Courtois klaar voor EK: "Laat penalty's maar komen"

door
Courtois klaar voor EK:

Thibaut Courtois ontpopte zich gisteren tot matchwinnaar van de Supercup-finale tegen Atlético Madrid. De Rode Duivel pakte in de strafschoppenreeks uit met een knappe redding op een penalty van Thomas Partey, en was voordien in de wedstrijd ook enorm belangrijk met enkele cruciale reddingen. Daags na de wedstrijd blaakt Courtois van het vertrouwen. 


In een interview met Het Laatste Nieuws was Thibaut Courtois bijzonder enthousiast als hij vooruitblikt op het aankomende EK. "Laat die strafschoppen trouwens maar komen. Ik ben er niet bang van. Als het zover komt, hoop ik net zoals gisteren bepalend te zijn. Ik hoor vaak dat ik er weinig pak in een wedstrijd, maar dan krijg je natuurlijk ook altijd dé specialist van een ploeg voor je. In zo een strafschoppenreeks is dat niet meer het geval", vertelt de Rode Duivel. 

"Ik kijk enorm hard uit naar volgende zomer. Veel van onze spelers zitten op hun beste leeftijd. We zijn aan de top van ons kunnen. Een EK blijft natuurlijk speciaal, maar ik hoop dat we het goed zullen doen. En wie weet kunnen we het wel winnen", besluit de lachende Real-doelman. 

LEES OOK: Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Kan Courtois nog progressie maken als doelman?

Meest recent

Karl Vannieuwkerke raakt fans diep met onverwacht nieuws

Karl Vannieuwkerke was de laatste weken wederom druk in de weer. Dat had uiteraard alles te maken ...

0
0
'Stunt van formaat: Conceiçao en Cannavaro met nieuwe job'

Sergio Conceiçao was de afgelopen maanden een vrije trainer. Zijn naam werd bij heel wat ...

0
0
AA Gent, Antwerp én KRC Genk met unieke samenwerking

KRC Genk, KAA Gent en Royal Antwerp FC slaan de handen in elkaar samen met partner en brouwer ...

0
0
Laatste kans voor Fink? Genk haalt T1 shortlist boven

Fink leek zijn vel te redden met 6 op 6, tot Ferencváros gisteravond roet in het eten gooide. ...

274
274
Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

Standard haalde heel wat nieuwe spelers in de zomer. De club ging daarbij vooral te werk via ...

37
37
Genk in crisis: Van Crombrugge en Smets slaan alarm

Bij KRC Genk blijft het rommelen. Na een makke prestatie tegen Ferencvaros zal er in de ...

49
49
'RSCA schakelt door: eerste structuurverandering een feit'

Er staat de komende weken en maanden wellicht het een en ander te gebeuren bij RSC Anderlecht. ...

135
135
KRC Genk kent verdict over blessure El Ouahdi

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

98
98
‘Bliksemvertrek Vanaken zet Club Brugge op stelten’

Hans Vanaken is een van de beste middenvelders ooit van Club Brugge. Hij speelt ondertussen al tien ...

296
296
Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

151
151
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

63
63
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

236
236
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

371
371
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

127
127
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

273
273
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

131
131
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

435
435
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

62
62
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

127
127
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

201
201
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

48
48
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

225
225
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

575
575
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

801
801
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

242
242

Meer sportnieuws