Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht: "Ridicuul"

700 stemmen
Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht:

Hein Vanhaezebrouck werd een jaar geleden ontslagen bij RSC Anderlecht na een reeks van povere resultaten. Tegenwoordig is hij analist bij Play Sports en daar laat hij zich scherp uit. Inzake voetbalkennis is Vanhaezebrouck een absolute topper. Zijn ex-werkgever krijgt vaak de volle laag en ook nu weer naar aanleiding van de 'Open Brief'.


"Volgens hun CIS-cijfers hebben Kompany, Chadli en Nasri cijfers tussen de 130 en 160, maar Vanaken hoort daar toch ook thuis", zei HVH terecht na de glansprestatie van Vanaken tegen KV Mechelen. Jan Mulder opperde dan de naam van Sven Kums, die door de mand viel in Brussel. Kums kreeg twee jaar zijn kans, maar kon nooit overtuigen. Anderlecht trok de kaart van Sambi Lokonga, die goed bezig is. "Die zal wellicht niet goed genoeg gescoord hebben, Jan. Neen, het is ridicuul", sneerde Vanhaezebrouck.

Het is vreemd dat de ex-coach van Anderlecht deze cijfers bekritiseerde, omdat hij voor de wedstrijd tegen Standard aanhaalde dat hij niet weet waar ze vandaan komen. Anderlecht liet verstaan dat deze cijfers worden gebruikt sinds half november - Kums was toen al weg - en dat is het moment dat Lee Mooney werd aangetrokken, die bij Man City succes kende met deze methodes. Anderlecht liet ook verstaan dat de cijfers niet heilig zijn, en dat er een selectie van spelers zal worden gemaakt en dat de Brusselaars ook nog hun scouts zullen inzetten om spelers te zoeken. Een nuance die de afgelopen dagen verloren ging in vele commentaren.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Is de kritiek van Hein terecht?

Meest recent

'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

18
18
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

31
31
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

82
82
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

85
85
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

265
265
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

266
266
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

115
115
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

104
104
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

90
90
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

13
13
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

110
110
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

467
467
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

287
287
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

190
190
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

186
186
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

52
52
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

102
102
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1022
1022
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

527
527
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

225
225
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

326
326
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

102
102
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

122
122

Meer sportnieuws