser, waardoor Boateng de ideale tussenoplossing is voor de ploeg uit Londen. 

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Zal KRC Genk het vertrek van Samatta en Berge kunnen opvangen?

Meest recent

'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

13
13
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

34
34
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

154
154
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

57
57
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

271
271
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

146
146
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

189
189
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

891
891
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

405
405
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

384
384
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

168
168
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

320
320
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

269
269
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

97
97
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

351
351
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

274
274
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

499
499
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

302
302
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

247
247
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518

Meer sportnieuws