Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht: "Ridicuul"

700 stemmen
Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht:

Hein Vanhaezebrouck werd een jaar geleden ontslagen bij RSC Anderlecht na een reeks van povere resultaten. Tegenwoordig is hij analist bij Play Sports en daar laat hij zich scherp uit. Inzake voetbalkennis is Vanhaezebrouck een absolute topper. Zijn ex-werkgever krijgt vaak de volle laag en ook nu weer naar aanleiding van de 'Open Brief'.


"Volgens hun CIS-cijfers hebben Kompany, Chadli en Nasri cijfers tussen de 130 en 160, maar Vanaken hoort daar toch ook thuis", zei HVH terecht na de glansprestatie van Vanaken tegen KV Mechelen. Jan Mulder opperde dan de naam van Sven Kums, die door de mand viel in Brussel. Kums kreeg twee jaar zijn kans, maar kon nooit overtuigen. Anderlecht trok de kaart van Sambi Lokonga, die goed bezig is. "Die zal wellicht niet goed genoeg gescoord hebben, Jan. Neen, het is ridicuul", sneerde Vanhaezebrouck.

Het is vreemd dat de ex-coach van Anderlecht deze cijfers bekritiseerde, omdat hij voor de wedstrijd tegen Standard aanhaalde dat hij niet weet waar ze vandaan komen. Anderlecht liet verstaan dat deze cijfers worden gebruikt sinds half november - Kums was toen al weg - en dat is het moment dat Lee Mooney werd aangetrokken, die bij Man City succes kende met deze methodes. Anderlecht liet ook verstaan dat de cijfers niet heilig zijn, en dat er een selectie van spelers zal worden gemaakt en dat de Brusselaars ook nog hun scouts zullen inzetten om spelers te zoeken. Een nuance die de afgelopen dagen verloren ging in vele commentaren.

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Is de kritiek van Hein terecht?

Meest recent

Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

55
55
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

18
18
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

456
456
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

95
95
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

141
141
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

263
263
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

68
68
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

378
378
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

87
87
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

191
191
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

105
105
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

64
64
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

235
235
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

25
25
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

79
79
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

64
64
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

204
204
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

172
172
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

61
61
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

447
447
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

218
218
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

65
65
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

296
296

Meer sportnieuws