De Boeck komt met ontluisterend verhaal over ontslag bij VVV

253 stemmen
De Boeck komt met ontluisterend verhaal over ontslag bij VVV

Momenteel zit Glen De Boeck zonder club, nadat de trainer in november ontslagen werd bij Lokeren omdat de resultaten tegenvielen. De 48-jarige trainer kende na een sterke start bij Cercle Brugge een loopbaan met ups en downs. Eén van de dieptepunten was zijn vertrek bij VVV, waar hij al na een halfjaar opstapte.


In T1 doet De Boeck het ontluisterende verhaal van zijn vertrek. "We hadden een verplaatsing naar Heracles. Dat was mijn laatste wedstrijd in Venlo. Mijn Nigerianen kwamen mij roepen. Ze zeiden dat één bepaalde speler, mijn kapitein op dat moment, discrimineerde en spelers tegen hen opzette en dat ze dat niet meer konden hebben en toestaan", begint hij.

"Toen heb ik mijn kapitein geroepen. Ik heb hem gezegd: 'Wat heb je daarop te zeggen?' Die zei vlakaf tegen mij: 'Als er vanavond één Nigeriaan op het veld komt, dan wordt er niet gevoetbald.' Echt waar! Ik wist niet wat ik hoorde. Maar ik had mijn ploeg al gemaakt en er stonden twee Nigerianen op het veld. Ik sprak daar met mijn assistenten over en ik zei: 'Ik ga de ploeg niet veranderen.' Dus ik geef mijn tactische bespreking, twee Nigerianen in de ploeg. En wij gingen spelen, en wij verliezen die wedstrijd met 8-0 (in werkelijkheid werd het 7-0, nvdr)."

"Mijn keeper was de beste van de match, het had makkelijk 12-0, 13-0 kunnen zijn. Echt waar, dat waren twee, drie spelers die het gewoon lieten lopen. Omdat die Nigerianen in de ploeg stonden. Dus die speler had nog twee, drie spelers rondom hem en die lieten het gewoon lopen. Ik zat daar op die bank en ik zag echt... Je kan op dat moment niet geloven wat je ziet."

Had De Boeck het anders moeten aanpakken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

35
35
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

69
69
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

33
33
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

197
197
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

111
111
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

336
336
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

91
91
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

64
64
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

266
266
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

119
119
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

684
684
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

195
195
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

113
113
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

195
195
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

230
230
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1439
1439
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

720
720
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

249
249
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

856
856
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

151
151
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

141
141

Meer sportnieuws