TRANSFERUURTJE: 'Geen transfer voor RSCA-speler, Vossen kan terug naar ex-club'

451
TRANSFERUURTJE: 'Geen transfer voor RSCA-speler, Vossen kan terug naar ex-club'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht werken ze nog steeds aan de komst van Yohan Boli en mogelijk zet het ook enkele spelers in om STVV te overtuigen. Zo duiken vanuit Zuid-Afrika nog eens berichten op dat Knowledge Musona in de deal betrokken zou kunnen worden. De voorbije dagen viel in dat opzicht ook de naam van Pieter Gerkens, maar hij vertrekt in januari zeker niet omdat hij nog tot eind februari geblesseerd is.



Jelle Vossen haalt bij Club Brugge amper nog de selectie en dus dringt een vertrek in januari zich op. Hij zou alvast kunnen terugkeren naar een oude ploeg, want Cercle Brugge zou geïnteresseerd zijn. Vossen brak er tien jaar geleden door op het hoogste niveau en met deze transfer zou hij ook in Brugge kunnen blijven wonen.

KV Oostende neemt dan weer afscheid van Fernando Canesin. De Braziliaanse middenvelder is al teruggekeerd naar zijn thuisland, waar hij eerstdaags een contract tekent bij Atletico Paranaense. Hij was in de zomer einde contract en dus vangt KVO slechts een beperkte transfersom, al zullen ze wel blij zijn van zijn zware contract verlost te zijn.



Sander Berge zou ook in januari onze competitie kunnen verlaten. Het goudhaantje van KRC Genk werd de voorbije weken al uitgebreid gelinkt aan Napoli en nu zou ook AC Milan interesse tonen. Bij de Rossoneri ligt hij wel nog in de balans met Stanislav Lobotka (Celta Vigo).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft zijn contract bij PSG nog steeds niet verlengd en dat zorgt ervoor dat de Rode Duivel opnieuw aan Juventus gelinkt wordt. PSG kan hem bovendien een handje helpen met die transfer, want in Parijs zouden ze geïnteresseerd zijn in Mattia De Sciglio, net als Meunier een rechtsachter. Een ruiloperatie zou op die manier dus mogelijk kunnen zijn.



In Spanje zijn ze zeker: Pep Guardiola keert volgend seizoen terug naar FC Barcelona en verlaat dus Manchester City. De Spaanse media baseren zich daarvoor op het feit dat Guardiola zijn kinderen voor het volgende schooljaar ingeschreven heeft op een school in Barcelona. Een terugkeer van Guardiola zou dus ook betekenen dat Ernesto Valverde moet opkrassen.

De voorbije weken speelde Mike Tresor Ndayishimiye zich serieus in de kijker bij Willem II, dat onder meer dankzij de 20-jarige knap derde staat in de Eredivisie. Dat zou hem in januari al een toptransfer kunnen opleveren, want Norwich City zou het jeugdproduct van Anderlecht naar de Premier League willen halen. Het zal dan wel ook een akkoord moeten vinden met NEC, dat de aanvaller momenteel verhuurt aan Willem II.

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Zou Cercle een goede ploeg zijn voor Vossen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

14
14
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

148
148
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

96
96
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

176
176
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

925
925
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

912
912
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws