Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht: "Ridicuul"

700 stemmen
Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht:

Hein Vanhaezebrouck werd een jaar geleden ontslagen bij RSC Anderlecht na een reeks van povere resultaten. Tegenwoordig is hij analist bij Play Sports en daar laat hij zich scherp uit. Inzake voetbalkennis is Vanhaezebrouck een absolute topper. Zijn ex-werkgever krijgt vaak de volle laag en ook nu weer naar aanleiding van de 'Open Brief'.


"Volgens hun CIS-cijfers hebben Kompany, Chadli en Nasri cijfers tussen de 130 en 160, maar Vanaken hoort daar toch ook thuis", zei HVH terecht na de glansprestatie van Vanaken tegen KV Mechelen. Jan Mulder opperde dan de naam van Sven Kums, die door de mand viel in Brussel. Kums kreeg twee jaar zijn kans, maar kon nooit overtuigen. Anderlecht trok de kaart van Sambi Lokonga, die goed bezig is. "Die zal wellicht niet goed genoeg gescoord hebben, Jan. Neen, het is ridicuul", sneerde Vanhaezebrouck.

Het is vreemd dat de ex-coach van Anderlecht deze cijfers bekritiseerde, omdat hij voor de wedstrijd tegen Standard aanhaalde dat hij niet weet waar ze vandaan komen. Anderlecht liet verstaan dat deze cijfers worden gebruikt sinds half november - Kums was toen al weg - en dat is het moment dat Lee Mooney werd aangetrokken, die bij Man City succes kende met deze methodes. Anderlecht liet ook verstaan dat de cijfers niet heilig zijn, en dat er een selectie van spelers zal worden gemaakt en dat de Brusselaars ook nog hun scouts zullen inzetten om spelers te zoeken. Een nuance die de afgelopen dagen verloren ging in vele commentaren.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Is de kritiek van Hein terecht?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

21
21
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

57
57
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

72
72
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

85
85
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

146
146
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

219
219
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

445
445
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

361
361
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

694
694
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

179
179
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws