TRANSFERUURTJE: 'Geen transfer voor RSCA-speler, Vossen kan terug naar ex-club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Geen transfer voor RSCA-speler, Vossen kan terug naar ex-club'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht werken ze nog steeds aan de komst van Yohan Boli en mogelijk zet het ook enkele spelers in om STVV te overtuigen. Zo duiken vanuit Zuid-Afrika nog eens berichten op dat Knowledge Musona in de deal betrokken zou kunnen worden. De voorbije dagen viel in dat opzicht ook de naam van Pieter Gerkens, maar hij vertrekt in januari zeker niet omdat hij nog tot eind februari geblesseerd is.



Jelle Vossen haalt bij Club Brugge amper nog de selectie en dus dringt een vertrek in januari zich op. Hij zou alvast kunnen terugkeren naar een oude ploeg, want Cercle Brugge zou geïnteresseerd zijn. Vossen brak er tien jaar geleden door op het hoogste niveau en met deze transfer zou hij ook in Brugge kunnen blijven wonen.

KV Oostende neemt dan weer afscheid van Fernando Canesin. De Braziliaanse middenvelder is al teruggekeerd naar zijn thuisland, waar hij eerstdaags een contract tekent bij Atletico Paranaense. Hij was in de zomer einde contract en dus vangt KVO slechts een beperkte transfersom, al zullen ze wel blij zijn van zijn zware contract verlost te zijn.



Sander Berge zou ook in januari onze competitie kunnen verlaten. Het goudhaantje van KRC Genk werd de voorbije weken al uitgebreid gelinkt aan Napoli en nu zou ook AC Milan interesse tonen. Bij de Rossoneri ligt hij wel nog in de balans met Stanislav Lobotka (Celta Vigo).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft zijn contract bij PSG nog steeds niet verlengd en dat zorgt ervoor dat de Rode Duivel opnieuw aan Juventus gelinkt wordt. PSG kan hem bovendien een handje helpen met die transfer, want in Parijs zouden ze geïnteresseerd zijn in Mattia De Sciglio, net als Meunier een rechtsachter. Een ruiloperatie zou op die manier dus mogelijk kunnen zijn.



In Spanje zijn ze zeker: Pep Guardiola keert volgend seizoen terug naar FC Barcelona en verlaat dus Manchester City. De Spaanse media baseren zich daarvoor op het feit dat Guardiola zijn kinderen voor het volgende schooljaar ingeschreven heeft op een school in Barcelona. Een terugkeer van Guardiola zou dus ook betekenen dat Ernesto Valverde moet opkrassen.

De voorbije weken speelde Mike Tresor Ndayishimiye zich serieus in de kijker bij Willem II, dat onder meer dankzij de 20-jarige knap derde staat in de Eredivisie. Dat zou hem in januari al een toptransfer kunnen opleveren, want Norwich City zou het jeugdproduct van Anderlecht naar de Premier League willen halen. Het zal dan wel ook een akkoord moeten vinden met NEC, dat de aanvaller momenteel verhuurt aan Willem II.

LEES OOK: Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

Zou Cercle een goede ploeg zijn voor Vossen?

Meest recent

‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

36
36
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

14
14
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

17
17
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

80
80
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

87
87
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

312
312
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

75
75
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

167
167
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

32
32
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

119
119
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

139
139
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

296
296
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

114
114
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

84
84
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

353
353
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

142
142
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

154
154
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

330
330
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

426
426
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

141
141
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

145
145
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

507
507

Meer sportnieuws