Kostic pakt met STVV meteen drie belangrijke punten tegen KV Kortrijk

83
Kostic pakt met STVV meteen drie belangrijke punten tegen KV Kortrijk

Na een matige eerste en een prima tweede periode heeft STVV verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. Door deze zege behouden de Kanaries nog een waterkansje op Play-Off I. KV Kortrijk van zijn kant mist een mogelijkheid om zich definitief veilig te voetballen.

Met STVV en KV Kortrijk stonden twee ploegen tegenover mekaar die zich in de buik van het klassement bevonden. Degradatiezorgen waren er (voorlopig) niet maar enige ambities voor Play-Off I mochten ook opgeborgen worden. De Kerels hadden nog wel de Croky Cup als lekker hapje in het vizier. Yves Vanderhaeghe kon niet rekenen op Kagelmacher en De Sart, bij de thuisploeg ontbrak de vertrokken topschutter Boli.
Weinig toeschouwers en dramatisch voetbal op Stayen
Beide ploegen zorgden voor een lange studieronde en weinig gevaar in het eerste halfuur. Enkel een flauwe lob bal van Mboyo bezorgde Steppe wat werk. In het slotkwartier drong KVK toch wat meer aan, Mboyo kopte na een goede voorzet van Golubovic over. Met de rust in zicht kwam ook STVV eindelijk tot een eerste kansje: het schot van Botaka was echter veel te zwak om doelman Jakubech te verontrusten. Na een bijzonder zwakke eerste helft stond het nog 0-0.

STVV en KV Kortrijk maakten er voorlopig een weinig sprankelende avond van.
Herboren STVV maakt al snel het verschil
Meer animo na de rust want na amper twee minuten spelen dwong Sankhon doelman Jakubech al tot een prima redding. De Kanaries drongen nu aan en na een fraaie pas van De Bruyn zorgde Colidio voor de 1-0. De Kerels moesten de wedstrijd nu ondergaan en slikten iets voorbij het uur al een tweede doelpunt toen Colidio deze keer terug legde op De Bruyn, die laatste schoot van dichtbij hoog in doel: 2-0 voor STVV. In de laatste twintig minuten drong KV Kortrijk wat meer aan maar Moffi en Lepoint hadden geen geluk bij de afwerking. Uiteindelijk hield de thuisploeg gemakkelijk stand en zo pakt Kostic bij zijn eerste wedstrijd als trainer van de Kanaries meteen de drie punten.
Scoreverloop:
1-0 (54') Colidio, 2-0 (65') De Bruyn

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komt KV Kortrijk nog in de problemen?

Meest recent

De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

1
1
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

16
16
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

19
19
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

16
16
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

18
18
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

33
33
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

43
43
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

223
223
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

49
49
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

42
42
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

99
99
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

76
76
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

129
129
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

162
162
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

61
61
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

335
335
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

843
843
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

94
94
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

28
28
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

182
182
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

177
177
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

217
217
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

419
419

Meer sportnieuws