UEFA tipt drie Belgische talenten voor internationale doorbraak in 2020

door
UEFA tipt drie Belgische talenten voor internationale doorbraak in 2020

Het voetbaljaar 2020 zal wellicht opnieuw de doorbraak van een aantal talenten in petto hebben en de UEFA stelde alvast een lijst samen van 50 spelers die het komende jaar zich op het internationale toneel zouden kunnen manifesteren. De Jupiler Pro League is daarin alvast goed vertegenwoordigd met vier spelers, waarvan drie Belgen.


Jonathan David (AA Gent), Maarten Vandevoordt (KRC Genk), Zinho Vanheusden (Standard) en Yari Verschaeren (Anderlecht) worden door de Europese voetbalbond naar voor geschoven als spelers om het komende jaar in de gaten te houden. "Hij scoorde elf keer in zijn eerste twaalf matchen voor Canada en maakte in België ook indruk. Hij scoorde er al meer dan 20 keer voor Gent, plus ook twee goals in de groepsfase van de Europa League dit seizoen", zeggen ze over David.

"Vandevoordt werd de jongste doelman ooit in de Champions League, door in december tegen Napoli in actie te komen op de leeftijd van 17 jaar en 287 dagen. Hij groeide op in dezelfde straat als Simon Mignolet. Vanheusden werd genoemd naar Zinho, de Braziliaanse ster uit de jaren '90. Hij verliet op jonge leeftijd Standard voor Inter, maar keerde in 2019 als Belgische recordaankoop terug. Hij bloeit helemaal open door vaak te spelen. Verschaeren werd afgelopen zomer op 17-jarige leeftijd de jongste doelpuntenmaker ooit op een eindronde van het EK U21 met een knappe goal tegen Italië. Sindsdien verzamelde hij al caps én een doelpunt bij de A-ploeg."

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Wie van hen staat al het verst?

Meest recent

Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

0
0
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

21
21
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

79
79
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

128
128
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

85
85
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

144
144
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

268
268
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

52
52
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

61
61
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

54
54
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

353
353
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

256
256
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

272
272
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

363
363
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

492
492
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

203
203
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

213
213
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

603
603
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

199
199
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

260
260
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

702
702

Meer sportnieuws