AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

door
AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

Na een enerverende wedstrijd hebben AA Gent en Club Brugge de punten gedeeld in de Ghelamco Arena. De Buffalo's waren in grote delen van de partij de betere ploeg maar moesten uiteindelijk nog een achterstand rechtzetten om de thuisreputatie in stand te houden.

AA Gent en Club Brugge vochten deze namiddag hun 'Slag om Vlaanderen' uit. Blauw-Zwart stond voorlopig maar liefst tien punten voor de Buffalo's in het klassement, enkel een zege kon de ploeg van Thorup terug wat in de titelstrijd brengen. Coach Clement wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Rits en Ricca stonden in de basis. Bij de thuisploeg koos Thorup grotendeels voor zijn type-elftal, David kwam wel terug in de ploeg en verwees Bezus naar de bank.
AA Gent begint stormachtig, wedstrijd valt nadien stil
De thuisploeg begon stormachtig en in het openingskwartier moest Mignolet alert zijn op twee schichten van Jaremtsjoek, voorlopig hielden de bezoekers stand. Aan de overzijde reageerde Club met een kansje voor Tau, die schoot vanuit een scherpe hoek in het zijnet. De wedstrijd bleef nadien interessant om te volgen maar pas op dik vijf minuten van de pauze was er nog eens doelgevaar. Odjija gaf zichzelf een schietkans maar schoot vervolgens hoog over. Een duidelijk ontevreden Clement haalde voor de rust Tau al van het veld en bracht de jonge De Ketelaere in zijn elftal. Aan de stand wijzigde er niets meer, halfweg was nog alles mogelijk in de Ghelamco Arena.

Een zichtbaar ontevreden Tau werd al voor de rust van het veld gehaald door Clement.
Spektakel na de rust in Ghelamco Arena
Vlak na de rust kregen de bezoekers plots een dot van een kans toen Rits de vrijstaande De Ketelaere vond in de zestien meter, het jonge talent van Club Brugge schoot nipt voorlangs. AA Gent reageerde met een nieuwe mogelijkheid voor Jaremtsjoek, die schoot net naast de verkeerde kant van de paal. Iets voor het uur was het toch raak voor de competitieleider: Dennis kopte knap overhoeks raak na een hoekschop en zette Blauw-Zwart op een 0-1 voorsprong. De Buffalo's verloren nog niet in eigen huis dit seizoen en Kums kwam halfweg de tweede helft ook dicht bij de gelijkmaker, Mignolet pakte andermaal uit met een prachtige redding. De thuisploeg kreeg zijn verdiende gelijkmaker op ruim een kwartier van het einde toen Odjija knap werd vrijgespeeld in de zestien meter en keurig afwerkte: 1-1. De ploeg van Thorup drukte nu door en Club Brugge zwalpte, een schot van Kums spatte uiteen op de lat. In de slotminuten kwam de competitieleider plots nog dicht bij de zege maar Diatta en Dennis lieten wenkende kansen onbenut. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel na een zeer aangename tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (57') Dennis, 1-1 (73') Odjija

LEES OOK: De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

17
17
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

75
75
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

97
97
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

219
219
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

62
62
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

158
158
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

106
106
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

70
70
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

24
24
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

113
113
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

165
165
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

372
372
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

275
275
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

231
231
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

376
376
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

52
52
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

490
490
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

352
352
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

699
699
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

481
481
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

356
356
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

79
79
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

136
136
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

804
804
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

639
639

Meer sportnieuws