De Boeck komt met ontluisterend verhaal over ontslag bij VVV

door
De Boeck komt met ontluisterend verhaal over ontslag bij VVV

Momenteel zit Glen De Boeck zonder club, nadat de trainer in november ontslagen werd bij Lokeren omdat de resultaten tegenvielen. De 48-jarige trainer kende na een sterke start bij Cercle Brugge een loopbaan met ups en downs. Eén van de dieptepunten was zijn vertrek bij VVV, waar hij al na een halfjaar opstapte.


In T1 doet De Boeck het ontluisterende verhaal van zijn vertrek. "We hadden een verplaatsing naar Heracles. Dat was mijn laatste wedstrijd in Venlo. Mijn Nigerianen kwamen mij roepen. Ze zeiden dat één bepaalde speler, mijn kapitein op dat moment, discrimineerde en spelers tegen hen opzette en dat ze dat niet meer konden hebben en toestaan", begint hij.

"Toen heb ik mijn kapitein geroepen. Ik heb hem gezegd: 'Wat heb je daarop te zeggen?' Die zei vlakaf tegen mij: 'Als er vanavond één Nigeriaan op het veld komt, dan wordt er niet gevoetbald.' Echt waar! Ik wist niet wat ik hoorde. Maar ik had mijn ploeg al gemaakt en er stonden twee Nigerianen op het veld. Ik sprak daar met mijn assistenten over en ik zei: 'Ik ga de ploeg niet veranderen.' Dus ik geef mijn tactische bespreking, twee Nigerianen in de ploeg. En wij gingen spelen, en wij verliezen die wedstrijd met 8-0 (in werkelijkheid werd het 7-0, nvdr)."

"Mijn keeper was de beste van de match, het had makkelijk 12-0, 13-0 kunnen zijn. Echt waar, dat waren twee, drie spelers die het gewoon lieten lopen. Omdat die Nigerianen in de ploeg stonden. Dus die speler had nog twee, drie spelers rondom hem en die lieten het gewoon lopen. Ik zat daar op die bank en ik zag echt... Je kan op dat moment niet geloven wat je ziet."

Had De Boeck het anders moeten aanpakken?

Meest recent

Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

12
12
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

53
53
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

136
136
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

69
69
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

44
44
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

39
39
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

39
39
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

99
99
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

111
111
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

329
329
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

62
62
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

23
23
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

115
115
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

131
131
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

724
724
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

237
237
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

122
122
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

435
435
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

204
204
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

384
384
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

224
224
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

341
341
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

101
101
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

266
266

Meer sportnieuws