AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

door
AA Gent en Club delen de punten na enerverende Slag om Vlaanderen

Na een enerverende wedstrijd hebben AA Gent en Club Brugge de punten gedeeld in de Ghelamco Arena. De Buffalo's waren in grote delen van de partij de betere ploeg maar moesten uiteindelijk nog een achterstand rechtzetten om de thuisreputatie in stand te houden.

AA Gent en Club Brugge vochten deze namiddag hun 'Slag om Vlaanderen' uit. Blauw-Zwart stond voorlopig maar liefst tien punten voor de Buffalo's in het klassement, enkel een zege kon de ploeg van Thorup terug wat in de titelstrijd brengen. Coach Clement wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Rits en Ricca stonden in de basis. Bij de thuisploeg koos Thorup grotendeels voor zijn type-elftal, David kwam wel terug in de ploeg en verwees Bezus naar de bank.
AA Gent begint stormachtig, wedstrijd valt nadien stil
De thuisploeg begon stormachtig en in het openingskwartier moest Mignolet alert zijn op twee schichten van Jaremtsjoek, voorlopig hielden de bezoekers stand. Aan de overzijde reageerde Club met een kansje voor Tau, die schoot vanuit een scherpe hoek in het zijnet. De wedstrijd bleef nadien interessant om te volgen maar pas op dik vijf minuten van de pauze was er nog eens doelgevaar. Odjija gaf zichzelf een schietkans maar schoot vervolgens hoog over. Een duidelijk ontevreden Clement haalde voor de rust Tau al van het veld en bracht de jonge De Ketelaere in zijn elftal. Aan de stand wijzigde er niets meer, halfweg was nog alles mogelijk in de Ghelamco Arena.

Een zichtbaar ontevreden Tau werd al voor de rust van het veld gehaald door Clement.
Spektakel na de rust in Ghelamco Arena
Vlak na de rust kregen de bezoekers plots een dot van een kans toen Rits de vrijstaande De Ketelaere vond in de zestien meter, het jonge talent van Club Brugge schoot nipt voorlangs. AA Gent reageerde met een nieuwe mogelijkheid voor Jaremtsjoek, die schoot net naast de verkeerde kant van de paal. Iets voor het uur was het toch raak voor de competitieleider: Dennis kopte knap overhoeks raak na een hoekschop en zette Blauw-Zwart op een 0-1 voorsprong. De Buffalo's verloren nog niet in eigen huis dit seizoen en Kums kwam halfweg de tweede helft ook dicht bij de gelijkmaker, Mignolet pakte andermaal uit met een prachtige redding. De thuisploeg kreeg zijn verdiende gelijkmaker op ruim een kwartier van het einde toen Odjija knap werd vrijgespeeld in de zestien meter en keurig afwerkte: 1-1. De ploeg van Thorup drukte nu door en Club Brugge zwalpte, een schot van Kums spatte uiteen op de lat. In de slotminuten kwam de competitieleider plots nog dicht bij de zege maar Diatta en Dennis lieten wenkende kansen onbenut. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel na een zeer aangename tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (57') Dennis, 1-1 (73') Odjija

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

23
23
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

157
157
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

85
85
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

30
30
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

34
34
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

129
129
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

265
265
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

423
423
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

59
59
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

66
66
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

935
935
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

245
245
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

734
734
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

206
206
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

422
422
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

146
146
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

52
52
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

57
57
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

77
77
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

386
386
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

462
462
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

226
226
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

172
172
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

642
642

Meer sportnieuws