TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

338
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Exodus bij Genk en Standard, Inter houdt been stijf'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Ally Samatta zijn droomtransfer richting de Premier League bijna te pakken. De Tanzaniaanse aanvaller wordt al enkele weken gelinkt aan Aston Villa, en de krant meldt vandaag ook dat de deal nagenoeg rond is. Bij The Villans spelen ondertussen al heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Bjorn Engels, Marvelous Nakamba en de zwaar geblesseerde Wesley Moraes zijn sinds vorige zomer al aan de slag bij de club uit Birmingham. 


KRC Genk ziet naar alle waarschijnlijkheid nog een sterspeler verkassen tijdens de wintermercato. Verschillende Italiaanse media melden namelijk dat Fiorentina werk wil maken van Sander Berge. De Noorse middenvelder van de Limburgers flirt al enkele maanden met heel wat buitenlandse interesse, maar momenteel wil niemand de torenhoge vraagprijs van 25 miljoen euro op tafel leggen. Het valt dan ook nog af te wachten of de Italianen het gewenste transferbedrag willen neertellen voor Berge. 

RSC Anderlecht heeft dan weer een oplossing gevonden voor Sven Kums. De 31-jarige middenvelder wordt dit seizoen gehuurd door KAA Gent, en volgens Het Nieuwsblad bereikten beide clubs vandaag een akkoord over een definitieve overgang van de ex-Rode Duivel. De details van de deal zijn voorlopig nog niet bekend. 


Elias Cobbaut lijkt zijn transfer richting het Italiaanse Atalanta te mogen vergeten. De Italianen haalden met Lennart Czyborra een linksachter weg bij het Nederlandse Heracles, waardoor de interesse in Cobbaut bekoeld lijkt te zijn. Het is nog onduidelijk of het eerder genoemde Sheffield United nog steeds naar de diensten lonkt van de éénmalige Rode Duivel. 

Uit het niets is er ineens heel veel activiteit te melden bij Standard Luik. De Rouches maakten zojuist bekend dat Dimitri Lavalée op het einde van het seizoen richting Mainz 05 trekt. De Belgische verdediger was bij Standard niet zeker van een basisplaats, en zag zijn contract niet verlengd worden bij Preud'homme en co. Naast Lavalée lijkt ook Paul-José Mpoku te vertrekken uit Luik. De flankaanvaller is volgens Het Nieuwsblad op weg naar Al-Wahda. In de Verenigde Arabische Emiraten ligt er een lucratief contract te wachten op de sterkhouder van de Rouches.

Naast de inkomende transfer van Sven Kums heeft KAA Gent nog een versterking beet. La Derniere Heure meldt dat Bruno Godeau deze maand nog zal aansluiten bij de Buffalo's. De nummer twee uit onze competitie zou ongeveer 300 000 euro betalen voor de linksbenige centrale verdediger. Bij Moeskroen gaat men alvast op zoek naar een waardige vervanger. 
 

Door de komst van Godeau is er in de Ghelamco Arena geen plaats meer voor Timothy Derijck. De centrale verdediger trekt naar KV Kortrijk, waar hij de rechtstreekse vervanger moet worden van de vertrekkende Gary Kagelmacher. Bij de West-Vlamingen tekende Derijck een contract tot 2022. 

BUITENLAND

Na Vinicius Araujo en Rodrygo hebben ze bij Real Madrid alweer een Braziliaans wonderkind weten te strikken. Zo stelde de Koninklijke vandaag de 18-jarige Reinier voor. De aanvaller zal eerst aansluiten bij de U23, waardoor hij hetzelfde parcours dient af te leggen als zijn Braziliaanse voorgangers. Volgens de Spaanse media betaalde Real ongeveer 30 miljoen euro aan Flamengo voor het toptalent. 

Internazionale is momenteel aan een uitstekend seizoen bezig. De Nerazzurri hebben zich onder impuls van Romelu Lukaku en Lautaro Martinez terug bij de Italiaanse top genesteld, en dat zorgt voor heel wat activiteit op de transfermarkt. De Italianen zijn echter niet van plan om hun sterkhouders zomaar te laten vertrekken. Zo vingen FC Barcelona en Manchester City vandaag bot bij Inter omtrent Alessandro Bastoni. De Italiaanse centrale verdediger mag niet vertrekken uit Milaan, en moet op termijn de steunpilaar in de verdediging van Antonio Conte worden. 

Volgens The Daily Star zal Arsenal binnenkort Jerome Boateng voorstellen als nieuwste aanwinst. De Gunners zouden Boateng voor een half seizoen huren van Bayern München, waar de Duitse international op de bank belandde. Aan het einde van het seizoen wil Arsenal dan weer een poging wagen voor Dayot Upamecano. De Franse centrale verdediger van RB Leipzig mag deze maand niet vertrekken bij de Duitse eersteklasser, waardoor Boateng de ideale tussenoplossing is voor de ploeg uit Londen. 

LEES OOK: Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Zal KRC Genk het vertrek van Samatta en Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

0
0
BILD: Vincent Kompany afgevoerd naar ziekenhuis

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

27
27
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

1
1
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

32
32
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

18
18
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

22
22
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

20
20
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

52
52
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

88
88
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

40
40
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

89
89
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

59
59
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

235
235
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

38
38
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

157
157
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

325
325
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

95
95
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

175
175
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

289
289
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

39
39
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

42
42
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

366
366
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

393
393

Meer sportnieuws