Kostic pakt met STVV meteen drie belangrijke punten tegen KV Kortrijk

83
Kostic pakt met STVV meteen drie belangrijke punten tegen KV Kortrijk

Na een matige eerste en een prima tweede periode heeft STVV verdiend de drie punten thuis gehouden tegen KV Kortrijk. Door deze zege behouden de Kanaries nog een waterkansje op Play-Off I. KV Kortrijk van zijn kant mist een mogelijkheid om zich definitief veilig te voetballen.

Met STVV en KV Kortrijk stonden twee ploegen tegenover mekaar die zich in de buik van het klassement bevonden. Degradatiezorgen waren er (voorlopig) niet maar enige ambities voor Play-Off I mochten ook opgeborgen worden. De Kerels hadden nog wel de Croky Cup als lekker hapje in het vizier. Yves Vanderhaeghe kon niet rekenen op Kagelmacher en De Sart, bij de thuisploeg ontbrak de vertrokken topschutter Boli.
Weinig toeschouwers en dramatisch voetbal op Stayen
Beide ploegen zorgden voor een lange studieronde en weinig gevaar in het eerste halfuur. Enkel een flauwe lob bal van Mboyo bezorgde Steppe wat werk. In het slotkwartier drong KVK toch wat meer aan, Mboyo kopte na een goede voorzet van Golubovic over. Met de rust in zicht kwam ook STVV eindelijk tot een eerste kansje: het schot van Botaka was echter veel te zwak om doelman Jakubech te verontrusten. Na een bijzonder zwakke eerste helft stond het nog 0-0.

STVV en KV Kortrijk maakten er voorlopig een weinig sprankelende avond van.
Herboren STVV maakt al snel het verschil
Meer animo na de rust want na amper twee minuten spelen dwong Sankhon doelman Jakubech al tot een prima redding. De Kanaries drongen nu aan en na een fraaie pas van De Bruyn zorgde Colidio voor de 1-0. De Kerels moesten de wedstrijd nu ondergaan en slikten iets voorbij het uur al een tweede doelpunt toen Colidio deze keer terug legde op De Bruyn, die laatste schoot van dichtbij hoog in doel: 2-0 voor STVV. In de laatste twintig minuten drong KV Kortrijk wat meer aan maar Moffi en Lepoint hadden geen geluk bij de afwerking. Uiteindelijk hield de thuisploeg gemakkelijk stand en zo pakt Kostic bij zijn eerste wedstrijd als trainer van de Kanaries meteen de drie punten.
Scoreverloop:
1-0 (54') Colidio, 2-0 (65') De Bruyn

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komt KV Kortrijk nog in de problemen?

Meest recent

Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom sprak hij niet?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

11
11
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

30
30
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

339
339
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

60
60
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

54
54
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

54
54
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

21
21
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

259
259
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

315
315
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

198
198
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

277
277
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

237
237
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

68
68
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

303
303
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

103
103
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

123
123
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

292
292
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

189
189
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

194
194
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1164
1164
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

54
54

Meer sportnieuws