"Kompany doet dat geweldig, Anderlecht moet geduld hebben"

door

Vincent Kompany kwam in mei naar RSC Anderlecht en met een project voor de lange termijn wil hij de club op en naast het veld weer gezond maken. In het voetbal regeert vaak de waan van de dag, maar Kompany rekent op de jeugd. Hij maakt indruk met zijn aanpak.


Stijn Francis is de makelaar van Sambi Lokonga en zij besloten dat het slim was om bij te tekenen. Kompany maakte veel indruk met zijn plan. "Ik sprak vooral met Michael (Verschueren, nvdr.) en ook Kompany was er bij bij de onderhandelingen over Sambi. Kompany doet dat geweldig, ik was echt onder de indruk. Hoe hij sprak met Albert en mij en het sportieve plan dat hij voorlegde, dat was heel helder. Hij gaf ook aan wat de limieten zijn van de club en zijn visie was heel duidelijk. Sambi is nog niet klaar voor het buitenland, ook al was er wel wat interesse."

"Ik vind het vreemd dat Anderlecht nu spelers zou moeten halen, ze moeten die talenten de kans blijven geven. De rol van Kompany is belangrijk om die talenten langer aan boord te houden en als ze dit project blijven volgen, dan gaat Anderlecht nog véél meer geld verdienen. Ze hebben daar een enorme ‘pool’ aan talenten. Dat model kan zeker werken, al moeten ze nu wat geduld hebben."

Francis verwacht niet dat RSCA gekke dingen gaat doen op de transfermarkt. "Ik denk niet dat Anderlecht gekke dingen gaat doen. We spraken vaak met Anderlecht in verband met Lokonga zijn contractverlenging en ze gaan nuchter om met de zaken. Ze reageren niet emotioneel en naiëf en in het verleden was het ‘we geven die jeugdspeler een dik contract en het is voorbij’.

LEES OOK: 'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

Doet Kompany het goed bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

28
28
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

11
11
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

138
138
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

17
17
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

286
286
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

55
55
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

247
247
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

287
287
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

466
466
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

244
244
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

509
509
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

391
391
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

187
187
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

444
444
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

606
606
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

499
499
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

117
117
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

209
209
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

295
295
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

319
319
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

477
477
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

96
96
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

475
475
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

448
448
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

116
116

Meer sportnieuws