AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

384 stemmen
AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

Na een enerverende wedstrijd hebben AA Gent en Club Brugge de punten gedeeld in de Ghelamco Arena. De Buffalo's waren in grote delen van de partij de betere ploeg maar moesten uiteindelijk nog een achterstand rechtzetten om de thuisreputatie in stand te houden.

AA Gent en Club Brugge vochten deze namiddag hun 'Slag om Vlaanderen' uit. Blauw-Zwart stond voorlopig maar liefst tien punten voor de Buffalo's in het klassement, enkel een zege kon de ploeg van Thorup terug wat in de titelstrijd brengen. Coach Clement wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Rits en Ricca stonden in de basis. Bij de thuisploeg koos Thorup grotendeels voor zijn type-elftal, David kwam wel terug in de ploeg en verwees Bezus naar de bank.
AA Gent begint stormachtig, wedstrijd valt nadien stil
De thuisploeg begon stormachtig en in het openingskwartier moest Mignolet alert zijn op twee schichten van Jaremtsjoek, voorlopig hielden de bezoekers stand. Aan de overzijde reageerde Club met een kansje voor Tau, die schoot vanuit een scherpe hoek in het zijnet. De wedstrijd bleef nadien interessant om te volgen maar pas op dik vijf minuten van de pauze was er nog eens doelgevaar. Odjija gaf zichzelf een schietkans maar schoot vervolgens hoog over. Een duidelijk ontevreden Clement haalde voor de rust Tau al van het veld en bracht de jonge De Ketelaere in zijn elftal. Aan de stand wijzigde er niets meer, halfweg was nog alles mogelijk in de Ghelamco Arena.

Een zichtbaar ontevreden Tau werd al voor de rust van het veld gehaald door Clement.
Spektakel na de rust in Ghelamco Arena
Vlak na de rust kregen de bezoekers plots een dot van een kans toen Rits de vrijstaande De Ketelaere vond in de zestien meter, het jonge talent van Club Brugge schoot nipt voorlangs. AA Gent reageerde met een nieuwe mogelijkheid voor Jaremtsjoek, die schoot net naast de verkeerde kant van de paal. Iets voor het uur was het toch raak voor de competitieleider: Dennis kopte knap overhoeks raak na een hoekschop en zette Blauw-Zwart op een 0-1 voorsprong. De Buffalo's verloren nog niet in eigen huis dit seizoen en Kums kwam halfweg de tweede helft ook dicht bij de gelijkmaker, Mignolet pakte andermaal uit met een prachtige redding. De thuisploeg kreeg zijn verdiende gelijkmaker op ruim een kwartier van het einde toen Odjija knap werd vrijgespeeld in de zestien meter en keurig afwerkte: 1-1. De ploeg van Thorup drukte nu door en Club Brugge zwalpte, een schot van Kums spatte uiteen op de lat. In de slotminuten kwam de competitieleider plots nog dicht bij de zege maar Diatta en Dennis lieten wenkende kansen onbenut. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel na een zeer aangename tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (57') Dennis, 1-1 (73') Odjija

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Wie verdiende de zege?

Meest recent

'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

6
6
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

13
13
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

77
77
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

145
145
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

746
746
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

159
159
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

73
73
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

156
156
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

83
83
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

246
246
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

105
105
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

503
503
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

494
494
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

401
401
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

895
895
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

209
209
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

268
268
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

417
417
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

56
56
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

580
580
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

227
227
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

180
180
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

100
100
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

77
77

Meer sportnieuws