Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht: "Ridicuul"

700 stemmen
Vanhaezebrouck kritisch voor Anderlecht:

Hein Vanhaezebrouck werd een jaar geleden ontslagen bij RSC Anderlecht na een reeks van povere resultaten. Tegenwoordig is hij analist bij Play Sports en daar laat hij zich scherp uit. Inzake voetbalkennis is Vanhaezebrouck een absolute topper. Zijn ex-werkgever krijgt vaak de volle laag en ook nu weer naar aanleiding van de 'Open Brief'.


"Volgens hun CIS-cijfers hebben Kompany, Chadli en Nasri cijfers tussen de 130 en 160, maar Vanaken hoort daar toch ook thuis", zei HVH terecht na de glansprestatie van Vanaken tegen KV Mechelen. Jan Mulder opperde dan de naam van Sven Kums, die door de mand viel in Brussel. Kums kreeg twee jaar zijn kans, maar kon nooit overtuigen. Anderlecht trok de kaart van Sambi Lokonga, die goed bezig is. "Die zal wellicht niet goed genoeg gescoord hebben, Jan. Neen, het is ridicuul", sneerde Vanhaezebrouck.

Het is vreemd dat de ex-coach van Anderlecht deze cijfers bekritiseerde, omdat hij voor de wedstrijd tegen Standard aanhaalde dat hij niet weet waar ze vandaan komen. Anderlecht liet verstaan dat deze cijfers worden gebruikt sinds half november - Kums was toen al weg - en dat is het moment dat Lee Mooney werd aangetrokken, die bij Man City succes kende met deze methodes. Anderlecht liet ook verstaan dat de cijfers niet heilig zijn, en dat er een selectie van spelers zal worden gemaakt en dat de Brusselaars ook nog hun scouts zullen inzetten om spelers te zoeken. Een nuance die de afgelopen dagen verloren ging in vele commentaren.

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Is de kritiek van Hein terecht?

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

66
66
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

61
61
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

32
32
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

14
14
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

81
81
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

56
56
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

408
408
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

46
46
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

177
177
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

212
212
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

93
93
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

155
155
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

190
190
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

269
269
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

119
119
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

213
213
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

136
136
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

279
279
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

116
116
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

242
242
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1295
1295

Meer sportnieuws